djordjeg

DIONISOS

817 poruka u ovoj temi

Vidim da je dosta onih koji su bili i koji razmisljaju da idu u Dionisos. Molim one koji su bili da mi kazu ima li hladovine na plazi

U celom tom delu gcke, dovoljno je pice da se uzme u kaficu i suncombran i lezaljke su free...niko vam nece ni zameriti sto ste recimo zauzelu 4-5 lezaljki i dva suncobrana za jedno ili dva pica koja cete uzeti kod njih u baru...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U celom tom delu gcke, dovoljno je pice da se uzme u kaficu i suncombran i lezaljke su free...niko vam nece ni zameriti sto ste recimo zauzelu 4-5 lezaljki i dva suncobrana za jedno ili dva pica koja cete uzeti kod njih u baru...

a mogu li ja da zauzmem jednu-dve lezaljke, a popijem 4-5 pića? :bez-zuba::D :-P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A postoji li mogucnost privatnog smestaja, ili samo preko agencija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moje misljenje je da sigurno postoji i ta opcija...medjutim, ta mesta nisu toliko i u toj meri turisticki razvijena...jer sam, bar ja stekao takav utisak, da turista zapravo u toj regiji i nema nesto narocito...nego su to uglavnom ljudi koji zive u Solunu pa vikendom dodju u svoje apartmane ..ili su to neke bake sa unucima koje se setaju po gradu...sve u svemu draz ovih mesta je uprasvo u tome sto necete biti u prilici da vidite strance...vec uglavnom domacine...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi smo uplatili smestaj, direktno kod vlasnika, preko neta u nea flogiti

ima ponude, samo treba malo "probunariti"

a to sto mirko kaze da nema turista me i privuklo

samo odmor, plaza, more, sunce...jaooo jedva cekam

Izmenjeno (mungosava)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je tacno - u periodu u kom smo mi ljetovali u Dionizosu (prva polovina juna), za jedno naruceno pice (nes kafa ili slicno), citav dan smo koristili suncobran i lezaljke (bez nadoknade). Ne znam kako je u sezoni - kad smo mi stigli, bilo je i malo turista i malo kupaca, tako da je, mozda, i to bio razlog da nisu naplacivali koriscenje lezaljki i suncobrana.

Mada i to znaci, jer je takva praksa, recimo, u MNE tesko zamisliva :)

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

tako je i u sred sezone,jedino vikendom kad nagrnu iz soluna,zamole vas da se malo skupite,tj,ako ste uzeli jednu kafu nije bas pristojno koristiti cetiri lezaljke,ali vrlo ljubazno vas pitaju da i drugima napravite mesta.U mestu postoji agencija koju vode tri brata jedan se zove Tasos i vrlo su predusretlji i fini i znam da imaju nekoliko svojih vila u mestu tako da verujem da se moze otici na bum tamo bez agencije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi smo uplatili smestaj, direktno kod vlasnika, preko neta u nea flogiti

ima ponude, samo treba malo "probunariti"

a to sto mirko kaze da nema turista me i privuklo

samo odmor, plaza, more, sunce...jaooo jedva cekam

Koliko Vas je kostalo i za koliko dana?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Procitah da postoji neki sportski centar sa bazenom..Kako to izgleda,jeli bas u mestu ili negde van?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

to nije sportski centar,vec jedan ogradjeni deo zemljista na kom se nalazi bazen i kosarkaski teren,ulazak se placa slagacu koliko,ali je bezveze i veoma pusto i znam da je cena bila bezobrazna pa nismo bili zainteresovani...dete se raspitivalo za kosarkaski teren sat je bio 10 eura...ali je to nadoknadio divnim drustvom koje je nasao tamo pa su basket igrali u skolskom dvoristu pored crkve...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo u Dionisosu od 11.06.-21.06.2010. Sve sto je pisano na forumu o ovom mestu je tacno-2 prodavnice, 3 pekare, park, plaza, vrlo malo mesto. Za kupovinu je LIDL (veci market skracenim putem 2km). Bez auta nikom ne bih preporucio da ide u ovo mesto. Blizu je Flogita-mnogo lepse mesto od ovog. Ovo je samo za odmor i plazu (narodski receno-penzionerski).

Najbolje u svemu je bio smestaj-prvoklasan (vila Milonas).

Najlosije je krupan sljunak pri ulasku u more-nervirao me i smeta!

Sledece godine sigurno menjamo lokaciju (recimo jedan dan smo obisli prvi prst, sva mesta su bolja od ovog)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

2 prodavnice, 3 pekare, park, plaza, vrlo malo mesto. Za kupovinu je LIDL (veci market skracenim putem 2km). Bez auta nikom ne bih preporucio da ide u ovo mesto. Ovo je samo za odmor i plazu (narodski receno-penzionerski). Najbolje u svemu je bio smestaj-prvoklasan (vila Milonas).

Bili smo od 09-19.07, vreme toplo, more kao bara, pre podne mirno popodne talasi, peščana plaža, postoji pojas od oko 3-4 metra sa sitnim kamenjem, morsko dno je peščano. Vila Milonas je stvarno lepa, čista i uredna na manje od 100 metara od plaže, klima uračunata u cenu, TV. Jedina stativa je bila izbor autobusa za prevozno sredstvo. Makedonci su "ubili" na granici, stvarno ne znam koji im je (3 sata ka Grčkoj i oko 2 sata u povratku, obe granice). Mesto je super ako želite da se izolujete i dobro odmorite. Radnim danima je poluprazno, vikendom navale solunci, retko ko zna engleski, cene su oko 30% više nego u Beogradu (u ova dva supermarketa). Giros 2,2 EUR, pica (loša) 10 EUR, kolači 4 EUR, sladoled kugla 1,5 EUR, pivo u kafićima od 2,5 EUR (u prodavnicama 1 EUR Amstel u flaši). Taksi do Nea Mudanie je 7 EUR (mada je peške pola sata laganog hoda) a do Soluna 25 EUR, ali pitajte prvo taksistu, da ne bude varijanta "Železnička stanica-Slavija 2.500 dinara". Moja preporuka za porodice sa malom decom (i kolima). I da, gledao sam na njihovoj televiziji Alfa skrivenu kameru, kako kidaju turiste u Paraliji sa sve fiskalnim računima, tipa dve kafe 5 EUR, pivo 3 EUR, sladoled 6 EUR a total 31 EUR. I kad je novinar pitao zašto je račun takav mislim da je odgovor bio da fiskalna kasa ne radi najbolje na vrućini :)). Tako da obratite pažnju čak i kada dobijete račun.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Dionisosu ima 2 marketa jedan u centru a jedan relativno blizu Dionisos-u 4,ima 6-7 restorana, 1 poslasticarnicu i jedan internet caffee ice cream.Ima fontanu okruzenu klupama.Ona uvece pocinje da radi.Postoje dve igraonice, jedna sa decijim zanimacijama,a druga sa bilijarom stoni tenisom i takodje internetom.U vilama Dionisos 1 i 4 u prizemlju postoje sale sa stolovima za bilijar, stoni tenis i stoni fudbal kao i rostilj.Nisam sigurna da li ovi sadrzaji postoje i u vilama Dionisos 2 i 3.Rekviziti za bilijar, stoni tenis i stoni fudbal su besplatni ako idete preko agencije.Ako ste smestaj uplatili direktno npr. preko sajta mislim da se placaju. Rekviziti se iznajmljuju u agenciji.To je prostor u kome se nalaze predstavnici svih agencija koje rade Dionisos.Ona se nalazi blizu fontane.Plaza je pescana.Na ulasku u vodu kamencici su prisutni mozda prva 3 metra ,a kasnije je dno peskovito.More je toplo i bistro,a ponekad cete mozda sresti i neku meduzu.Nemojte stvarno da se palite na taj sportski centar jer je bazen mali,a svi sadrzaji se placaju dosta.Mozda je jedino pristojna cena iznajmljivanja terena za tenis( 10 eura /h).Kosarkaski teren se placa 20 eura/h,a ako se cenkate mozete dobiti cenu od 5 eura pola sata sto je previse ako nemate neku ekipu od npr. 10 igraca.Inace jedan obruc je kriv tako da ne treba ni pomisljati o placanju tolike cifre za tako mali vremenski period.Postoji i fudbalski teren ,ali za njega ne znam cenu.Ovo mesto je pogodno ako idete kolima jer su blizu Flogita, Nea Plagia,Nea Moudania,a mesto je vrlo blizu prvog prsta pa se i on moze obici za jedan dan.Inace cene su vece nego u Beogradu,a svakako ne mozete ocekivati cene kao u Tempu ili Rodicu.Mesto je idealno za pravi odmor i porodice sa decom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pišem direktno iz Dionisiosa,u koliko neko brine o gorivu, nema potrebe.Sinoć smo sipali u Flogiti, opušteno, bez gužve.Za hitna pitanja stojim na raspolaganju, ovde sam do subote, ostale impresije kada stignem kući.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u vili Giovani preko Halo tursa u Dionisosu?

Takodje, da li preporucujete ovo mesto za mladji par? Ne mora da bude neka ludnica, ali da bar ne budu sve porodice sa decom (bez uvrede :) )

Izmenjeno (Avenue)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25946
    Ukupno tema
    865665
    Ukupno poruka