saks

Golden Beach - Skala Panagia i Skala Potamia

838 poruka u ovoj temi

Skala Potamija je super za decu. Po meni je najbolje tamo ukoliko imate auto. Blizu su najlepse plaze, a i grad je blizu. U mestu ima sve sto je potrebno, klopa u tavernama je super. Panagija je blizu, a tamo je tek klopa super.

Talasi su neprimetni posto je veliki plicak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeli bio ko u Afrodite vila golden beach, kakvi su utisci hvala unaprijed

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od argusa sam odustao jer prodaju aranžman kao 12 dana a ustvari je 9 noći a sve ostale agencije 10 noći, najpovoljnije sam našao bez agencija u Skala potamiji ali me brinu talasi na golden biču zbog dece, problem je čini mi se na tasosu ići bez auta ili rentiranja jer bi čovek hteo dosta toga da vidi a bez auta mi to deluje kao maltretiranje.

Ne brinite zbog talasa, jer su mali, a dugacak je plicak. Moje dete je prosle godine imalo 2,5 g i uzivala je na toj plazi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle svega što sam pročitao čini mi se da ćemo ove godine po prvi put na Tasos, ali mi je zbog klinca od tri godine prilično bitno da znam ima li ambulanta u nekom od ova dva mesta (čuvena srpska "za ne daj Bože" priča).

I još ako bi neko znao kakav je taj apart. hotel Suzi u Skala Potamiji, bio bih mu zahvalan...Ako ne zna, čini mi se da nam je suđen Joanis u Skala Panagiji. :razmislja:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam sa suprugom i detetom od 15 meseci u Skala Panagia (Golden beach) od 30.08-14.09.2012.

Evo mojih utisaka:

1. Hotel Ioannis - solidan smestaj, hrana katastrofa. Tacnije, dorucak i vecera gotovo uvek isti pa dete nije htelo posle 3 dana bas nista u hotelu da okusi.

2. Plaza najbliza hotelu - dobar pesak, dobar prilaz, ali non stop su bili talasi i normalno da zbog malog deteta nismo mogli tu da se kupamo.

3. Kao nastavak tacke 2 ide prica da smo bili prinudjeni da svakog dana palimo auto kako bi pronasli mirnije more zbog deteta. Isli smo najvise u Skala Potamia, poslednja uvalica. Sasvim solidna plaza i mirnije more.

4. Skala Panagia nema nista...pa ni normalno setaliste...potpuno pusto i neuredjeno mesto. Prometnije je u mom selu sa 30 kuca.

5. Obisli smo celo ostrvo, 10- ak plaza i nista nas nije odusevilo. Posebno zbog deteta. Ili su talasi ili je duboka voda.

6. Kompetna usluga je na primer 30% slabija nego u skoro bilo kom mestu Kontinentalne Grcke.

Zakljucak: Tasos obavezno treba videti zbog svojih prirodnih lepota. Ali dok niste u braku i dok nemate decu. Nije to mesto za pravi porodicni odmor sa decom do 7-8 godina sigurno. Kad smo krenuli za Beograd rekao sam supruzi: Tasos ce nas videti ponovo tek za 20 godina kada sami budemo isli na odmor.

Toliko.

Izvinjavam se ako sam nekome pokvario planove, ali forum i sluzi tome da se vide i saberu utisci. Razliciti, razume se.

Izmenjeno (aleksa81)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zeleo bih samo da dodam da su cene bile solidne i to me recimo relativno prijatno iznenadilo.

Za ovo leto biram drugu destinaciju. Ipak..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema ambulante u Skala Potamiji. U zadnjoj uvalici u Skala Potamiji nikada za 10 dana nije bilo talasa. Kao stvoreno za decu. Sto se tice ostalih sadrzaja ima par suvenirnica, nekoliko restorana i 3-4 prodavnice koje su fino snabdevene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle svega što sam pročitao čini mi se da ćemo ove godine po prvi put na Tasos, ali mi je zbog klinca od tri godine prilično bitno da znam ima li ambulanta u nekom od ova dva mesta (čuvena srpska "za ne daj Bože" priča).

I još ako bi neko znao kakav je taj apart. hotel Suzi u Skala Potamiji, bio bih mu zahvalan...Ako ne zna, čini mi se da nam je suđen Joanis u Skala Panagiji. :razmislja:

U Prinosu postoji dom zdravlja u koji moze otici svako i njihove usluge se ne naplacuju. U Limenasu ima nekoliko privatnih ambulanti, i mislim da je to ono sto vam je najblize. Od Skala Potamije do Limenasa ima nekih desetak km, tako da za ne daj boze, nije vam ni to suvise daleko; Iskreno se nadam da nece biti potrebe da trazite ambulante.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aleksa81, mislim da je problem samo u tome što niste izabrali dobro mesto za svoju tasosku bazu za vas sa malim detetom. Da ste se smestili uz Pahis plažu ili uz Atspas plažu u Skali Maries ili u Skali Sotiros ili u Potosu, utisci bi vam bili potpuno drugačiji. Sto puta sam do sada naglasila da na Golden beach-u vrlo često ima talasa i da nema previše sadržaja, a da ostale plaže nisu baš tako lako i brzo dostupne, al' nema ko da me sluša. Inače, ja baš mislim da Tasos nije za mlade željne ludovanja i provoda, već za prave porodične ljude i one koji to nisu, ali su zaljubljenici u prirodu, mir, tišinu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Prinosu postoji dom zdravlja u koji moze otici svako i njihove usluge se ne naplacuju. U Limenasu ima nekoliko privatnih ambulanti, i mislim da je to ono sto vam je najblize. Od Skala Potamije do Limenasa ima nekih desetak km, tako da za ne daj boze, nije vam ni to suvise daleko; Iskreno se nadam da nece biti potrebe da trazite ambulante.

Trebalo bi dati tacnu informaciju.

Dakle, od Skala Potamia najbliza bolnica je u Prinosu na oko 30-ak km. Put nije ravan, naproriv, pa ti se tih 30km pretvori u 45-60 min voznje, a dete ima 40 temperaturu...pa ti vidi zasto ti ove prethodne redove pisem. Ovako opusten posr moze imati samo neko ko nije isao sa detetom na more.

Takodje, Limenas je u kilometrima blizu ali je put preko velikog brda sa krivinama sto podrazumeva voznju od 30-40 km/s...

Ovo su potpuno tacne informacije.

Ko god ti napise drugacije ili nije bio na Tasosu ili promovise Tasos kao agencija.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aleksa81, mislim da je problem samo u tome što niste izabrali dobro mesto za svoju tasosku bazu za vas sa malim detetom. Da ste se smestili uz Pahis plažu ili uz Atspas plažu u Skali Maries ili u Skali Sotiros ili u Potosu, utisci bi vam bili potpuno drugačiji. Sto puta sam do sada naglasila da na Golden beach-u vrlo često ima talasa i da nema previše sadržaja, a da ostale plaže nisu baš tako lako i brzo dostupne, al' nema ko da me sluša. Inače, ja baš mislim da Tasos nije za mlade željne ludovanja i provoda, već za prave porodične ljude i one koji to nisu, ali su zaljubljenici u prirodu, mir, tišinu.

Nije za ludovanje vec za ljude od 45+

I ta mesta smo obisli sto si navela i nije sjajno za malu decu.

Veruj mi..nema mesta na Tasosu koje nismo obisli. Utisak: osrednje sve.

To je moj utisak. Svako ima pravo na svoje misljenje.

Ponavljam,

forum je mesto na kome bi trebalo da se napisu utisci, razmene isti i na osnovu toga da neko stekne svoje misljenje o svemu.

Moji utisci mozda ce zasmetati nekome, ali bio sam na Tasosu i znam o cemu pisem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aleksa, uvek sam za realno predstavljanje situacije na terenu, bez ulepšavanja, pa nek' svako prosudi da li je to što Tasos ima da ponudi za njega ili nije.

Svaka razmena mišljenja, ako se čini na kulturan način, kao što smo ti i ja sada učinili, za druge je vrlo korisna. Neko će se prepoznati u tvojim, neko u mojim procenama.

Dakle, ja i dalje mislim da ste tvoja porodica i ti, obzirom na malo dete, izabrali pogrešno mesto za bazu. Takođe, i dalje smatram da je Pahis idealan za ljude sa malom decom, jer iz hlada utrčavaju u plićak, a plićak je dug i peščan. I, veruj mi, nije Tasos samo za ljude od 45 i više godina, već i za mnogo mlađe, ali koji ne očekuju neki ludi noćni provod, šoping i slične fensi zanimacije.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema ironije.

Samo sam pokusao da pomognem sa informacijama kojima ja raspolazem iz licnog iskustva, a kao dopunu tvoje poruke o dostupnosti ambulantama.

Ne bih voleo da se jos nekome desi da ode na Tasos sa pogresnim predstavama o nekoliko vrlo bitnih stvari koje bi mogle da mu pokvare letovanje.

Izvinjavam se ako je moja iskrenost i dobra namera izazvala losa osecanja i reakcije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... Dakle, od Skala Potamia najbliza bolnica je u Prinosu na oko 30-ak km. Put nije ravan, naproriv, pa ti se tih 30km pretvori u 45-60 min voznje, a dete ima 40 temperaturu...pa ti vidi zasto ti ove prethodne redove pisem. Ovako opusten posr moze imati samo neko ko nije isao sa detetom na more ...

Од Потамие до Лименаса ти треба 15-так минута јер је пут кривудав и нон стоп се или пењеш или силазиш, али после тога уколико си у журби можеш возити буквално колико желиш, тако да време од 45-60 минута није тачно.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet zavisi ko kako vozi, a posebno kako vozi sa malim detetom u autu. Trebalo nam je 20-25 minuta do Limenasa svaki put.

Ne bih preporucio opustenost u tom smislu, kada bi se ne daj boze dogodila temperatura detetu ili slicno.

Nama je trebalo 45 min najmanje do bolnice u Prinosu.

Tako je bilo.

Mozda neko moze i brze.

Svaka cast.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka