Guest BUBUBI

Finska

23 poruke u ovoj temi

Mozete li mi reci nesto vise o tome da li neka agencija organizuje putovanja u Finsku i kakva je procedura za vizu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne verujem da postoji agencija koja vodi u finsku,jer mnogi,sto bi se reklo na engleskom ignorant,srbi,nemaju pojma koliko je ovo lepa zemlja i da vreme uopste nije tako strasno.

sta vise,imamo i mi prelepe plaze u centru grada:) za vreme najtoplijeg perioda,temperatura je oko 28-29 stepeni,cak i 30,ali ne daj da te to zavara jer se ovde sve cini mnogo toplijim. to znaci recimo ako je ovde 26 stepeni to je kao 28-29 na jugu evrope.ne znam da li je to zbog suve klime ili zato sto leti gotovo ne pada mrak,a i tih 2-3 sata "mraka" je vise kao sumrak, ali leta u severnoj evropi su medju najlepsim i najprijatnijim.

sto se tice vize,u principu ti ne treba agencija.jedino zbog vize,ali finska je u sengenu te moze bilo koja sengen viza.

finska nema kategoriju turisticke vize koju dobijas uz pomoc vaucera hotela, nego samo ako dobijes pozivno pismo i relativno se lako dobija ako se ima to pozivno pismo.

ja inace zivim u helsinkiju vec godinama,pa ako ima pitanja...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inka, posto si na izvoristu potrebnih informacija imam par pitanja za tebe:

- posto taj put u Skandinaviju planiram za pocetak septembra, zanima me da li je tada jos uvek moguce kupanje na jezerima na jugu Finske, narocito u blizini Helskinkija ili eventualno na nekoj od tih lepih plaza koje si pominjala

- posto bih ja dosao onim jutarnjim brodom iz Svedske na 3 dana (2 noci) da li mozes da mi preporucis nekakav solidan smestaj u samom gradu (do 70 eur po noci) i sta bih ja za to kratko vreme mogao da vidim u i oko Helsinkija (crkva is spomenik Janu Sibelijusu ...)

- predpostavljam da sa multi sengen vizom mogu da skoknem na 1 dan do Talina brodom, uzgred koliko traje putovanje (nadam se ne vise od 2-3 h)?

- koliko je Finska skuplja u odnosu na SVedsku (muzeji, hrana, za pice znam da je skupo)

Pozdrav Dragan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A kojeg je dana u godini ovaj najtopliji period? :D

Prva stvar koju sam kupio u Finskoj bio je naime topao dzemper, temperatura se (barem onog jula) nikad nije digla iznad 20°C...

@Dragan

ako se dobro secam, voznja brodom Helsinki-Tallinn trajala je oko sat i po, mozda i manje.

Izmenjeno (3glav)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

voznja to taljina traje izmedju 2-4 sata.

pa sta ce ti topao dzemper na 20 stepeni? ;)

ja nosim majicu sa kratkim rukavima i sandale na 15:)

najtoliji period je obicno u julu.

proslog leta je bilo toplo skoro do oktobra.

ti jednostavno nisi imao srece,ali to moze da se desi svuda. i mi smo jedne godine isli u srbiju krajem jula-pocetkom avgusta i bilo je hladno (sto se ne bi ocekivalo kod nas) nekoliko dana. desi se i to.

desi se i da padne sneg u finskoj u junu ali nije vec jako jako dugo (koliko sam cula vec dvadesetak godina).

a mozda si doneo lose vreme ;) bilo kod nas u finskoj prelepo vreme jedne godine.odluce da nas posete neki poznanici..istog dana kad su oni stiglo pocela je da pada kisa i bilo je hladno sve vreme dok su bili tu :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kisa, mraz, vetar sa mora... brrr. Prehladno cak i za pivo. Sto je dobro, jer je ionako bilo jaaako skupo. :P

Helsinki-Tallinn... ima malih privatnih brodova (malo vecih glisera za otprilike 20 ljudi), koji su vrlo brzi i provereno trebaju puno manje od 2 sata za tu distancu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

m a3glav,u takvim situacijama kupis pivo u supermarketu, odes u saunu i tu pijes pivo (ili posle saune:) :) da vidis kako je toplo.

gde ti je sisu? ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jag har sisu.

Eto i to su me naucili u Svedskoj atice se Finske.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jao dragane,nemoj da pricas svedski u finskoj:)) iako je zvanican jezik (jos uvek) polako sve cine da ga ukinu:) ali nisu oni kao mi pa na brzaka i onda problem,nego sve ide polako haha

sad su finci besni sto su im svedjani ponudili pomoc..svedjani im ponudili da posalju savetnika za svedski jezik koji bi "pomagao" vladi da razvija svedski jezik u finskoj:)

finci su im uzvratili da bi mozda trebalo da posalju savetnika za finski jezik u svedsku s obzirom da su finci najveca manjina tamo hehe

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Skandinavci su cudo.... I strasno je kako mi uopste nemamo pojma o njima.... i koliko predrasuda imamo... Hladni, ovo-ono... ne, samo su drugaciji od nas... i kulturniji... a pre svega, tisi.... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inka, posto si na izvoristu potrebnih informacija imam par pitanja za tebe:

- posto taj put u Skandinaviju planiram za pocetak septembra, zanima me da li je tada jos uvek moguce kupanje na jezerima na jugu Finske, narocito u blizini Helskinkija ili eventualno na nekoj od tih lepih plaza koje si pominjala

- posto bih ja dosao onim jutarnjim brodom iz Svedske na 3 dana (2 noci) da li mozes da mi preporucis nekakav solidan smestaj u samom gradu (do 70 eur po noci) i sta bih ja za to kratko vreme mogao da vidim u i oko Helsinkija (crkva is spomenik Janu Sibelijusu ...)

- predpostavljam da sa multi sengen vizom mogu da skoknem na 1 dan do Talina brodom, uzgred koliko traje putovanje (nadam se ne vise od 2-3 h)?

- koliko je Finska skuplja u odnosu na SVedsku (muzeji, hrana, za pice znam da je skupo)

Pozdrav Dragan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pieni, kako stvari stoje ja ipak odoh za Svedsku i Norvesku, malo da obilazim fjordove, vidim Oslo i onda posetim prijatelje u Stokholmu. Jednostavno, nece mi ostati prebijene kinte za Finsku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da ti za obilazak Finske ne treba agencija, imas dosta vrlo korisnih informacija u okviru ove teme iz pera gospodjice/gospodje Inke.

Uzgred, posto je moje drustvo iz Stokholma lenjo za bilo kakvo kretanje na + 50-100 km od Stokholma, ja i put u Norvesku planiram u samostalnoj verziji (tako bi bilo i za Finsku). Priznajem da mi je mnogo komplikovanije, narocito za deo puta koji se odnosi na potez izmedju Bergena i Alesunda koji je prepun fjordova i koji predstavlja moj glavni predmet interesovanja.

Lepo ti kreni do Finske, izdvoj par dana za Norvesku, i mozda se i vidimo negde pocetkom septembra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U finskoj sam bila u februaru, kada je temperatura bila uglavnom oko -20, nekad i -30, pa me ni to nije sprecilo da upoznajem ovu lepu zemlju. Na slikama sam videla kako sve to izgleda kada se otopi sneg, pa planiram da je posetim i leti. Moj savet svima koji planiraju da posete ovu zemlju je da obavezno to urade, stvarno ima sta da se vidi, priroda je lepa, cista, ima dosta kulturnih znamenitosti a i osecaj kada udahnes cist vazduh, ali zaista cist je neopisiv! I na sve strane jezera, mala, velika, stvarno je zemlja sa 1000 jezera!

Procedura u ambasadi nije komplikovana, potrebno je samo pozivno pismo, ne ceka se dugo na odgovor, sluzbenici u ambasadi su stvarno ljubazni i nema redova ispred ambasade :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Paaaa, nista mi drugo ne preostaje, osim da se lepo spakujem i krenem...Jos kad procitah ovo "CIST VAZDUH"..Osecam, da mi je stvarno neophodan ovakav jedan susret sa prirodom!! Dragance, srecan put pa se mozda i sretnemo, ali u Finskoj...smajl.jpg

Pieni

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26499
    Ukupno tema
    887559
    Ukupno poruka