kathychoo

Smestaj na Kefaloniji

984 poruke u ovoj temi

Video sam loša uska plaža.

U blizini je XI plaza koja deluje lepo.

Malo toga sam našao o samom hotelu na netu,

osim sto ga Kontiki hvali kao da je najbolji na svetu.

Ako je neko bio u njemu ili u blizini neka ostavi utiske.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Za sam hotel ne mogu ništa da ti kažem, ali o samoj oblasti mogu malo da ti pomognem. Ako ne idete kolima odmah zaboravi taj hotel. Tamo nema ama baš ničega. Totalna izolacija. Uopšte taj deo ostrva totalno se razlikuje od ostatka ostrva.Meni se nije dopalo uopšte.Pusti ti Kontikijevu reklamu, po meni je jako bezobrazno na onakvom ostrvu nekog da smeštiš van svih tokova i lepota koje nudi Kefalonija. To je moje mišljenje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na korisnim savetima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Video sam loša uska plaža.

U blizini je XI plaza koja deluje lepo.

Malo toga sam našao o samom hotelu na netu,

osim sto ga Kontiki hvali kao da je najbolji na svetu.

Ako je neko bio u njemu ili u blizini neka ostavi utiske.

Po meni je smeštaj na poluostrvu Paliki totalni promašaj, već smo diskutovali o tome da smeštaj treba tražiti u neposrednoj blizini Argostolija. Pošto ideš preko agencije, onda bez razmišljanja uzmi Lasi (da juriš u privatnoj režiji, preporučila bih ti Panorama studije na Fanari putu). Na Paliki ćeš sigurno otići barem dvaput, u jednom cugu možeš da obiđeš plažu Xi, manastir Kipurion (u koji vredi otići zbog svetinja koje se u njemu nalaze http://tinyurl.com/89m2el2 ) i plažu Platia Ammos, a drugi dan da ostaviš za boravak na Petani i Fotini plaži. Pogled koji ćeš imati sa leve strane puta, prilikom vožnje od plaže Xi do manastira je fenomenalan. Sad mi je žao što nisam zaustavila kola da islikam.

I još nešto: ako ideš preko Kontikija, nemoj uzimati vilu Angelos u Lasiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto bih išao isključovo avionom a tamo bismo uzimali rent-a-car nema mnogo izbora preko agencija.

Varijanta da kupim avio karte preko agencije a hotel solo znatno poskupljuje priču.

Tako da mi ostaju aranzmani agencija.

Kefaloniju sa avio prevozom rade. Sabra, Belvi, Robinzon, i Kontiki.

Deluje mi da oni samostalno rade arnazmane, zakupljuju mesta na avionu a

ostali samo nude njihove programe.

Za sada mi je najinteresantniji hotel Lorenzo u Lasiju.

Nazalost Kalodukas kao ni Odeon ne rade Kefaloniju iako su najavljivali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lorenzo se nalazi na odličnoj lokaciji. Nalazi se pored Marine 1 apartmana.U blizini je hotel Mediteranee. Ne znam kakve su sobe ali je lokacija odlična.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marinu II nisam video, a kod Marine I biraj samo apartmane koji se nalaze sa zadnje strane objekta u prizemlju. Oni su i najbolji u celoj ovoj ponudi. Ne bočne. Sledeće je Kekatos i gornji studiji. Smeštaj u Marini je na boljem mestu a mir koji imaju ta dva zadnja apartmana je fenomenalan. S tim što Kekatos od trosobnih ima samo neku šupu iza zgrade koju ne uzimati ni pod razno.

Hvala na pomoci...samo me jos 2 stvari interesuju? Koliko ima da se pesaci do plaza i sta je sa ostalim apartmanima u Marini I, zasto ne valjaju? Ja se recimo nekako sigurnije osecam na spratu....

i jos jedno pitanje....jel ima u blizini Marine I neki market...? pitam cisto zbog tegljenja vode....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Do plaža imaš nekih 300-500 metara.Marketi su blizu, mi smo slali dete od 8 godina do prodavnice. Meni lično su ova dva donja best buy, ali ako tebi više odgovaraju gornji uzmi slobodno. Nema greške.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Sugirl,

ukratko cu ti napisati o nasem boravku na Kefaloniji.

Godinama unazad smo planirali letovanje na Kefaloniji, u vise navrata smo cak i rezervisali smestaj ali je svaki put odluka pala na neko drugo pitomije ostrvo, mozda upravo iz razloga sto joj se pripisuje epitet divljeg ostrva.

Prosle godine, uz veliku pomoc ovog foruma i nagovora nasih prijatelja Grka smo odlucili da odmor provedemo na Kefaloniji.

Bili smo u periodu od 20.07-05.08.smesteni u hotelu Turist u Argostoliju. Hotel se nalazi u ulici do mora, prosle godine je renoviran, vecina soba ima pogled na more i usluga N/D za dve osobe je, nakon dugih pregovora sa vlasnicom, kostala 70e (uvek letujemo u sopstvenoj reziji). Naravno, postoji veliki izbor jeftinijeg smestaja u istoj kategoriji ali van Argostolija.

Nas izbor za smestaj je glavni grad jer nakon dana provedenog u obilasku ostrva bilo bi preveliko cimanje da opet putujemo do nekog mesta za izlazak, trazimo parking...

Sto se tice plaza najvise vremena smo provodili na Makris Yialos- Lassi, a obisli smo sve one koje su vec mnogo puta pomenute u prelepim putopisima na forumu. Pored navedene, najlepsi utisak su ostavile Mirtos, Lourdas, Antisamos, Vouti, Skala,plazice oko Fiskarda...Mnogi se nece sloziti sa mnom ali Petani je veliko razocaranje za nas, u vreme kada smo mi bili, voda je bila puna algi, a plaza jako prljava. I pored velike zelje da provedemo neko vreme na njoj samo smo napravili par fotografija i otisli.

Kada su u pitanju mesta, osim Argostolija najlepse i najromanticnije mesto na ostrvu je Assos, zatim Fiskardo, Skala, Sami... Opis je bio vrlo povrsan, a ukoliko te zanima nesto konkretno, slobodno pitaj.

Verujem da ces biti odusevljena Kefalonijom isto kao i mi.

 

Ovo bas i nije bilo kratko!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 10.1.2012. at 1:18, zante je rekao/la:

Evo i mog malog doprinosa ovoj temi.

Mi smo bili u julu na Kefi. Smestaj smo rezervisali

preko neta, sto se ispostavilo kao ok resenje.

Kuca se nalazi u Lourdati, zove se Eagles Nest, mozete videti

na netu www.kefalonia.net, a cena je bila nesto vise od 13e po danu po osobi.

Zahvalio bih se formasu Zante na puno korisnih informacija u vezi Eagles Nesta, mi smo rezervisali od 20.07. dvanaest dana za 400 eur, veoma ljubazna vlasnica Marina nam je dozvolila da ovu cenu prenesemo i drugim zainteresovanima, iako je zvanicna cena za ovaj termin oko 60 eur. Na stranim forumima takodje su dobri komentari i ocene, inace nalazi se u Lourdasu i ima sjajan pogled na more i Zakontos. Mejl vlasnice je petroutsou.marina@gmail.com pa ukoliko vas interesuje, mozda mozete ispregovarati i jos povoljniju cenu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

S obzirom na to da je o smestaju u Lasiju vec dosta pisano dodacu samo moj predlog za smestaj u Argostoliju (moj favorit), to su hoteli Moukis, Tourist i apartmani Suites and the city, takodje postoje i dve kuce u samoj luci sa malo skromnijim smestajem i pristupacnim cenama a to su Myros studios i Rouchotas studios. U mestu Minies, pod uslovom da ti ne smeta blizina aerodroma, predlazem Grey rocks i Ammos residence koji se nalazi na samoj plazi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam jedno pitanje za vas.

Od ne znam ni sama koliko mejlova koje sam poslala i uglavnom dobila odgovor da su puni, ili sam za četvorokrevetni apartman dobila ponude od stotinak evra po danu, dobijem fenomenalnu ponudu od http://www.nwest.gr/.

Nisam detaljno gledala lokacje kad sam slala upite, pa vidim posle da je to preko puta Argostolija i da se stiže onim nasipom preko mora, a čini mi se i da je neka luka tu ili industrijska zona.

Pa rekoh, može li mi neko reći da li je to tako dramatično kao što mi se učini na prvi pogled.

I naravno, još neka preporuka za smeštaj u Lasiju ili Argostoliju ne bi bila na odmet, možda mi je neka kuća promakla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukoliko idete kolima nije ni malo dramaticno. Argostoli vam je preko puta, mozete peske preko mostica ili okolo kolima. Vidim da je i kuca slatka, divan pogled a jos na sve to kazes da je fenomenalna ponuda, mislim da nema potrebe puno da razmisljas.

Mi smo bili smestenu u Argostoliju ali verovatno si provalila da u gradu nije veliki izbor kuca i hotela, i ako pronadjes cena ce biti verovatno dosta veca od one koju si dobila za nwest.

Mi smo obisli sve zanimljive kuce i hotele u Argostoliju, neke sam i spomenuo ranije, ako te zanima opisacu ti kako izgledaju i koliko su nama trazili prosle godine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Telis. Procenjujem, ipak, da mi i za običan odlazak u prodavnicu sledi auto, a da bar imamo doručak tamo, sve bi bilo lakše.

Ja sam, takođe, detaljno iščitala ovaj podforum i napravila neki orjentacioni plan. Ideja je da budemo smešteni u nekom mestu sa dobrom infrastrukturom tipa restorani, prodavnice, a i mogućnošću da se uveče prošetamo, najviše zbog dece. Na plaže bi svakako išli autom. Dakle, nije mi Argostoli primaran, po onome što sam pročitala i Lasi bi bio dobar izbor.

Zapravo, najveći problem je termin godišnjeg odmora (prva polovina avgusta), kad su očigledno popunjeniji kapaciteti, a i cene su drastično više.

I naravno, internet. Čini mi se da dosta kuća nema pristup, ili se to sada podrazumeva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Toriamos,

Mozes li reci koju si ponudu dobila za cetvorokrevetni apartman???

Mi planiramo krajem jula na Kefaloniju kolima pa bi trazili smestaj na licu mesta.

Svi Grci su mi preko Interneta trazili od 80-100 EUR po danu!

Cini mi se da je to mnogo, posto svi kazu da ima jeftinijeg smestaja??!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka