kathychoo

Smestaj na Kefaloniji

984 poruke u ovoj temi

Moja preporuka je da na Kefaloniju isključivo idete sopstvenim prevozom a da agencije zaobidjete jer sami možete rezervosati smeštaj preko neta.Šta to agencije nude danas ! Da li je to neka sigurnost u organizaciji putovanja naravno da nije svakodnevno smo svedoci raznih prevara.Smeštaj koji zakupljuju naše agencije po pravilu je najjeftiniji za njih i naravno nama najlošiji,ono što oni zakupljuju po 20-30eur nama izdaju za 50-80eur.Inače ja sam vodio pre 15 god. jednu turističku agenciju dakle dobro poznajem organizaciju naših agencija i tvrdim da za Grčku i bliže destinacije nije isplativo a ni sigurno osloniti se na naše agencije.

Pronađite smeštaj sami na internetu,rezervišite,organizujte putovanje,po mogućstvu idite sopstvenim prevozom,kupite osiguranje i uživajte u suprotnom ako se odlučite za agencijske aranžmane ne očekujte mnogo,slike su jedno a stvarnost drugo.

Kefalonija je jedna od najlepših evropskih destinacija ! Ona nije jeftina varijanta,nemožete ići na Kefaloniju kao paradajz turista a ako i krenete u nekoj džabica varijanti neočekujte previše.

Pročitajte pre nego što se odlučite za Kefaloniju prelepe putopise sa ovog foruma i sugestije ljudi koji su je obišli,pa se tek onda odlučite za odlazak na nju.

Ako želite toplo i čisto Grčko more ,brzo stići do destinacije, agencijski autobuski prevoz, jeftine apartmane,jeftinu klopu idite na Halkidiki( Pefkohori,Hanioti,Pololihrono).

Kefalonija je pravi izbor samo se dobro inforišite i greške nema.t

Pozdrav svima i dobar provod na Kefaloniji!!!

Izmenjeno (scarpe)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam razumela, ako sam dobro razumela, problem je taj sto agencija ne upozorava iz kojih razloga je cena za app na spratu visa za 10e, tako da ljudi ne znaju za pravi razlog te razlike i ne mogu da naprave pravi izbor. Jer zaista nekada cena ne mora da znaci i kvalitet, tako da njena visina ne mora automatski da sugerise kvalitet da bi ljudi samo prema ceni mogli naprave pravi izbor... Sasvim je ok ako agencija kaze - losije su sobe u prizemlju iz tih i tih razloga, ali je zato i cena niza i ostavi slobodu izbora klijentima. Nama je npr agencija ove godina nekoliko puta naglasila da je kuca na prilicnoj uzbrdici, cak je zena u jednom trenutku rekla da je druga zasigurno bolja zbog uzbrdice na kojoj se nalazi prva, ali mi smo hteli uzbrdicu :) Nije smestaj presudan ali se nekako covek ne oseca udobno i opusteno i malo je gadnjikavo ako je smestaj sumnjive cistoce....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo trenutno smesteni u Marini 2 u Lassiju,odlican smestaj. Jedino imamo zamerku na premalu tus kabinu i deci ne odgovara sto nema TV koji meni uopste ne fali ali dobro eto toga nema :) sve ostalo je zaista odlicno. Inace app je u prizemlji,veoma prostran sa velikom terasom,mirno je,udobno i cisto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za smestaj definitivno putem sajta kefalonia.net.gr i direktan kontakt sa vlasnicima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kefalonija je jedna od najbolje opisanih destinacija ovde na forumu. Jelenap, infoputnik, Tripco, BCV, shumaca i ostali su nam toliko verno dočarali Kefaloniju da mi nismo imali osećaj da tamo idemo "na neviđeno". Osim toga, u vreme interneta i sveprisutnih informacija, osećam da mi je agencija nepotrebna za organizaciju ovakve vrste putovanja, ono što nisam saznala ovde bez problema sam pronašla na internetu, birala sam termin i smeštaj, preporuka predstavnika agencije nije nam trebala za bilo šta tamo, dovoljno iskustava smo pročitali ovde i to od ljudi u čiji sud verujemo.

Ono što me je ipak najviše šokiralo u Nininom postu je taj put od 26 sati. Mi smo u povratku išli u cugu, i pored ogromnih kolona na grčko-makedonskoj granici (bio je drzavni praznik u Makedoniji, pa su se Makedonci vraćali sa produženog vikenda) i na dvema naplatnim rampama u Makedoniji, mi smo sa nekoliko kraćih i jednom dužom pauzom za ručak putovali 16 sati.

Prokomentarisala bih i neke navode ovde da je Kefalonija skupa destinacija. Jedino što je čini skupljom je to što je dalje od nekih mesta na severu Grčke i što postoji taj dodatni trošak trajekta. Za ostalo odgovorno tvrdim da možete da prođete isto kao i bilo gde na severu. Dovoljan vam je jedan dan da procenite gde kupovati, gde jesti i kako se uklopiti u planirani buđžet. Mi smo smeštaj u Tselendati plaćali povoljnije nego na Sitoniji prošle godine, večera u Fiskardu u kome letuju Englezi sa svojim besnim jahtama nas je koštala od 35-45 evra (za nas četvoro), a svaki restoran ima istaknut meni, tako da nećete doživeti neprijatnost sa visinom računa. Hleb i vodu će vam obavezno doneti i naplatiti, ali možete odmah reći da to ne želite.

I još jedna interesantno poređenje, giros je u Beogradu skuplji nego na Kefaloniji, a sigurna sam da ćete naći mnogo restorana gde će vas ručak koštati skuplje nego na Kefaloniji.

Udaljismo se od teme. Ja sam već na ovoj temi napisala preporuku za smeštaj u kome smo bili i to najiskreniju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Што више читам овогодишње утиске о Кефи, Кекатосу и особито Ласију схватам колико ми је критички опис Кефе од пре 2 године био пионирски (није да ликујем). Нина-БГД и остали који су се вратили помало разочарани само бих вам поручио да ће временом сва та разочарења избледети и ипак ће Кефа бити лепа успомена. Што се тиче Кекатоса, мени се вила свидела у свему осим купатилу (јако скучено), а имали смо и најлепши поглед са највише терасе (такође јако скучене, за разлику од оних испод).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu samo da kazem da se slozim sa tobom...MI vec dve godine idemo preko agencije Belvi i imam samo pohvale na njih, bar na devojke iz poslovnice u Kosovskoj...I odmah da kazem da nisam Dusan i da ne radim za njih:)Mi smo u julu bili na Kefaloniji preko njih, u vili Kekatos i nemamo apsolutnu ni jednu jedinu zamerku.Uzeli smo apartman na spratu, koji jeste skuplji ne znam tacno koliko u odnosu nna one u prizemlju, ali kao sto neko rece pogled sa terase vredi vise od te razlike...Mislim da na sajtu pise da sobe na spratu imaju pogled na more, a i negde se na forumu ovde to provlacilo, pa mislim da su ljudi mogli da se bolje upoznaju...sto se tice slike vile i stvarnog stanja, na vidim stvarno neku razliku...Mi smo imali gomilu sudova u apartmanu, apartmani su bili cisti, tako da je sto se toga tice ok.A sto se tice zaposlenih u agenciji mislim da su korektni i da ljudi treba malo vise da se raspitaju...Ne znam zasto Srbi obozavaju da plate povoljno letovanje a onda da za te pare ocekuju ultra all inclusive, a ni kod svoje kuce nemaju 10-ti deo toga...Ili da im smeta sto se ciste apartmani na 2 ili 3 dana, a svoju kucu ciste na 23. Tacno je da zena tj cistacica zaliva dvoriste ispred vile ujutu...Pa sta?Nisam jos cuo da je nekome uskocila u krevet...Cinjenica je da smo, posto smo isli avionom, dosli pre 10h u vilu a sobe su nas cekale spremne iako je ulazak u sobe od 14h. Poslednji dan je avion bio u 20h tako da su nam dali mesto za odlaganje prtljaga, tacno je da je to kotlarnica, gde ima neki jadan vc, ali to je njihova dobra volja...ako se pazljivo citaju uslovi putovanja tamo pise kad se ulazi u sobe i kad se napustaju sobe, tako da oni nisu ni duzni da nam obezbede ni tus a ni deo za odlaganje prtljaga. Sto se tice cena, kome se ne svidja moze da ide i preko drugih agencija, mada ne vidim da nesto nisu nepovoljni...Slazem se i da je izlet sa Danijelom i Dusanom krajnje profi odradjen...Mi smo se dvoumili da li da idemo preko lokalne agencije, ali smo se ipak odlucili za nasu, jer je jedina imala u ponudi i silazak do Mirtosa i kupanje tamo....Iskreno, meni je na Kefaloniji bilo toliko lepo da apsolutno nemam ni jednu jedinu zamerku...Kome se ne svidja, moze slobodno da ide preko drugih agencija, pa da uzme hotel sa plazom i da se tamo kupa, mada, znajuci nas mentalitet, verovatno ce i tada naci neku zamerku...To da li na zidu visi goblen ili sta vec je totalno nebitno u odnosu na ono sta je Kefalonija...A i sto rece neko, ne vidim razlog za otvaranje vodokotlica...ako nesto ne radi-zovite vodica i to se sredi...kod nas u grupi se niko nije zalio...A sto se tice prevoza-zna se sta podrazumeva carter let...Nama nije kasno ni jedan minut...A sto se tice busa-pa ako se odlucite da idete na Kefaloniju busem, prvo vidite gde je ostrvo, a ono sto kazu u agenciji je okvirno vreme putovanja, zna se da moze da se zadrzi na granici/granicama, da se ceka trajekt itd...Pa, koliko para-toliko muzike!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su u Kalodoukasu ili kao se vec zove agencija rekli da je Mirabel super hotel, miran, u centru Argostolija...

Srecom sam otisao bez smestaja, pa potrazio Mirabel, i nasao ga iznad dva otprilike najbucnija kluba-kafica koji rade do kasno u noc...Bas na mirnom mestu...odnosno parola agencija je, samo Vi uplatite smestaj, a posle to Vam je sto Vam je...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Mi smo na osnovu preporuke prijatelja da je najbolje biti smešten u Argostoliju, našli preko neta smeštaj Vivian villa, smeštaj korektan i čist, vlasnici predusretljivi i ljubazni, u mirnom kraju, a oko 200m od glavnog trga. Kola smo parkirali ispred vile, ne plaća se parking. Apartaman je bio sa 3 kreveta, opremljenom kuhinjom, sefom, klimom. U sobi su nas sačekale mape i knjiga o Kefaloniji....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovali smo na Kefaloniji od 30.08 do 09.09 ove godine. Smestaj smo sami nasli u Argostoliju, vila Myrtos. Nalazi se preko puta ferija za Lixuri. U tom periodu dvokrevetni apartman je kostao 30E dok je trokrevetni bio 40. Mi smo bili dvoje i pogodili smo se s vlasnikom vile za 35E za trokrevetni posto je bio dosta komforniji. Eto ako nekom treba orjentaciona cena posto vidim da svi kriju koliko su placali ko zmija noge.

Izmenjeno (cuteforensic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko neki predlog smestaja na Kefi ,u Lassiju mada su dobrodosli i drugi predlozi ako je smestaj i lokacija ok ?

Tudja iskustva uglavnom budu od velike pomoci :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ti nije potrebno luksuziranje, onda ti je ok varijanta Panorama Studios http://www.panorama-kefalonia.gr/

Nalazi se na Fanari Road-u - na pola puta između Lassija i Argostolija. Pristojan smeštaj, pristojno kupatilo, imaš sve fotke unutrašnjosti studija na web site-u. Sa terase je odličan pogled na Lixouri i more. Wi-Fi šljaka bez problema, ali satelitsku televiziju otpiši :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Panorama mi deluje zaista lepo,da li ste možda vi bili tamo ,da li ste bili zadovoljni,zanima me okvirno cena za pocetak-sredinu jula,buduci da sam poslala upit i dobila odgovor na 45 eura po danu ,iz iskustva znam da te cene mogu da se spuste :)

Išcitala sam celu temu smestaja i za sada mi je Panorama najzanimljiviji izbor .Inace idem prvi put na Kefu .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesam, moja ekipa je zakupila svojevremeno dva studija pošto su apartmani već u zimskom periodu bili bukirani. Cena po studiju je bila 45 evra, ali nam je u zbiru spustio na 80 evra. Znam da su pojedinci prolazili i jeftinije, čini mi se da je bilo i 36 evra/studio, ali to samo ukoliko mu neko iznenada otkaže, pa da mu ne propadne termin, onda ga da jeftinije. Inače, s obzirom na dobre kritike koje dobijaju, mislim da ukoliko budeš čekala, možeš vrlo lako da izvisiš za mesto. Traži prvi sprat, ukoliko mu je slobodan :)

Još par informacija: u dvorištu imaš crevo za pranje kola, što je jako zgodno. Obavezno ostani na večeri koju priređuje domaćin Dionizis, jer za 8 evra po osobi, imaš neograničen roštilj, salatu i piće. Inače, nije zgodno peške uveče ići do Argostolija, tako da vam kola ne ginu i u večernjim satima (može peške, ali ćete se smoriti jer ima da se šipči, a jedna deonica puta nije ni bila osvetljena kako treba).

Ja sam bila zadovoljna, uvek imaš tople vode, u kupatilu tuš kada ima zavesu pa se ne pravi haos unaokolo i sve je funkcionisalo kako treba (frižider, šporet), čišćenje redovno, čaršavi nisu sa rupama ni prljavi. Skroman smeštaj, čist i pristojan. Jedino ćeš morati da otpišeš satelitsku televiziju, ali većini putnika to nije bitna stavka.

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iznecu ovde svoj utisak vezano za Panoramu i Fanari Road - prosla sam pored Panorame, kuca kao kuca spolja je ok, ali sam taj deo Fanari Road, ni malo mi se nije dopao. Ako se ne varam to je put koji vodi ka svetioniku, mislim da izlazi do Argostolija, zaobilazni pu do Argostolija je. Panorama je na pola puta, ni Lassi ni Argostoli, nisam sigurna da u blizini ima prodavnice do koje mozes peske. Sam deo je nekako mocvarno zelen, ima trske na pojedinim delovima smrducka. Na plazi smo sreli ljude iz Panorame, ogorceni su bili bog tog ''na pola puta'' i cene za dva studija koju kada su uporedili sa cenom naseg dvosobnog app bila je strasna.

Upozoravam, pogledajte slike i dobro se raspitajte kada je u pitanju deo Fanari Road. Mene je neko sa ovog foruma tada lepo informisao i hvala mu :rolleyes:

Izmenjeno (ivanjuska)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka