jelenap.

Jonsko plavo - Lefkada-putopis

55 poruka u ovoj temi

Na narednim stranicama ćete moći da pročitate moje utiske o ovom ostrvu. Nadam se da će vam se putopis dopasti, barem upola kao onaj sa Kefalonije, i da će koristiti. Mislim da je suvišno da vam kao zaključak iznosim moje utiske o ovom preplavom ostrvu, dovoljne su slike, one sve govore. :) Uživajte.

Izmenjeno (jelenap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine sam boravila na Lefkadi, pa sam odlučila da postavim putopis, kao što sam uradila i ove godine za Kefaloniju.

Bile smo smeštene u Nidriju, sa istočne strane ostrva, i jedino što mi je stvaralo problem jeste vožnja sa plaža na zapadnoj strani nakon celodnevnog kupanja, sunčanja i obilazaka. Na Lefkasu su putevi malo krivudaviji nego recimo na Kefi, pa samim tim i vožnja duže traje, jer se ide sporije... Ali to svakako nije umanjilo čari ovog divnog i preplavog ostrva...

Dolazak do Lefkade neću opisivati, jer ste već više puta mogli pročitati utiske i savete o istom pa ću početi sa mojim viđenjem ostrva...

Nakon smeštanja u vilu Konstadin, odlučile smo da prvo obiđemo plažu nadomak Nidrija, a to je Dessimi. Svratile smo samo tada, jer kada pomislite na zapadnu stranu, nije bilo potrebe dolaziti još koji put... Takođe smo odabrale ovu plažu zbog blizine Nidrija, jer je u 18 h bio zakazan sastanak sa vodičem u taverni Notos na obali Nidrija.

dsc00290.jpg

Nakon info sastanka ostatak dana smo provele na bazenu vileKonstadin.

dsc00266.jpg

Uveče odlazimo na večeru u restoran Notos, po preporuci, i večeramo Lamb Kleftiko i špagete Karbonara. Večera je bila ukusna, više italijanski specijalitet, nego grčki, i na kraju večeri smo dobile dva mala parfe kolača, kao poklon domaćina. Do vile Konstadin, nema mnogo da se pešači, pa brzo stižemo u apartman.

Ujutru ustajemo i krećemo u otkrivanje ostrva. Pre toga smo svratile na plac preko puta vile Konstadin, gde je bilo „polje“ limuna, koje nažalost niko ne održava, i gde limun opada i trune, pa smo pokupile nekoliko komada da nam se nađe za limunadu... ;) Inače limuna ima na svakom koraku...

dsc00337.jpg

Krećemo put zapadne obale, prvo ka Lefkasu, i nakon grada dolazimo do vidikovca iznad Pefkulie. Zeleno i plavo se preliva, i prizor je lepši odozgo.

dsc00374.jpg

dsc00369.jpg

Plaža Pefkulia

dsc00391.jpg

Kao što je već bilo govora, na ovoj plaži postoji i divlji kamp, i ako se nakon mostića krene desnom stazom ulazi se u taj kamp. Tu se mesto ne plaća, razumete i zašto...

Ne ostajemo dugo, i potom krećemo ka mestu Ag. Nikitas. Parkiramo na samom ulasku u selo, na krivini ispod koje se spuštaju stepenice na plažu. Usput nailazimo na ovakve slike...

dsc00438.jpg

dsc00441.jpg

dsc00450.jpg

dsc00453.jpg

Plaža u Ag. Nikitasu

dsc00458.jpg

Tražimo tavernu Poseidon i pre nje skrećemo na put ka brdu, gde se kreće na Milos. Pratimo utaban put i nakon prolaska pored ruševina stare kuće dolazimo na vidikovac iznad Milosa. Uf kakav prizor... Definitivno je ova plaža zaslužila drugo mesto na mojoj listi. Ovo sad kažem, jer sam videla i druge plaže, pa sam postavila favorite...

dsc00498.jpg

dsc00501.jpg

dsc00562.jpg

Na Milos ćemo se vratiti još jednom u toku letovanja, i to pretposlednji dan kada smo ponavljale plaže koje su ostavile najjači utisak, ali ćete tada videti ovu plažu u drugom svetlu i drugim bojama.

Po povratku sa plaže svraćamo u tavernu Poseidon i večeramo Pasticio, koji je bio ukusan. Tu se ne zadržavamo dugo, već polazimo nazad u apartman jer u 20h imamo zakazan čas Sirtakija... Naravno ne stižemo da se spremimo na vreme, i malo kasnimo, a grupa je već počela... uče prvi deo koraka... i tek im se na kraju pridružujemo... :) Nakon časa Sirtakija odlazimo u šetnju Nidrijem.

Izmenjeno (jelenap)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sledeći dan smo odlučile da počnemo sa obilaskom crkve na poluostrvu Geni, Ag. Kiriaki. Dolazimo do puta za crkvu, kojim se može samo pešaka, i stižemo do crkvice koja ne radi. Slikamo i krećemo dalje...

dsc00614.jpg

dsc00620.jpg

Pećina iznad crkve

dsc00621.jpg

A ovako izgleda sa broda...

dsc00829.jpg

Nastavljamo ka plaži Mikros Gialos, i ne zadržavamo se dugo... Plaža je klasična „gradska“, dobar prilaz do same plaže, gde se uz samu obalu može i parkirati. Sitno kamenje, zelenkasta voda, ali ne ostavlja poseban utisak, i krećemo dalje.

dsc00643.jpg

Pratimo znak za ruševine i staru crkvu i stižemo dovde:

dsc00650.jpg

dsc00652.jpg

dsc00665.jpg

Ona me je čudno pogledala... tipa... pa gde si ti zalutala... :D

dsc00672.jpg

Zatim nastavljamo na plažu Afteli... Lepa uvala, zelene boje, sa pećinicama u steni sa desne strane. Na plaži ima samo jedan kafe... ono što mi se ovde nije svidelo je neka prljavština koju su talasi nanosili ka plaži, kao da se nešto izlilo iz brodova kojih ima u blizini... ona je pokvarila utisak, kao i pčele kojih ima ispod drveća na samoj plaži, a koje bi bilo idealno za zaklon od sunca. A ja se baš pitala otkud prazno mesto ispod drveta... :)

dsc00679.jpg

dsc00684.jpg

dsc00689.jpg

dsc00729.jpg

Pauzu pravimo u Vasiliki gde probamo giros Yannis. Nismo specijalno oduševljene, ali utolilo je glad…

dsc00754.jpg

Nakon klope spuštamo se do plaže Amouso, razgledamo istu, i nastavljamo ka plaži Kastri kamp, desnim putem od same plaže… pre Kastri kampa nailazimo na malu uvalu.

dsc00760.jpg

Izmenjeno (jelenap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I stižemo do Kastri kampa, parkiramo kola kod ulaza, pa nastavljamo peške kroz kamp ka plaži. Na obali pre plaže u stenama su napravljeni bazeni za decu.

dsc00777.jpg

dsc00781.jpg

dsc00767.jpg

Sledeće odredište nam je vinarija Lefkaditiki Gi. Nakon razgledanja i prezentacije od strane devojke zadužene za turiste, degustiramo vino, i odlučujemo se da kupimo crno desertno vino, malo slađe čija je cena 7E. Evo vinarije i mašinerije za proizvodnju vina…

dsc00786.jpg

dsc00791.jpg

dsc00808.jpg

dsc00801.jpg

Nastavljamo put Nidrija. Veče je rezervisano za šetnju gradom Lefkada, gde kupujemo poslasticu Portokalipitu, Ladopitu i pitu od limuna u pekari Kominatos, sedamo na šetalište pored mora, i uživamo degustirajući pitu.

Sledeći dan smo odlučile da krenemo na krstarenje do Itake i Kefalonje, uz obilazak plaže Porto Katski (samo slikanje), kupanje na plaži Egremni + skakanje sa broda :D , slikanje pećine Papanikolis na Meganisiju, pauza na Itaki – Frikes (gde smo brzinski pojeli giros koji je bio totalno bezveze + relativno skup) silazak do plaže, obilazak muzeja u Fiskardu na Kefi, i u povratku kupanje na plaži na Onazisovom ostrvu Skorpios. Sama tura deluje zanimljivo, ali kada se uzme u obzir da se veći deo dana provede na brodu, uz vrlo malo kupanja, na kraju dana većina turista se vrati pomalo razočarana. Mi smo išle preko našeg vodiča brodom Nidri Star, cena je bila 35E, kreće se u 9h, a povratak je u 19h (mada smo se vratili u 19:30h). Ja sam htela da vidim sve navedeno, zato ne žalim, ali onaj ko ne voli vožnju, ovaj obilazak će mu biti gubljenje vremena. Evo i par sličica:

dsc00858.jpg

Egremni

dsc00894.jpg

dsc00914.jpg

dsc00937.jpg

dsc00895.jpg

Porto Katsiki

dsc00960.jpg

Muzej u Fiskardu

dsc00973.jpg

Jedna od ulica Fiskarda

dsc01017.jpg

dsc01020.jpg

Izmenjeno (jelenap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Itaka

dsc01025.jpg

dsc01039.jpg

Papanikolis pećina

dsc01048.jpg

Prolazak pored Skopidi i Maduri

dsc01063.jpg

Onazisova kuća

dsc01073.jpg

Sledećeg jutra krećemo prvo u obilazak manastira Faneromenis, jedinog živog manastira na ostrvu kod mesta Frini, radno vreme od 8-14h i 16-20h. U sklopu istog se nalazi crkveni muzej i mini zoo vrt.

dsc01077.jpg

dsc01081.jpg

dsc01090.jpg

dsc01098.jpg

dsc01124.jpg

I pruža neverovatan pogled na Agios Ioannis, Lefkas i plažu Kaminia

dsc01099.jpg

dsc01134.jpg

Na kupanje se spuštamo do plaže Kaminia, na kojoj u produžetku sa desne strane nema nikog. Iznad plaže se nalaze stepenice koje vode do pećine…

dsc01140.jpg

dsc01149.jpg

dsc01197.jpg

dsc01210.jpg

dsc01214.jpg

Izmenjeno (jelenap)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nakon ove plaže, svraćamo do plaže Scala Gialos, ali već pri samom prilazu se vidi da ima dosta krupnog kamenja u vodi, pa odlučujemo da odemo do Kathizme. Meni se ova plaža nije dopala, jer ne volim te sređene plaže, sa ležaljkama koje vrve od ljudi… Zato krećemo na desni kraj plaže gde se nalaze velike stene u vodi, pravimo pauzu za kupanje, pa nastavljamo dalje…

dsc01230.jpg

dsc01238.jpg

I stižemo na plažu Avali… Već je bilo govora kako se iz sela Kalamitsi dolazi do račvanja za Avali i Kavalikeftu, pa ne bih da se ponavljam. Plaža Avali je lepa, postoji jedan kafe sa drvenom terasom ofarbanom u zeleno koji izgleda zanimljivo…

dsc01274.jpg

dsc01282.jpg

dsc01285.jpg

dsc01297.jpg

dsc01299.jpg

Zatim naravno dolazimo i do Kavalikefte, i meni je ova plaža na listi bila broj 4… ali vidim na slikama od ove godine da se mnogo toga promenilo, i da plaža nije više to što je bila… :tuga:

dsc01312.jpg

Nakon obilazaka, vraćamo se za Nidri, večeramo giros kod Sostisa, i nastavljamo u klub Centro na karaoka veče, koje je u organizaciji našeg vodiča… Tamo smo otpevale jednu pesmu (nije baš da smo bile sjajne, ali ko mari :D ), popile pokoji koktel, pa krenule polako na spavanje… Jer sutra je novi dan…

Ustajemo rano, i pregledajući kartu Lefkade, pronalazimo izvore Karasias, pa odlučujemo da nam ovo bude prva tačka za današnji obilazak. Dolazimo uskom ulicom do izvora, gde postoji jedna česma, i malo dalje izvor…ništa specijalno, pa nastavljamo dalje…

dsc01346.jpg

Kod mesta Ag. Ilias nailazimo na crkvu Ag. Paraskeva, gde se nalazi i odvojen zvonik odakle se pruža fenomenalan pogled.

dsc01378.jpg

Nastavljamo ka Vasiliki, gde nalazimo čamce koji voze do Agiofili. Cena je 3E u jednom smeru. Ukrcavamo se na brodić i za nekoliko minuta stižemo na plažu. Ova plaža je po meni na mestu broj 3. Moja numeracija vam sve govori… prelepa plaža, uvala, sa tirkiznom bojom vode…

dsc01444.jpg

dsc01406.jpg

dsc01460.jpg

Vraćamo se brodićem nazad u Vasiliki i nastavljamo na Egremni prečicom preko Ag. Petrosa, najlepšu plažu na ostrvu… Koliko je fascinantna gledajući je sa brda, isto je takva i kada se spusti na sitan šljunak…

dsc01487.jpg

dsc01490.jpg

dsc01493.jpg

dsc01551.jpg

Dobili smo “dojavu” da je najlepši zalazak sunca na svetioniku nedaleko odatle i to u 20:40h, pokušavamo da stignemo, ali nas je Egremni opčinio… a i stepenice do parkinga… nismo dobro proračunale… i zalazak dočekasmo na Egremniju… ali ostaje utisak koji je neprocenjiv

dsc01569.jpg

dsc01571.jpg

dsc01585.jpg

Izmenjeno (jelenap)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ipak odlazimo jureći do svetionika na rtu Lefkaditikas, da uhvatimo još malo lepih boja i kontrasta, mašimo jedno skretanje, izlazimo na zemljani put, okrećemo se, vraćamo i uslikasmo samo sumrak i mesec… :)

dsc01622.jpg

dsc01620.jpg

dsc01629.jpg

Večeramo u Nidriju u italijanskom restoranu na kraju luke. Na repertoaru su lazanje, ukusne, ali su cene malo jače nego u ostalim tavernama…

dsc01679.jpg

Next day

Krećemo da obiđemo vodopade na reci Dimisoari, i tempiramo da tamo budemo oko 9h zbog gužve, ali je nismo zaobišli. Izgleda su i ostali saznali za jadac, pa krenuli sa istom zamisli. :) Trebalo mi je vremena da uhvatim vodopad bez ljudi koji se u njemu kupaju.

dsc01715.jpg

dsc01719.jpg

dsc01718.jpg

dsc01749.jpg

dsc01770.jpg

Završavamo obilazak i upućujemo se na plažu Ag. Ioanis. Naravno, vetar je neizostavan detalj, pa se tu kupamo kratko. Ima i trave u vodi, pa deluje prljavo. Dolazimo do vetrenjača, odnosno do onog što je ostalo od njih, a nakon toga i do crkve Ag. Marina u samom mestu nadomak plaže.

dsc01819.jpg

dsc01813.jpg

Nastavljamo u Lefkas da se po danu prošetamo gradom, koji deluje poprilično pusto. A kako i ne bi kada je potpuno logično da se turisti raspoređuju po plažama.

Most na promenadi

dsc01846.jpg

Jedna od mnogobrojnih prodavnica sa domaćim proizvodima:

dsc01865.jpg

Prazno šetalište:

dsc01868.jpg

I neizostavni ručak kod Daltona. Giros mi se nije ništa posebno dopao, ali nije na odmet probati.

dsc01884.jpg

dsc01879.jpg

Tako site krećemo na plažu Gialos. Kao što je već bilo govora, put do plaže je najlošiji na ostrvu, kada uzmete u obzir jako strm spust, kamenčice po putu, usijan asfalt, i Grke koji nemaju nameru da uspore, možete pretpostaviti da je kočenje ”misaona imenica”… :lud: Slike neću dodavati jer smatram da ova plaža to nije zavredila.

Izmenjeno (jelenap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako je lepa Egremni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jelenap do detalja si nas upoznala sa Lefkadom, hvala ti puno, ja kao da sam bila. Uzivala sam u slikama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nakon Gialosa krećemo na Porto Katsiki gde čekamo zalazak i evo dobro poznate plaže… Lepa, ali na mene nije ostavila prejak utisak…

dsc01919.jpg

dsc01958.jpg

dsc01982.jpg

dsc01991.jpg

dsc01996.jpg

dsc02006.jpg

dsc02001.jpg

Uf, sad sledi dan kada smo krenule u obilazak Parge i Aherona, uz sve lokalitete na koje smo naišle usput. Prvo obilazimo ostatke tvrđave Nikopolis kod Preveze. Ovaj deo je u suštini nesređen, kompleks je ogroman, ali nema ništa posebno za videti, osim zidina koje su ostale.

dsc02047.jpg

dsc02051.jpg

Stižemo u Pargu, klopamo sladoled i palačinke, kupamo se na plaži Krioneri u centru Parge, pa krećemo na Ali Pašinu tvrđavu. Postoji i vozić koji ide do gore, ali nemamo vremena za to putešestvije, pa odlučujemo da pitamo lokalne Grke za put, i nalazimo na vrh brda ovu tvrđavu, odakle “puca” pogled na Pargu…

dsc02075.jpg

dsc02083.jpg

Ali Pašina tvrđava

dsc02122.jpg

dsc02095.jpg

dsc02152.jpg

dsc02172.jpg

dsc02176.jpg

dsc02182.jpg

Izmenjeno (jelenap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vraćamo se ka Pargi, i nalazimo put do tvrđave iznad samog mesta, opet uz pomoć meštana, do koje se delom može prići autom. Odatle sa jedne strane imate pogled na Pargu, a sa druge strane pogled na plažu Voltos.

dsc02201.jpg

dsc02204.jpg

dsc02202.jpg

dsc02216.jpg

dsc02218.jpg

Pogled na Voltos

dsc02250.jpg

dsc02253.jpg

dsc02259.jpg

Nakon Parge, silazimo na plažu Lihnos, pa krećemo na Aheron. Usput nas prate sivi oblaci koji su se nadvili nad planinom. Stižemo na drevnu reku Stiks, vetar se rashuktava i počinje kišica. Sunce ponegde probija, ali mi odlučujemo da krenemo put izvora. Kad smo već stigli, red je i da se okupamo. Ulazimo u vodu koja je za početak do članaka, ali nedaleko odatle nalazi se izvor u steni, i ne možete zamisliti koliko je na tom delu voda hladna. Toliko da trnu noge… Ali nastavljamo… Duž reke se smenjuje različita dubina… struja je jaka jer se ide uzvodno… i potrebna je dobra gumena obuća za kamenje. Prizor je fenomenalan, planine koje se uzdižu odmah ispred nas, kao da se krećemo kroz jako uzak klanac. I dolazimo do mesta gde treba da se prepliva. Ja nastavljam plivajući skoro u mestu, ali ne odustajem… :D prošetala sam još malo po obali reke koja se nastavlja, ali odlučujem da se vratim, jer bi moje istraživanje potrajalo. :zvizduk: U međuvremenu prestaje kiša, i izbija sunce.

dsc02307.jpg

dsc02313.jpg

dsc02325.jpg

dsc02336.jpg

dsc02346.jpg

dsc02347.jpg

Nastavljamo povratak putem kroz šumu koja prati tok reke

dsc02376.jpg

dsc02383.jpg

Zatim odlazimo ka selu Souli da bi odozgo imali pogled na Aheron u celosti

dsc02386.jpg

Izmenjeno (jelenap)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nastavljamo ka Nekromationu, svetilištu mrtvih, za koji se verovalo da u podzemnoj prostoriji živi mogu razgovorati sa umrlim.

dsc02397.jpg

dsc02400.jpg

dsc02407.jpg

dsc02432.jpg

Zatim pokušavamo da nađemo plažu Amoudia gde se reka uliva u more, ali ne uspevamo, a i polako počinje da nam manjka vremena. Odlazimo na kupanje na dugačku peščanu plažu Lutsa, gde zatičemo veće talase.

dsc02436.jpg

dsc02443.jpg

dsc02442.jpg

Nastavljamo ka hotelu Kanali, slikamo mini Aqua park, pa dolazimo u klub Nikopolis, koji je izgledao zapušteno, jer je brdo lišća, verovatno zbog oluje koja je prethodno prošla, stajalo svuda po podu… Kompleks je ogroman sa više bazena i plažom ispod kluba. Za celodnevan obilazak može biti dobra opcija.

dsc02444.jpg

dsc02454.jpg

dsc02459.jpg

dsc02462.jpg

dsc02468.jpg

dsc02497.jpg

Veče završavamo večerom u taverni Panorama, na šetalištu u luci u Nidriju. Odlična hrana, taverna za svaku pohvalu i preporuku.

Ostaju još dva dana do našeg polaska kući, pa odlučujemo da ih iskoristimo tako što ćemo ponoviti plaže koje su nam se najviše dopale. I ubaciti još ponešto šta nismo videle. :) Izjutra krećemo ka Ag. Nikitasu i doručkujemo u odličnoj taverni Portoni na samoj plaži. Slede slike mesta:

dsc02507.jpg

dsc02512.jpg

dsc00454.jpg

dsc00455.jpg

Taljatela u taverni Portoni

dsc02531.jpg

dsc02535.jpg

Izmenjeno (jelenap)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opet se upućujemo pešaka na prelepi plavi Milos, koji će nas sada iznenaditi bojom i omogućiti nam da napravimo razglednice. Za ovaj dan nemamo u planu nijednu više plažu, pa se potpuno prepuštamo talasima i čarima Milosa. Dobro de, za neke talasi baš i nisu bili opuštajući, jer je bio problem ući a još više izaći iz vode. :) Mora se odabrati baš dobar trenutak za izlazak, ili u suprotnom talas te odvuče, pa onda sve u krug…

dsc02542.jpg

dsc02551.jpg

dsc02554.jpg

dsc02557.jpg

dsc02558.jpg

dsc02564.jpg

dsc02574.jpg

dsc02546.jpg

Nakon Milosa krećemo put sela Karia koje se nalazi u unutrašnjosti ostrva. Nalazimo folklorni muzej, posle dva kruga oko sela, jer tabla za muzej pokazuje na vrata istog, a mi mislile da nas usmerava dalje. :) Sve u svemu ulaz se plaća 2,5E, čika, čije su mama i baka vezle u toj kući, i koje su osnovale školu za vez u selu, vas provede po kući i na kraju ponudi vez da kupite. Muzej radi od 9-21h.

dsc02588.jpg

dsc02612.jpg

dsc02608.jpg

Uveče odlazimo do Lefkasa, obilazimo muzej gramofona, u centru i radi od 10-14h i od 19-24h, ulaz je besplatan. Večeramo u simpatičnoj taverni Seven islands, gde nas kuvarica uvodi u kuhinju i pokazuje jela koja su na meniju kako bi lakše odabrale. :) Nismo mnogo birale i odlučujemo se za jagnjetinu sa pastom, i pasticio.

dsc02667.jpg

dsc02681.jpg

dsc02688.jpg

dsc02698.jpg

dsc02699.jpg

dsc02700.jpg

Poslednji dan krećemo ka Vasiliki, pa autom odlazimo do plaže Agiofili. Put je zemljani, sporije se vozi, na račvanju se spuštamo desnim puteljkom i dolazimo nadomak plaže.

dsc02716.jpg

dsc02726.jpg

dsc02732.jpg

Izmenjeno (jelenap)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sledeća stanica je Porto Katsiki

dsc02757.jpg

dsc02761.jpg

Negde između…

dsc02788.jpg

I za kraj ostavljam plažu koja je pobedila u nadmetanju, a to je Egremni. Ovde ostajemo do zalaska, kako bi upili svaki detalj plaže i plavetnila kojom nas je Egremni počastio.

dsc02799.jpg

dsc02805.jpg

dsc02829.jpg

dsc02861.jpg

dsc02889.jpg

dsc02905.jpg

dsc02908.jpg

dsc02911.jpg

Večeramo u Panorami u Nidriju, na šetalištu kupujemo suvenire i domaće proizvode (vino, maslinovo ulje, pite) i krećemo u vilu Konstadin da se spakujemo za polazak.

Dodala bih samo, da smo pred polazak posetile i tvrđavu Agia Mavra na izlasku iz Lefkasa, pa evo par sličica… Tvrđava radi od 8:30h do 14:30h, ponedeljkom je zatvorena, a ulaz je slobodan. Nismo uspele u međuvremenu i to da obavimo, prosto nam se nije pogodilo, već smo to ostavile za dan kad smo krenule za Beograd.

Pozdrav sa Lefkasom

dsc02945.jpg

Agia Mavra

dsc02953.jpg

dsc02960.jpg

dsc02965.jpg

dsc02967.jpg

dsc02973.jpg

dsc02985.jpg

dsc02987.jpg

Izmenjeno (jelenap)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako je lepa Egremni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jelenap do detalja si nas upoznala sa Lefkadom, hvala ti puno, ja kao da sam bila. Uzivala sam u slikama.

Sensa ima joooš... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno jelanap :klap:

Svaka čast, još jedan odličan putopis. Fotografije su fantastične :)

Što se tiče talasa i izlaska iz vode, meni su spas bile one patikice za vodu. Ima ih svuda da se kupe, nije skupo i stvarno je jako korisno. Mnogo se lakše krećete na tim kamenčićima, zaštitite malo stopalo i brži ste, jedino malo smetaju u plivanju. Moja preporuka je svima da kupe te patike.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka