mina82

Rentiranje kola u Barseloni

4 poruke u ovoj temi

Pozdrav svim ljubiteljima putovanja...

Moj decko i ja sredinom septembra krecemo put Spanije. Plan je sledeci: 5 danja Ljoret i 4 dana Barsa. Istrazujuci po netu nasli smo dosta zanimljivih mesta po Costa Bravi i planirali smo da ih obidjemo kolima. Ideja je da kola iznajmimo na aerodromu na 5 dana posto nam po Barsi definitivno ne trebaju :). Interesuje me kakva su Vasa iskustva sa najamom kola na aerodromu u Barseloni? Hvala unapred na odgovoru. Pozdrav...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konkretno, nemam iskustva oko rentiranja auta na aerodromu u Barseloni, ali sve mu to dođe na isto. Odnosno princip rentiranja je isti. Moj predlog je da kola rezervišete preko interneta, i sve se lepo dogovorite unapred. Kola će vas čekati na aerodromu u dogovoreno vreme i tako će te gubiti najmanje vremena, a njega nikada dosta. Naročiti na ovakvim blic putovanjima. Ja sam u dva navrata rentirao preko http://www.economycarrentals.com/ , istina, to je bilo za Grčku, ali to ne menja stvar. Rade oni po celoj Europi. Oba puta sam rentirao manji auto. Jednom je to bio Hyndai Getz, i drugi put Toyota Aygo. Uvek su sve lepo ispoštovali. Kola su uvek bila gotovo nova, sa 8 - 10 hiljada kilometara. Za rentiranje preko njih, za 5 dana, mesto preuzimanja kola - aerodrom, manji auto, ti treba oko 85- 90e. Sa svim osiguranjem. Nemojte zaboraviti da je javni prevoz oko Barselone dobro organizovan. Naročito primorski deo. Tako da i nema neke velike potrebe za rentiranjem. E sada, ako se ide u obilazak u unutrašnjost, to je već nešto drugo. Onda su kola sigurno dobrodošla. Mada, ruku na srce ni rentiranje nije skupo.

P.S.

Obavezno ponesite GPS.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Vam na informacijama. Prvi put treba da iznajmim kola u inostranstvu i pravo da Vam kazem procitala sam dosta negativnih komentara o gomili kompanija. Kompanija koju ste mi predlozili je bila i moj prvi izbor ali sam i o njoj nasla bas dosta negativnih komentara. Sada mi je definitivno lakse kada znam da je neko od nasih imao pozitivna iskustva sa njima. Nije lako naci merodavne informacije u sumi podataka na netu. Jos jedna sitnica koja me interesuje jeste da li ste imali neke dodatne troskove prilikom preuzimanja kola? Hvala Vam unapred. Pozdrav...

Izmenjeno (mina82)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada sam prvi put rentirao kola kod njih, predstavnica lokalne rent-a car agencije, sa kojom je economycarrentals sklopio dogovor, je od mene tražila depozit od nekih 100-150e, ne sećam se tačno, prilikom preuzimanja kola. Zahtevao sam da mi da potvrdu da sam joj predao ovaj novac, kao depozit. Ovaj novac sam i dobio nazad prilikom razduživanja. Ovo se sve dešavalo na Krfu. Prilikom drugog rentiranja, na Skiatosu, niko mi nije tražio nikakav depozit. Ovo verovatno zavisi od politike lokalnih agencija, sa kojom economy ima dogovor. Istina, nisam čitao odredbe i pravila kod economy-a, a koja su objavljena na njihovom sajtu, ali smatram da to (depozit) nisam morao dati. Možda sam mogao ući u neku raspravu, da ne kažem prepirku sa njom, da zovem economy, itd,itd, i na taj način izbegnem depozit, ali nisam hteo da dižem tenziju i samo gubim vreme i nerve, pa sam odmah pristao. Jer zapravo u oba slučaja rentiranja, sve je bilo unapred plaćeno. Tako funkcioniše economy. A s ozirom da je ugovorom o rentiranju sa economy-jem skoro sve obuhvaćeno kroz raznorazna osiguranja (istina, nije baš SVE), nisam video svrhu tog depozita. Ali ajde, bilo pa prošlo. Nasuprot svega ovoga, kao što rekoh, u drugom slučaju niko mi nije ništa tražio. Ako te nešto još interesuje, slobodno pitaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26318
    Ukupno tema
    877766
    Ukupno poruka