amater

Hotel Long Beach( ex Hilton Long Beach)

416 poruka u ovoj temi

Zdravo, evo i ja da se oglasim dosad samo citah i upijah. Juce stigoh iz famoznog Egipta i hotela Long beach resort ( nije vise Hilton), utisci su manje vise bez veze. Smestise nas u kucicu 31, pretposlednja u drugom redu do mora, prvi red kucica se renovira, do plaze nam je blizu ali veoma daleko od restorana, bazena, desavanja, na tom delu plaze ne postoje tusevi, toaleti, ima neki bar sa toplim napitcima( kafa, kola, fanta, pivo, voda...). Lezaljke mucne kao da su cunami prezivele.Plaze su lose, cesto je bila oseka i onda se samo vide barice i u daljini more plitko do beskraja. Voda i u moru i u bazenu je pretopla. Dodjoh na more a kupah se u bazenima a to sam oduvek mrzela ali prosto mi more nije odgovaralo na zalost.Soba je prostrana, ciste svaki dan aliiiii ima mrava, u kupatilu vecih bezopasnih a u sobi neki malecni, malecni al' sto ujedaju, drugu noc oko pola tri se budim mili nesto po meni, ujeda ma rekoh umisljam, ukljucim svetlo kad mravici, milina. Posle 7 uvece nema tople vode, bar u nasoj kucici. Ujutru ustajanje u 7 ako hoces da imas koju lezaljku i peskire.Hrana je dobra, raznovrsna, pice retko kad hladno, sladoledi su im prelepi. Sve u svemu bilo je lepo ali nista spektakularno, sto sam iskreno ocekivala za 1900€, za nas dvoje odraslih i dva vrtirepa. Par nasih sretoh nisu bili ni oni preterano odusevljeni. Vidi se da je hotel nekad bio prvoklasan, sto se vidi i na slikama agencija kad je hotel tek uradjen ( na slikama palme oko bazena male a sad vislje od hotela). 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem u ovaj hotel 4.09. 2018. da li ide još neko u tom terminu ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E ovako.

Safari - cena 20 do 45e po osobi, program je isti za sve, zavisi ko se koliko ogradi, ja sam na zalost platio 40. Odlazak i voznja kvadovima po pustinji 30min, zatim voznja bagijima 15min, zatim odlazak u beduinsko selo i razlgedanje sela, jahanje kamila, gledanje njihove pekare, apoteke itd. Vodi vas Egipcanin koji govori srpski. Lose strane su da vozila vozis 30 na sat, znaci nista jer ti neda brze onaj sto vodi grupu. Lounch paket je dve kifle koje smo dali psima. Sat vremena se tumbas po pustinji do komercijalnih beduina gde je sve tako providno odradjeno da ne treba mnogo coveku da skonta da je sve smisljeno napravljeno da bi ljudima uzeli pare za "lekove" (koje tamo prodaju), narukvice i tepihe koje su kupili u gradu. Sve u svemu kao sto sam bio rekao nije lose, ali moze bolje. Pokupili nas u hotelu u 11, vratili nas oko 20h

Plivanje sa delfinima - stvarno se pliva sa delfinima, budu na metar dva od tebe, jedan covek je uspeo da se zakaci pa da ga vuce delfin. Zatim ronjenje na koralnim grebenima, strava stvar, roni se dva puta po pola sata. Nakon toga vas vuce gliser na banani i to je to. Hrana ocajna na brodu, ali atmosfera odlicna. Pokupili su nas u 7 ujutro, vratili nas oko 4. Mi smo platili 40e po osobi.

Rajsko ostrvo - nemojte ici ako cete ici ili ste bili na delfinima. Opet sat vremena ronjenje, opet hrana ista, opet banana, samo sto se ide na rajsko ostrvo gde je hiljadu stepeni bez hlada i ostaje se sat vremena. Mi smo platili 25e po osobi. Pokupili su nas u 8, vratili oko 4.

Otisao sam preko FlyFly-ja (koji vise ne postoji), a oni rade za Ponte. Te najskoplje ekskurzije nam je prodala Ivana vodic tako da od nje nemojte nista uzimati. Imate na plazi "Five star" ili tako nesto pa kupite od njih ekskurzije. 

Eto :)

E ovako.

Safari - cena 20 do 45e po osobi, program je isti za sve, zavisi ko se koliko ogradi, ja sam na zalost platio 40. Odlazak i voznja kvadovima po pustinji 30min, zatim voznja bagijima 15min, zatim odlazak u beduinsko selo i razlgedanje sela, jahanje kamila, gledanje njihove pekare, apoteke itd. Vodi vas Egipcanin koji govori srpski. Lose strane su da vozila vozis 30 na sat, znaci nista jer ti neda brze onaj sto vodi grupu. Lounch paket je dve kifle koje smo dali psima. Sat vremena se tumbas po pustinji do komercijalnih beduina gde je sve tako providno odradjeno da ne treba mnogo coveku da skonta da je sve smisljeno napravljeno da bi ljudima uzeli pare za "lekove" (koje tamo prodaju), narukvice i tepihe koje su kupili u gradu. Sve u svemu kao sto sam bio rekao nije lose, ali moze bolje. Pokupili nas u hotelu u 11, vratili nas oko 20h

Plivanje sa delfinima - stvarno se pliva sa delfinima, budu na metar dva od tebe, jedan covek je uspeo da se zakaci pa da ga vuce delfin. Zatim ronjenje na koralnim grebenima, strava stvar, roni se dva puta po pola sata. Nakon toga vas vuce gliser na banani i to je to. Hrana ocajna na brodu, ali atmosfera odlicna. Pokupili su nas u 7 ujutro, vratili nas oko 4. Mi smo platili 40e po osobi.

Rajsko ostrvo - nemojte ici ako cete ici ili ste bili na delfinima. Opet sat vremena ronjenje, opet hrana ista, opet banana, samo sto se ide na rajsko ostrvo gde je hiljadu stepeni bez hlada i ostaje se sat vremena. Mi smo platili 25e po osobi. Pokupili su nas u 8, vratili oko 4.

Otisao sam preko FlyFly-ja (koji vise ne postoji), a oni rade za Ponte. Te najskoplje ekskurzije nam je prodala Ivana vodic tako da od nje nemojte nista uzimati. Imate na plazi "Five star" ili tako nesto pa kupite od njih ekskurzije. 

Eto :)

Мало разгледам каква је ситуација са ценама и хотелима ове године да бих могао да на време одаберем хотел за 2019-ту годину. Видим да се ситуација мења скоро из године у годину, а ја сам био последњи пут у Египту 2014-те, тако да не могу да се ослоним на своја искуства. Читајући теме, налетех на твој коментар о излетима, и не могу да верујем колико си плаћао излете. па бих те питао прво да ли си се уопште ценкао или си прихватио првобитне цене? Јер искрено мислим да су те одрали. За делфине не знам јер нисам био, али сафари ( вожња багијима и обилазак тог слажем се са тобом ''шатро'' бедуинског села'') плаћали смо 30 долара за обоје. Притом смо багије возили све време до села и назад, добрих сат у једном правцу и сат у повратку, наравно правили смо паузе зезали се по оним пешчаним динама, мало јурцали кад смо ушли у рутину а брзо се уђе... итд да не дужим. Рајско острво смо плаћали 25 долара за обоје. То је било 2014-те и ишли смо преко Мине православни копт који има продавницу поред хотела Елизе, колико сада видим нити је више актуелан тај хотел нити ко помиње тог Мину више. Мене занима јесу ли цене толико у међувремену скочиле или се ти ниси ценкао?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa vidi definitivno su poskupeli od '14, ali da sam preplatio - jesam. Safari i Luxor sam plavao kod vodica, a ostale dve ekskurzije kod neke agencije na plazi.

Ali posto mi je kad sve saberem bilo lepo (bilo je propusta sto se tice plaze ali mi kupanje u moru nije nikakva bitna stavka, mrave nisam imao) nije mi zao, imam samo nauk za sledeci put. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa vidi definitivno su poskupeli od '14, ali da sam preplatio - jesam. Safari i Luxor sam plavao kod vodica, a ostale dve ekskurzije kod neke agencije na plazi.

Ali posto mi je kad sve saberem bilo lepo (bilo je propusta sto se tice plaze ali mi kupanje u moru nije nikakva bitna stavka, mrave nisam imao) nije mi zao, imam samo nauk za sledeci put. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Добро си ме ''препао'' са ценама, свастика се јуче вратила из Хургаде и сетих се тебе. Питао сам је колико је плаћала излете. Било је њих троје и плаћали су преко локалаца у пакету: Рајско острво, сафари и Луксор 65 евра по особи, још су имали и храну и пиће за те паре. По мени више него коректно.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlično je prošla za taj paket :) Luxor je 40-45 po osobi, rajsko 15-20, safari 20-25 ;) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem u sredu, jedva cekam ? pisacu vam utiske, samo da nadjem net ili kupim karticu tamo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem u ovaj hotel 4.09. 2018. da li ide još neko u tom terminu ?

Idem i ja u tom terminu. Sad sam se registrovao. Sta sve procitah... Koliko sam se radovao polasku, toliko sada strepim. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako sam i ja bila u frci još idem sa dvoje male dece međutim bilo nam je super. Čak smo dobili i vilu u poslednjem redu vila broj 92 hteli smo da menjamo ali aj kao sutra međutim nismo je ni menjali jer smo skontali da nije daleko na doručak i na večeru nam je prijalo da prošetamo a sa plaže smo se vraćali onim atićima što su klinci obožavali, a tu je blizu i bazen kod vile 96 tako da smo par puta i tu došli čisto da malo promenimo. Pazite kada kupujete internet u hotelu lik nas je sve navukao tek na kraju je jedna žena otišla i napala ga kako smo svi tako brzo potrošili internet onda smo saznali da nam je prodavao internet koji važi samo 4 dana jedino je mm sa vodičem otišao da kupi sebi internet i imao ga svih 15 dana a posle kada je kupovao za moj telefon mu je prodavao tako. 

Skroz desni deo plaže je lošije opremljen i na tom baru nema klope na druga dva imaš pomfrit, neke hamburgere a na baru kod bazena su pice. 

Mrave i slične stanovnike nismo imali a nije bilo problema ni sa komarcima jer je duvao vetar. 

Taksi od hotela do Hurgade smo plaćali 10e preko nekog našeg vodiča nju sam kontaktirala na viber i sve se dogovorila i napolju nas je čekao iz hotela je 15e

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@benda @Markooo i mi idemo 9.9 kao i jos dva clana foruma

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@MilicaDragan Zaklala vas malo za prevoz, mi smo iz Makadija za oba pravca placali 12 evra. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@MilicaDragan Zaklala vas malo za prevoz, mi smo iz Makadija za oba pravca placali 12 evra. 

Nisam napisala 10e tamo i nazad. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

10 evra je taxi u oba pravca sa lokalnim taksistima, a 15e ako platite hotelski taxi.

A sto se tice ekskurzija, sve su iste, na svim imate hranu, pice, vodice, samo se cene razlikuju koliko vas odrape, Mene su odrapili zato sto sam sve pokupovao prvi dan kao malo dete :D ali mi nije zao u sustili, lepo mi je bilo. 

Jos jedan info, ljudi koju su isli u Kairo su razocarani, putuje se 7 sati u jednom pravcu, bude se tamo 2-3 sata i onda nazad opet 7 sati, samo da bi se videle piramide koje "nisu ni blizu kao na slikama i u kojima je jako zagusljivo"

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877922
    Ukupno poruka