saks

Golden Beach - Skala Panagia i Skala Potamia

825 poruka u ovoj temi

Када кренеш шеталиштем у Скала Потамији имаш гомилу таверни поред мора. Све изгледају добро. Ми смо били у пар њих, али се не сећам имена. Чини ми се да су најбоље оне где је туцаник. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Најбоље је да кренете из правца Скала Панагије,  мало после хотела Александар креће шеталиште и таверне. Прва је Пелаго, власница таверне и смештаја је одавде, па са њом можете лепо да се споразумете, а имају често и музику. Одатле крећу полако таверне, и по мени су тих првих десетак боље од оних у центру.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili, pojeli :D

Na obali, tucanik, prvi restoran od nas gde je veca guzva :rolleyes:

Otisli na vreme pa smo nasli mesta do mora.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Вероватно онај на ћошку, зове се нешто Код Капетана или тако нешто, или она пре ње? Мени све изгледају ок. Ми смо ту негде били смештени., где почиње туцаник, прва кућа имају и кафић на плажи. Одмах до нас је била та прва таверна, са белим столицама, ту је газдарица одавде.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zove se Captain ili ti Kapetan.

Bravo !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Čitajući tvoj post, dobih inspiraciju da napišem nešto vezano za agencije, u posljednjih par godina, a prilikom ljetovanja u inostranstvu primijetila sam da naše agencije dobijaju redovno najlošije hotelske sobe/ apartmane u vilama, bar je takvo bilo moje iskustvo do sada. Nemam ništa protiv, niti pretjerujem u zahtjevima, samo bih željela da dobijem ono što platim....Ja sam bila smještena u hotelu Princess Golden Beach na Golden Beachu, po meni mnogo je bolji od onog što se o njemu napisalo, u svakom pogledu...ali ako platim standardnu sobu s pogledom na planinu, nema smisla da dobijem u prizemlju eko sobu pored hladnjača....Opet kažem, bilo bi bezobrazno kad bih rekla da i ta dobijena soba nije bila besprijekorno čista, ali znatno manja kvadratura, ležaj manje, o položaju sobe i buci da ne govorim....U svakom slučaju, naznačila sam to agenciji Sabra, preko koje sam putovala, zbog budućih gostiju - neka takve sobe odvoje i vrednuju shodno pravilima....O hotelu generalno nemam reći ništa loše, kvalitetna hrana, ljubazno osoblje, jako, ali jako čist hotel....Isplati se rezervisati u januaru ili februaru kada su veliki popusti.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna da mi kaze da li je kasno otici 17-og septembra na Tasos,konkretno Skala Potamia?I kakvo je mesto...Da li je potreban klima uredjaj u sobama?...ima li kafica,restorana,marketa u blizini?Kakve su cene?Videli smo kucu Sea View,pa ako neko ima neki pouzdan komentar?Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo oduševljeni Tasosom. Pošto smo bili smješteni u Skali Potamiji ovde ću napisati nešto više o našem odmoru. 28.06. smo krenuli autom i Bijeljine, prenoćili u apartmanima Stefani u Starom Dojranu, 29.06. nastavili za Grčku i na ostrvu smo bili oko 13h. Da napomenem da smo smještaj rezervisali u februaru preko Oktopod agencije iz Bijeljine, s tim da je ovo Argusova ponuda bila. Bili smo smješteni u vili Ilion, kod fantastičnog gazde norvežanina kome i dalje ne mogu da zapamtim ime, i njegove djevojke grkinje Varvare. :)
Apartmani se nalaze u samom centru Skale Potamije, na 30m od šetališta i gradske plaže. Mi smo bili prezadovoljni smještajem. Norvežanin je stalno donosio svježe krastavce, paradajz, pili smo njegovo domaće vino, rakiju, kolače itd. :)
Veoma je komunikativan i kaže ne voli goste koji neće da pričaju :)
Pošto većinu zanima, a ne znam zašto ljudi to neće da napišu, apartman smo u predsezoni platili 300e za 9 noćenja.
Pošto smo sa autom došli, obilazili smo ostrvo i posjećivali razne plaže. Obavezno smo na plažu nosili piknik frižider sa sendvičima, grickalima itd i suncobran (x2). Suncobran dobijete od norvežanina na korištenje. To je uglavnom zbog toga što smo birali i posjećivali neuredjene plaže. A i ako je neka bila uredjena, uvijek je bilo mjesta za postaviti svoj suncobran.
Ostrvo se obidje za 2 sata, nije veliko, s tim da se mnogo brže ide zapadnom stranom ostrva.
Plaže koje su me oduševile su:
-mala plaža koja se nalazi na krivini prije Aliki plaže. Udje se u kao neko dvorište i tu se ostavi auto, pa se pješke kroz šumicu sidje dole do plaže. Plaža je šljunkovita, na kojoj ima i malo prirodnog hlada. Nema gužve, a zna biti i pusta, i voda je kristalno čista. Vrh vrhova :)
- Kekes, velike kamene ploče, nalazi se posle Aliki plaže (na koju uopšte nismo imali namjere da svraćamo). Udje se u dvorište restorana i smještaja "Skidia", auto se ostavi u hladu i tu je odmah plaža. Nema gužve, voda opet kristalno čista, nema plićaka nego se odmah ulazi u dubinu. Sa druge strane plaže zna biti i nudista :) Opet vrh plaža, na koju smo se vraćali.
- Arsani beach, plaža ispod manastira, takodje na istočnoj strani ostrva. 
- Fenomenalna Vathi beach! Da ne bude zabune, postoji i Porto Vathi koja se nalazi posle mermerne, a Vathi je posle Porto Vathi. Samo nastavite pravo, i kad vidite da se put završava znate da ste tu. Mala pusta uvalica čiji mir remete samo turistički brodići koji dodju na sat vremena i odu. Kristalno čista voda, puderasti pijesak, odmor za tijelo i dušu, raj za oči. :)
Ostale neću da nabrajam, da ne dužim, nabrojao sam samo one koje su mene oduševile.
Mislim da je Skala Potamija dobar izbor kao baza za obilazak ostrva. Uveče takodje nije previše živo, opet nije ni toliko "mrtvo", ima dosta restorana, fino je za šetnju, cijene u restoranima su niže nego recimo u Potosu.
Preporučujem Athos restoran. Hrana je odlična kao i cijene! :) 
Pizza je 8e, a tolika je da je taman za mene i djevojku. Riba Bas, Deverika su po 10e čini mi se, dobiješ i prilog, i sve je preukusno. Boca dobrog vina 17e. Pivo 2.5e. To su cijene iz tog restorana, koji je, zanimljivo, jedan od rijetkih u Potamiji da ima meni na srpskom. 
Med smo po preporuci gazde norvežanina kupovali negdje na brdu iznad Skale Potamije, 7e borov, 8e med od narandže. Vrh je.
Maslinovo ulje kod "Sotirelis"-a u Panagiji.

Sve u svemu, mi smo se vratili puni pozitivnih utisaka sa ovog divnog ostrva.

p.s. Izbacio bih i koju sliku gore pomenutih plaža ako je dozvoljeno?

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 8/1/2016 at 11:13, putnik srećko je rekao/la:

Slobodno postavljaj fotografije.

Fotografije plaža možeš postaviti na odgovarajućoj temi.

http://www.putovanja.info/forum/topic/19354-pla%C5%BEe-na-tasosu-i-kako-im-pri%C4%87i-koordinate/?page=55#comment-732489

Kad sam napisao ovu poruku, predvideo sam šta će se desiti.

Profesor je ipak postavio fotografije plaža, koje nemaju veze sa ovom temom i diskusija se nastavila.

Tema je Golden bič!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877843
    Ukupno poruka