1234

RODOS

1516 poruka u ovoj temi

Već sam pisao o tome ali evo ukratko da ti odgovorim.Naravno da je bolje u popodnevnim časovima ići u Akropolj,temperatura padne za nekih 4-5 stepena.Opet je vruće ali nije isto ići oko 14h,tada je pakleno.Mi smo bili na plaži do 17h,onda obišli Lindos,večerali i kratka šetnja do Akropolja.Otvoren je do 19:40h,cena karte je 12e po osobi i dovoljno ti je 20 minuta da obiđeš Akropolj.A parkirati možeš na putu do plaže sa desne strane,do 17h se raščisti gužva i ima mesta za parkiranje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Već sam pisao o tome ali evo ukratko da ti odgovorim.Naravno da je bolje u popodnevnim časovima ići u Akropolj,temperatura padne za nekih 4-5 stepena.Opet je vruće ali nije isto ići oko 14h,tada je pakleno.Mi smo bili na plaži do 17h,onda obišli Lindos,večerali i kratka šetnja do Akropolja.Otvoren je do 19:40h,cena karte je 12e po osobi i dovoljno ti je 20 minuta da obiđeš Akropolj.A parkirati možeš na putu do plaže sa desne strane,do 17h se raščisti gužva i ima mesta za parkiranje.

E to mi kaži????
Svuda pronalazim preporuke-otici što ranije i slično,a meni ustvari logično prvo na plažu pa u šetnju predveče kada nije opterećujuće sunce.

Hvala puno

Interesuje me takodje da li neko ima preporuku tj kontakt neke lokalne rent-a-car agencije.Telokalne česti znaju da daju bolje uslove od ovih”velikih”i poznatih?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Dobro jutro

da li je neko isao na akrpolj iznad Lindosa u poselpodnevnim časovima?Kakva je tada situacija?Mislila sam da možda nije loša ideja otici prvo na plažu pa u kasno poslepodne krenuti u šetnju Lindosom i posetu akrpolju.Gde parkirati u tom slučaju?

 

parkiraj gore na velikom parkingu, gde je i bus stanica. tu se spustis pesaka u mesto, i onda mozes na plazu ili na akropolj. najbolje da budes ujutro tamo, medju prvima pa prvo akropolj dok jos nije sunce upeklo i dok ne dodje gomila turista organizovano.

poslepodne je moguce manja guzva, ali bi moglo biti prilicno toplo. isli smo dva puta gore, ali oba puta ujutro pa nije bilo strasno

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili se sa Rodosa,bili smo smesteni u hotelu Olympos Beach.Usluga je bila All Inclusive i zadovoljni smo bili sa hranom i hotelom u potpunosti.Hotel je izuzetno cist,sobe se spremaju svakog dana i menja posteljina kao i peskiri. Od 7 do 11 dorucak,od 13 do 15h rucak od 19 do 21.30h vecera.Hrane uvek ima i stalno dopunjuju zaista nema zamerke na tome.Plaza kod samog hotela je losija,mada sam i obisao i obliznje delove plaza od ostalih poznatijih hotela i manje vise sve su iste(od kolena stene sa algama sto i nije bas prijatno za decu).Obisli smo i dosta plaza,kao "najzgodniju" za decu bih izdvojio Agia Aghati plazu,pesak na plazi i u vodi precist,niti jednog kamencica.Lezaljke su 20 Eura bez pica isto kao i na Tsambika beach.Najcistija voda mi je delovala na Traganou beach,verovatno zato sto nije pescana plaza.Deci se isto jako dopala plaza u Stegni,nije bila velika guzva i pescana je,ulaz u vodu postepen.Parking odmah uz plazu i besplatan je.Obisli uvece Haraki,ribarsko selo,predivno za odmor,plaza lepa i ne toliko "busy" kao ostale.Otisli i do Kolymbia-e samo se provozali  i posetili Ag.Nicolaos crkvu.2 veceri smo isli u Stari grad...velik i pretrpan bez daska vetra.Guzva i licilo je na turske bazare plus sto konobari vas skoro pa vuku u restorane...To nam je bilo previse i otisli smo bez nekih lepih utisaka na stari grad.Jedno popodne smo odvojili za Kalithea Therme.2 odraslih i 2 dece ulaz 8 eura,I bas u tom trenutku su se odvijale pripreme za svadbu sto je ucinilo sve to jos lepsim.Sparno i vruce je bilo i tog popodneva pa se nismo zadrzali duze od 40 minuta.Obisli smo sledeceg popodneva pesacku zonu u Rodosu,skroz oko "spica" i prosli kroz ulicu palmi i vratili se do centra,tu smo uzivali jer je vetar neprestano duvao,prijalo je.Jedina zamerka za ovo ostrvo je sto nisam ni na jednom mestu osetio "onaj" miris mora,miris morske vode u vazduhu miris drveca (ma znate vec na sta mislim :) ),ne znam da li sam jedini koji je to primetio ili je culo osteceno od korone :) .Faliraki nam se dopao uvece za setnju vise nego grad Rodos.

Auto smo retnali 8 dana za 390Eura kod J&D rent a car.Rezervisali preko maila ranije.Nazalost zadnja 3,4 dana nismo se ni vozali Bog zna sta jer su sinu izlazila 4 zuba :plez::neznam:... i sta ces,samo lekici i dadiljanje ta zadnja 3 dana.Da smo bili u nekom apartmanu i bez all inklusive opcije mislim da bi ova 3 dana bila kao nocna mora...Nekako je obilje te hrane,hladnih pica,sladoleda,voca ublazilo ovu situaciju jer dete je bas gurman od malih nogu i uziva u tome. :D

Hotel smo platili  2300 Eura za 10 dana.Stim da je malecki prosao za "dz" jer nema 2 godine.

Pogled sa terase.

 

 

299976416_10217430450912777_5593066777024075878_n.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kupila sam 2 avionske karte za sebe i muža za juni, 7 dana. Popust je bio na sajtu Aegiana, nisam mogla da odolim. Na Rodosu nisam nikad bila. Znacio bi mi savet gde da gledam smeštaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ivanna74yu Ako ste mislili u kom mestu je najbolje biti smešten, onda po meni apsolutno u gradu Rodosu, možda najbolje negde u blizini Kasina, posebno što ste tamo samo 7 dana. Blizu vam je Elia plaža mada u junu hoće da bude hladna voda na Eliji, nama je toplija voda bila na Falirakiju ( idu autobusi svaki čas). Zapadna strana je vetrovita sa talasima, pa ako ih ne volite, ne preporučujem zapadnu stranu ostrva. Uzmite rent a car ali i autobuska stanica je blizu svim delovima grada, naročito hotelima oko Kasina,autobusi idu često, redovno po redu vožnje, turistički, klimatizovani i nema gužve. Za 7 dana ima mnogo da se obilazi :D...Samo za Stari grad i Lindos vam treba po ceo dan, mada je meni i to malo..  luka Mandraki, Palata Velikog Majstora, Arheološki muzej, Kalitea terme, od izleta Simi, Halki, i još mnogo toga.... Kafića i barova za izlaske naravno ima.... Pročitajte putopis @mikap mene je on i naveo da posetim Rodos.... I naravno kupite kišobran u ulici kišobrana jer kažu da se u tom slučaju vraćate na ostrvo ponovo..:klap:... Želim vam lep odmor i provod, a na Rodosu će sigurno biti... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na tako divnom i brzom odgovoru! Poslednja nedelja juna je u pitanju, valjda ću se moći okupati. :/ Prošle godine sam u sopstvenoj reziji iskreirala (isplanirala) porodični odmor na Kritu, i nisam se pokajala, fenomenalno smo prošli, ali već sam bila pripremljena, pa nije bilo teško naći hotel itd. Dosta sam se informisala. Ovako sam sad na bum kupila karte, jer su bile povoljne, a i Rodos mi je oduvek na spisku destinacija. 

Mene zanima da li da tražim smestaj blizu Eli plaže ili eventualno Zefiros? Planiram rent a car, ali na 2 ili 3 dana, da bih obišla južniji deo (Lindos). 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ivanna74yu  Mi smo bili blizu Eli plaže i mislim da je najbolje biti u gradu. Uveče čete sigurno ostajati u gradu ili obilaziti grad a preko dana možete rent a carom ili busom do različitih plaža, Lindosa, Kalitee i slično... Kako god odlučite Rodos je divan, krajem juna može da se kupa a ima mnogo toga i da se obiđe da se vidi... Pročitajte putopis @mikap... I jedan ženski savet :rolleyes:... Nikako na štiklama u Stari grad :D... Lep provod :cvetic:

Izmenjeno (mismas)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U potpunosti podržavam sve što je napisala mismas. Nema šta da se doda, sem - blago vama! 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grad Rodos definitivno...šetnja gradom i starim, ali i onim vetrovitim delom grada, od akvarijuma pa  šetalištem uz more će vam svakako prijati i ne može da dosadi..stari grad je predivan, nemojte propustiti palatu Velikog majstora, a na kupanje obavezno bar jednom u Faliraki, autobusi idu stalno, a ako volite peščane plaže, na putu do Lindosa svratite na plažu Agati (ili Gold sand kako se sećam), to je jedna od najlepših plaža na kojima sam bila...za smeštaj se slažem sa mismas, nešto što je bliže Eli plaži. Iako je voda na njoj hladnija, lepa je i čista..mi smo bili u julu, a verujem da je i kraj juna sasvim ok

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

citam na nekoj FB grupi za rodos, da je neki lik iz atine zakupio gomile plaza na rodosu. navodno ce set lezaljki na cambiki biti 30€ na dan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek postoji opcija korišćenja svojih peškira i suncobrana,ako stvarno bude nerealna cena ležaljki.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi ljubitelji Rodosa, može li neko da mi kaže koliko koštaju suncobrani i ležaljke na Eli plaži ove godine?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najjeftiniji par lezaljki na plazi Eli je 15e.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao Jelo, verovatno kasnim ali od 15 evra pa na gore za dve ležaljke i suncobran.  Prva dva reda uz more su npr 20 evra u potezu do Kasina. Ima i skupljih varijanti u nastavku plaže 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka