djordjeg

DIONISOS

817 poruka u ovoj temi

Vratili smo se iz Dionisiu u subotu. Proveli smo tamo 14 dana i sledece godine planiramo 21!

Napisacu detaljan izvestaj, potrudicu se veceras ili sutra.

Zeljno iscekujemo izvestaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obzirom da hocemo da provedemo 15 dana na moru, i da su cene vise nego niske za 15 dana u ovim apartmanima...ne znam sta da radim.... niko da mi nesto odgovori , da li je neko isao bez dece, posto mi nemamo decu a hocemo tamo ?

Ja sa sam sa muzem, tada dvogodisnjom cerkom i prijateljima (momak i devojka) pre 14 god bila tamo. Letovanje mi je ostalo u divnom secanju iako smo mi tada bili bas mladi i zeljni zabave. Mesto jeste mirno, ali nama nije bilo dosadno. Dva km od njega je divan grad Nea mudania. Ni Solun nije daleko 48km. Plaza je divna, dugacka i duboka (ili se kaze siroka, nebitno). Guzve nema a nije ni pustinja, onako taman. Pesak, cista precista voda. Sve blizu, sve novo, sve cisto. Ove godina sam ponovo idemo tamo. Procitala sam negde da sada postoji i sportski centar u okviru kojeg je i ogroman bazen, kao i tereni za fudbal, tenis... To sto cena nije visoka ne znaci da je lose, naprotiv.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

<br />Vratili smo se iz Dionisiu u subotu. Proveli smo tamo 14 dana i sledece godine planiramo 21!<br />Napisacu detaljan izvestaj, potrudicu se veceras ili sutra.<br />
<br /><br /><br />

Nadam da su se dosad utisci slegli, pa mogu da se podele sa ostalima.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

stigao sam pre dva sata iz Dionisosa....fenomenalno....ovo je druga godina zaredom u istom apartmanu i svi smo jako zadovoljni....nista bitno se nije izgradilo...nocni zivot je i dalje 0-sto nama i odgovara,jer odmor je ipak odmor...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da i ja dodam svoje utiske od prosle godine, za sve zainteresovane/znatizeljne:

Pogledajte, ako niste, sajt za DB i WHAT YOU SEE IS WHAT YOU GET - nema niceg vise od toga! I to se ne salim, stvarno su prikazali bukvalno sve sto ima: kad kazu trg sa fontanom, to je ta fontana i nema nista drugo. Kad kazu igraliste za decu: to su te dve ljuljaske i tobogan, ili sta vec, i nema nista drugo. I sve to se nalazi na jednom jedinom vecem "trgu" koji predstavlja centar mesta. K'o sto neko rece: 2 pekare, 1 mesara, 1 zlatara, 3 prodavnice, 1 poslasticarnica (svaka cast za Sonju!), 3-4 giros "shopa", 3-4 tavernice, 1 agencija (svaka cast za Rajka!), a okolo je nekih 40-ak "kvartova" od po 12-ak zgrada od 2/3 sprata. Mesto je VRLO malo, ali je plaza dugacka, peskovita, voda je cista (oko 10. avgusta su se prosle godine pojavile meduze velike kao tanjir. Tada dolaze da "rode" prozirne male "bebice" za koje kazu da su gore od "mamica" - neprovereno, nisam probala :P. U svakom slucaju, jedan dan je voda bila prepuna tih meduza, a sutradan je sve bilo cisto jer su ih pokupili mrezama, mada se treba cuvati u malo dubljoj vodi - ko ide da roni na dah moze da ih vidi).

E sad, sto se tice "zabave": preko dana na plazi NIJE BILO skutera, pedalina ili slicnih zezalica, bar ne koliko se ja secam, a neka me neko ispravi ako gresim i ako ih ima u nekom drugom delu plaze. Uvece je jedina zabava za koju ja znam, uglavnom na tom trgu, a moze da se izadje na veceru, posle cega preporucujem kolace kod Sonje. Ima 50 vrsta kolaca i svi su odlicni, posebno mini rol baklave sa pistacima, to je moja preporuka, pa ko voli... :D Ima i neki "vasar" ili kako bih to vec nazvala, najvise mi lici na neku vrstu nase ulicne prodaje, gde nema nista da se kupi interesantno sto vec nema kod nas. To je uglavnom kineska i turska roba, no name, cak dosta losija od one koju vidjam po Bulevaru. Ali, ko zna, mozda iskopate nesto interesantno, nikad se ne zna, a imate vremena 15 dana da 'okusavate srecu'. Oko ponoci sve utihne i tako sve do jutra kada oko 7 prolazi kamionet sa svezom ribom i razglasom koji moze da vas probudi.

Znaci, ko nema jos dvoje za preferans i spil karata, neka bar ponese karte da otvara pasijans.

To vazi za one koji nemaju decu, koja su svakako dovoljna zanimacija za svih 15 dana odmora :D

Jos jedna moja preporuka: ako idete u DB da se lepo odmorite nocu, kao sto je to moj slucaj, onda je svakako najbolje da idete kolima kako biste mogli da "skoknete" do Nea Mudanje ili do Soluna u soping, ili do Waterland-a. Pretpostavljam da je zezancija ako se oslonite na javni prevoz, ne znam...

Ako idete s decom, Waterland je relativno blizu, nekih 35 km odatle i treba vam isto toliko minuta da odete donde. Sezonske karte, porodicne, se isplate, pogotovo ako idete u avgustu i necete da rizikujete sa meduzama, onda lepo ujutro u WL, a popodne mozete na lokalnu DB plazu.

Oko 1 km od DB ka Nea Mudanji, postoji hotelski kompleks, prilicno luksuzan, sa sopstvenom plazom. Nisam tamo isla, ali ako trazite neki "hotelski" sadrzaj, onda je to pretpostavljam pravo mesto za to.

Eto, to je sve sto mi pada na pamet u ovom trenutku. Uskoro idem opet tamo, pa ako bude bilo nekih noviteta, npr. neka nova radnjica ili sl, mada cisto sumnjam, svakako cu napisati.

Pozdrav svima i dobar odmor gde god da idete!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Priključiću se prethodnom komentaru. Iscrpan i tačan opis svega što vas očekuje u DB. Pošto smo se vratili odande, utisci su se slegli, mogu da preporučim odmor tamo, mada se ograđujem, mi smo bli u Dionisos apartmanima br. 4!

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i ja se prikljucujem komentaru @dragonfly, mada sam vec pisala svoje utiske o DB.

Jeste pravi odmor za one koji ocekuju mir, tisinu..ko ima malu decu i ne voli da zuji uvece.

Mi smo se "smorili' prosle god, a o mojoj deci da ne pricam... Najmladja od 10 god - ok, nasla je drustvo u Dionisosu 4 gde smo odseli a i na plazi, ali stariji -16 i 13 god - haos!!! Komentar moje starije cerke je bio: Sto si me dovela ovde gde su sve babe i dede?!

Prosto nisu imali gde uvece da prozuje, osim po pomenutom "buvljaku" u parku. Nikakve igraonice, kafica i sl...

Sreca ponesmo laptop slucajno, zbog posla pa su "udarali" po filmovima do besvesti...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i ja se vratih iz DB. BILO JE FENOMENALNO!!! Pravi odmor. Ja sam od onih koji nisu sigurni da li zele mir ili zabavu na odmoru, a sve radi toga sto nisam ni malo staticna a svesna sam da mije potreban odmor. To me vecito zbunjivalo i nisam znala sat zapravo ocekujem od godisnjeg odmora. Ovog puta sam konacno shvatila da bez pravog mira nema odmora. Najlepse je sto nigde nema guzve a u isto vreme ni u jednom trenutku nam nije bilo dosadno. Moja starija cerka koja ima nepunih 16 godina je uzivala. Inace zna, kao i svi tinejdzeri, da bude vrlo nezadovojna i ja sam se plasila njene reakije. Bila je odusevljena i morem i samim mestom. Meduza nije bilo, tek po koji smo primetili (2-3) ali nikoga nije ujela niedna. More je cisto, na plazi nema guzve, lezaljke su besplatne (npr. dobijes pod jednim suncobranom 4 lezaljke, dve stolice na rasklapanje i dva stocica - uzivancija) Onda dodje konobar i usluzi te fino i to je to. Na bazaru koji se uvece rasprostre po centru mesta je sve dzabe. Maice su po 2Evra, sotcevi takodje.... Sve u svemu, zabavno je bilo zanimati se tu i traziti po nesto sto ce podsecati na to letovanje. Na plazi su malo zesce cene (2-3Evra kafa, 3.5 Cold chocolate.....) ali sta ces, konobar te sluzi na lezaljci pored mora i to Egejskog. Smestaj je bio ekstra (mi nismo isli preko agencije vec smo stupili u kontakt sa gospodjom kod koje smo letovali pre 14god. i ona nam je poslala garantno pismo). Sve je bilo blizu: i plaza i pekara i centar... Mladja devojcica je takodje uzivala kako na plazi tako i u parku, zabavnom parku, dvorac, autici, skakalice, ljuljaske, klackalice... I tako kad mo ih gledali shvatili smo da je i to bilo dovoljno da dodjemo tu a kamo li sto je zadovoljstvo bilo i nase. Moj suprug koji na plazu obicno dodje 5-6 dan kad se dobro odmori, u DBu se pojavio prvog dana i cak se i kupao i to po vise puta na dan. Guros fenomenalan i nista skuplji nego kod nas, a znatno veci, deca nisu mogla sama da pojedu ceo. Jednom recju FENOMANALNO. Tri km dalje je Flogita, gradic sa vecom ponudom za nocne izlaske, pa ko voli nek izvoli. Mudanja je ove godine u radovima, veliko renoviranje ulica... pa je bolje tamo i ne ici. Eto, to je ono cega se setih na brzaka, a ako nekog jos nesto zanima tu sa. Da, jedina zamerka je sto je bilo kratko. Nije dovoljno 10 dana. Cak ni meni koja je 90% svojih odmora prekinula bar 2 dana radine jer me mucila nostalgija ili dosada.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i ja sam bio u Dionisiosu, i moram reći da sam se proveo kao i Prašnjavi osim onog sa Albancima pošto nisam sreo ni jednog ili možda nisam znao da sam sreo.

Važi sve što je Prašnjavi napisao samo bih još dodao da mesto apsolutno NIJE za malu decu, pri tome mislim na onu decu koja vole da se brćkaju u plićaku, a ako vole da se ljuljaju u parku i za 50 centi kobojagi jašu konja onda je mesto super za njih, a što se tiče apartmana od 75 m2, nas četvoro je bilo u 12m2 doduše sa lepom i velikom terasom jedino je malo nezgodno što je soba bila okrenuta prema moru pa se moglo sedeti na terasi jedino pre izlaska i posle zalaska sunca i to što je bila okrenuta prema moru ne znači naravno da se i videlo more sa nje, između mora i terase ima još tri ulice.

Znači

Dionisios-nikad više

Travelland (zajedno sa Ninom)-nikad više

Pozdrav

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bih da pohvalim i Dionisos 4 i Ninu i sve u mestašcetu. Što smo tražili, to smo i dobili, ni manje ni više. ODlično je za odmor porodica sa manjom decom, uz uslov da ste došli autom da se krećete okolo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vrlo zanimljivi komentari, pogotovu ovi sto kazu da je fenomenalno, od ljudi sto imaju 5-6 poruka, a kada neko zamoli da okace neku slicicu plaze i sl. niko se ne javlja. Pocinjem da sumnjam da se to ovi iz agencija javljaju.

Gledam ovo mesto za roditelje, stvarno nije skupo za 15 dana, apartmani deluju lepo, ali kao sto neko rece, glupo bi mi bilo da ih posaljem negde 15 dana gde nema bas nista i gde bi se bas smorili. Jel ima neko od ovih sto su bili(stvarno) da stavi neke slike da malo vidimo na sta to lici?

Ili je bukvalno fazon kuca-plaza? Volela bih zaista istinite podatke...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stella videla sam tu foto turu,jedinu :D tebi svaka cast.

Koje je velicine mesto,deluje mi da je bas malo? Kako je uvece(ne mislim da diskoteke)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stella videla sam tu foto turu,jedinu :D tebi svaka cast.

Koje je velicine mesto,deluje mi da je bas malo? Kako je uvece(ne mislim da diskoteke)?

Mesto je strogi pravougaonik sa 3 dugačke ulice i 7-8 poprečnih, ima šetalište kraj plaže, fontanu, sa jednog kraja na drugi otprilike 5 minuta hoda, sve je ravno, nema kuća, sve zgrade su iste, četvorougaone na 2-3 sprata i sve služe za izdavanje, zimi nema skoro nikog, uglavnom bezveze mesto što se vidi i po ceni, mada za penzionere možda i nije loše, pošto je sve blizu i sve je ravno.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nas su deca nagovorila da i ove godine idemo u Dionisos i to na 15 dana.

Mesto jeste malo i nema skoro ničeg zanimljivog, ali ono što izdvaja ovo mesto od ostalih je smeštaj blizu mora, prelepa plaža, komforni apartmani novije gradnje sa TV i klimom i ono najbitnije za klince - društvo :D

U mesto ima fantastičan giros, poslastičarnice i restorani, internet, igrice i pomenute zezancije u parkiću, a uveče i pijaca gde se mogu naći kupaći za po 1 eur.

Ono što se nama odraslima sviđa jeste blizina Soluna, Cosmosa na pola sata vožnje, Waterlanda i obližnjeg gradića Nea Moudanie sa odličnim restoranima, pizzerijama, marketima i buticima.

Naravno, podrazumeva se dolazak na letovanje autom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25950
    Ukupno tema
    865811
    Ukupno poruka