Guest BUBUBI

Finska

23 poruke u ovoj temi

Hyva paivaa Dragane,

Mnogo sam citala, gledala finske filmove, upoznala puno Finaca, cak i ucim Finski jezik..Ali niko od mojih prijatelja nece tamo..Imaju ljudi predrasude,...Misle da je tamo hladno, dosadno..I tako..

Pieni, svaka cast ako si uspela da odgledas puno finskih filmova, jer sem Akija i Mike Kaurismakija njihova kinematografija bas i nije imala neke reprezentativne uzlete u proslosti (izuzetak kultni film "Milka znaci tabu " ).

Nemoj samo da nam se tamo zaljubis u nekog Finca (jedna moja prijateljica jeste davno, ali se srecom i odljubila), jer su vecina njih potencijalni pijanci. :blink:

Na drugoj temi na ovom forumu na kojoj se pominje Finska (Finska i Estonija) imas gomilu korisnih informacija o smestaju, prevozu, mestima za izlazak i.t.d.

Sigurno da je Finska zemlja za preporuku (ne racunajuci taj zimski period novembar-mart), ali mislim da je Norveska nesto najlepse i najinteresantnije (a bogami i najskuplje) sto Skandinavija moze da ponudi.

Tako da ... skokni ti ipak do Norveske, pa se nadjemo pocetkom septembra ispred zgrade parlamenta u Oslu ;)

Pozdrav Dragan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

Planiram put u Finsku (Helsinki) u oktobru na nekoliko dana + dva dana Talin pa me zanima kakvo je vreme pocetkom oktobra I kakav je odnos dan-noc?

Hvala puno na odgovoru.

Takođe vidim da ima dosta kišnih dana I tom period a I generalno tokom godine I u Finskoj I Estoniji pa sad ne znam kako ti izgleda, jel kisa po ceo dan onako dosadno pada ili bude pljusak pa stane...?

Zapravo da li vredi posetiti ove dve zemlje u tom periodu - 1.oktobar? Imam jedinstvenu priliku posto partner ide poslovno na nekoliko dana pa bih se ja "privalila" I imala besplatan smeštaj, ali karte nisu dzaba pa razmisljam da li se isplati...ne bih da po ceo dan razgledam ispod kisobrana na temperature 0-5 C...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo linka za vremena izlaska/zalaska sunca http://www.sonnenaufgang-sonnenuntergang.de/?month=10&year=2014&latitude=60.169879&longitude=24.938408&timezone=0&zenith=90.83333333333&location=Helsinki&view=month&resulting=1

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vielen dank :)

A imas li neki savet za vreme u oktobru, kako je generalno stanje sa kisom? Iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bitte, bitte. :)

Nisam bila, pa ne bih napamet da pricam.

Po nekim forumima koje sam prelistala, vreme moze biti i lepo i ruzno (kakva pomoc! :udarac: ), a temp se krece oko 10c.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

voznja na velikom tocku, pored luke, poput onog na prateru je 12 evra, za otprilike 3-4kruga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rovanijemi Santa Claus 

Neko bio? Cuo? Zna nekoga ko je bio?

Sve me zanima :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka