3626 poruka u ovoj temi

Taj je virus gori od ovog COVID-19!!!

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da je u Kasiopiju pozar...U oblasti Ermenitis...Tamo gde je Avlaki i ona prelepa plaza Akoli...Tako sam nesto procitala...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Corfu: The fire in Erimitis has burned 200 acres so far. (Photo)

Fotia-Erimitis-3.jpg
54-920.jpg
The fire that broke out on Sunday afternoon in the area of Erimitis , in Agios Stefanos, has burned about 200 acres .
 
Extinguishing efforts are superhuman, and homes have not been endangered. So far there are outbreaks, which are considered under control. Assistance from water carriers, rescue teams and volunteers is important.
 
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Samo da znas Sandra da je zabranjeno plivanje preko.:plez:

Prezivecemo al smo teski ranjenici.

:ranjenik:

Sa plaze Akoli se vidi Ksamil...Poprilicno jasno...Ima unazad na fotografijama gde sam slikala albansku obalu...Ako me povuce eto mene plivajuci na Krfu....Vratice me nazad pogranicna policija...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobri ljudi pozdrav, u jednoj od kombinacija za ovu godinu mi je Krf (nikad bio). 

Godpodja voli dobre plaze i dzidzabidze po gotivnim Grckim ulicicama, a mrzi hladnu vodu.

Moja malenkost voli dobre plaze a mrzi pijanu bagru. 

Vezali bi 2 mozda i 3 lokacije, ima neko neki lep predlog od vas iskusnih sa Krfa. 

 

Hvala pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ostrvo Krf ima sve, ali ne na jednom mestu:D

Lepe peščane plaže, uglavnom prostrane, mada ima i manjih uvala,  su duž cele zapadne obale. Većina je pristupačna autom, neke su u okviru naselja (npr.Agios Gordios), dok su neke podaleko od naselja, izolovane (npr.Halikunas). Posebno je priroda živopisna u oblasti Paleokastrice, gde su manje peščano-šljunkovite uvale, neke od njih dostupne samo brodićem, i sve vrlo popularne u sezoni.

Lepe šljunkovite plaže i manje uvale uokvirene zelenilom su na severoistočnoj obali, takođe su uglavnom pristupačne autom, neke su u okviru malih naselja (npr.Kalami), a na nekima se nalaze samo po koja taverna, par smeštajnih objekata i sidrišta za jahte.

Po mom mišljenju, grad Krf je nezaobilazan i danju i noću. Okolina grada je uvek moja baza, jer ne mogu bez njega ni jedan dan, ali to ne mora da bude i vaš prioritet (mada, tu je najveća koncentracija gotivnih grčkih ulica sa džidžabidžama).

Kad bih razmatrala 3 lokacije, moj izbor bi bio lep gradić Kasiopi na severu, turistički zanemareni Lefkimi ili Moraitika-Mesongi na jugoistoku (odatle se lako pređe na jugozapad ka peščanim plažama Halikunas i Isos), i naravno, grad Krf, koji je divan i istovremeno zgodan kao baza za obilazak centralnog dela ostrva.

Voda je na istočnij obali topla a na zapadnoj često hladna. 

Mesto Ipsos je tokom avgusta i delimično jula stecište vrlo mladih Italijana, pa i Srba, Slovenaca...koji danju spavaju a noći provode u klubovima. Nije Sodoma i Gomora, više je  smešno.

Pijana bagra se nalazi samo u Kavosu na jugu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno @rakel

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Поздрав свима,

Планирамо да посетимо Крф ове године. Од свих места, одлучили смо се за Агиос Георгиос (јужни, колико сам схватио постоји још једно место са истим именом). Ако имате неке утиске за ово место поделите, или предлог за неко друго место, свакако смо отворени. Е сад, проблем је превоз са аеродрома. Долетели бисмо у 8 увече. Како са аеродрома да стигнемо до АГ-а? Видех да постоји неки аутобус, али изгледа да не иде после 6 увече. Не бисмо да плаћамо такси 70-80е. Имамо ли икакву опцију? Уколико не до АГ-а, које место има аутобуски превоз и касније. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeftinije vam je da rentirate auto na dva dana nego da placate taksi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@DylanD, rakel vam je iznad napisala kratak opis mesta sa kojim bih se i ja složio, ako vam nešto znači.

Generalno je Krf prelep, ali ja bih radije izabrao neko severnije mesto kao bazu, npr Paleokastritsa mi je sjajna, ili okolina Kerkire (grad Krf).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigli na Krf pre 3 dana..   birali 3 lokacije po 5-6 dana

 

Trenutno (Art Debono Hotel Gouvia)

posle Hawai (Pelekas) i na kraju V Luxury (ispod aerodroma) 

 

Dugujem ovom forumu mnogo dobrih informacija pa se osecam duznim da pruzim ostalima iste. 

 

Prvo, rezervacija trajekta strogo online par dana pred ukrcavanje. Zena Saab i ja zajedno 37€ sto je smejurija za razne neke cifre koje sam citao (pa i ovde). 

Krf (Kerkyra) nije klasicna Grcka, ipak se vidi da Turci nisu bili ovde a Italijani pa i Englezi jesu. 

Sve preporuke za Art Debono! 90€ je noc ali vredi svaki dinar! Dorucak je malo reci odlican i raznovrstan, bukvalno ima skoro pa sve!  Sobe su bas fantasticne kao i bungalovi, a bazen i okolis bazena je prica za sebe. Udobne lezaljke ispod debele hladovine palmi, snack bar, tiha nenametljiva lounge muzika..Stvarno sve preporuke.  Parking takodje vecim delom u hladovini. Od Debona do centra grada (Kerkyre) 8 minuta merenih.  
Prvi dan smo bili na plazi Barbati (sljunak i parti u “bič baru”) naravno voda hladna, a danas na Glyfadi jos hladnija!  Al ajd, privikao sam se.

U gradu odma bas lepo iznenadjenje. 

Ceo orkestar (kao mala filharmonija) na otvorenom svira za svoje sugradjane i turiste. Stvarno impozantno i prelepo uostalom kao i ceo grad…. 

 

Pisem za par dana ponovo, a to tad da postavim pitanje iskusnim “Kerkiranima” ako su tu. 

Evo spiska plaza na kojima planiram da se bucnem u sledecih 12 dana:

1. Palaiokastritsa 

2. Mirtiotissa

3. Halikounas

4. Marathias

5. Rovinia

6.Porto Timoni

7. Paxos/Anipaxos trip

8. Logas

9. Kanal

10. Kanoni

11. Agios Georgios

12. Agios Stefanos

 

Ako imate neki predlog za nesto sto sam propustio a ne bi smeo, ili neki lokaciju za neku lepu divlju plazu? 

i da, odakle da se ide na Paxos/Antipaxos, pretpostavljam dole sa juga? 

Pozdrav svima.. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Milos70

Gde ste rezervisali online karte za trajekt, koja je strana?

Lep provod!

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka