djordjeg

DIONISOS

817 poruka u ovoj temi

Citam razlicite ( i pozitivne i negativne ) komentare , pa ajde da i ja dam svoj sud.....

U Dionisosu sam letovao sa porodicom (dvoje dece 7.5g. i 1.5g. ) krajem juna i pocetkom jula 2010.

Sada sa ove vremenske distance mogu slobodno da kazem da nam je bilo super.

Bili smo smesteni u Dionisosu 2 (koliko para toliko muzike ) - solidno

Sto se tice plaze - ne znam gde su nasli kamenje,mi smo bili na krajnje levoj strani plaze i samo je pesak,pesak,pesak.. smajl.jpg. Milina za decu a vala i za nas. Dodjemo ujutru zauzmemo lezaljke ,popijemo kaficu (u podne odemo i vratimo se oko 4 i niko nam ne dira peskire ) i uzivancija. More cisto i toplo (kazu da je nedelju pre nego sto smo mi dosli bilo hladno ali je tada bio i vetar .... plezko.jpg)

Nasih ljudi nema mnogo tj. taman koliko treba,da imas skim da popricas a da ti se ne popnu na glavu.... biggrin.jpg

Stariji klinac je uzivao jer u mestu ima brdo zezalica za klince (ljuljaske,klackalice , luna park , tramboline,naduvani dvorac ,igrice .... smorilo.jpg )Mladji je nespretno trckarao setalistem (gde naravno nema vozila- a i na ulicama je saobracaj minimalan) i nismo se strecali od automobila,motora i guzve...

Ima u mestu nekoliko restorana , giros na par mesta,palacinke i sl. Klopu i ostalo smo kupovali u Lidlu - cene korektne.

Toliko za sada , ukoliko neko ima neko posebno pitanjce rado cu ( ukoliko znam odgovor ) - odgovoriti

Da, da ne zaboravim ima nekoliko kuca (koja izdaju apartmane ) sa odlicnim smestajem. Ja preporucujem Tania - na zalost nisam bio tamo smesten,ali moji prijatelji jesu i stvarno je ok (koliko para,puno muzike smajl.jpg)

Posebna preporuka za ovo mesto za porodicu sa decicom - bez greske....

Molim Vas recite mi gde je Lidl, jer kazete da ste kupovali u Lidlu. Mi ove godine idemo u Nea Plagiju. Da li ste obilazili ovo mesto.

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim Vas recite mi gde je Lidl, jer kazete da ste kupovali u Lidlu. Mi ove godine idemo u  Nea Plagiju. Da li ste obilazili ovo mesto.

Hvala

Pozdrav,

isao sam do Nea Plagie upravo trazeci Lidl - s obzirom da ga tamo nisam nasao   :ljutko: (jer se tamo ne nalazi ) - ljutito sam se okrenuo pa vam nista ne mogu reci o tom mesto   :plez:.

Lidl se nalazi u blizini Dionisos beach ( zapamtite - Beach jer ima u blizini i seoce Dionisos gde nema nista - i do tamo sam stigao trazeci Lidl  :plez:). 

Od Nea plagie idete ka Nea Moudania (puticem koji povezuje mestasca koji se nalaze na ovom potezu) , prodjete Dionisos beach (ostaje vam sa desne strane) i nakon nekih 500m na raskrsnici skrenete levo i tim putem idete dokle mozete tj do nekog marketa sa igrackama (koji smo inace obisli - morali smo   ^_^) i preko puta (veliki put) videcete Lidl.

E sada do njega mozete direktno tim putem 50m i skrenete levo (pravite prekrsaj - sto smo mi Srbi uglavnom i radili ako ne vidimo policiju  :crven-od-stida:  ili da nastavite pravo dok ne nadjete povoljno mesto da se okrenete... pa nazad do Lidla .

Mozda deluje komplikovano ali zaista nije kada prvi put ukapirate. Nadam se da sam vam pomogao i da necete obilaziti bas sva mesta trazeci Lidl - kao neki...  :plez:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam bila u lidl-u mada je meni on jaaako skup. znam da je nekih dvadesetak km od haniotija prema neo mondijani i nalayi se na samom putu, ne može da se promaši

pozdrav!

p.s. evo link koji može da vam pomogne gde sve ima lidl u grčkoj, ja mislim da je najbolje da se ode u solun prolazi se pačno pored njega ako idete kroz industrijsku zonu. taj je veći i mnooogo jeftiniji

http://maps.google.rs/maps?hl=sr&q=lidl&um=1&biw=1440&bih=763&ie=UTF-8&sa=N&tab=il

Izmenjeno (myche)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam bila u lidl-u mada je meni on jaaako skup. znam da je nekih dvadesetak km od haniotija prema neo mondijani i nalayi se na samom putu, ne može da se promaši

pozdrav!

p.s. evo link koji može da vam pomogne gde sve ima lidl u grčkoj, ja mislim da je najbolje da se ode u solun prolazi se pačno pored njega ako idete kroz industrijsku zonu. taj je veći i mnooogo jeftiniji

http://maps.google.r...F-8&sa=N&tab=il

Uh, nesto nije u redu sa ovom mapom. Nije oznacen Lidl koji je blizu Dionisos beacha , tj Nea Moudanie.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nadobols18, najverovatnije nisu davnooo ažurirali mapu :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, i hvala na iscrpnim opisima mesta i plaze.

Ja ove godine prvi put idem sa porodicom u Grcku, i Dionisos Beach je usao u uzi izbor. Interesuje me da li je neko vec bio u vili Pavlos, i moze li mi reci nesto vise o njoj ?

Koja su mesta jos pogodna ( a da nisu preskupa ) za porodice sa malom decom?

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima! Mene zanima da li je neko bio u vili Pavlos ili Milonas i da li u mestu ima rent a car agencija i koliko su vozila dnevno od prilike? Hvala unapred...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se vec odlucila za Dionisos i uplatila vilu Milonas. Mesto nije daleko od granice i mirno je, cini mi se bas ono sto mi treba. A upravo ovde sam procitala pohvale za vilu Milonas.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima! Mene zanima da li je neko bio u vili Pavlos ili Milonas i da li u mestu ima rent a car agencija i koliko su vozila dnevno od prilike? Hvala unapred...

Nadam se da ce se naci neko ko je bio u Pavlosu...

I mi smo uplatili za Pavlos ,svidela mi se na slikama,malo je modernija od ostalih-bar na slikama.

Valjda nismo pogresili...

Celo mesto nije daleko od plaze,pa se nadam da cemo i mi imati srece! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, i hvala na iscrpnim opisima mesta i plaze.

Ja ove godine prvi put idem sa porodicom u Grcku, i Dionisos Beach je usao u uzi izbor. Interesuje me da li je neko vec bio u vili Pavlos, i moze li mi reci nesto vise o njoj ?

Koja su mesta jos pogodna ( a da nisu preskupa ) za porodice sa malom decom?

Hvala unapred.

Pozdrav!

Sto se tice mesta,Nei Pori vam je super mesto za decu.Plaza je velika,pescana,cista,

More je plitko,tako da super ako su vam deca mala.

Ulice su siroke,nema puno saobracaja,tako da ne morate da drzite decu svo vreme za ruku u strahu da ce ih nesto udariti.

Mi smo 3 godine isli u Nei Pori,ali dosta je...

Gledajuci komentare i slike Dionisos je mnogo slican,te smo se zato odlucili za njega.

Etooo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedno pitanje za one koji su bili u Dionisosu 2 ili 3- da li se dobijaju i menjaju peskiri i da li ima fena u apartmanima?

pozdrav svima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedno pitanje za one koji su bili u Dionisosu 2 ili 3- da li se dobijaju i menjaju peskiri i da li ima fena u apartmanima?

pozdrav svima

Peškiri se dobijaju, doduše nisu nešto veliki i menjaju se na 5 dana, a fena nemadon-t_mention.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav drustvance :)

Evo citam, pomno, sta pisete....Pa, rekoh da i ja priupitam nesto, ako ima neko raspolozen da mi odgovori :) Mi smo mislili da idemo porodicno u Dionisos ovog leta, pocetkom jula.Vecina komentara mi se bas svidela, blizu je granica, povoljne cene, moze da se svrlja okolo,lepa plaza za klince.....

E sada, citajuci, nekako sam stekla utisak da je to mozda i premalo mesto.Mislim ne trazim ja grad...Prosle godine smo bili u Stavrosu i to mi je bas onako taman.Pa sam htela da pitam, da li ima neka ulica - setaliste, gde moze uvece da se proseta, ako postoji koliko je to dugacko setaliste, da li ima restorana , poslasticarnica, prodavnica (nek je bljak roba al da se malo sareni), suvenirnica.....

Prosle godine smo malo obilazili, pa na primer Olimpiada je jakooooooooo mala, nikako ne bih volela nesto bas toliko malo....Asprovalta mi je opet velika i guzva na plazi, tako da se nadam da je i Dionisos nesto izmedju.

Da li je Dionisos mesto gde ljudi zive i van sezone ili samo leti dolaze turisti?Imam ja jos puno pitanja, ali ako bi neko hteo da mi odgovori na ova osnovna, da znam da li da razmisljam o Dionisosu kao destinacji ili ne....Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav drustvance :)

Evo citam, pomno, sta pisete....Pa, rekoh da i ja priupitam nesto, ako ima neko raspolozen da mi odgovori :) Mi smo mislili da idemo porodicno u Dionisos ovog leta, pocetkom jula.Vecina komentara mi se bas svidela, blizu je granica, povoljne cene, moze da se svrlja okolo,lepa plaza za klince.....

E sada, citajuci, nekako sam stekla utisak da je to mozda i premalo mesto.Mislim ne trazim ja grad...Prosle godine smo bili u Stavrosu i to mi je bas onako taman.Pa sam htela da pitam, da li ima neka ulica - setaliste, gde moze uvece da se proseta, ako postoji koliko je to dugacko setaliste, da li ima restorana , poslasticarnica, prodavnica (nek je bljak roba al da se malo sareni), suvenirnica.....

Prosle godine smo malo obilazili, pa na primer Olimpiada je jakooooooooo mala, nikako ne bih volela nesto bas toliko malo....Asprovalta mi je opet velika i guzva na plazi, tako da se nadam da je i Dionisos nesto izmedju.

Da li je Dionisos mesto gde ljudi zive i van sezone ili samo leti dolaze turisti?Imam ja jos puno pitanja, ali ako bi neko hteo da mi odgovori na ova osnovna, da znam da li da razmisljam o Dionisosu kao destinacji ili ne....Hvala unapred :)

Pozdrav i za tebe,

pokusacu da budem kratak.

Ima lepo setaliste , mislim da je dugacko 700-800m,tacno na sredini je fontana i preko puta je kao neki trg gde se nalazi parkic i zezalice za decu. Oko trga ima i par restorana,poslasticarnica (po meni super sladoled i kolaci ali skupi),internet kafe itd.Takodje na sredini tog trga uvece je pijaca na kojoj  pored voca i povrca(cene potpuno ok,ako se dobro secam cak i nesto jeftinije nego u Bgdu) ima i tezgi sa srebrom i malo krpica.

Na samom setalistu ima 6-7 restorana (bili smo u nekoliko i riba je bila super ali pica je bila bas bezveze ). Sudeci po guzvi za vikend (dolaze Grci)-izgleda da su ovi riblji restorani na dobrom glasu.

Na setalistu (na samom kraju prema Nea Moudania) ima suvenirnica tj prodavnica sa raznim "dzidzama".

Dakle da rezimiram - ima restorana,zezalica za decu,setaliste, prodavnica sa krpicama slabo,ali za to mozete da odete u Nea Moudaniu - prodavnica koliko zelis.... Nea Moudania je udaljena oko 2-2.5km lagana setnja od 20ak min.

Da ne zaboravim, uopste nije guzva na plazi, osim vikendom, ali ni tada ti niko ne sedi na glavi....

Sve u svemu mesto ima neku svoju draz, i kada se naviknes, posle par dana bas uzivas i odmaras (moj slucaj )  :smajl:

I jos nesto nije Dionosos-to je selo u kopnu(3km)l,vec Dionisos beach tj, Paralia Dionisos. Vrlo je bitno - moj prijatelj koji je dolazio do nas je ukucao Dionisos i izgubio se tj.otisao u selo..... :plez:

Ako ima jos pitanja tu sam  :cool:

Izmenjeno (nadobols18)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav drustvance osmeh1.gif

Evo citam, pomno, sta pisete....Pa, rekoh da i ja priupitam nesto, ako ima neko raspolozen da mi odgovori osmeh1.gif Mi smo mislili da idemo porodicno u Dionisos ovog leta, pocetkom jula.Vecina komentara mi se bas svidela, blizu je granica, povoljne cene, moze da se svrlja okolo,lepa plaza za klince.....

Da li je Dionisos mesto gde ljudi zive i van sezone ili samo leti dolaze turisti?Imam ja jos puno pitanja, ali ako bi neko hteo da mi odgovori na ova osnovna, da znam da li da razmisljam o Dionisosu kao destinacji ili ne....Hvala unapred osmeh1.gif

Evo i ja kratko da kazem nesto mada je mislim sve vec ranije napisano.

Bili smo prosle godine sredinom juna. Mesto je bas malo, recimo 2 marketa i 2 pekare. Posto smo ranije bili i u Stavrosu-razlika je velika, ali more i plaza u Dionisosu mnogo boljii. Sve ostalo je blizu za obilazak-par lepih mesta ali bez auta ne preporucujem. Lidl na 2-3km, mi smo se sve tamo snabdevali, cene pristupacne. Pravi odmor, bez guzve isl. Nadam se i jos neki put da odemo kad obidjemo i neka druga mesta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25946
    Ukupno tema
    865597
    Ukupno poruka