djordjeg

DIONISOS

817 poruka u ovoj temi

mlim vas da mi pomognete. prvi put putujem u dionisios, pa me interesuje ako je neko vec bio da mi kaze kako je. idem sa suprugom i sinom od 6 godina pa me interesuje kako je za porodicu ( kakve su cene u restoranim, radnjama...).

Izmenjeno (djordjeg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

Putujemo polovinom Juna u Dionisos. Prvi put idemo tamo i koliko smo do sada saznali izgleda dobro mesto za malu decu. I mi vodimo dvoje male dece, sopstvenim prevozom.

Čuli smo od ljudi iz agencije koji su se pre neki dan vratili, da je pretoplo, da se već uveliko brckaju.

btw....Kada Vi putujete ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:) Hmmm, i mi cemo (nas 4. velikih i 3. male, sitne dece) u Dionisos krajem jula, te me jako, jako interesuju vasa iskustva.

Do sada (praxa i iskustvo pkazali da je SARTI neprikosnoven za porodicna letovanja sa malom decicom - uzrasta do nekih 10godina). Medjutim, ove godine smo resili da malo menjamo.... Te narode nestrpljivo ocekujem raport.

Hvalaaaaaa!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pod topicom o preporuci za porodicni odmor sa decom si dao/la preporuku za Dionisos Beach. Posto idem tamo u avgustu, a malo se nahvatah panike od onih prica 'uplatili apartman, dobili studio', mozes li molim te da mi kazes da li su ti apartmani stvarno sa odvojenom kuhinjom u posebnoj prostoriji (radi se o objektu br. 1)? I ako znas da li plaza ima tuseve, posto to nisu znali u agenciji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

tu sam... :)

apartmani I evo pogledaj slicice klikom na slicice ispod kuce. tj aprtamana u koji idete.

U okviru "Dionisou app" (postoje IV kuce) postoje app/studija - oni sa odvojenom kuhinjom (fizicki odvojenim vratima) i oni drugi gde se mini kuhnjica nalazi u okviru velike sobe, u posebnom delu - znaci nije rec o zasebnoj prostoriji odvojenim vratima, vec samo o odvojenom delu za kuhinju. Tako da nije rec o klasicnom ni studiju, ni samom apartmanu :rolleyes: vec je nesto izmedju. Sta god da se uplatili, veruj mi uopste ne smeta - jer su sobe ogromne, kao i same terase na kojima se inace ispija kafica, klopa i sl. I sami Grci ih sve nazivaju apartmanima - pa sad sta god da to znacilo....

Ipred svake kuce se nalazi tus (jako cisto i dovoljno veliko) , a plaza je na 50m najvise - tako da samo opusteno. Koliko god da ti zvuci ovako, ili onako - zaista je mesto i sve ostalo prilagodjeno klincovima. U samo centru grada postoji robna kuca , u kojoj je 80% igracaka, a 20% svega ostalog. Od apartmana do plaze (citavih 50m max) tobogani, ljuljaske, penjalice....za klince raj.

Inace ja krecem sa mojima 25.07. i bicemo tamo do 10.08., a zatim idemo malo dalje :) sve u svemu u Bgd stizemo oko 15.08., pa sta god da treba tu sam da islikam i sl.

Pozdrav! ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo juce stigoh iz dionisosa...znaci...bas-bas odmor.Hteli smo odmah da rezervisemo za iducu godinu...

Bili smo preko Travellanda u Dionisosu 2...,zena ,ja i 3 dece u petokrevetnom apartmanu...kao u 2-sobnom stanu.Zena i ja u jednoj sobi,klinci u drugoj,kuhinja velika...kupatilo -ok i 2 ogromne terase...

Samo mesto je kao stvoreno za familije sa malom decom(do 14-15 godina)...mirno,tiho...

Imas sve sto ti treba:3 dobro snabdevene prodavnice,apoteka,pekara,poslasticarnica(u njoj radi Sonja-zena iz Nisa...tu je 18 godina,pomoci ce vam u svemu)pijaca koja radi od 18-24

Kucni red svi izuzetno postuju,siesta je od 14-17 i 00-08...sto je i nama odgovaralo...

Plaza je divna i prazna(super),nema guzve i kad sednes u kafic na plazi,imas lezaljke i suncobran...2 grcke(turske)duple kafe,uz njih gratis dobijes i 2 kroasana 7 days i 2 flase vode je 5 eura...

Mi smo bas hteli na odmor i zato nismo puno isli van mesta iako smo isli kolima.

Od Dionisos beacha na 3 km se nalazi Nea Moudania,divno mesto u kom imas LIDL i jos jedan cash&carry mega market,postu,prodavnice itd...

Isli smo jedan dan u Waterland(za nas 5-56eur.,ali vredi)...i jedan dan shoping u Solunu(58 km)...

Jedino gde smo se z...,je to sto smo isto tako naplaseni,poneli klope ko da idemo u Biafru...pola

smo vratili,jer su cene malo vise nego ovde(benzin je dosta jevtiniji)a ni u restoranima nije skupo osim pizze(9 eur-a nije nikakva)

5 girosa,3 soka i 2 amstela=16 eura,s tim sto klinci ni jednom nisu pojeli sve...

ako vas nesto interesuje...tu sam...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A kakvo je more...ima li trava,jeli plicak dugacak...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ajd' neka mi neko od vas "povratnika" tacno objasni gde je Dionisos. Pretpostavljam da je u pitanju Halkidiki i to srednji prst, al' ja ga nesto ne nalazim na karti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Plaza je pesak...sa malo sljunka,na ulazu u more je 5 metara sljunak a posle pesak...pre podne

je voda hladnija i mirna,popodne mnogo topla i ima talasa ali nista alarmantno...travuljine nema...camaca nema a ni ostalih zezalica...

Dionisos je na 58 km od Soluna u pravcu Halkidikija(auto put od soluna ka halkidikiju)...pratis put za Nea Moudaniu,isklucenje sa desne strane,ulazis u Nea Moudqaniu,kroz centar...pratis znak i nakon 3 km je Dionisos beach(obavezno ono-beach,jer je Dionisos selo malo dalje od letovalista)...znaci nema spustanja na prvi prst,nego odmah ispod Soluna...joj kako bih opet isao...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u Dionisos beach,malo selo,3 kilometra od nea mudanje.Ako jeste,voleo bih da dobijem neke informacije o svemu : kakvo je more,snabdevenost prodavnica,teverne,povezanost sa Solunom,itd. Hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E pa pobesnelipostare drago mi je da si uzivao! Ja cu sada od srede 25. ponovo tamo :)

@mirarbi vidi na kartama Grcke, pod West Halikidiki. Desno od Soluna :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mad postman, hvala na iscrpnom izvestaju o Dionisosu! Samo jos potvrdi da nema tuseva <_< , pls. Ah, :rolleyes: , ako je to jedina mana bice super.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mad postman, hvala na iscrpnom izvestaju o Dionisosu! Samo jos potvrdi da nema tuseva <_< , pls. Ah, :rolleyes: , ako je to jedina mana bice super.

Pozdrav!

tuseva ima na svakih 30-40 metara...nema da brines

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

tuseva ima na svakih 30-40 metara...nema da brines

Hvala ti, dobri covece, na fantasticnim vestima!

Prosto nisam mogla da verujem da je Kasandra infrastrukturno zaostalija od Sutomora, to mi nije islo u glavu. E sad mogu mirno da se pakujem, pa za koji dan - pravac Dionisos!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25901
    Ukupno tema
    862645
    Ukupno poruka
  • Popularne teme