saks

Golden Beach - Skala Panagia i Skala Potamia

825 poruka u ovoj temi

Mi smo rezervisali za juli... Iz svega što sam pročitala na ovom forumu (hvala svima na detaljnim komentarima i predivnim fotografijama) mislim da ćemo biti zadovoljni.

Saznala sam i gde se pravi najbolja pica u Skali Potamii (iz doktorovog posta)... ima li još koji restoran koji preporučujete ... ?

U blizini vile ima neki market, da li neko zna kakve su cene ili da se naoružamo hranom iz Lidla?

Izvinjavam se ako ponavljam već prežvakana pitanja... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Tasosu nema tako povoljnih marketa kao što je "Lidl", te se zato mnogi obezbede jeftinijim namirnicama, sokićima, pivom... pre nego što predju na ostrvo. Najbliži "Lidl" marketi postoje u Kavali (dva) i u Hrisopuliju, mada mi najčešće svraćamo u onaj kod Asprovalte, jer nam dobro dođe kao mesto za pauzu i doručak.

U Skali Potamia postoje mini marketi, dok u Limenasu, malo izvan grada, bliže Makrijamosu, postoji poveći market, sa velikim parkingom. Nije "Lidl", al' je iz poznatog grčkog lanca (nema šanse da se sad setim imena). Znam da sam takve vidjala i na Sitoniji (u Sartiju, Nikitiju...). Imaju natpis na žutoj pozadini. Nije tako bagatelan, kao "Lidl", al' je povoljniji od drugih marketa na Tasosu.

Još jedan veći, iz dva nivoa, market, postoji uz magistralni put, kod mesta Skala Rahoni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ala ste nahvalili vilu, moraću da rezervišem godinu dana unapredwink.gif

Što se tiče prodavnica, preko puta vile je market solidno snabdeven i nije skup, ali nije ni povoljan kao Lidl. Veći marketi su uz plažu u Skali Potamiji, i ima ih više, ima i picerija, palačinkara itd, mesto nije malo. Preko puta vile na 2 min. hoda je i pekara lepo snabdevena i sa ok cenama.

Slike aparmana neću stavljati na forum, mnogo se pričawink.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U vili Blue sky letovali smo 2008.g., u dupleksu koji je okrenut prema putu (bolji je sa druge strane prema dvoristu, zbog hladovine na terasi). Apartman je OK, potrebno je koristiti klimu (ima ih tri), kuhinja, dnevna soba su dovoljno veliki . Market i pekara su vema blizu. U mom MFT imate slicice tog apartmana. A plaza je extra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U zelji da se i vama ostvare snovi o savrsenom odmoru ,od srca vam preporucujem mesto Chrisis Amoudia - Skala Panagia .

Ovo skriveno i tajnovito mesto u podnozju predivnih planina obraslih borovom sumom na velicanstvenoj plazi Golden Beach , moze da vam pruzi neverovatan osecaj ususkanosti u narucju Egejskog mora.

Leto 2010 . je ostavilo na moju porodicu ( porodica sa dva mala deteta ) predivne uspomene ,koje prepricavamo i dan danas .

Ostrvo Tasos je zacaralo nasa srca i misli.

Nakon svih pregledanih turistickih agencijskih aranzmana, foruma i internet ponuda vila i hotela na ovom predivnom ostrvu i vodjeni sa misljenju, da ce nas jeftinije kostati letovanje ,odlucili smo da direktno kontaktiramo vlasnike vila i hotela .Iskreno na svaki nas upit smo dobijali pozitivne odgovore od ljubaznih vlasnika .Na nama je ostalo samo da izaberemo .

Na ovaj nacin smo pronasli idealni hotel za nas - Hotel Fedra ***

Hotel Fedra *** - www.hotel-fedra.com

Sa malo pocetnicke neverice , po zahtevu vasnika , uplatili smo 30% depozita na njihov racun ,a ostatak pri dolaku u hotel . Vlasniku hotela smo posali svift ( dokaz o uplati ,od banke ) ,a on nam je posalo voucher .

Sve u svemu , hotel je zaista izgledao kao na sajtu ,cak je i mnogo lepsi u stvarnosti.

Coveku je u prirodi da ne veruje tudjim pricama i slikama ,sve dok se sam ne uveri u sve to .

Hotel Fedra *** se nalazi na fantasticnoj lokaciji na samoj plazi Golden Beach.

Hotel vam pruza besprekorno komforan odmor u lepim , prostranim i cistim sobama .

Svaka soba sadrzi balkon sa predivnim pogledom na more ( ili planine ) ,klima uredjaj , LCD TV ,frizider , pristup internetu ( WiFi) .

Da se razumemo ,ovo je hotelski smestaj u kome necete naci mini kuhinju i ostale stvarcice za samostalnu pripremu hrane . Za pripremu brzih napitaka ( kafa ,topla cokolada i sl .) koristili smo kamperski reso ,koji nam je upotunio mali nedostatak hotelske sobe .

U prizemlju se nalazi recepcija ,gde mozete u bilo koje doba dana i noci dobiti sve sto pozelite, od neverovano ljubaznih domacina porodice Batagianni ,odnosno mlade gazdarice Dimitre.

Nasa deca su veoma zavolela starog dedu Dimitrisa ,koji inace samo prica grckim jezikom .Jutarnji pozdrav “kalimera” ,jos uvek nam odzavanja u mislima.

Ispred hotela vam je na raspolaganju prostrani parking u hladu. Odmah preko puta se nalazi mini-market sa svim neophodni stvarima ,od prehrambrene robe do robe siroke potrosnje .Ispred hotela je kraj lokalnog puta ,tako da saobracaja skoro i da nema . Podrucje oko hotela je u potunosti mirno i sigurno.

O plazi Golden Beach , ne bih da vam pisem ,jer je svaki delic plaze vec opisan u detaljima .Dodala bih samo da ovaj deo plaze je mnogo lepsi i izazovniji svojom lepotom okruzenja ,sto cu dokazati slikama u prilogu .

Duz plaze se pruza prelepo setaliste sa bezbroj malih prodavnica ,kafica i taverni iz kojih dopire tiha muzika .Vecernje setnje u Skali Panagii upotpunjuje romanticni sum talasa i lagani povetarac noseci miris borovine i mora.

Ukoliko pozelite provod uz nezaboravne grcke veceri na raspolaganju vam je najblize mesto Skala Potamija ,kao i mesto Limenas , na samo par kilometara od ovog mesta .Ali cete uvek pozeleti da se vratite ovom miru i spokoju.

Inace ,u dogovoru sa gazdom , gospodinom Nikosom Batagianni ,hranili smo se u njegovom drugom predivnom hotelu Enavlion Batagianni ,koji je udaljen 150 m od hotela Fedra ,odnosno u novootvorenom Kafe –Bar- Restoranu – “La Terrasse“ ,koji se nalazi u sklopu tog hotela .

Luksuzni izgled hotela mnoge turiste na prvi pogled “uplasi“ da dodju u ovaj restoran ,koji pruza bolju uslugu i hranu za istu cenu ,kao i u drugim restoranima .Napomenula bih da je restoran otvoren za svakog prolaznika ,a ne samo za goste hotela .

Svako jelo je napravljeno sa puno ljubavi .Gazdarica G-dja Roula je neverovatni ekspert u kuhinji , prefinjenog ukusa prema svim svetskim i tradicionalnim jelima .Mladi gazda Panos ce vas usluziti na vrhunski nacin .Dok ce vam gospodin Nikos uvek biti na raspolaganju za sva pitanja ,cak i po “casicu“ razgovora sa vama .

Jednom recju ,porodica Batagianni je primer savrsene porodice ,koja je maksimalno posvecena svom porodicnom poslu . Ova porodica zraci neverovatnom ljubaznoscu ,koja vas navodi da vec sledece leto provedete kod njih .

Enavlion Hotel Batagianni **** -“ Live your dream in Thassos Island” – www.enavlionhotel.com

www.hotel-enavlion-thassos.focusgreece.gr

Gazda Nikos nas je upoznao samo sa delicem lepote ,koji krije ovaj impresivni i spektakularni hotel.

Sobe i apartmani su uradjeni sa mnogo ukusa u toplim tonovima sa visoko kvalitenim namestajem .Sobe sadrze tus kabine sa hidromasazom ,fen za kosu ,klima uredjaj ,stelitsku TV ,sef ,mali frizider ,pristup internetu (WiFi) ,balkon sa predivnim pogledom na more. Dok su apartmani opremljeni i sa potpuno poremljenom kuhinjom .Plaza je udaljena 120m , odmah preko lokalnog puta ,koji je inace bez saobracaja velikog inteziteta (kraj mesta Skala Panagia ) .

I na kraju, ako je neko u potrazi za romanticnom muzikom talasa i relaksirajucim opojnim mirisom borovine i mora , uz savrsenu gostoprimljivost prijateljskih domacina, od srca mu preporucujem hotel Enavlion Batagianni i hotel Fedra .

Dopustite da vas magicno ostrvo Tasos zacara svojom lepotom . :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavila sam MFT :

Golden Beach-Skala Panagia -Hotel Fedra

Golden Beach-Skala Panagia -Enavlion hotel Batagianni

Delic dokaza o svemu sto sam napisala.

Nadam se da sam donekle uspela da vam docaram samo jedan mali deo carobne lepote ovih hotela .

Ocekujte jos lepih slika s' ovog magicnog ostrva Tasos.

Zelim vam lep i uspesan dan!osmeh1.gif

Srdacan pozdrav,

Marija010475

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stvarno prelep opis:-)

Imam nekoliko pitanja:

Da li i hotel Fedra ima svoj restoran? Da li ste vi imali pun ili polupansion? Da li u sobi postoji frižider?

Nas je petoro (troje dece) pa je pitanje da li imaju apartmane sa dve sobe ili su studia (sve u jednoj prostoriji)?

Unapred hvala:-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Oprostite ,zaboravila sam da napomenem da u sklopu hotela Fedra , na setalistu , se nalazi restoran Fedra ,gde mozete da uzivate u specijalitetima tradicionalne i evropske kuhinje .

Objasnila bih ,tako reci nepovezanost hotela Fedra i restorana Fedra . Tu postoje dva razlicita vlasnika .Od 2009.godine ovaj hotel i restoran su bili jedna celina ,sve dok nije doslo do podele ,odnosno raspodele nasledstva .Samo hotel Fedra pripada predivnoj porodici Batagianni.

Mi smo uplatili samo smestaj , a na licu mesta smo se dogovorili sa vlasnikom ,gospodinom Nikosom , da se hranimo u njegovom restoranu "La Terrasse" ,koji se nalazi u sklopu lux hotela Enavlion (udaljen 150m od hotela Fedra) . Inace ,dorucak se sluzi od 8:00-11:00 h , svedski sto . Na raspolaganju su vam sva jela ,koja bi zadovoljila i najmanju zelju probirljivih gostiju .Rucak i vecera po vasem izboru iz menija ,po istim cenama kao i u ostalim restoranima.

Ako zelite da okusite izvrsnu hranu napravljenu s ljubavlju ,uz romantican sjaj sveca i opustajucu muziku talasa ,svima toplo preporucujem Kafe -Bar -Restoran "La Terrasse ".

U svim sobama ima frizider . A sto se tice rasporeda u svim sobama ne bih mogla da vam kazem sa sigurnoscu .Mi smo bili u sobi sa jednim velikim bracnim krevetom ( spavali smo - dvoje dece (9 i 6 god.) i ja ) i pomocnim krevetom . Za sve dodatne informacije bi trebali da kontaktirate vlasnike putem mail-a .Kontakt adreasa na sajtu : www.hotel-fedra.com .

Stojim Vam na raspolaganju za sva dodatna pitanja .

Srdacan pozdrav.srce.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Enavlion Hotel Batagianni-moj omiljeni hotel na Tasosu :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni bi odgovaralo da doručak i večeru organizujemo u sopstvenoj režiji i zbog toga mi je bitan frižider, a ručak bi bio u nekom restoranu (ili Fedra ili u okviru tog drugog hotela) Koliko ste okvirno plaćali ručak za vas troje?

A kako da se smestimo nas petoro, pitaću vlasnika:-)

Još uvek nemam ideju koliko bi nas sve to izašlo.

S obzirom da mi se ovo mesto veoma svidelo, da li možda znaš ima li nekih apartmana u blizini. (nas je puno, pa smo do sada uvek letovali u aparmanima sa ishranom u sopstvenoj režiji)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uvek sam buljila u terase hotela Enavlion u prolazu i pitala se kako doći do ovakvog smeštaja :huh: Sad znam, hvala Marija! :klap:

Sviđa mi se kombinacija Fedra na plaži+ručak sa strane :zvizduk:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni bi odgovaralo da doručak i večeru organizujemo u sopstvenoj režiji i zbog toga mi je bitan frižider, a ručak bi bio u nekom restoranu (ili Fedra ili u okviru tog drugog hotela) Koliko ste okvirno plaćali ručak za vas troje?A kako da se smestimo nas petoro, pitaću vlasnika:-)Još uvek nemam ideju koliko bi nas sve to izašlo. S obzirom da mi se ovo mesto veoma svidelo, da li možda znaš ima li nekih apartmana u blizini. (nas je puno, pa smo do sada uvek letovali u aparmanima sa ishranom u sopstvenoj režiji)

Draga Maja72 , :srce:

u restoranu "La Terrasse" ,za rucak ili veceru ,za nas cetvoro ( dvoje odraslih i dvoje dece) smo izdvajali okvirno 25-30 Eura .Sto se tice cena iste su kao i u drugim restoranima .Jednu od izdvojenih dnevnih ponuda iz menija sa cenama ,mozete pogledati na MFT Golden Beach-Skala Panagia- Enavlion hotel Batagianni . Naglasila bih da sva jela, koja su u ponudi ovog restorana , spremaju se sa svezim zacinima ,koji celokupan ukus dovode do neverovatne prefinjenosti svakog zalogaja . Zbog obilnih porcija ,u dogovoru sa gazdom ,mozete jednu porciju da podelite na dve .Cekajuci poruceno jelo, posluzuju vas sa vrucim pecivom i raznovrsnim pastama (kao predjelo), a na kraju dobijate slatki dezert ( predivne kolace ,parce torte itd .)GRATIS.

Ako ne budete bili u mogucnosti da se dogovorite sa gospodinom Nikosom ,preporucila bih Vam sledece vile :

www.hotel-goldensand.gr

www.studios-athina.gr

www.niki-thassos.gr

Srdacan pozdrav. :srce:

post-22452-1299015026,28_thumb.jpg

post-22452-1299015050,22_thumb.jpg

Izmenjeno (Marija010475)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je predivno mesto nadam se da cu biti u prilici da ga posetim.Ti si ga vrlo lepo opisala tako da mi sada samo ostaje da provedem nekoliko dana na tom lepom ostrvu i da se sam uverim u tu caroliju koju si opisala.klap.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Marija,nakon citanja tvog teksta o ovom divnom mestu,odlucili smo da moja porodica i ja ove godine tamo letujemo,vec sam kontaktirala hotel Fedra,jedino se brinem da li su sobe dovoljno prostrane s obzirom da nasa deca imaju 6 i 13 godina,pregledala sam i tvoje slike u foto-turi,jedino me buni sto na fotografijama na hotelu pise hotel Golden sand,a ne hotel Fedra

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Draga "more5" :srce: ,

sto se tice prostranosti i komfornosti soba ,ja ne bih da Vas licno uveravam ,vec bih Vam poslala na Vas mail ,naravno ako se slazete ,nase slike sobe br.9 u kojoj smo mi odseli. Kao sto sam vec napisala ,suprug i ja sa dvoje dece, od 6 i 9 godina ,smo imali sasvim dovoljno prostora .

Iskreno najmanje smo bili u hotelskoj sobi .

Budite sigurni da lepota ovog ostrva Vam nece dozvoliti da Vase dragoceno vreme provodite u hotelu .

Takodje bih Vam poslala i dodatne slike hotela Fedra ,koje bi Vam objasnile povezanost ,odnosno ne povezanost hotela Fedra i hotela Golden sand .

Slobodno mozete da me kontaktirati na E-mail ,koji mozete pronaci na mom profilu .

:sorry:

Oprostite ,ali slike nisu bas za prezentovanje ,jer je soba bila malo u neredu .

;)

Znate vec kako je kada tek stignete u hotel i niste u mogucnosti da svakoj ponetoj stvari nadjete odgovarajuce mesto .Tek oko 8.-9. dana ste vec uhodani ,ali je tu vec 10. dan kada sve to morate da vracate u kofere.

Ovim putem svima preporucujem ,naravno ako ste u mogucnosti ,da za vase letovanje na ovom fantasticnom ostrvu Tasos uvek planirate najmanje 15 dana odmora. :suncase:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26211
    Ukupno tema
    874083
    Ukupno poruka