saks

Golden Beach - Skala Panagia i Skala Potamia

838 poruka u ovoj temi

Hvala puno,bila sam prosle god u Karnagiju....bez premca je ,nisam isla do Golden Beacha. to ostavljam za ovu godinu...pozdravvv

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boravili smo u vili Kostas preko agencije Argus u periodu 25.06.-05.07.2019. Zadovoljni smo smeštajem, studija se čiste svaki treći dan ( i menjaju peškiri ). Jedino je problematičan prvi dan jer se apartmani čiste veoma sporo ( jedna žena čisti ) pa su neki na ulazak u smeštaj čekali i do 15 časova. Do najbliže plaže imate oko 70-100m ali se tu ne kupa skoro niko. Možete ići na gradsku plažu Skala Potamie ( koja se meni lično ne sviđa jer voda ima neku zelenu boju ) ili prema Golden Beach-u gde su mi dosta lepše plaže. I na jednu i na drugu stranu imate oko 500 metara do plaže. Ulazak u vodu je postepen i potrebno je ući u vodu preko 50 metara da bi se moglo plivati. Voda je čista i providna. Talasa ima skoro svaki dan ali koliko sam uspeo da primetim to nikome ne smeta, čak naprotiv... I za vreme talasa voda je čista i ne muti se. Ukoliko ste ljubitelj ronjena teško da čete nešto pronaći jer za deset dana osim malih ribica nećete ništa videti ( govorim o centralnom delu plaže ). Cene iznajmljivanja ležaljki na plaži su dosta šarenolike od 6e za kompet ( dve ležaljke i suncobran ) pa do 50e za komplet. Mi smo boravili na plaži Green Sea i ležaljke smo dobijali za 5-6e ( frape 2,5e, coca-cola 2,5e, točeno pivo 0,5l 3,5e ) i bili smo izuzetno zadovoljni. Kako je neko več ovde rekao najbolje je pronaći smeštaj na polovini zaliva i na kupanje ići prema Golden Beach-u a uveće šetati prema Skala Potamiji. Gosti u ovom mestu su preko 70% Rumuni. Auto smo iznjmljivali u Speedy rent a car ( najpovoljniji su i jedini dozvoljavaju odlazak autom na Mermernu plažu uz obavezno pranje auta pre vraćanja ). U samom mestu imate 3 renta a car agencije i  4-5 agencija koje iznajmljuju skutere, kvadove i biciklove. Takođe u krugu od 400 m od smeštaja imate dve pekare, 4 marketa i benzinsku pumpu. Naišli smo na dva doktora ( koji nam hvala Bogu nisu trebali ) ali mesto nema apoteku ( najbliža je u sledećem mestu na 3km ). Obišli smo mesto Panagija ( muzej maslina, most zaljubljenih i izvore vode ) , Mermernu plažu, Porto Vati, Psili Amos, jezerce Giola, Manastir Arhangela Mihajla, plažu Aliki i arheološko nalazište iza plaže. Sve u svemu jedno prelepo iskustvo.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Golden Beach u svom maniru

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prilično duva vetar, pretpostavljam da je ovo snimljeno juče? Imate li informaciju kako je bilo na Notosu ili Alikiju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Alikiju je mirno, ali "tesno". Notos ne znam...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, da li je neko možda imao iskustva sa smestajem Melathron Apartments ili zna nešto više o njemu? Lokacija je Skala Potamia, blizu Golden Beacha.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vodite računa gde parkirate u Panagiji.Danas i juče policija je skidala tablice na vozilima koja su bila nepropisno parkirana.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skoro sva vozila u Panagiji su nepropisno parkirana, jer svuda uz put stoje znaci za zabranjeno parkiranje i zaustavljanje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako se dobro sećam jedini parking u Panagii je kod škole?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio nekad, u školskom dvorištu... Nema više. Ima samo onaj mali, sa druge strane škole... Ima mesta za 6 auta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li negde parking mesto za invalide?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam... Verovatno... Jedno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li se kolima moze doci do Golden Beach plaze ili se kola parkiraju u Panagiji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav iz Potamie, havarija je kolika je gužva. Juče smo čekali nešto manje od 4 sata da se ukrcamo na trajekt, bukvalno je red bio pre Keramotija. Smešteni smo u vili Barbara, za sada osim malog kupatila, nemam zamerki, sjajno za decu, nekada kasnije ću detaljnije o vili. Na plaži je gadno, ljudi bukvalno stavljaju peškire drugima na glavu, odlepila sam danas, neki "naši" su nam skoro seli na stvari... Voda je topla, deca uživaju, vreme odlično, oko 30, taman ostanemo duže na plaži. Sve u svemu, za sada nam je lepo, svesni smo mana, ali ko ih šiša. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas je nešto muljavo vreme, pa smo skoknuli do pećine i do Panagije, fina šetnjica.

O vili Barbara baš i nema puno informacija, pa evo i mojih utisaka. Smešteni smo u četvorokrevetnom apartmanu, dvoje dece, muž i ja i nama je nekako knap. App kao i svaki drugi, malo kupatilo, lepa terasa, da ima koji kvadrat više bilo bi dobro. Kupatilo je za Palčicu, to je glavna zamerka i treba mu renoviranje. Ali dvorište je pun pogodak. Ima deo za decu, trambolina, ljuljaške, tobogan i dve kućice, deo je u hladovini. Takođe, ostatak dvorišta sa stolovima je u hladovini, pa je za nas što bežimo u podne idealno. Takođe, postoji i nešto što bismo nazvali "letnja kuhinja". Vlasnica Barbara je sve zamolila da ako kuvaju, to rade u toj kuhinji, tako da nema mirisa. Opremljenja je dobro, mutilica za nes, dva aparata za kafu, toster, posuđe.... Sve u svemu je ok vila, nešto imam plan da sledeće godine ono "pomoćno letovanje", ovde ponovim. 

Mesto bi bilo ok, da nije ovolika gužva, bilo bi mnogo bolje.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka