3626 poruka u ovoj temi

Evoooo Roli krecem polako i detaljno da citam tvoj izvestaj .... nadam se da cu do srede dok ne krenem da procitam do kraja :) :) :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:lol: :lol: :lol: Sa vama ženama nije lako! :) :) :)

Da sam nešto kratko napisao ne bi valjalo jer je kratko,a ja napisao dug izveštaj sada ne valja ni to jer je dugačko! :)

Ajde pitaj šta te interesuje! :) :P :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jojjj ti mislis da je nama lako :) :)

Ma ok .... vecinu sam nasla ...ali ako mi nesto zatreba nadam se da ces sutra svratiti :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce sam dosla sa Krfa, bila sam u Ag. Georgiosu juznom. Utiske o samom mesto sam napisala u temu o Aguiosu, a sad malo utisaka sa drugih delova ostrva.

Prvi savet-uzeti kola sto vise dana jer ce vam trebati dosta vremena za obilaske zbog krivudavih strmih puteva. Mi smo za 5 dana presli 600km i pola videli nismo! Da smo bili severnije, sigurno bismo vise obisli. Treba da znate da su glavni putevi dobri ali svako skretanje do plaza je dug put pun krivina i ubrdo-nizbrdo. Ostrvo je puno maslina i dobrim delom puta prolazite samo kroz maslinjake. Put kroz Agios Mateos ka severu je prava avantura. Vise puta smo se gubili. Spremite se na lose uradjene mape, pola racvanja nema na njima, kao mesta. Mnoga racvanja su neobelezena na putu, pa molis boga da neko naidje. Na istocnoj obali je lakse za snalazenje.

Mesta na istoku na potezu Mesongi-grad Grf su sva slicna po sred magistrale, sa uskim plazama odmah pored magistrale. More je cisto svuda. Svidela nam se plaza u mestu Moraitika ili Mesongi-ta dva su povezana pa ne zznam koja je. Uvucena je, okolo su apartmani i hotelcici.

Plaza je uredjena, sa tavernicama pored, sljunak, cista voda, poneko drvo. Nista spektakularno, ali lepo. Benitses, Perama,Dasia-bezveze. Plaza ispred hotela Dasia Chandris je lepa, more cisto, ali mesto je bezveze. Voda je bila hladna, a svi su nam pricali kako je tu najtoplija.

Uopste, na celom ostrvau nisamo nasli plazu sa bas toplom vodom! Jos je najtoplija bila u Agios Georgiosu kod nas, gde kazu da je hladnija?!

More u Barbatiju je prelepo, tirkizno, ali je tako duvao vetar i voda je bila ledena kao u Paleokastrici. Svideo nam se kafe na plazi Piedra del Mar, prelepo uredjen, da svojim delom plaze, lezaljkama. Ima skretanje na kome bas pise Piedra del Mar.

Nisaki smo preskocili treazeci Nisaki port plazu sa Mensos tavernom. Videli smo samo jedno skretanje i nismo skrenuli.

U Ipsosu je more bilo0 toplije, ali je to varijanta-"glava na magistrali, noge u moru". Gomila kafica odmah pored, pa bi se klincima zeljnim provoda, sa nizim kriterijumma za plaze, svidelo.

Od Ag, Georgiosa do grada Krfa se putuje tacno 1h, sa sve ulaskom u grad i guzvama i parkiranjem. Parkirajte se u Staroj luci-3E ceo dan.I tu se ceka u redu.

U avgustu su takve guzve na ostrvu i svim plazama da zaista zavidim svima koji ce ici u septembru!

Grad Krf je lep, uske kamenite ulicice. Velika je vlaznost vazduha, kupacete se u znoju. Bili smo dva puta, ali nismo izdvajali puno vremena zbog plaza, pa ga nismo detaljno obisli. Zaista, posle sat dva setnje mislis samo kako da se bucnes u more. Inace, temperature su bile 32-35C, uvece svezije, pa nije bilo pevruce, posebno u Agiosu gde uvek malo pirka vetric.

Kasiopi je slatko mestasce, koje nije na magistrali. Tu smo rucali u luci, mrzelo nas da idemo peske do plaza. Ko nije [probao, neka proba Kleftiko obavezno. Takodje i Kokinisto i zapecenau fetu sa povrcem.

Bilo smo na Agni plazi, malo juznije od Kasiopija. Tu nam je bilo lepo. Mala plaza, cisto more, a sa strane stene. Prelepa taverna na plazi.

laza Kalami juzno od Kasiopija je lepa, krupan je sljunak. Naravno i tu je bilo dosta ljudi. Generalno plaze u tom delu su jako slicne-uvala, krupan sljunak, par taverni.

Spustajuci se di Kerasije, stali smo da se slikamo kog Ag. Stefanosa i neki Englezi su se upravo vracali odatle. Kazu jeziva guva, prilaz plazi makadam, pa smo odustali.

To je stvarno najveci minus ovog ostrva. Molis boga da se ne sudaris na nekim i da cete uopste moci da se mimoidjete, da je put do kraja ok, a onda dodjes na krcatu plazu! U Kalamiju smo morali d platimo parking 2E, jer nigde nije bilo mesta na ulici, gde se inace svi parkiraju. Parking je 3E, ali smo se cenjkali :) , a na plazi smo bili sat vremena. Opet kazem, blago onima koji idu u septembru.

Nadali smo se da cemo pronaci skrivene plazice, samo za nas...ali nista od toga...Ili se nama nije posrecilo da naletimo na neku. Mislim da su takve paze dostupne samo brodicima na Krfu. Ima ih nekoliko kod Paleokastrice, ali brodic 30min kosta 8e bez ijednog kupanja!

Izlet Paxos-Antipaxos je bio nocna mora zbog talasa. Necu da detaljisem, samo cu reci da je pola brodica lezalo na podu u agoniji, povracanju...Svi su se nakrcali unutra u povratku, jer je more gutalo brod. Voda na Antipaxosu je prelepa,ali ledena. Tu smo se cak okupali. Gradix Gaios na Paxosu sladak, nista posebno, tu se muvate 2h po vrucini. Za slikanje je super. Plovidba od Ga. Geogriosa traje 1.5h, pa dobro razmislite. Pecine nisam videla, lezala sam. Na svakom letovanju smo isli na neki izlet brodicima i nikad mi nije bilo muka, pa vi vidite.

Zapadna obala sledi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Alexia, vidim bila si i na Rodosu. Neko je rekao na ovom forumu, da li si normalan što posle Santorinija ideš na Krf. Da li si se ti posle Rodosa pokajala što si išla na Krf. Gde ti je bilo bilje?

Pozdrav

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam se pokajala. Prvi put smo rentirali kola, pa nam je to bio poseban dozivljaj. Na Rodosu smo obilazili busom, tamo je dobar prevoz.

Oba ostrva imaju prednosti. Prednost Krfa je zelenilo i veca raznovrsnost predela, mesta.

Na Rodosu smo bili u gradu pa smo svaki dan setali i obilazili, grad je prelep. Na Krfu smo bili u selu.

Na Krfu biras izmedju sljunkovitih plaza na istoku i peska na zapadu, a na Rodosu preovladjuje pesak. Na svim plazama na Rodosu imas tuseve, na Krfu cesto nemas.

Na Rodosu smo se kuvali, nisam izvirivala ispod sucobrana, na Krfu je klima blaza. Opet, na Krfu je vlaznost vazduha veca.

Ta dva ostrva su potpuno drugacija, ali meni je zaista bilo lepo na oba. Putevi su bolji na Rodosu, jednostavniji.

Grk od koga smo rentirali kola nam je rekao"Moras biti Grk da bi razumeo nase puteve. Znak za skretanje je cesto posle skretanja"! :)

Na Krfu ima vise 'paradajz turizma' nego na Rodosu...itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A reci mi kakve su cene klope i uopsteno suvenira? Koliko vas je kostao renta a car? B) :mellow: Mi idemo 8 septembra

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec sam napisala cenu za kola u temi o Agiosu, ali evo opet.

170E 5 dana, Matiz sa klimom. U septebbru cete sigurno dobiti za 150E mozda i manje. ne znam u koje mesto ides, a ako ides u Ag. Georgios preporucujem Georges-a.

Cene su prilicno visoke. O tome sam bas htela da pisem. Prosle godine smo bili na Rodosu i cene su nize. Tamo je puno specijalnih ponuda, popusta, grabe se za musterije u sred grada Rodosa. U selu Agios Georgios cene su za 20% vise nego na Rodosu!

Mislim na cene hrane prvenstveno. Sokovi su oko 2E, cedjena pom. 3-3.5E. Kapucino 2.5E.

Suvlaki, porcija 7-8E! Sabljarka 15E! Musaka 6-8E, na Rodosu moze za 4.5 da se nadje. Da ne govorim da ti naplate kuver tj. hleb i puter 1.5E po osobi. Samo u restoranu San Carlos donose tzaziki i namaz od maslina. Nema niakvih specijalnih ponuda.

ODGOVORNO TVRDIM DA JE RODOS JEFTINIJI OD KRFA!

Nasim ljudima je Rodos skup je je smestaj hotelski i ne moze da se ide autobusom, pa se onda siri dezinformacija da je Rodos skup.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sto sa tice garderobe i suvenira- kako se krecu cene?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Ivanici, u koje mesto ides? Interesuje meposto i moje drsutvo kao i ja krecemo 8. Septembra naKrf kolima

Izmenjeno (marko.mj)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem u Pirgi, kod Ipsosa, autobusom, krecemo 8 septembra, a vi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi krecemo 8. Septembra, idemo u Dassiu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam gledala garderobu. Videla sam da u gradu Krfu ima dosta popusta.

Suveniri od maslinovog drveta su skupi. Minijaturna kutija kosta 10-15E. I bojeno staklo je skupo.

Alo svugde su te stvari skupe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda ce ovo pitanje bitzi malo cudno, ali da li im skoljki na plazama, uzivam da skupljam skoljkice i posle napravim neki ram za slike ili tako nestio :wub:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja volim da skupljam školjkice, još više volim da ih vadim u plićaku dubine par metara... :wub: tu se moje ronilačke veštine završavaju! Vidiš, nisam se setila da pravim ram za slike DOBRA IDEJA , IVANICE 84 kako se to radi ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka