jelenap.

Jonsko plavo - Lefkada-putopis

55 poruka u ovoj temi

Hvala vam svima. :)

I ja ću definitivno Lefkadu ponoviti. Ona to zaista zaslužuje. Ove godine sam bila u prolazu... na putu ka Kefalonji... prespavala sam na Kathizmi, a u povratku smo svratile u Nidri na večeru...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

JelenaP bila si nam od koristi i pre puta prosle godine sa svojim savetima al ovaj putopis je fenomenalan meni se cini kao da pola ovoga nisam ni videla tako da cu ocigledno morati i treci put na Lefkadu zvizduk.gif

Ne treba ti izgovor da ides tamo po treci put hehehehehe ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Divan putopis :klap:

U kom periodu ste bile?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala. :)

Na Lefkadi smo bile prošle godine od 18.07. do 28.07.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitam zato sto sam primetila da je bilo lepo vreme, jer i slike kao da imaju neki poseban sjaj :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, bilo je lepo vreme. Drugi dan našeg odmora... kada smo posetile Pefkuliu se naoblačilo, i palo je par kapi kiše... ali za par minuta se opet razvedrilo i to je bilo to od "lošeg vremena". Prvih par dana nije bilo talasa uglavnom nigde, a poslednja, recimo tri dana jeste, ali to opet nije ništa strašno, što bi nas omelo da se lepo provedemo. To se vidi i na slikama, pogotovo Milosa, jer je na prvim fotografijama totalno mirno more, i nema te tirkizne boje, a već na ovim drugim se pojavljuje to dobro poznato plavetnilo... :) I da, na Aheronu nas je sačekala kiša, ali za nekoliko minuta je i prestala. Onda je povremeno padala, i probijalo je sunce...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@jelananap, mozes mi reci kako da stignem do kanjona reke Aheron, procitao sam da je kod sela Glyki, jel to tacno?Jel je u samom selu ili sa strane treba da se ide negde?

Hvala...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od Lefkade se ide ka Prevezi, prolazi se podvodni tunel, i nastavlja se putem ka Pargi, koji vodi uz obalu. Nakon mesta Loutsa put vodi na desno ka unutrašnjosti, i u sledećem mestu Mesopotamo može se odvojiti sa glavnog puta. Prolazi se kroz ovo naselje i prate se putokazi za Gliki. Ja nisam išla sa te strane, nego sa suprotne odnosno iz smera Parge, i pratila sam putokaze za Gliki i Aheron. Samo ponesi kartu i lako ćeš. Kada dođeš u selo, trebao bi da pređeš most preko Aherona koji ti ostaje sa desne strane, pa skreneš desno, i voziš do parkinga. Tu ne možeš dalje kolima, već moraš pešaka kroz šumu, ali ima utabana staza i ne možeš promašiti jer uvek ima i ljudi... Nije teško... samo prati putokaze, kao što rekoh za selo Gliki i Aheron. Ima više načina kako da se dođe u selo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti, trebalo mi je samo mali info dalje lako cemo :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svaka čast za slike i putopis, odlični su :klap::klap::klap::):):) i hvala na istom :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam svima. :)

I ja ću definitivno Lefkadu ponoviti. Ona to zaista zaslužuje. Ove godine sam bila u prolazu... na putu ka Kefalonji... prespavala sam na Kathizmi, a u povratku smo svratile u Nidri na večeru...

ZNACI...SVAKA CAST NA PUTOPISU I FOTKAMA!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da dodam, fototure su na ovom linku Lefkas, pa ako nema nekih fotografija u putopisu, ima u fototuri.

Gde da uzmemo smestaj? istocna ili zapadna obala? ili glavni grad? sta savetujes?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nidri ili Lefkas, to su ti dve najbolja mesta i imaju najdobra lokacija za bazu :) Nemoj samo da te laze ovi drugi da je Ag. Nikitas bolje jer je dosada bozja, a dal ti je katsiki 35km ili 25km ne menja nista i tako ulazis u auto...+ puno skuplje ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prelepo! da li ima (verujem da ima) i ako ima gde moze da uzme neki raspored autobusa recimo od nidrija do svih tih prelepih plaza na zapadnoj obali?

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema autobusa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26676
    Ukupno tema
    895541
    Ukupno poruka