AnaMarija77

Akropolis

28 poruka u ovoj temi

Ukoliko ste odlučili da letujete, ili samo da provedete praznike u Atini, nezaobilazan će biti obilazak Akropolja i gradjevina koje su opstale sve do danas.

Ovo je mesto na kome je počela klasična grčka civilizacija. Ruševine očuvane do današnjih dana, datiraju još iz IV veka.

Svetilište je posvećeno grčkoj boginji mudrosti, Atini, zaštitnici grada.

 

55B923C3-3B8C-48C1-A4DB-EC8F5F0F24F4.jpe

8D8052C3-64FC-44DC-95BE-05886D772CE9.jpe

BD02569A-46E8-4B90-82F7-C04C9B748D56.jpe

 

Nisam skoro bila, pa sam odlučila da postavim ove sličice, dok nisu završile na temi “Nekada i sada....” ;)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@BiljanaKMi smo bili proslog leta, sve je isto i dalje hahahha...svima koji nisu bili bih porucio da ne slusaju price da je tesko popeti se,da ljudi usput padaju,odmaraju, penju se satima da se umire od vrucina...moja supruga i dete su odustali a zapavo je jako jednostavno popeti se i  vrlo je kratko...usput se razgleda,polako se ide,nije strmo koliko izgleda...dovoljno je reci da sam na  vrhu video staricu u invalidskim kolicima. Ne propustite priliku zbog necijih prica kao da su osvojili Himalaje. Stavio sam slike originalnih kariatida koje su u Akropoljskom muzeju u podnozju. One gore su replike. 

20170806_141723.jpg

20170806_142344.jpg

20170808_093437.jpg

20170808_101836.jpg

Izmenjeno (leto2015)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao, treba mi pomoc za drugaricu. Planira da ide u Atinu i poseti Akropolj. Da li je bolje ulaznice da se kupe na licu mesta ili postoji neki sajt (i koji) preko kog moze da kupi ulaznice? Da li je karta 30 evra, i da li placaju deca od 10 god. i koliko?
Takodje, gde moze da parkira auto, da li ima neki parking u blizini?
Unapred hvala. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odrasli 20€, deca 10€ u letnjem periodu od 01.04. do 31.10.

Od 01.11. do 31.03. cena je 10€ odrasli, deca 5€.

Podaci od 14.06.2019.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ulaz treba da je slobodan za decu i omladinu do 18 godina, uz dokaz  o uzrastu ( npr. pasoš) 

Proverite na sajtu

odysseus. culture. gr

Ako se sad plaća ulaz za decu to je nešto novo uvedeno. Mi smo do sad išli 5 puta, unazad nekoliko godina, u raznim godišnjim dobima, najskorije u januaru ove godine, i dete je uvek islo besplatno. A  "dete" sad ima 16 godina:D

30 evra je kombinovana karta za više lokaliteta uključujući i Akropolj, 20 evra je samo Akropolj. 

 

 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sajt koji sam ponudila je sajt grčkog ministarstva za kulturu. 

Trenutno piše - free admition for young people up to the age of 18

Mozda se nesto placa kad se kupuje preko neta, to ne znam. Mi smo karte uvek kupovali na licu mesta ( kombinovane) , i dete je uvek ulazilo besplatno. 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I na linku koji je postavio ddbgd stoji ko ima pravo besplatnog ulaska i to važi za sve lokalitete u Grčkoj, samo je trebalo skrolovati:)

Screenshot_20190630-115339.thumb.jpg.5a4

Prošlo leto, Mistra, Epidaurus, Mikena, Palamidi tvrđava Nafplio, nigde dete nije plaćalo ulaznicu. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ste pročitali drugu rečenicu i famoznu skraćenicu EU i drugi pasus u prvom stavu "Price of tickets for Acropolis only" moglo bi da razreši mnoge nedoumice. I još,  ovo je ažurirano 14.06.2019.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas ste dugo cekali! Mi smo cekali mozda oko minut! Isli smo dva puta na Akropolj, bilo je pretoplo i sledeci put celu Atinu obilazimo u aprilu! Meni je toliko bilo toplu krajem juna i krajem avgusta, da sam vec posle 5-6 sati napolju bili nervozna i samo sam htela da sedim u hladu, uz malo hrane, puno sokova i muziku:D Muzej smo obisli jednom, cekali smo, ne znam koliko, ali to mi nikad nije problem, a poslednjih godina se trudim da za sve sto je bas trazeno, kupim karte online.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je najbolje i najpametnije.Prolaziš bez čekanja i ne moraš da čekaš u redovima.Video sam da u Akropoljskom muzeju postoji poseban ulaz za one koji su kupili karte online.Ali eto trebalo je ovo iskusiti na sopstvenoj koži da bi znao za sledeći put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka