3626 poruka u ovoj temi

ODGOVORNO TVRDIM DA JE RODOS JEFTINIJI OD KRFA!

Nasim ljudima je Rodos skup je je smestaj hotelski i ne moze da se ide autobusom, pa se onda siri dezinformacija da je Rodos skup.

e ovo je 100% tacno, to i ja non-stop pricam. A da ne pominjem koliko je tek Rodos kao ostrvo lepsi od ostrva Krfa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda ce ovo pitanje bitzi malo cudno, ali da li im skoljki na plazama, uzivam da skupljam skoljkice i posle napravim neki ram za slike ili tako nestio :wub:

Nije cudno pitanje! I ja volim da skupljam skoljke i kamencice! Moram da te razocarqm, nisam ih bas mnogo videla. U plicaku nase pescane plaze u Ag. georgiosu pronasla sam par maleckih, jer se bele iz peska. Na sljunkovitim ih nisam videla

Mozda ces imati vise srece. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e ovo je 100% tacno, to i ja non-stop pricam. A da ne pominjem koliko je tek Rodos kao ostrvo lepsi od ostrva Krfa

Svi me pitaju da uporedima ta dva ostrva, a ja kazem da ne mogu, jer su toliko razlicita. To je kao da me pitas da uporedim Lep grad i lepo selo...

Ne mogu nikako sve poene da dam ni jednom od ova dva ostrva. Rodosu definitivno fali zelenilo. Krfu fale bolji putevi itd. vec sam o tome pisala.

Ukusi su razliciti i ja volim realno da opisem sta sam videla, pa kome se svidja neka ide.

Zamisli da kazes nekom ko volim sljunkovite plaze i zelenilo da je Rodos lepsi od Krfa i da obavezno ide tamo.

Meni su zaista oba ostrva lepa, ali Krf je dobio oroman minus zbog guzvi na plazama i nemogucnosti nalazenja skrivenih plaza tj. divljih plaza sa malo ljudi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Rodosu nije gužva na plažama ?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gužva je na gradskoj plazi, ali ne prevelika, a posebno u vodi nije.

Na Rodosu su plaze ogromne i uvek možeš da nadješ mesto, parking nije problem.

Na Krfu su sljunkovite plaže uske i zato uvek pune, bar u avgustu. Ostrvo je jako brdovito, pa je sve skučeno. Paleokastrica nas je razočarala zbog guzve. To su dve tri plazice sa lepim morem u uvalama, parking je blizu, ali kad smo mi dosli jedva smo našli mesta za peškire. Treba poraniti na sve plaze, onda je lepsi utisak.

Ako idete u Paleokatricu ne propustite da svratite u La Grota bar u steni iz koga preko stena mozeš da udješ u more, divno, ali ledeno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da napisem nesto detealjnije o zapadnoj obali Krfa...

Put od Ag. Georgiosa do Glifade je prava avantura! Mi smo krenuli najkraćim putem, jer su svi ti putevi na mapi bili obeleženi crvenom linijom, tj. kao glavni, a onda samo krenuli da se gubimo po brdima, selima... Agios Mateos, Kao Pavliana...Ipak, jedinstvena prilika da se i to vidi. Babe i dede koje kuliraju ispred svojih kamenih kućica i znatiželjno posmatraju sludjene turiste. Mapa nam je slabo pomogla. Mnoga racvanje na njoj ne postoje. Povremeno na račvanjima puta srećeš ljude na motorima ili u kolima, koji pokušavaju da dešifruju mape i svi kao da smo u trci za skrivenim blagom :)

Najzad se pojaviše i table sa pravcima za Glifadu, da bismo promašili još jedno skretanje na kome piše jednino neki muzej desno?! Sve vreme nema gužve na putu. Dolazimo do prilaza za plazu. Kola parkirana na uzbrdici, nema gde. Parkiramo se nekako i sidjemo. Na plazi jeziva guzva, jedva se negde uglavimo. More kristalno čisto, ali led ledeni, talasi i vetar...Malo se brčnemo i idemo dalje. Skrenemo u Ermones, da vidimo kakvo je. Plaza deluje simpatično, okolo ima taverni i nekoliko apartmana, a u brdu neki hotel, od koga se na šinama spušta vagončoć do plaze. More ima tirkiznu boju, ali je zbog talasa plićak bio braon, tako da se nismo spuštali skroz do plaže. Završili smo na plazi u Moraitici na istoku. Uređena, simpatičla plaza. Ima drveća, taverni i nije na putu.

Tako smo potrošili ceo dan, jer smo ko zna koliko putovali do Glifade. Najbolje je ići do grada Krfa pa do Paleokastrice, put je dobar.

Sledećih dana bili smo na istoku i severozapadu, kao i u Sidariju na severu. Južnije od Ag. Georgiosa nismo išli. Iako smo prešli 600km za 5 dana, dosta toga nismo videli, jednostavno nije bilo vremena.

Paleokastrica je bila malo razočarenje, previše smo očekivali valjda, koliko su je svi nahvalili. To su dve-tri uvalice (parkig je između) sa jako uskim plažicama, kristalnim morem i ledenim. Gužva neopisiva, jedva našli mesto za peškire, kao što rekoh. Nekoliko tavernica pored i naravno iznad apartmani, u blizini i veći hoteli. Zamišljala sam da su te plaže divlje, tj. da osim par taverni nema ništa u blizini, ali bukvalno gde god dodješ izgrađeno je nešto i naravno da nema mesta na plaži. U povratku smo svratili u La Grota bar-fenomenalno! To je bar u ogromnoj steni iz koga možeš da sidješ preko stena i kupaš se u predivnom moru. Ambijent je strava! Muzika, stene, more, sve...Savet> obavezno ići u La Grotu pre podne, tj. ne predveče, jer stena zaklanja sunce vrlo brzo, pa nije za kupanje posle 17h recimo. Parkiranje je na ulici iznad La Grote.

Agios Georgios severni- Pesak na plaži svetliji i krupniji nego u južnom, more tirkizno, za razliku od južnog Agiosa, gde nema tirkiznu nijansu, mada je čisto, prozirno. Naravno, i tu nas zadese talasi, pa je plićak bio mutan. Plaža je dugačka i pored su kafići itd, dakle plaža je duž celog mesta, a ne kao u južnom gde je za kupanje samo na krajevima mesta.

Zaliv Arilas-Otići pod obavezno, samo zbog La Mirage bara! Mesto je malo, sa peščanom plažom, jako je plitko na početku, ali je voda najprovidnija i pesak najčistiji u vodi od svih peščanih plaža. Pored plaže ide putić, a preko puta su kafići. La Mirage bar ima bazen na kome mu mnogi hoteli mogu pozavideti. Klupe sa sucobranima od trske, travica sa ležaljkama ko hoće, bazen preslatko uređen sa mostićem, a odmah preko puta more! Tu smo dugo ostali uz najnormalnije cene pića. Malo se brčkali u bazenu, malo u moru...Uživancija! Kad se ulazi u mesto, ne izgleda ništa posebno i ne vidi se da je more lepo. Tek kad udješ u more, provališ kako je dobro, čak i toplo. La Mirage je na južnom kraju mesta.

Sidari-Ljudi ne idite tamo ni pod razno! Horor priča! Odmah pored plaže u more se uliva neki kanal po kome plivaju mrtve ribe i smrdi! More je jezivo prljavo, puno trave. Stvarno, da mi neko plati ne bih ušla, bez preterivanja.

Prošetali smo do zaliva ljubavi, interesantne su stene, ne nešto da te oduševi. More je tu u dubini malo čistije, ali nije prozirno. Tu naši momci skaču i junače se :) Samo mesto deluje veće od ostalih koje smo videli, ali je dosta haotično.

Dalje po severu nismo išli, da bismo stigli da odemo još jednom u grad Krf. Bili smo na Vidu. Tužno je. Priroda je predivna, miriše borovina.

Eto, da ne gnjavim više...trudila sam se da realno predstavim ono što sam videla. Možda nekom bude od koristi ovaj opis, da zna šta ga čeka. Sve u svemu, nama je bilo lepo, mada ne mogu da kazem da smo oduševljeni, raspamećeni od lepote. Opet kažem, ko može neka ide u septembru zbog gužvi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aleksia meni dosta znače tvoji opisi i počinjem da shvatam u kolikoj smo prednosti mi koji idemo u septembru na Krf.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U potpunosti se slayem i jedva cekam taj osmi septembar da zbrisem na more, samo mi je yao sto nema skoljkica, pa necu moci da napravim uspomenu, ali nema veye, pisacemo kad dodjemo sta ste propustili :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema školjkica ?!?! :( Ma čini mi se da je Aleksia rekla da je na Agiosu našla nekoliko!

Ne treba odustajati, već zasući rukave, ups hoću reći kupaći i tražiti školjkice!!! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma smor, jeste rakla da je videla samo par komada, tako da tesko da ce nam se posreciti, ali ko zna

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je obično dosadno na plaži ako nema zbog čega da se roni. :unsure:

Mada još nisam prešla prvi nivo, plićak! :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Alexia, tvoj put do Glifade mi je nesto poznat... S tom razlikom sto mi nismo krenuli precicom jer nismo znali kakva je, nego namerno, sa namerom da se izgubimo. Ali, to samo nama valjda pada na pamet... BAs smo hteli da lutamo malo, pa na sta naletimo... Sa kajzerovog trona smo videli neka mestasca u tom pravcu i onda smo rekli - hajdemo tamo - i videli sva ta sela, i te babe i dede sto kuliraju u tavernama, kao sto sam rekao, ruku kroz prozor auta da pruzis i kafu sa stola da im skines... :) Preslatko. Kao da se vozis kroz necije dvoriste... Ali se na kraju ipak nismo izgubili. Gde god da krenes opet izadjes negde gde ti je poznato, na neki glavni put....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sto se guzvi tice, ljudi, samo dodjite na jug ostrva, ovde su plaze samo vase.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gužva je na gradskoj plazi, ali ne prevelika, a posebno u vodi nije.

Na Rodosu su plaze ogromne i uvek možeš da nadješ mesto, parking nije problem.

Da li si svesna da je ovo uticalo na moju odluku za sledeće letovanje ?! Peščane plaže !? MMM to volim, da li si tako rekla ?

Poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

It is my pleasure... :rolleyes:

Ako volis pescane plaze, sigurno ce ti se Rodos svideti. Naravno, ako si spremna da se pomiris sa tim da je ostrvo siromasno zelenilom. U gradu ima dosta zelenila, posebno park oko starog grada.

Pogledaj moj MFT o Rodosu.

Jedva cekam prolece, da krenem da kombunijem za more :rolleyes:

A sad dugacak period bez odmora, praznika...smrc...posao, samo posao...eh...

Prezivecemo prelistavajuci fotke i mastajuci o egzoticnim predelima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka