3626 poruka u ovoj temi

Na Zakintosu možda mesto Tsilivi, iako nema šetalište uz more, nego su prodavnice  i drugi sadržaji uz glavnu "džadu". Plaža je peščana (dunavac tip, utaban, pa se može šetati po plaži) i duuuugačak plićak. Grad Zakintos je udaljen oko 4-5 km.

Na Zantu ima kvalitetnih hotela na peščanim plažama, (Moj je problem što mi se ne sviđaju ni te dunavac-plaže ni takva  turistička naselja -uzgred, ne sviđa mi se ni Faliraki na Rodosu - ali ,  vama možda odgovara.) Slična vam je Kardamena na Kosu.

Na Krfu , ako vam je stalo do all inclusive usluge, imate mnogo mogućnosti, od budžet-varijante pa do bezobrazno skupih, kao što je Ikos Dassia. U Dasiji je dobro održavani  stariji hotel Elea beach, ali mislim da nudi samo HB. Hotel Magna Grecia nije na samoj obali, nudi allinc, i prihvatljivog je kvaliteta, realno 3 zvezdice..  U Guviji imate odličan hotel na plaži , koji je nekad pripadao Louis lancu,  ne znam kako se sad tačno zove. Plaža je- onako, ali bar imate gde da prošetate.  Ušuškan je i hotel Kontokali Bay u Kontokaliju. Zavisi koliko ste spremni da platite. Na zapadnoj obali su najlepše peščane plaže i dobri hoteli, ali za šetnju - uglavnom jedna ulica ...

Možda Parga? Ima na Valtos plaži par hotela, od kojih Parga Beach Resort nudi allinc.

Ili Halkidiki . Mislim da je  svako  veće mesto na Kasandri lepše od Falirakija:smajl:.

Ili Tolo pored Nafpliona, na Peloponezu.

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Rakel na savetima..Ni nama nije Faliraki lep,ali ima sadrzaj kakav takav za vecernju setnju...Opet je sadrzajniji nego Lassi,btw i Kardamenu smo gledali neki MitsiS-0v hotel.Kopneni deo ne gledamo zato sto niko ne nudi avio prevoz,samo ostrva.Gledao sam na Mediteraneu i Mitos Travelu,oba nude Elea Beach hotel.Lepo je mesto,ali HB.Otom potom,svakako cemo morati cekati taj januar pa videti nove ponude i cene :) Mislim da ce i ove godine biti skuplje u odnosu na proslu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na informacijama, zaista su od koristi. Mozete li jos da nam kazete kakva je plaza u Moraitici, da li je pescana i koliko se krecu cene lezaljki? Kakva je sama Moraitika, da li ima gde uvece da se proseta i do kada ide zadnji bus iz Kerkire? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Plaza u Moraitici i Mesonghiju je zapravo jedna plaza i pescana je sa sitnim sljunkom mestimicno. Ulaz u vodu zna da ima nesto kamenja na pojedinim mestima ali nije nista bas strasno (osim na pojedinim mestima a to vidite odmah sa obale pa ne idete tu). Najbolji prilaz u Moraitici je sa leve strane kada se udje na plazu - Mesonghi vam ostaje sa desne strane. Ima i u Mesonghiju delova sa potpuno pescanim ulaskom u vodu.

Cene lezaljki su od 6 do 10 eur (zavisi gde i koje su lezaljke u pitanju). Dakle za 6-10 eur dve lezaljke i suncobran. Pojedine lezaljke rezervisane su za resorte ali takve su manjina.

U Moraitici mozete setati samo magistralom ili uz brdo do crkve. To staro jezgro Moraitike je bas malo i nije neki arhitektonski biser ali vredi videti ga. Na samom vrhu u starom jezgru nalazi se taverna gde mozete obedovati ili samo nesto popiti.

Ljudi pogresno misle da je granica izmedju Mesonghija i Moraitike reka ali to nije slucaj - granica je pre mosta nekih 300-400 metara tj Mesonghi se proteze i na  Moraitikinu obalu reke.

Poslednji autobus iz Kerkire za Moraitiku ide u 22:00 a nedeljom u 20:30. Sanse da u junu-julu-avgustu vidite Kerkiru nocu stoga i nisu bas velike ako nemate auto ili niste spremni da istresete znatnu svotu novca za taksi. Mozete platiti neki od izleta da gledate Kerkiru nocu.

U Kerkiri je za preporuku da kupite kombinovanu kartu za sest interesantnih lokacija u gradu. Kosta 17 eur, vazi 7 dana i obuhvata sledece lokacije:

-Stara tvrdjava (tu npr mozete kupiti pomenutu kartu)

-Nova tvrdjava

-Muzej azijske umetnosti (to je zapravo palata engleskog Komesarijata odakle se vladalo ostrvom u periodu 1814-1864). Donji sprat uopste nije muzej vec sasvim ocuvane prostorije stare administracije. Videcete na plafonu grbove engleske krune, krst Svetog Djordja i engleskog lava - odmah je jasno da je motiv prikaz ko je bio gospodar ostrva (usudjujem se reci cist okupator). Englezi su sa Malte dovukli sav kamen za izgradnju tog zdanja ali i doveli pet hiljada Maltezana i naselili ih u starom gradu i time znatno promenili etnicku sliku starog jezgra za vreme svoje okupacije.

-Mon Repos  je zdanje koje je komesar ostrva Frederik Adam (koji je ozenio cerku bogatog sudije lokalca) izgradio za sebe i suprugu. 1832-33 su otisli za Indiju (Madras). Pokojni muz takodje pokojne kraljice Elizabete Druge, Filip - vojvoda od Edinburga rodjen je u tom zdanju.

-Muzej "Vizantije" (ima neko drugo ime kojeg se sada ne secam). Nije ga bas lako naci ako se ide iz grada uskim ulicicama - pametnije je ici obalom, Sadrzi kolekciju ikona od kojih ne verujem da vise od par zaista potice iz vizantijskog perioda tj pre sredine-kraja 15 veka. To je zapravo crkva preuredjena u muzej, ima tu i obredne opreme iz 16-19 veka, epitrahilja itd.

-Arheoloski muzej (prilicno mali, uz to je i gornji sprat bio zatvoren zbog nekog tehnickog problema). Arheoloski muzeji u Hanji i Heraklionu su daleko veci i bogatiji.

Izmenjeno (Laskaris)
slovne greske
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj prvi susret sa Krfom 2013 godine, ljubav se desila odmah i traje ...gledam slike i maštam da ga ponovo vidim...

Moraitika plaža plitko čisto toplo more tako sam je zapamtila za decu idealno

P6200232.thumb.JPG.66d57d0eb96f1d8468065

Dalje večernji šou program kod "Elvisa" obavezno bar jednom prisustvovati...divni izvođači prošlo je deset godina ali verujem da su i dalje čili i veseli...

P6200249.thumb.JPG.f3034084c68ae98493632

i skriveni dragulj Moraitike ...popnite se u staru Moraitiku...

P6210327.thumb.JPG.f13a3972386caffe3ce45

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitanje da li se neko od nasih kupao ili boravio u mestu Boukari ima li nekog?

Zanima me kakvo je more za kupanjac

:cvetak:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A, nista kada se sama budem bućnula tamo javiću, mada koga to još zanima.:don-t_mention:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moraitika, hotel Delfinia. Prošle godine smo ga posetili početkom jula. Najvise mi se svidelo to sto ima dosta zelenila, lepe bastice, voda je bila topla, pesak u vodi (na ulazu je sljunkovito). Prvi put sam bila na plazi u podne, u hladovini na travnjaku. Uzivancija, bilo je bas opustajuće. Hrana je pristojna, ukusna, mada sam bila i hotelima iste kategorije koji du imali raznovrsniju ponudu, no nama to nije smetalo. Uvece se moze prosetati pored glavnog puta, ima kafica, restorana, prodavnica. Onda se spustimo na plazu i popijemo pice u nekom kaficu. Prijatno letovanje koje bih ponovila. Napomena: uzeli smo sobu u centralnoj zgradi, pogled basta i terasa je bas mala, jedva dve osobe mogu da setnu i to jedva. Bolje su sobe oko bazena ili pogled na more (i znacajno skuplje).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Niko ništa ne piše godinu dana…

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bice kad ja odem sve po redu. Ali ove godine prvo Kasandra I Sitonija. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26985
    Ukupno tema
    905188
    Ukupno poruka