kathychoo

Smestaj na Kefaloniji

984 poruke u ovoj temi

Planiram ovog leta Kefu .Preporuka od prijatelja je studio Aloe u Karavadosu.Molim neki komentar onih koji su bili u ovom studiu ili su pak bili u blizini.Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@brada70, nisam bio u kući Aloe, ali sam bio na plaži tačno ispod nje. Kuća ima žestoko dobru poziciju, more vam je ispod prozora, samo što, kolko se sećam, ne možete odmah iz dvorišta na plažu nego morate prvo na ulicu pa onda dole (to je nekih 30m). Preko puta je restoran i tu nema više nikakvih sadržaja. Plaža se zove Agio Toma(s) i ima dva dela - ovaj manji, na kome se nalazi kuća Aloe i veći do koga se dolazi zemljanom stazom, ima nekih 200m do tamo. Ovu manju plažu zovu i Karavados Beach po selu koje se nalazi nekih 1,5 - 2km naviše. Trapezaki plaža je na otprilike kilometar odatle. Odličan smeštaj ako hoćete mir a da budete na samoj plaži. Mislim da nije ni mnogo zeznuto za snabdevanje. Malo ujutru za hleb do sela, a Lidl i Carefour su na nekih 7-8Km.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nova sam na forumu,interesuje me da li je neko boravio u vili Gradakia na Kefaloniji? ako jeste kakav je smestaj,bitno mi je da li je soba cista i da li nema kojim slucajem memle ili budji? Vidim da je velika razlika u ceni izmedju vile Gradakia i vile Kekatos,pa me interesuje je li ova toliko losija,vredi li ustedeti 100 e za dve osobe u vili Gradakia? hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle par dana čitanja brdo teksta sveo sam izbor na dve vile: Dia i Marina I.

Da li je neko bio u ovim vilama?

Da li neko zna otprilike kordinate da vidim gde su na google earthu?

Koliko ima pesaka do centra Argostolija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio u vili Marina 1 pre dve godine. Bili smo smeštenu u prizemlju, dve sobe , kupatilo i kuhinjica. Ogromna terasa sa pogledom na masline.Nalazi se blizu supermarketa i blizu plaža. Možeš je naći preko Google Earth-a. Samo prati glavnu ulicu. Ja kada bih išao ponovo ponovo bih išao u Marinu. I u isti apartman. Mi smo slučajno tu završili jer smo imali reklamaciju na smeštaj koji nam je agencija prodala pa su nas prebacili u Marinu i spasili su nam letovanje. Topla preporuka za Marinu 1.

Pa pešaka nisam išao ali po mojoj slobodnoj proceni do trga u Argostoliji ima nekih 2-2,5 km. Što bi u vremenu bilo nekih 20 minuta hoda. Pravac ka Argostoliju je uzbrdica pretežno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dia - postavljene su dve slike na google earthu, iz prvca aerodroma sa desne strane u Lasiju.

Marina I je tacno preko puta margeta Vagelati -mislimda se tako zove,ali sa leve strane od aerodroma, nisam bila u njoj ali sam je zapazila po lepoj beloj gvozdenoj ogradi i uvucena je malo od ulice.

Inace do Argostolija je potrebno 40. minuta otprilike naravno. Kada se popnete izLasija do uzbrdice pa levo, dobro je onda krenuti desno malim strmim ulicicama i onda ste za 10 minuta u samom centru Argostolija.

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima:)

Proteklih par godina pratim ovaj forum,i (tek sad) resih da se registrujem.Prvo da se zahvalim svima koji pisu o Jonskim ostrvima (kotahila posebno,odlicni putopisi) ,i da naglasim da sam gomilu korisnih informacija pokupio upravo na ovom forumu.

Citam da se vecina forumasa oslanja na nase agencije,i po njima kreira svoje putovanje.Da me neko ne shvati pogresno,nemam nista protiv nasih agencija (nikad nisam imao problema sa njima,sem par sitnih nesporazuma koji nisu vredni pomena) ,ali prosle godine sve nase agencije su imale 4 ista smestaja u ponudi za Lefkadu.

Ove godine, krecemo put Kefalonije i naravno ponude aranzmana gotovo da nema ili je prilicno bedna.Stoga smo se odlucili da malo gvirnemo na neke strane site-ove,i vidimo kakva je ponuda na njima.

Iskren da budem,nije nesto jeftinije ako vas je dvoje ili troje,ali nije ni mnogo skuplje.Ima gomila smestaja za celu Kefaloniju.

Ali,

ako idete u ekipi cetvoro ili jos bolje 6-oro,onda mozete vrlo kvalitetno i povoljno da prodjete pogotovo u terminima za Jun ili Septembar.Evo sta smo mi nasli za spic sezone.

-Vila sa privatnom bazenom

-Za 6 osoba

-Avgust

-Lakithra (mesto udaljeno 6 km od Argostolija)

-Cena: 200 eura po osobi za 7 nocenja

Ne kazem da cete na ovim site-ovima naci ne znam kako jeftin smestaj,ali kvalitetniji za svotu koju placate svakako.

evo dva site-a ako neko zeli da baci pogled:

http://www.ownersdirect.co.uk

http://www.homeaway.com/

Sad bih ja samo pitao za savet vezan za lokaciju sto se tice Kefalonije.Kao sto napisah idemo u Lakithru,u blizinu Argostolija.Jel to ok ili sam pogresio?

Unapred zahvalan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad bih ja samo pitao za savet vezan za lokaciju sto se tice Kefalonije.Kao sto napisah idemo u Lakithru,u blizinu Argostolija.Jel to ok ili sam pogresio?

Unapred zahvalan

Koliko sam videla blizu je aerodroma...Nadamo se da neće biti buke. Ta mesta su mala i simpatična, meni su se svidela. Ako imate svoj auto (ili ćete ga iznajmiti), lepo mesto ste odabrali kao polaznu tačku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste Lakitra blizu aerodroma, ali za buku sve zavisi s koje strane je kuća u Lakitri. To selo se nalazi nekako na obodu brda (rekao bih da put ide baš po tom obodu) i ima ga i sa strane ka aerodromu i sa strane prema Argu. Cenim da se s ove druge strane uopšte i ne čuju, a mislim ni da aerodromska strana nije problem jer dnevno bude 4-5, najviše 6 letova, uglavnom u vreme kad su ljudi na plaži, a ionako ne lete preko kopna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno,ne volim ni ja da bacam pare na smestaj bespotrebno.Ali ako imam u ponudi luksuznu vilu za 200 eur ,a u agenciji me soba kosta 170 ,vrlo se lako odlucim za vilu :don-t_mention: 

Pogotovo ako je porodica cela na letovanju.Ipak je to moj godisnji odmor,zelim da uzivam maksimalno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 22.4.2011. at 12:22, *malecka* je rekao/la:

Ja uplatih Keketos 21.7:)

Svaka cast!

Mi smo pre 2 godine bili u toj vili i stvarno je sjajna.

Obrati paznju da pokusas da izbegnes prizemlje i dvorisni studio jer I i II sprat imaju stvarno mocan pogled.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala volodja! Uzeli smo prvi sprat:). Nadam se da ce i nama biti lepo:).

Srecan Uskrs svima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.Neko od forumaša je predložio Panorama Apartments poslao sam zahtev za rezervaciju početkom jula 15 dana i dobio odgovor za porodicu dvoje odraslih i dvoje dece 5 i 11god. apartman je 100 eur,na poslednjem spratu mislim da je sa odvojenom spavaćom sobom.Moje pitanje da li je neko bio u ovoj vili,da li je moguće iscenkati se za nižu cenu(neka prihvatljiva cifra koju sam rešio da dam za apart. je 75-80 eur),da li je pozicija dobra u odnosu na plaže.Ako neko ima neki predlog za apartman oko te cifre sa lepim pogledom blizina plaže nije bitna pošto uvek idemo kolima molim da me uputi.I samo još jedno kratko pitanje a to je temperatura vode u julu i ima li gužve u tom periodu na plažama?

Inače sjajni ste svi pratim vas već dva meseca a sad reših i da vam se pridružim veliki pozdrav svima od Kefalonca početnika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@scarpe, u Venia studios u Lasiju, prošle godine za kraj jula/početak avgusta, cena za četvorokrevetni apartman je bila 60Eur.

www.veniastudios.gr

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka