GOTAM

Montecatini terme

15 poruka u ovoj temi

Montecatini terme, vrlo simpaticno mestasce. Vrlo blizu Strade del soil, mozda 2-3 km od iskljucenja.

Da li je nko bio?

Mozda neka preporuka za ukusnu hranu i dobro vino?

Mozda neki obliznji vinograd sa degustacijom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo smo videli za 6 sati: lokalna vinarija sa restoranom http://www.fattoriailpoggio.it/

rose 7e(ove godine ga prvi put prave), bianco - 12, crveno barikirano 15e

degustacija 3 bela 3 crna uz sir i suvo 15e, sa povrcem 20, ceo rucak antipasti, primo i secundo i deserto, sa probavanjem vina i flasom po izboru 25e.

Iako u okolini ima sijaset putokaza do raznoh fatterija, ili ne primaju goste do veceri, ili su zatvorene za posete ( nismo ustanovili da li je to tako samo zato sto smo individualni gosti).

gradic LUCCA - parkiranje je 0.10e/h na parkiralistima van zidina. da ulaznih kapija imate da se prosetate mozda 200 metara, zavisi na kom ste parkiralistu, odlicno su oznacena.

parkiranje u unutrasnjosti zida Lucca, jedan sat 1.5 evra. dakle 15 puta vise. :)

spolja deluje kao da nema nista posebno da se vidii. a ustavri ima. bas je lepo za setnju, tipicni srednjevekovni grad, rekla bih:) manji od Sijene, nema brda, pa je laksi za hodanje, u tom smislu. mapa obavezna kako se ne bi izgubili - ako nema mape, onda se uvek moze kretati prema spoljnem zidu utvradjenja i po tom obodu se stize na izlaze/ulaze.

U blizini je selo Collodi. Veliki napisi kazu da je tu Pinokijo park. http://www.pinocchio.it/eng uper je za decu, ali ne bih znala da kazem kojeg uzrasta:) ulaznica je 20e za odrasle, za sve sadrzaje.

Iako nas je navigacija stalno upucivala na autostradu, mi smo se izvrteli lokalnim putevima, koji su savsim ok. nije stvar u ceni autostrade, nego u guzvi, guzvi, guzvi...

Pa ako je neko imao slicnih iskustava iz okoline...

Sutra o samima Termama...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Montecatini terme je predivno malo mesto na 47km od Firence.

Ja sam tamo bila u julu. Na mapi koju sam dobila pise da ima 232 hotela, sto je normalno s obzirom da je mesto banja.

Terme su prelepe (voda malo bljutava i slana, ali kazu da je zdrava ;)

Mesto je puno zelenila, starih kuca sa zaluzinama na prozorima koje su pretvorene u hotele, dusu dalo za setnju i odmor. Cak mi se cini i da vreme nesto sporije prolazi tamo ;)

Ako dodjete za vikend, morate da znate da sem par radnji u mestu, nista ne radi nedeljom i subotom rade ali skraceno.

Bili smo smesteni u hotelu Imperial garden u Giaccomo Pucini ulici. Hotel je sa 4 zvezdice, ali mislim da bi svakom hotelu trebalo da se skine po jedna zvezdica (to je moj utisak). Jedina prednost ovog hotela je sto ima bazen (doduse plitak) na krovu zgrade sa kog se pruza predivan pogled na celo mesto. Za temperature u julu, lepo je imati gde se bucnuti i osveziti, pa leci na lezaljke na krovu, uzivati u pogledu, u nekoj knjizi i predivnom miru i tisini.

Mesto je predivno za setnje, a polozaj je savrsen, jer se za oko sat vremena mogu napraviti izleti u Firencu, Pizu i Sijenu npr. Vozna karta do Firence je 3 eur u jednom pravcu i stize se za sat vremena klimatizovanim vozom (ni nalik na nase ;)

Meni se mesto jako svidelo.

Izmenjeno (turista8178)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre 2 dana sam se vratio iz Montecatini i nisam nesto odusevljen. Isao sam poslovno pa termalne bazene nisam imao vremena ni da pronadjem. Bio sam smesten u hotelu Columbia wellnes and spa Corso Roma 19. Hotel sa 4 zvezdice, trokrevetna soba 88 evra. Nisam rezervisao preko neta i kad smo stigli tamo recepcionar nam je rekao da je cena 125 evra. Da bi cena bila 88, moras preko booking.com da rezervises. Onda sam izvadio laptop i to uradio na licu mesta a on je ironicno vrteo glavom. Kad smo ga posle pitali gde je bazen, rekao nam je da je 7km udaljen od hotela....don-t_mention.gif

Oko 18 h smo izasli da prosetamo i na ulicama nismo sreli nikoga. Kao policijski cas!

Grad jeste lep, ali ulice su pune rupa kao kod nas.Rolere nema sanse neko da vozi, a i na bicikli bi tocak slomio po rupama.

Restorani se zatvaraju u 21h a pice smo popili u pizeriji koju drze Kinezi. Obilazeci grad bacili smo pogled i na izloge. Nema sredine: ili je u radnjama "ljuta Kina" od 5evra za komad ili je visoka moda od 300-500 evra za komad.

Siguran sam da bi utisak bio daleko bolji da sam ovo mesto posetio u letnjim mesecima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mart bas i nije vreme da Montecatini bude zivo mesto. U samom turistickom delu mesta jako malo ljudi zivi, tako da je vrlo verovatno da ce ulice biti puste ako nije sred sezone. U mestu ima jako mnogo hotela ciji turisti ozivaljavaju mesto. Italijani zive na rubu Montecatinija u malim kucama-u samom mestu je najvise hotela da bi turisti bili sto blize termama.

Ja sam bila u junu u hotelu Maestoso sa 3 zvezdice koji ima presladak bazen i neku vrstu djakuzija sto je odlicno. Isto sam bila u letnjem periodu u hotelu Imperial Garden koji ima 4 zvezdice. Razlika je samo sto je ulaz u ovaj sa 4 zvezdice lepsi i nesto su lepse sobe, ali bazen u Imperial garden hotelu nije ni za prineti-jeste da je na krovu i da ima super pogled na mesto, lezaljke na krovu gde je tisina i super je za uzivanje, ali je jako plitak bazen-taman da se smocite i na lezaljku na uzivanje i odmor. Bazen u Maestosu je mnogo bolji, moze da se pliva i jako je sladak, a djakuzi je samo veliki plus.

Cene koliko sam ja primetila ima kineskih, ima vrlo skkupih radnji (npr Paul Shark...) ali je bilo i onih sa srednje visokim cenama i kvalitetnom robom. Ja sam otisla jedan dan u izlet u Firencu, jer vozom se stize brzo i nije skupo, a voz ide jako cesto izmedju ta dva mesta.

Verovatno bi ti utisak bio mnogo bolji da si isao leti kada u mesto dolaze strani turisti, Italijani i turisti iz zapadne evrope (kojih je dok sam ja bila u oba hotela bilo dosta). U mestu se i jako trude da mesto ne bude mrtvo pa tokom letnjih meseci organizuju razne kulturne dogadjaje, festivale a imaju i malu operu.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad za vikend ludnica od guzve u gradu. Doslo je na stotine buseva iz Nemacke, Austrije, Spanije....

Za samop 1 mesec, kao da je drugi grad

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dajte neki predlog za neku vinariju,a da ne treba auto,naziv nekog dobrog vina srednje klase...ja idem sledece nedelje...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

[Nisam neki poznavalac vina pa ti ne mogu preporuciti vinariju, ali jedno sigurno znam da bez auta nemozes doci ni u jednu vinariju. Montekatini nema gradski prevoz, jer je malo mesto, a predpostavljam da su vinarije van grada.........

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sas...hvala u svakom slucaju...valjda nesto agencija organizuje...A TAXI?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna kada je poslednji voz iz Firence za Montecatini?

Da li ima voz do Sijene?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Firenca - Montekatini, zadnji voz ide u 22.10h.

Nema direktnog voza od Montekatinija do Sijene. Samo sa presedanjem u Firenci.

http://www.trenitalia.com/tcom-en

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Veliki pozdrav svima!

Za Uskrs ove godine idem sa drugaricama u Toskanu. Baza će nam biti Montekatini ali nećemo imati mnogo vremena da obilazimo sam gradić jer idemo na brojne fakultativne izlete. Ali bismo volele da vidimo Terme Tettucio. Da li neko zna da li se naplaćuje ulaz za razgledanje? Takodje, da li se naplaćuje ulaz u park u kojem se nalaze Terme ? Može li neka preporuka?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Sonjica78 Imala sam želju da vidim Terme Tettucio, ali sam zakasnila, Terme su bile zatvorene.. Mislim da rade do 19. Obilazak Montekatini Alta bio je lepa alternativa.

Proverite radno vreme Termi i vreme povratka sa izleta u Montekatini. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada sam ja bila, nije se naplacivao ulaz ni u park, ni u Terme. Jedino sto je te veceri bila neka opera u Termama za Vip goste, pa su deo ogradili, tj. zatvorili za one bez karte/pozivnice.  

Ali, ne drzi me za rec 100%, jer tada je bio neki vikend zdravlja, pa su bila razna desavanja i promocije, pa mozda to ima veze sa besplatnim ulazom, a mozda i ne :neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887853
    Ukupno poruka