kathychoo

Smestaj na Kefaloniji

984 poruke u ovoj temi

Draga Nina, hvala za ovakvo reagovanje na osnovu iskustva. To bi trebalo da (sa)znaju sve agencije, a ne samo učesnici ovog foruma, od kojih sam mnogo toga naučila, i na tome sam im neizmerno zahvalna :srce:

Evo šta sam naučila od svoje drugarice. Dakle, nije reč o "manijacijama higijene", već o objektivnim potrebama svakoga, posebno leti, kada se peškiri "troše" u enormnim količinama. Kada je uvidela da bi joj bio neophodan čitav jedan kofer s peškirima za porodicu, "patentirala" sledeće: ponela je dvadesetak (pamučnih) pelena, sačuvenih iz sinovljevog detinjstva, i svakodnevno ih upotrebljavala umesto peškira, jednokratno, za brisanje posle tuširanja; mnogo manje mesta zapremaju, a služe svrsi jednako dobro; uz to se brzo peru i suše. Nadam se da će nekome ova dosetka lepo koristiti. 

Inače, ove godine se opet spremamo na Kefaloniju, u Lasi, ali u pristojniju vilu... Razume se, slažem se da je lična kultura vlasnika veoma važna, jer te "male" i naoko banalne stvari "prave razliku", kao što se sada to moderno kaže... :rolleyes:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kefalonija je naš izbor za ovu godinu i posle čitanja raznoraznih komentara,izbor je pao na Agia Efimiju. Da li neko ima smeštaj za preporuku i naravno kontakt? Hvala unapred

Pogledajte Afrodite Apartmens, ok su i bila je  povoljna cena, mada vidim da je ove godine porasla. Opisivala sam i postavljala slike u mom putopisu, pa pogledajte, a pogledajte i temu o Agia Efimiji, mislim da sam i tamo opisivala.

Uglavnom, nema puno greske sa smestajem u Agia Efimii, gde god da ste smesteni je ok, nije daleko, a i koliko sam primetila, vecina smestaja izgleda pristojno.

Jedino je malo teze naci povoljniju cenu, pa ako nesto pronadjete, uzmite.

Pregledajte Booking i slicne sajtove, a mozete i mailom da ih kontaktirate, jer skoro svi imaju sajt i brzo odgovore.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledajte Afrodite Apartmens, ok su i bila je  povoljna cena, mada vidim da je ove godine porasla. ......

Ove godine u julu traze 65e. Nisam im dalje pisala. Za sad prikupljam meilove i cene pa cu da napravim uzi izbor i da probamo da oborimo cenu za bar 5e, a mozda i ve sto cisto sumnjam :)

To cenkanje prepustam muzu, on zna da slozi pricu o Grckim ostrvima, lepotama Grcke  - sto uopste nije laz :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na zalost, i ovi po ostrvima pocinju da prate trendove. Muz neka svakako proba foru o lepotama :D

Mi smo tada placali oko 28e preko Bookinga. Doduse, bas sam rano rezervisala. Vidim da su poskupeli, sada je oko 40e sa popustom.

Da li ste gledali tamo? Nekada preko tih sajtova bude povoljnije, nego u direktnom kontaktu preko maila.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanjce: Da li je neko bio smešten u Irilena hotelu (Lasi, glavni put, bliže Makrisu i Platisu)?

Zanima nas sve - čistoća, buka (s obzirom da je baš na glavnom putu), ljubaznost osoblja, veličina standardne dvokrevetne sobe a bogami i kupatila (pogolemački smo :D ), eventualni parking...?

Na Trip-u ima odličnu ocenu, a nudi ga Kontiki/Big Blue,  i nije neka dramatično velika cena za N/D sa sve prevozom, taksama itd. a i s obzirom da je u pitanju hotelčić a ne apartmani (pa makar i sa samo 2 zvezde, to ponekad uopšte nije relevantno), pa nam je ušao u neki uži izbor...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima poznavaocima Kefalonije! Treba mi vasa pomoc,vezano za privatni smestaj? Navikao sam da idem u samostalnoj reziji,pa bi voleo ako neko moze da mi predlozi neki privatni smestaj 2 odraslih+1 deta na Kefaloniji ,po mogucnosti okolina Samija ili Agia Efimije,moze i u unutrasnjosti ostrva (ili u poruci posalje mailove smestaja). Ne treba mi nikakav luksuz,ni bazen,ni wifi....skroman i cist smestaj da moze da se prespava. 

Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Suki je pisala o svom smeštaju u Agia Efimiji, i na ovoj temi (čak i na ovoj strani, samo par postova iznad  :rolleyes: ), a i na temi baš o Agia Efimiji

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iscitao sam to vec sve ranije......kontaktirao 10 smestaja u delu Ag.Efemija- Sami. Trazio sam sredinu jula. Uglavnom je vec sve bukirano ili je preskupo. E sad to sto je bukirano verovatno je dosta toga na bukingu besplatna rezervacija.....Uglavno na kraju nasao smestaj pored Samija u selu Poulata.

Hvala!

E sad sto se tice Viktora....ovo i mog kratkog misljenja..... bili kod njega 2013....znam da sam ga zvao direktno telefonom kako bi dogovorio cenu...covek mi dao korektnu cenu uz moj uslov da mora da mi nabavi rostilj na cumur,drva jer volim da rostiljam ribu....prvi dan kad smo stigli odmah mi pokazao rostilj koji je kupio i rekao kroz zezanje: evo ti rostilj, j..o te rostilj. Jer ko je bio kod njega zna da kod njega zeznuto rostiljati jer je uvoceno dvoriste i dim smeta svima.... Inace, to leto cerka 4.g.  mi bila bolesna,visoka temp. 5 dana....viktor nas je svaki dan vozio u bolnicu i bio sa nama...radili analize,preglede....u bolnici niko nam nije trazio ni evro,niti pitao da li imamo putno zdr.osiguranje... sve besplatno.... Tako da o Viktoru sve najlepse.

Inace,od onoga sto sam prosao i video u Grckoj,kad je u pitanju odnos mestana prema meni kao nekom koje je iz Srbije moram priznati (da ne ureknem) da je Kefalonija po tom pitanju do sada br.1. Slican odnos sam osetio i na Lefkadi,ali verovatno na Kefi ima manje ljudi iz Srbije,a mnogo Engleza koji nisu bas u toj meri "voljeni". Mozda se varam,ali to je moje misljenje.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo, da li je mozda neko bio u Lasiju u vili Temis? Ne postoji nijedna informacija na internetu, osim onoga sto su agencije objavile. 

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svi studiji koji se izdaju preko naših agencija u vili Temis su u prizemlju, i svi su u ravni dvorišta, a u samoj kući iznad živi gazda koji inače preko puta vile drži kafić. Sobe nisu memljive (što je čest slučaj sa smeštajem u prizemlju u Lasiju). Dušeci na krevetima nisu najudobniji (osete se žice),  a u kuhinji fali dosta toga od pribora. Mi, na primer nismo imali ni jedan duboki tanjir niti činiju, tako da smo ovsene pahuljice za doručak i supu jeli iz šoljica za kafu :D. Verovatno su sve ove sitne nedostatke otklonili za ovu sezonu. Veliki plus za ovu vilu je lokacija tj. blizina Makris Gialos plaže i svih većih marketa u glavnoj ulici, jako lepo uređeno dvorište puno cveća i to što je generalno sve u smeštaju relativno novo (mislim da se to primeti i na slikama koje imaju agencije). Pogled na more nema, ali mislim da to piše u opisu agencija. Buka sa ulice, tj. automobili se ne čuju. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumaši, ima li neko neku preporuku za rent-a-car, uzeli bismo neki manji autić na jedno 5-6-7 dana u septembru (od 10-og, otprilike)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cba nalazi se u glavnoj ulici sa leve strane ka Argodtoliju..Korektni..Raspitajte se ima tamo nas covek otac od devojke koja zivi u Lassiju.On dolazi leti i dosta povoljno vozi nase ljude na zeljena mesta..Ne znam ime..Zna Vivin vodic..Pogledajte sta sam pisala na temi Lassi predgradje Argostolija o lokalnom prevozu..Odlican je..Mi prosle godine nismo mogliniznajmiti auto bez medjunarodne dozvole nigde..Nisu pravili izuzetke.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sandrić, beskrajno hvala  :srce:

Gledala preko net-a, cene za taj period u nekim raznim rent-a-car agencijama BAŠ šarene, od  cca 135 do 250 evra za 7 dana...:neznam:

Pogedaću i CBR  :cvetic:

Videćemo, možda se unekoliko baziramo i na buseve, mada je auto uvek opuštenija varijanta...ali samo ja vozim, prijateljica ne. 

Međunarodnu bih izvadila, svakako mi treba za neko drugo putovanje.

Idemo u Irilena hotel, preko Big Blu-a

Izmenjeno (Dobra Jela)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li  je neko letovao u mestu Lourdata na Kefaloniji i kakva su iskustva? Da li je dobar izbor kao baza za obilazak ostalih plaža na ostrvu, kao i samo mesto i njegova plaža? Da li je za trajekt najbolja opcija Vasiliki ili ima neka druga opcija da dođe u obzir?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako luka u Vasilikiju jos uvek nije popravljena ( a mislim da nije sasvim) , trajekt ide iz Nidrija do Fiskarda. Proverite. Druga opcija je Astakos - Sami a treca Kilini - Poros. O trajektima, Lurdati, predlozima za bazu i sl. ima dosta pisano na ovom forumu, pa ne bi bilo lose da  prvo malo "procesljate" forum, a onda pitate ono sto vam nije jasno. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26816
    Ukupno tema
    900698
    Ukupno poruka