3626 poruka u ovoj temi

Agios Georgios je lepa plaza. Voda je topla i cista. Pesak je najsvetliji i najkrupniji na ostrvu znaci za 5-icu. Mane su kamenje u plicaku u sirini od jednog metra. Mnogi na plazi sklone to kamenje u plicaku pa naprave malu pescanu stazicu je je nadalje u vodi pesak. Ima takodje delova sa algama na dnu, koje znaju da se podinu kada su talasi. Ali nema djubreta i stroke. Hlada nema. Prilaz plazi je super. Put je uz samu plazu.

witchsandra

Dopadaju mi se tvoji opisi, veoma su realistični. Za Agios Georgios (severni) čitala sam i ja da je lepa plaža, kao i Agios Gorids. Znači opis je dat za severni Agios Georgios, onaj što ima crveni pesak je južni Agios Georgios.

Zar su putevi toliko krivudavi da preporučuješ tablete ko slabo podnosi... Koliko sam shvatila sve bi trebalo da je blizu, pa da i putovanje kratko traje od mesta do mesta? Idemo sa detetom koje nekada loše podnosi put, pa mi je ta informacija važna.

Ono za pesak na Glifadi je odlična preporuka, znači kupiti obuću za to!

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da odgovorim....

Milenaidaki,doći će i taj septembar... :) I ja kada sam u martu uplatio,mislio da je 20.06. jako daleko,ali je brže došlo nego što sam mislio!

Roli,

hvala na utehi, ipak znači...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opis je za Agios Georgios plazu iznad Glifade (sever). Crvenkasti ali lep pesak je na Agios Gordisu blizu Kavosa (na jugu) koju sam opisala. Postoji nekoliko Agios Georgiasa i Agios Gordisa pa se covek lako zabuni. Agios Georgios prema jugu nam se nije dopao. Lepa mesta su Mesongi i Moraitika, ali su plaze bezveze.

Sto se tice puteva, da jako su krivudavi. To i jeste razlog sto se neke male razdaljine jako dugo prelaze. Primer: od Ipsosa do mesta Spartilas (4km) koje je u brdima treba 15-20 min. Vozi se prva, druga, treca... i tako u krug. Grci po obicaju voze ludacki i zalecu se pa pazite na krivinama. Negde se automobili tesko mimoilaze... Ali bukvalno je svaka kozja staza asvaltirana i ima puteva na neverovatnim mestim. Da ne zaboravim Mont Pantokrator, najvisu tacku na ostrvu, obavezno obici po vetrovitom danu je je vazduh najcistiji i vidi se celo ostrvo kao na dlanu. Prizor je neverovatan pogotovu u kasnim popodnevnim satima...

Jos jedna preporuka za one sa malom decicom. Ako se negadite na sitan pesak modre boje plaza Kalamaki je idealna za vas. Juzno od Kasiopija. Neverovatan plicak se pruza nekih 50 - 100 metara sa pescanim dnom. Toplota vode je za neverovati. Znaci jako topla cista voda. Na njoj su mahom englezi sa puno beba koje puze po plicaku. Nas rekord od 2 sata sedenja u vodi bez izlazenja je postignut na ovoj plazi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sve informacije o Krfu, posetite sajt www.krfnadlanu.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ne zaboravim Mont Pantokrator, najvisu tacku na ostrvu, obavezno obici po vetrovitom danu je je vazduh najcistiji i vidi se celo ostrvo kao na dlanu. Prizor je neverovatan pogotovu u kasnim popodnevnim satima...

kako je najbolje ići do njega?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako mislis na pravac, sa juga iz Ipsosa preko mesta Spartilas i nakon 1km skrenuti desno. Stoji tabla Pantokrator. Dalje samo tim putem, nemozes pogresiti jer put zavrsava na zeljenoj destinaciji. NAravno moze se doci i sa severa ali bez karte ne znam napamet. Najbolje pri dolasku na krf otici odmah u lokalne travel agencije koje orgaizuju razne vrste izleta i uzeti prospekte koji imaju kartu celog ostrva sa ucrtanim plazama i vaznim lokacijama. Naravno prospekt je for free.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sada baš razmišljam,negde smo videli skreztanje za Pantokrator... Ako se setim javljam! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Roli kad postavljas MFT?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo je falilo opet da ti se obratim u muškom rodu! :) Ali ne brini i našeg premijera sam dugo oslovljavao ženskim rodom! Hoće me to! :) Tako je kada pustiš ovce na pašu! :)

Nikako da smognem snage da namestim MFT! Šta te najviše zanima pa ću staviti slike! Slike bi uploadovao u MFT,ali tekst čitajte odavde! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto vise postavis to bolje....i sta gos postavis bice od velike koristi ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

paleokastrica: angelokastro, manastir, la grota, bela vista, ...

da li je do ovih (i drugih) lokaliteta oko paleokastrice moguće doći peške ili je do nekih potrebno ići kolima?

gde se parkirati?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da ima onih koji su bilia na Krfu u Dasiji,pa sam htela da pitam,ako nije problem da mi neko napise nesto o hotelu "Eliana"u Dasiji.Krecem 20.jula.I zanima me koje su cene za rent-a car,i koliko bi otprilike para trebalo da se ponese da bude sasvim dovoljno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka