nepiyu

Komarci na Halkidikiju

64 poruke u ovoj temi

Ne smem da tvrdim ali mislim da to ima veze sa delom sezone. Primera radi, Prosle godine. moj drug se zalio na komarce krajem juna, Ja sam bio sredinom jula i komaraca nije bilo a radi se o bliskoj lokaciji. Pretpostavljam da su u medjuvremenu prskali.

Do sada nisam vidjao komarce u julu ili avgust gde god da sam bio.

Mozda sam imao srece :)

Izmenjeno (tsonga)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li malo preterujemo? Odem vikendom na pecanje u Begecku jamu, Dziguru, Tonju, Bescansko ostrvce i da ne nabrajam dalje, i svaki put se vratim kao dobrovoljni davalac krvi - toliko me izjedu da i njima dosadi. Sta je par komaraca spram nasih iz rita? A onaj jedan nocu u sobi eliminise se onom spravom sto se utakne u salter. Omame se, samim tim i mi bolje spavamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li komaraca nije bilo zbog Vaših preventivnih mera i komarnika, ili ih uopšte nije bilo? Ne može da se zaključi iz posta gde nisu bili - u sobi ili u samom mestu.

Nisam bila precizna u odgovoru, nije ih bilo uopste tako da nam sva ta sredstva nisu ni trebala. Da li ima veze sa periodom u toku godine, to zaista ne znam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kažu da ih u junu ima, jul i avgust slabo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Važno!...Važno!...Važno!

Za sva mesta a ne samo za Halkidiki.

Ako vidite komarce na zidu čija su tela paralelna podlozi (I-I), oni su bezopasni i samo ujedaju, malo mravlje kiseline (H-COOH), i to je to.

A, ako vidite komarca na zidu koji se kači sa sve kraćim prednjim nogama, a zadnje su mu duže pa deluje ovako: (/-I) ( Aedes aegypti) - postoji opravdana opasnost da je dotični prenosilac malarije. Ne mora da znači da jeste, ali ako neko jeste, onda je upravo on taj nosilac.

Izmenjeno (Bajazzo)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Papuca sredi i jednog i drugog :D

Da ljudi ne panice, jos 2011. se pricalo o malariji u Grckoj tako da ovo nije nista novo.

Glavni uzrok su emigranti,

Ukratko. Komarac ujede osobu koja ima malariju i onda tu krv prenese nekom drugom, sobzirom da emigranata nema u turistickim regijama jer su to mahom legalni ili ilegalni radnici po poljima a komarci ne prelaze tolike razdaljine, turisticke oblasti su u principu zasticene.

A i turisticke regije se prskaju zbog turista.

Izmenjeno (tsonga)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima onih crnaca, oni Su kritični.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije problem malarija kinin to sredi ali tigrasti su problem prenose lajhmaniozu,danga groznicu,cikenguniju....a pojavili su se i kod nas...kazu da im pogoduje ova promena klime(toplije)...zato sve vrste zastite pa i papuca....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

svake godine u grckoj mog klinca izujedaju komarci i ima ih previse, ali ove godine u julu u Pefkohoriju smo ubili samo jednog u sobi za 10 dana bas sam bila iznenadjena , neznam koji je razlog ali nas nisu grickali . :happy:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Pefkohoriju, na brdu ih nema.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan. Interesuju me mesta Metamorfozis, Nikiti i Sarti. Da li se noću pojavljuju komarci kao u obližnjem Neos Marmarasu, gde su prilično nasrtljivi i dosadni ? Čuo sam da je u Sartiju bolje po tom pitanju, da tamo nema komaraca u noćnim satima. Molim dobre poznavaoce Metamorfozisa, Nikitija i Sartiija da nam odgovore. Ne bih da upotrebljavam hemijsku zaštitu protiv tih dosadnih stvorenja, pa bih radije da ih izbegnem. U Neos Marmarasu ih ima i vrlo su napadni noću. Hvala, pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

i u sartiju i nikitiju i ima iz licnog iskustva ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovu temu će po logici ubrzo izbrisati. Čudi me da već nisu. Komaraca ima svuda u Grčkoj, puno, nadiru sa svih strana i u nepredvidljivim količinama.

DA LI ZNATE DA U GRČKOJ NIGDE ne prskaju malationionom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ima ih svuda...u neverovatnom broju...mada mozda moze da im se stane na put kvascom

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

moj burazer postao strastveni pecaros i dao mi je neku kremu protiv komaraca, i bili smo na vikendici pored morave (sad jos i ove poplave bile) i ni jedan me nije pipnuo. A tamo autan ne pomaze 100%. Krema kosta 250-300 dinara u ovim pecaroskim radnjama tako da cu je kupiti za more :) Napisacu vam ovde, stvarno je dobra.

evo ovo cudo

http://www.topfish.r...protiv-komaraca

samo je mnogo masna, ne mozes sapunom ruke da operes posle :)

Izmenjeno (sil222ver)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868463
    Ukupno poruka