Sirkepa

UVAC-info

19 poruka u ovoj temi

Da i ja malo iskoristim ovu temu:

Ponovo odmor, početkom jula. Ovog puta turu započinjem u Sarajevu, koji još nisam nikada posetio. Posle mi je bila ideja da pređem granicu sa Srbijom u Priboju i da posetim Uvac i okolinu na dva dana. Ovde mi treba preporuka, sa koje strane je bolje naći smeštaj, ovde sa Zlatara, ili dole oko Sjenice, da ne bih imao predaleko neku polaznu tačku za pešačenje do vidikovaca i dole do same reke. Drugo, da li ima neka lepa treking staza na samom Zlataru a da ju preporučujete i šta ima tu da se radi, vidi. Plan je da se stigne, noći, pa sledeći dan peške i/ili čamcem (uz najavu vodičima, koju sam već uradio) po Uvcu. Treći dan sam planirao da posetimo Đurđeve stupove i Studenicu, i da onda sa ove donje strane preko Berana zapičimo pod Durmitor, do Žabljaka. Za Durmitor otvaram zasebnu temu.

Hvala unapred,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da osvezim temu. Boravili smo na Uvcu 3 dana u julu 2019. Smestaj smo rezervisali u selu Akmacici. Smestaja ima dosta po seoskim domaćinstvima pa nije problem ni ako neko ode na bum. Sa ove strane ( nova varos) nema baš bog zna kakvih restorana i moja je preporuka da se hrana dogovori u nekom seoskom domaćinstvu( polupansion košta oko 10 eura po osobi). Uvac je prelep i zaista ga vredi posjetiti. Ako nekog interesuje detaljno kako smo se proveli https://pawtraveller.blogspot.com/2019/08/av-taj-uvac-prvi-deo.html?m=1 i 

https://pawtraveller.blogspot.com/2019/08/av-taj-uvac-drugi-deo.html?m=1

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nesto mi se ne uklapa. Ovde, a i na blogu pise da ste nasli polupansion za 10e, a takodje i da ste nasli smestaj za 35e. Koji podatak je tacan?

Mozda ste mislili na ishranu - 10e a spavanje 35e?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, bas tako- u pravu ste. Hvala na korekciji.  Brvnaru koja prima do 4 osobe smo platili 35 eura po nocenju, a ishranu - polupansion smo platili kod domacina u komsiluku i iznosio je 10 eura po osobi ( ukljucivao je dva obroka- dorucak/rucak ili dorucak vecera. Hrane je zaista bilo vise nego sto smo mogli pojesti.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26589
    Ukupno tema
    891314
    Ukupno poruka