3626 poruka u ovoj temi

Od 11.06. do 1.07.2007. smo bili porodicno u Dasiji, vila Vangelis. Kuca je solidna za svoju klasu. Postelijnu i peskire su menjali na 3, 4 dana i cistili apartman. Dasija kao mesto se svodi na glavnu saobracajnicu sa radnjicama, restorancicima i kucama sa jedne i dva hotelska kompleksa sa druge strane. Plaza je posuta sljunkom, ali je u vodi pesak. Ima drveca, ali ono stvara puno prljavstine (lisce, zemlja i grancice) a hlad vec negde oko 5, 6 sati popdne stize do vode pa od suncanja nista. Dobra strana ove plaze je relativno topla voda i nema jakog vetra. Ponekad se pojavi sudna stroka u vodi, ali isto tako i nestane. Guvija, mesto prema gradu Krf je lepse i vece, pravo grcko mestasce, sa puno kafica i ranjica. Ipsos (mesto posle Dasije ka severu) je slican Dasiji (glavna dzada i to je to) ali je bukvalno kafic do kafica gde u vecernijm casovima ima dobrog provoda. Cena pica je od 3 - 4 evra pivo, 5 - 6.5 evra kokteli. Kasiopi, krajnji severoistok ostrva je prelepo mesto, ali je plaza malecna i nikakva. Podseca pomalo na Neos Marmaras, ako je neko bio tamo. Kavos krajnji jugoistok je raj za mlade. Prosek turista u njemu je 21. god. Klub do kluba, diskoteke na sve strane. Preko dana je pust jer bukvalno svi spavaju i odmaraju se od nocnog provoda. Osim onih koji kuliraju pored bazena u otvorenim barovima. Plaza je nikakva zbog peska koji je nesto izmedju prasine, zemlje i peska. Boje je oker zelenkaste i sve u svemu je vizuelno jadan prizor. Plaza Agios Gordis kod Kavosa je zaista sjajna. Pusta, peskovita kao stvorena za ljubitelje sunca. Prilaz je malo nezgodan sa puta nema hlada ali je stvarno extra. Paleokastrica me je razocarala. Koliko je lepa iz daljine (obavezno ici u Golden Fox-kafe iznad Paleokastrice, sa svom snimateljskom opremom koju imate, pogled je neverovatan) toliko je jadna izbliza. Plaza ima nekoliko. Ali je prilaz moguc samo krajnjima jer su blizu parkingu (2 evra) osim kao ne zelite da sipcite kilometar ili parkirate auto na glavnoj ulici i strahujete da vas neko ne zakaci. Plaze na koju smo se cesto vracali su Glifada i Agios Geogios. Glifada je bila nasa najposecenija plaza jer je peskovita, cista, voda neverovatno cista, blizu parking, tus, kabine i kanta za djubre. Najneverovatnija na ovoj plazi je temperatura peska, koja dostize i do 80 stepeni pa se naoruzajte dobrom obucom inace vam ne ginu opekotine na tabanima. Toliko o plazama. U sledecem postu cu napisati nesto u prirodi na ostrvu i ostalim znamenitostima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve si lepo opisala, hvala ti, samo si Agios Georgios pretrcala... :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da odgovorim....

Igore Ns,moracu malo da premotam film za Pirgi. Pogledaću slike na aparatu... Puna mi glava informacij,pa ću ti javiti! :) Tamo neko vreme nisam bio sigurno,možda samo prošao kroz mesto.

Alexa,Atos je potrošio oko 30€ goriva za 3 dana,kako smo računali potrošnja oko 7.5 litara,ali napomiljem da je klima bila non-stop uključena na maximumu i danju i noću,jer su tih dana bile one paklene vrućine....

Salista,pešači se bogami... Postaviću snimak kolima,pa ćeš videti...

Milenaidaki,doći će i taj septembar... :) I ja kada sam u martu uplatio,mislio da je 20.06. jako daleko,ali je brže došlo nego što sam mislio!

Hvala na pohvalama!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Roli sta izabrati vili Dimitra,vilu Nikonos ili vilu Ildi? (ako si uspeo da vidis vilu Ildi)....ustvari Dimitru odmah otpisujem zbog prevelike udaljenosti...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grad Krf je prelep i jednostavno cete se stalno vracati u njega. Giros ne kupujte u starom gradu jer je prapreno skup (2.50) vec u centru (1.50 standard i 3 evra XL). Radnjice su prilicno skupe (narocito krpice i obuca...). Gorivo na ostrvu je variralo od 1 do 1.06 evra za dizel. Benzin 1.3 - 1.4. evra. Srpska kuca je blizu Esplanade u jednoj od bocnih ulicica, pazite radi od 10 - 14h. Ostrvo Vido jednostavno mami suze, kao i poseta srpskoj kuci. Cena prevoza brodicem je 1 evro u oba smera za odrasle. Deca besplatno. Brodic ide na svakih pola sata. Savet za Aqua Land. Mi smo se orgaizovali sa ostalim turistima pa smo isli svi zajedno i dobili popust kao grupa (cena za odrasle je 22evra, sa popustom 20). Zabava u njemu je fantasticna i jednostavno podetinjite. Nabavka hrane - necete pogresiti ako odete u Lidl, Champion, Diellas... Tamo je najjeftinije. Lidl je inace nemacki lanac marketa i ima ih svuda u nasem okruzenju (osim u Srbiji). Roba koju prodaju se specijalno pakuje za njih i nemoze se drugde kupiti (ali je jako kvalitetna, a cene povoljne). Primer: kutija sladoleda u kornetu 8 komada 1.99evra, dve smrznute pice salami 2.99, sok u limenci 0.20, sok 2L 0.79, kroasani kao 7 days 0.25, pivo limenka od 0.25. Prilicno je skup toalet papir :(... Pazite pri voznji na ostrvu, znaci za skretanja su na samoj raskrsnici zato vozite pazljivo inace cete kao i mi cesto zavrsavati u p.m. Ko ima problema sa mucninom u voznji nek kupi par kutija Dramamina je cemu trebati. Cim skrenete sa glavne magistrale put vijuga gore dole, a na nekim delovima je sirok koliko jedan automobil. Voda za pice obavezno flasirana. Probajte kumkvat liker i slatko. Ne stidite se da berete limun jer ga ima svaka basta, a niko ga ne bere. On sluzi samo da rastera komarce. Naravno pitajte vlasnike prethodno za dozvolu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Agios Georgios je lepa plaza. Voda je topla i cista. Pesak je najsvetliji i najkrupniji na ostrvu znaci za 5-icu. Mane su kamenje u plicaku u sirini od jednog metra. Mnogi na plazi sklone to kamenje u plicaku pa naprave malu pescanu stazicu je je nadalje u vodi pesak. Ima takodje delova sa algama na dnu, koje znaju da se podinu kada su talasi. Ali nema djubreta i stroke. Hlada nema. Prilaz plazi je super. Put je uz samu plazu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ide li neko na Krf 22.08 preko Halo toursa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Agios Georgios je lepa plaza. Voda je topla i cista. Pesak je najsvetliji i najkrupniji na ostrvu znaci za 5-icu. Mane su kamenje u plicaku u sirini od jednog metra. Mnogi na plazi sklone to kamenje u plicaku pa naprave malu pescanu stazicu je je nadalje u vodi pesak. Ima takodje delova sa algama na dnu, koje znaju da se podinu kada su talasi. Ali nema djubreta i stroke. Hlada nema. Prilaz plazi je super. Put je uz samu plazu.

Izvini, da li govoris o Juznom Agios Georgiosu? po svim dosadasnjim komentarima i slikama ne odgovara mi tvom opisu. Kazu i na slikama je pesak taman, boja rdje, a niko nije pominjao kamenje i alge. da to nije Agios Gordis?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ipak si se odlučio za Krf! :) Koju si vilu uplatio? Na nekom forumu kao da sam video da neko pominje taj datum,ali nisma siguran! Srećno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Roli odluciLA sam se za Krf odavno nego sam se dugo premisljala oko smestaja i mesta....Uplatila sam vilu Nikonos nadam se da nisam pogresila...svidja mi se Dimitra ali ne mogu toliko da pesacim... jeste da je velika prednost kada je polazak u pitanju sedis pored bazena i uzivas a ovako blenes ispred vile.

Ako sam pogresila reci;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ide li neko na Krf 22.08 preko Halo toursa?

Idemo moja devojka i ja 22.08. preko Halo toursa ali smo mi uplatili vilu Dimitra.

Hteli smo mi da promenimo smestaj ali nas je Roli razuverio. Bolje bazen i blizina Ipsosa nego centar Dasije, iovako se necemo mnogo zadrzati na plazi u Dasiji.

Vidimo se u busu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sutra ODOH u agenciju ipak da zamenim umesto Nikonosa -Dimitra ..ipak kad bolje razmislim sto Roli kaze bazen je bazen...

Extra vidimo se u busu....i ja sa deckom :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na krstarici na njihovom forumu kazu da je Dimitra od plaze udaljena 40min.hoda :blink:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da odgovorim....

Igore Ns,moracu malo da premotam film za Pirgi. Pogledaću slike na aparatu... Puna mi glava informacij,pa ću ti javiti! :) Tamo neko vreme nisam bio sigurno,možda samo prošao kroz mesto.

Alexa,Atos je potrošio oko 30€ goriva za 3 dana,kako smo računali potrošnja oko 7.5 litara,ali napomiljem da je klima bila non-stop uključena na maximumu i danju i noću,jer su tih dana bile one paklene vrućine....

Salista,pešači se bogami... Postaviću snimak kolima,pa ćeš videti...

Milenaidaki,doći će i taj septembar... :) I ja kada sam u martu uplatio,mislio da je 20.06. jako daleko,ali je brže došlo nego što sam mislio!

Hvala na pohvalama!

Pa to je extra zadovaoljavajuca potrosnja! i ja sam razmisljao da uzmem auto slicnih karakteristika.Sada si potvrdio moja razmisljanja.Jos jedan razlog za dobar provod Na Krfu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, witchsandra, je l' to bio Agios Georgios juzni, onaj blizi Kavosu...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka