saks

Golden Beach - Skala Panagia i Skala Potamia

838 poruka u ovoj temi

Činjenica je da ne vozimo svi isto. Takođe, ni stanje na putu nije uvek jednako. Nekada na potezu Golden beach - Panagija - Limenas nema nikoga, a nekada se recimo bus nacrta ispred pa se vučemo iza njega, naročito dok se ne popne u Panagiju, ili se desi da se formira kolona, pa onda svi mile. U avgustu 2011. smo se baš često vozikali tuda, pa ovo sve pišem iz iskustva. A da taj potez nije za neku brzu vožnju, stvarno nije. Zeznuto je to penjanje do Panagije, ona lakat krivina na ulazu u selo i dalje penjanje do vrha. Spust ka Limenasu kasnije već nije problem.

Što se lekara tiče, sigurno ima puno privatnih ordinacija u samom Limenasu, a verujem i da veći hoteli imaju dežurnog lekara ili ga pozivaju po potrebi (npr. Alexandra Golden, Makriamos i sl.). Ukoliko imate putno osiguranje, trebalo bi da prođete bez troškova i u takvim privatnim ordinacijama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čitam ovu raspravu i baš se nerviram, ja već 8 puta na Tasosu pokušavam da nađem talase, jer ih moja porodica obožava, i nikad mi nije uspelo! Takođe se brinem da nešto nije uredu samnom jer mi se svidelo mnogo ostrvo i pre 45 godine! A za malu decu idealan je Pahis, slažem se sa Mirom, a i čuvena bolnica je odatle na 15-20 minuta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moras otici u septembru. Tad ima talasa.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo posle duzeg vremena svratih da pozdravim drustvo sa Tasosa.Procitah zadnje dve strane foruma i mogu da kazem da se donekle slazem i razumem aleksu81 jer sam i ja porodicno sa dvoje dece pre par godina bio na Tasosu mesto Golden Beach.Mene Tasos nije razocarao ali nije ni ostavio bas neki veliki utisak kao sto sam ocekivao koliko je hvaljen i popularan,pa sam narednih godina promenio mesto letovanja.

Nije mi se svideo Limenas kao glavni grad ostrva kao i ostala manja mesta na ostrvu mislio sam da su vise urbanizovana i los put skoro svuda sa dosta krivina uspona i padova...dok su plaze i priroda fenomenalni za odmor.Imao sam srece da su mi deca bila malo starija tako da im nije smetalo da menjamo mesta i plaze bili smo u julu i za 10 dana samo je jednog dana na Golden Beachu bilo talasa na radost dece koja to vole ali zato na Paradiso plazi je bilo uvek talasa.Komsije su mi bili jedan mladji bracni par bez dece i rekose kako im je veliki smor sto su dosli na Tasos.

Jedno vece kada sam se vracao sa vecere iz Teologosa do naseg smestaja na Golden Beachu trebalo mi je sat vremena voznje da predjem nekih 50km zbog loseg i krivudavog puta ali se isplatilo.Nisam mogao da obidjem celo ostrvo za tih 10 dana boravka ali sam zadovoljan sto smo obisli bar jednu polovinu...drugu polovinu mozda nekom drugom prilikom.

Kada sam pitao moju decu da li im se svidja Tasos i da li bi se ponovo vratili...rekli su mi da im se najvise svidja Mermerna plaza i da je hrana bila odlicna ali da se ne bi neko vreme vracali ponovo...vise su bili za promenu destinacije sto smo i uradili narednih godina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prekopirao sam sebe sa druge teme.

Bili prosle godine u Skala Potamiji sa bebom od pet meseci i bilo nam je super. Za decu idealno. Isli cesto uvece u Limenas, obisli celo ostrvo i sela. U Skala Potamiji imali sve sto je potrebno, veliki broj taverni pored mora tako da nismo stigli sve da isprobamo. Plaza potcenjena bez razloga, verovatno zbog blizine najlepsih plaza. Voda idealna za malu decu, za nas malo pretopla. U principu je svuda tako. Jedino smo se na Alikiju bas dobro iskupali.

Bebac je bio super. Sada se spremamo za Sivotu.

A sto se tice talasa, smesni su, jer plicak veliki.

A destinacije svakako treba menjati. Mi svake godine menjamo mesto.letovanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u blizini postoji neki deciji luna park ili neko igraliste gde cerkica od 3.godine ima gde da se opusti?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Луна парк ти се налази у Скала Потамии, скроз десно ( гледано ка мору ), у луци код паркинга

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do luna parka ima nekih 10min šetnje od vile Anna ili 2 min kolima. Mada ima i par onih aviončića i autića što se ljuljaju kad im ubaciš žeton u tom redu gde su restorani uz plažu, tj kada se centralnom ulicom od magistrale spustiš do plaže.... Valjda ste me razumeli :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

момци неки студио да буде добро са базеном и да буде на самом обали на голден бич ? желим сад да идем 21 јуни али немогу да наџем се је фулл.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Golden-u slabo ima smeštaja sa bazenom, a da su na samoj obali. Eventualno da pogledaš hotel "Alexandra Golden" i vilu "Giota".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko letovao u vili Elena Nina, Skala Potamia?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me da li je neko bio u Vili Barbara i Estrela del mar studijima. Da li je uvece mirno, postoji li setaliste pored obale? Isli bi smo sa malim detetom (5 godina), a ne bih da se sva zabava svede na boravak u luna parku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čitam ovu raspravu i baš se nerviram, ja već 8 puta na Tasosu pokušavam da nađem talase,

Ove godine smo naišli na fantastične talase na Gelden beach-u, a bili smo u periodu od 10.-20. avgusta. Samo je važno da bude vetrovit dan, odnosno, u Potosu malo duvka vetrić, e tada na Goldenu "nosi" i tada su super talasi.

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima !!Pročitah celu temu i ne znam šta da mislim.... :huh: !!Planiram na Tasos-golden beac ,krajem juna,porodično,deca 2 i 10 god.

E sad....najbitnija mi je lepa prostrana plaža i blizina smeštaja !!Nikako da ukapiram gde je lepši deo plaže-u skali potamiji ili panagiji !!!?? :zid: I gde bi bilo bolje zbog dece!!

Da napomenem da bi išli preko agencije,autobusom,tako da ništa od vožnja do nekih plaža!!!

Ako ima neko neki predlog ,sugestiju...za vilu,smeštaj i sve ostalo !!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka