djordjeg

DIONISOS

817 poruka u ovoj temi

Ej drugari dali neko ide ili je isao u Dionisios a da je raspolozen da podeli utiske i neku slicicu?Mi ove godine idemo prvi put pa nas sve interesuje,plaza,mega megamarketi,nocni zivot,hrana...

Malo procitaj gornje postove...sve pise...

nemoj da te mrzi... bar ovu stranu da procitas... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo procitaj gornje postove...sve pise...

nemoj da te mrzi... bar ovu stranu da procitas... :)

Nemoj da si uvredjen sto pitam,zadnja strana nije bas ni toliko zanimljiva a tu su pretezno utisci ljudi koji nisu bas bili zadovoljni,otisli u malo mesto ocekujuci ekstra nocni provod,a da pri tom se zna da za nocni zivot i ekstra provod treba kes i jug Grcke...Mi volimo mala mirna mesta gde mozemo da se odmorimo sa svojom decom..i prosle godine kada smo trebali da podjemo za Stavros zahvaljujuci pojedinim forumasima bila sam unapred razocarana,a proveli smo se super..Ja sam samo zamolila ako ima ljudi koji su bili sa porodicom za neku preporuku..a procitala sam sve poruke vezane za Dionisios...a za sta drugo i sluzi forum vec da uz razmenjivanje porukica brze nam prodje vreme do polaska na odmor..pozdrav..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemoj da si uvredjen sto pitam,zadnja strana nije bas ni toliko zanimljiva a tu su pretezno utisci ljudi koji nisu bas bili zadovoljni,otisli u malo mesto ocekujuci ekstra nocni provod,a da pri tom se zna da za nocni zivot i ekstra provod treba kes i jug Grcke...Mi volimo mala mirna mesta gde mozemo da se odmorimo sa svojom decom..i prosle godine kada smo trebali da podjemo za Stavros zahvaljujuci pojedinim forumasima bila sam unapred razocarana,a proveli smo se super..Ja sam samo zamolila ako ima ljudi koji su bili sa porodicom za neku preporuku..a procitala sam sve poruke vezane za Dionisios...a za sta drugo i sluzi forum vec da uz razmenjivanje porukica brze nam prodje vreme do polaska na odmor..pozdrav..

NEcu da se ljutim  :)...

nego...i ja imam malu decu i prosao sam dosta po grckoj...takodje u dva navrata letovao bas u ovom delu grcke...a kako volim sve da istrazim...i dok sam tamo...i dok sam ovde...razni forumi...dobro sve iscitam..pa kada odem tamo uporedim...

Iako sam i ja pisao o ovom delu grcke, kao i vecina njih koja je na tom potezu letovala...utisci koji su ti svi ovde preneli su zaista takvi...dakle kada bih i ja opisivao ovo mesto i ostala na ovom potezu..vrlo slicno bih mogao da opisem...a to sam i uradio proslog leta...

Ono sto zelim da vam kazem...a to se moze zakljuciti iz tih postova sa one strane..je to da je upravo jedno takvo mesto i gotovo stvoreno za porodice sa malom decom...nema buke...nema galame...ta mesta i dionisios i nea  plagija...i nisu turisticka mesta...nisu pravljena za turiste...vec su iskljucivo namenja da tu dodju Solunjani i tu provedu vikend...Ono sto znam ,  a vezano je za Mesto Nea plagia, koje je par km pre dionisiosa...je da je to mesto san svakog stanovnika Soluna da bas tu ima svoj stan, ili apartman...

To mesto je fenomenalno cisto...prepuno parkova, koja se svakoga jutra zalivaju automatskim prskalicama...svakodnevno se ciste...brisu...i ono sto fascinira...je sirina i cistoca samoga mesta...takva su vecina mesta na potezu od Nea Kalikratije do Nea mudanje...

Dakle moja preporuka je, da ukoliko idete sa malom decom i ne zelite veliku guzvu, vec mir...siroku pescanu plazu...apartmane koji su blizu mora...suncobrane i lezaljke koje mozete dobiti uz jedan frape...odlicno sredjene parkove..mesta gde nema puno drugih turista...A i ono sto je najvaznije...ukoliko se odlucite da idete kolima...nalaze se na fenomenalnoj lokaciji...Na pocetku prvog prsta..tako da mozete i napraviti izlete i do Sitonije i Do Kasandre...takodje mozete otici i do voterlenda (doduse ne znam koliko su vam deca mala, ali ako su spod 10 godina i nece se nesto tamo provesti), imate u blizini i sjajnu pecinu, ma sta sjajnu fenomenalnu pecinu Petralonu...jedno od najstarijih istrazenih pecina u grckoj, takodje jednoj i od najdubljih u koje turisti ulaze...

Sve u svemu ukoliko procitate komentare, izmedju redova, mozete zakljuciti da su mesta mirna, bez turista, bez nocnog nekog ludog zivota (sme mozda subote i nedelje kada je primetno da ima vise grka, ali to je slucaj u celoj grckoj), velika i siroka plaza...svako to mesto ima veliki hipermarket i par malih marketa...i sve ono sto grcka pruza..

Ono sto je neko napisao da ne podseca mnogo na grcku...gresi...U njima ima ama bas svih elemenata kontinentalnog dela grcke...cak bih i slobodno mogao da kazem..i kafici i klubovi su daleko lepse opremljeni i tako fenomenalno osmisljeni...da niti u jednom delu grcke tako nesto nisam video (osim atine)...svaki kafic ima odlicnu bastu...posevban ogradjen prostor gde se deca mogu igrati, neka vrsta igraonice...ogromni televizori...odlican atmosfera a sve to na obali mora....

restorani nude dobar izbor...verovatno je to uticaj soluna...igraonica i svega onoga sto vam je neophodno...

moja topla preporuka je Nea Plagia...slicna situacija je i sa Dionisiosom...A nesto malo burnije i zivlje i sa vise dzidza bidza (sto i vole nase zene ) ima u Nea Kalikratiji...

Verovatno...kada kazu da je malo dosadno...u cemu ja vidim bas prednost ovoga mesta, a to je mir...je nedostatak tih malih prodavnicica koje prodaju razne sitnice i razne gluposti ( akada malo bolje pogledate, svi oni prodaju isto, ma koliko god prodavnica bilo i u bilo kom delu grcke)...tako da nocu bas ne sljasti, vec nekako sa marakom mesta utonu u jedan odlican mir...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo ja sam po prvi put na forumu i bas sam hapy..... do sada sam citala poruke sa foruma pre nego da uplatom letovanje isve je zaista tacno, i pomaze da nadjemo ono sta nam treba.... privukla me je naravno cena ovih apartmana....mislim pa nije presudan smestaj. prosle godine sam bila sa porodicom u stavrosu...mesto mi se nije dopalo a ni more se ne moze porediti sa onim na halkidikiju. vec od olimpijade se primecuje razlika, voda bistra kristalna ,prelepe boje.... interesuje me da li je voda isto tako lepa i u ovom mestu dionisos, pa ako je voda predivna zazmuricu malo ako vec smestaj nije ekstra........Kao i svake godine idemo sa decom malom kolima i pravimo izlete gde god

pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam proslog juna, sa suprugom i dvoje djece (4 i 6 godina), proveo dvije nedjelje u DB (isli smo prvi put - na preporuku zeninih prijatelja).

DB je malo mjesto, uz more, prakticno 4-5 ulica paralelno sa morem. Samo mjesto nema mnogo sadrzaja: par prodavnica, Internet caffe, jedna poslasticarnica, jedan lijepa promenada-setaliste duz mora i par solidnih restorancica na samoj plazi. Kao takvo je, po meni, idealno za porodice sa malom djecom.

Smjestaj je bio dvosobni, cetvorokrevetni, apartman, na prvom spratu, u vili Dionisios 3. Za pare koje smo dali za aranzman, to je, po meni, sasvim pristojan smjestaj (ima malo problema sa odlivom vode u kupatilu, prilikom tusiranja, ali kazem: sasvim pristojno). Isli smo preko EvroTursa, sopstvenim prevozom. DB ima odlican polozaj. Isli smo na izlete u pecinu Petralona, u Uranopolis, Pefkohori, Gerakini, Solun i Meteore.

Sto se tice samog mjesta i plaze, cistoca je na zavidnom nivou. Samo more bi prije podne (bar u tom periodu kad smo mi bili, znaci prva polovina juna) bilo cisto, a popodne , ne uvijek, ali cesto, bilo zamuceno i valovito. Na 2 km ima i Flogita, malo vece mjesto, pa mozete i tamo na kupanje.

Na otprilike 10-ak kilometara (prema Nea Moudanii) je market Lidl, koji je odlicno snbdjeven i jeftin. U samom DB sam ja nabasao na jednu malu prodavnicu (skoro na samoj plazi) sa fantasticnim domacim grckim vinima (1.5 litara je kostalo 3 evra), pa smo se ja i supruga 'nalivali', dok su se djeca igrala u dvoristu. U samom apartmanu bilo je ukupno 6 djece, pa su se igrali i druzili (u dvoristu same vile, a i na plazi).

Ovo pisem sa zeljom da vidite sta mozete ocekivati od odmora u DB.

Pozdrav i prijatan odmor ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo ja sam po prvi put na forumu i bas sam hapy..... do sada sam citala poruke sa foruma pre nego da uplatom letovanje isve je zaista tacno, i pomaze da nadjemo ono sta nam treba.... privukla me je naravno cena ovih apartmana....mislim pa nije presudan smestaj. prosle godine sam bila sa porodicom u stavrosu...mesto mi se nije dopalo a ni more se ne moze porediti sa onim na halkidikiju. vec od olimpijade se primecuje razlika, voda bistra kristalna ,prelepe boje.... interesuje me da li je voda isto tako lepa i u ovom mestu dionisos, pa ako je voda predivna zazmuricu malo ako vec smestaj nije ekstra........Kao i svake godine idemo sa decom malom kolima i pravimo izlete gde god

pozz

Nije voda tako lepa...odnosno nema takvu boju kao na nekim delovima halkidikija...

Razloga ima dosta..pre svega okruzenje...jer je dosta otvoreno...boja peska nije ista kao u nekim delovima na halkidikiju...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dami, preko koje agencije idete odnosno ko radi Dionisos ove godine?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ej drugari dali neko ide ili je isao u Dionisios a da je raspolozen da podeli utiske i neku slicicu?Mi ove godine idemo prvi put pa nas sve interesuje,plaza,mega megamarketi,nocni zivot,hrana...

Evo ja sam bio, pre 3 godine u septembru, 14 dana preko travellanda.

Svi ovi opisi koji si imao/la prilike do sada da procitas su izuzetno realni. Znaci to je mesto iskljucivo za ODMOR tako da od nocnog zivota, diskoteka nema nista. Ali zato bih vam preporucio bih vam Nea Mudaniu, i sto se tice nocnog zivota i megamarketa. Imate jednu diskoteku koja se nalazi odmah pored njihove glavne autobuske stanice. To malo ko zna i izgleda da se nije ni intresovao ... Glavna autobuska stanica u nea mudanji je na nekih 2 km , a moze se doci i plaznim asfaltnim putem (prvih 100 m pored plaze preko peska a onda krece asfalt sve do nea mudanje). Tuda smo prosli jedno 20 puta za vreme naseg letovanja iz prostog razloga zato sto se tamo nalazio i GALKSIAS, jedan veliki megamarket gde su cene i do 50% jeftinije od svih 4 prodavnica u dionisosu. Znaci, put pod noge, i kupovina na veliko.. Megamarket se nalazi blizu obale, kad idete iz pravca dionisosa pored plaze ka nea mudanji, cim udjete u grad videcete ga sa leve strane na nekih 50m zuto-plave boje.

Malo napred putem jedno 200m se nalazi i vec recena autobuska stanica a odmah pored nje i lokalna diskoteka. Ja sam fotografisao red voznje autobusa, posto smo isli na tzv. prvi prsten sami, nekoliko puta. Karte nisu skupe, izmedju 1,5 i 2 evra u jednom pravcu recimo do haniotija ili kalitee... pokusacu da vam okacim i fotku reda voznje ako mi program to dozvoli.

Sto se tice mestana, oni su bili ekstra, tu smo se skontali sa jednim covekom instruktorom voznje, Ninom koja radi u turistickoj agenciji, sa jednim ALBANCEM koji radi u lokalnoj fabrici - Matija se zove(to su Albanci KATOLICI IZ ALBANIJE koji su tu dosli da rade i koji ne mrze Srbe), a najvise sa Kostom iz poslasticarnice i njegovim pomocnikom Lakijem. Sta da vam kazem sa Kostom saljivdzijom je bio lud i nezaboravana provod, vozio nas je u Solun, isli smo u njihovu kockarnicu, pentrali se na onaj TV toranj itd..

Ovom prilikom bih pozdravio zamolio sve koji idu u dionisos i, ako zele nesto da pitaju, moze i na privatne poruke.

Pozdravite mi Kostu, Rajka ludaka iz travelland-a i sve ostale koje vidite tamo! :)

Izmenjeno (karadjordje)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i tadasnjeg reda vaznje. Mozete ici u Solun, Kaliteu, hanioti.. nadam se da su ove godine uveli i voznju za Sarti, koji se nalazi na drugom prstu i koji je predivan:zaljubiska:

Znaci, da rezimiram: Idealan je za izuzetno pasivan odmor ali mozete ga, sa maaalooo volje i aktivnosti pretvoriti i u aktivan - od Nea Mudanje pa nadalje...

post-754-1272652307,1_thumb.jpg

Izmenjeno (karadjordje)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

danas uplatila rezervaciju za nea flogitu, preko neta :D

hvala na svim korisnim info koje sam ovde procitala za tu regiju ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

tri godine smo bili stacionirani u DB klinci su bili odusevljeni zbog drustva koje su tamo upoznal prve godine pa smo se jedva otkacili od istog mesta.Za odmor sa decom svih uzrasta mirna glava.Ovo je slika plaze u sred sezone ,guzva je jedino vikendom kad dolaze Grci iz Soluna jer im je blizu i mislm da svi oni imaju apartmane u mestu.Ovo je slika plaze koja je zaista velika.

10mvhvp.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jos jedna slicica plaze u drugoj polovini jula meseca.

28mmhrl.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da je dosta onih koji su bili i koji razmisljaju da idu u Dionisos. Molim one koji su bili da mi kazu ima li hladovine na plazi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da je dosta onih koji su bili i koji razmisljaju da idu u Dionisos. Molim one koji su bili da mi kazu ima li hladovine na plazi

Ja sam bio proslog juna - na plazi nema hladovine. Postoje palmice posadjene na plazi, pa eventualno da koristite njihovu sjenku ... Mozete da iznajmite suncobran i lezaljke.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bio proslog juna - na plazi nema hladovine. Postoje palmice posadjene na plazi, pa eventualno da koristite njihovu sjenku ... Mozete da iznajmite suncobran i lezaljke.

Pozdrav

Hvala na odgovoru! Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25996
    Ukupno tema
    867410
    Ukupno poruka