ChicChick

BUDVA

51 poruka u ovoj temi

 

Miki, šta te zanima? 

 

Ma generalno utisci,čistoća vode pre svega.. Mada, ako odem, ići ću kolima pa ćemo se snaći...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Ma generalno utisci,čistoća vode pre svega.. Mada, ako odem, ići ću kolima pa ćemo se snaći...

Zavisi koji period planiras... Pišem ti pp. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zavisi koji period planiras... Pišem ti pp. 

 

E,pa da sam znao ranije da pitam :hahaha:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li brodici voze u aprilu?

Koga zanima, paraglajding u Budvi je 99 evra :ljubav:

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za april, ali uvek imas one taxi čamce iz marine u Budvi, kod Old Fisherman's pub-a mislim da je kod njih 10€ a brodić je prošle bio čak 4€.Ako je lepo vreme mislim da nema razloga da ne voze, ima i u tom periodu sigurno stranih turista a oni se uglavnom prilagođavaju njima. 

Mada je osetan pad stranih turista naročito iz Rusije, od kada je vlada Crne Gore uvela sankcije Rusiji, političko pitanje gde Crna Gora svakako gubi! 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dokle oni voze? Nisam bila bas dugo u Budvi, ima 12-13godina. Zanima me gde voze jer je prolece, pa idemo radi setnje, ne radi kupanja:D.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ova dva brodica sa Slovenske plaže voze, jedan ide u panoramsko razgledanje do Svetog Stefana, pa u povratku ide do ostrva Svetog Nikole (Havaja), pa nazad do Slovenske plaže. U koliko u tom danu postoji interesovanje za više polazaka a sve u dogovoru sa ljudima koji vrše prevoz, možete im se javiti i ostati na Havajima a oni vas pokupiti u sledećoj turi.  Ako radi restoran u tom periodu, ručati ili popiti piće, prošetati, mada i nema baš nekog terena za taj vid relaksacije.Drugi brodic vozi isključivo do i od Havaja.Čamci koje sam pomenuo iz marine rade taxi usluge, na levo prema Miločeru i Svetom Stefanu ili na desno Jaz, trsteno ploče i oni koji nude pecanje uz svu prateću opremu:)

Imaš i ekskurzije tipa rafting tarom, kanjoni, poseta manastiru Ostrog, Albanija, Dubrovnik, kružna tura brodom Bokom koja je prošle bila 12 € po osobi, a pre tri godine 20€ ili 25 slagaću,još jedan dokaz pada interesovanja stranih turista. Autobusom idete do Tivta, tamo se ukrcavate na brod Vesna i počinje tura, 2 sata pauze u Herceg Novom i 1 sat na plaži Žanjic gde prolazite pored ostrva Mamula, i u povratku stajete na veštačko ostrvce Gospa od Škrpjela i poseta crkvici od kamena naspram Perasta, zatim završetak u Kotoru silazak sa broda i slobodno vreme za razgledanje starog grada, ponovo u autobus i povratak nazad. Ako je lepo vreme ovo baš prija, s'obzirom da kada se oblaci navuku na ona brda iznad Kotora nikako da prođu:D

Eto mogućnosti koliko hoćeš, samo da uživate...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Icethunder, hvala :)

Nisam u fazonu raftinga, kanjona i Ostroga, u Dubrovniku sam bila vise puta u poslenjih nekoliko godina, tako da me najvise zanima ovo za 12 evra. Gledala sam ponude na Trip Adv., vecinom je nesto sto ide samo leti, a ja tamo nikad ne bih isla u to doba, samo u prolece, jesen :)

Ako sve bude po planu, pisacu ovde.

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda kraj vašarišta, ode ruglo :DBudva

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, otislo je! :yesss:

 

Moji utisci ukratko-najlepse mi je bio na Mogrenu, iako je duvao vetar tog dana kada smo bili i u Starom gradu, gde neki strani muzicar odlicno svira na gitari, kod crkve Svetog Save. Tu ima neki zidic, gde moze da se uziva i u muzici i u zvucima talasa :). Posto sam davno bila, skroz sam zaboravila kako je Stari grad ipak nekako skucen, pa mi je mnogo lepsi onaj u Kotoru, gde smo bili smesteni.

Ljudi su svi bili ljubazni, bilo je dosta turista, ali ne da smetaju, ipak je pocetak aprila.

A da, bio je u stvari jedan neljubazan konobar, jedan jedini za nasih 8 dana na moru, u

Old Fisherman's Pubu. Pisacu jos drugi put, zbog ovih slova i staviti slike.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na zidine u Budvi nije moglo da se udje, isto kao ni na Kanli kuku u HN-u. Zaista velika steta!:sad:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misliš na Citadelu? 

Jedino ako nisu neki radovi u pitanju, dosta stranih turista koji dolaze sa kruzera iz Dubrovnika a i Kotora uz pratnju vodiča u grupama obilaze Budvanski stari grad i Citadelu. Ulaz u Citadelu a ujedno i  na zidine starog grada se naplaćuje, pa ne vidim razlog da ne radi, kada im donosi prihod. 

A što se tiče "one" o ukusima ne treba raspravljati, nama se mnogo više sviđa Budvanski stari grad od Kotorskog, tamo( u Kotoru) je sve široko, a ovde(u Budvi) malo ali slatko, ako ste špartali onim poprečnim uličicama, ima zanimljivih mestašca, mnogo prijatnije nego na glavnim pešačkim pravcima. Baš u razgovoru sa našom gazdaricom i ona se iznenadila da nam se više dopada Budvanski stari grad. 

Kotor stari grad je lep kao u pesmi Neše Galije (tu nema govora:D

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jaoj, kakva greska :sad: Dvoumili smo se da li da udjemo na Citadelu, ja sam bila da mi je svejednoi, nisam znala da je tu ulaz za zidine, a muz kao nije hteo, isto je mislio! Sada ce da poludi kada mu kazem :angry::D Videli smo neki stand kod zidina koji ne radi, pa smo se zeznuli1

Ja volim kada stari grad ima sire trgove,a yo nedostaje Budvi, malo je sire samo kod crkava.

O da, ta pesma, imam je telefonu i cesto sam je pevusila pre i nakon puta:)

Ici cemo opet, nadam se vec za godinu dana :)

Hvala yi puno sto si ovo napisao!!!

 

 

DSCN5720.JPG

DSCN5726.JPG

DSCN5886.JPG

DSCN5718.JPG

DSCN5700.JPG

Izmenjeno (Tirkizna)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj da kažete posle da niste znali za KAZNE :plez:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka