BCV

Porodično letovanje na Kefaloniji-putopis

@spassanja odgovor na pp

@bcv

FANTASTIČNO!!! Doživljaj koji će klinci siguran sam dugo pamtiti i što je najbitnije naučiti da postoje neki mnogo viši nivoi letovanja i odmora. Pozdrav uz zahvalnost za izuzetan putopis!

BCV, bravo za izveštaj i sjajne fotke! Šteta za Fteri - međutim, ruke su nam vezane s obzirom da su lokalci u Zoli potpuno nezainteresovani za turiste i zaradu. Kad ti u julu nisi uspeo da savataš tog momka što iznajmljuje čamce, u septembru će to tek biti nemoguća misija. Jelenip svaka čast, ali retko ko će 4 dana za redom biti raspoložen da silazi u Zolu, sa potpuno neizvesnim ishodom.

Sreća što je Platia Ammos dostupna sa kopna, toliko je divna da nadoknađuje i ono što ne uspevamo da realizujemo :)

Evo još nekih slika Platie Ammos:

img1203gz.jpg

img1205ju.jpg

img1206ys.jpg

Izmenjeno (BCV)

Prelepa Platia Amos... :) Na ovoj plaži je bila najčistija voda, nijedne jedine trunke... :)

BCV, hvala ti sto si mi ulepsao ovih 10 minuta koje sam provela citajuci putopis. Moram da dodam i da je ovo veliko ohrabrenje za nas sa malom decom. Ljubitelji smo aktivnog odmora koji smo do sada praktikovali sa jednim detetom, ne znam kakva ce nam organizacija biti sledece godine kad cemo ici prosireni za jos jednog clana porodice. Ali u svakom slucaju je Kefalonija u planu, mozda ne bas sledece godine, ali one naredne sigurno.

Fotografije su fenomenalne!

Puno hvala svima na lepim rečima. Drago mi je da sam bar delimično uspeo da dočaram ova dva prelepa ostrva i ohrabrim parove sa decom da i mi možemo još kako uživati na ovim destinacijama.

Svaka cast na prelepom putopisu, mi smo ove godine pocetkom jula bili u Pargi i isto tako volimo malo aktivniji turizam pa smo isli na nekoliko izleta (ostrva Paxos i Antipaxos, Lefkada, i plaze Porto Katziki, Kathizma, Lichnos beach i naravno Valtos ), sve to u pratnji dece, dve devojcice od 4 i 6 godina, koje su to sve super podnele, tako da su nam apetiti porasli i za sledecu godinu ozbiljno razmatramo Kefaloniju, a tvoj nam je putopis puno pomogao da je najverovatnije i prihvatimo. Zanima me gde ste bili smesteni u Lasi, kako se zove vila i preko kog sajta ste je nasli, i mi trazimo sa pogledom na more. Jos samo kakva je bila temperatura vode posto nam je u Pargi oko 1.jula bila 2-3 dana hladna voda a posle je bilo ok. Pozdrav i sve najbolje

E svaka vam čast, tako i treba a ne "Baciti sidro" u jednom mestu i tu provesti deset dana. Lično smatram da deca ne bi trebala da budu prepreka za ovu vrstu odmora već je to često izgovor odraslih koji to ne vole ili nemaju dovoljno volje da i klince navikavaju na aktivan odmor.

Što se tiče smeštaja u Lasiju, pomenu sam u temi: "Smeštaj na kefaloniji", http://www.putovanja...-na-kefaloniji/

a ako vam je potrebna dodatna informacija u vezi istog slobodno pitajte.

Što se tiče temperature mora u prvoj polovini jula (kad smo i bili), mogu reći da mi nismo primetili neku veliku razliku izmedju Egejskog i Jonskog mora. Ipak, kao i na Lefkadi se dešava da naiđe hladna struja ali na istoj plaži već sledećeg jutra može biti potpuno prijatna voda za kupanje. Naravno, kad kažem hladna ne mislim nešto nepodnošljivo. Takođe se ovde na forumu s razlogom pominje i ćudljivo Jonsko more jer smo mi u do 20.7. na Kefaloniji i Lefkadi imali veoma stabilne vremenske uslove dok je već sledećeg dana, po rečima forumaša, počeo veoma jak vetar koji je trajao do samog kraja meseca. Kad bolje razmislim u tom periodu je i kod nas bilo jako nestabilno vreme.

U suštini, temperatura mora u periodu kada smo mi bili je bila savim prijatna za kupanje.

Veliki pozdrav.

Ponovo vraćene fotografije. :klap:

Izmenjeno (BCV)

Prlep putopis, svaka cas i za fotografije, videla sam ovo i prosle godine ne znam kako nisam komentarisala. Sad sam se prisetila naseg proslogodisnjeg letovanja na prelepoj Kefaloniji. Mi smo isli sa bebom, videli smo vecinu ovih plaza, ali nismo isli na onu sa stepenicama, steta, ostaje nam za neki drugi put, nadam se.

E BCV svaka Vam čast! U stvari svaka čast klincima kada se popeše do parkinga kod Platia Amos plaže! Ja još nemam klince (ali ih planiram) a Kefa nam je zaista prelepo ostrvo i stvarno se plašim da li će klinci moći da prežive naš tempo odmora, ali posle ovoga ih... Hvala na lepom putopisu. Izmamio mi je osmehe na lice (pogotovu onaj deo o podmićivanju sladoledom) :hahaha:

citza, :thankyou2: Čim ste se sa bebom otisnuli na Kefaloniju biće sigurno još puno, puno još lepših prilika.

Veliki pozdrav!

kotahila, :hello: vratili smo se pre dva dana sa Lefkade i sad vidim da ste vi na Kefaloniji. Uživajte, nadam se da se je vetar smirio i da ste najzad uspeli da posetite i Platiu Amos :)

Što se tiče klinaca, nije to neki poduhvat kada postoji volja jer su i klinci srećni kad vide roditelje koji se raduju kao mala deca kad postignu neki cilj tj. kada se najzad nađu na nekoj od dugo priželjkivanih plaža. :yesss:

Želim vam da ubrzo realizujete planove, :D pa za koju god da uživate u proširenom sastavu na puno ovakvih i još lepših destinacija. :cvetak:

Veliki pozdrav i lep provod ako se već niste vratili.

Do povratka sa Kefalonije ostajemo u blizini Lasija i odlučujemo se za obilazak plaža oko White Rock kompleksa hotela: img1756ma.jpgimg1760ev.jpgi deo koji se nastavlja na Platis Gialos sa prirodnim hladom tokom većeg dela dana: img1778ht.jpgimg1786uz.jpgimg1791kt.jpgJedanaestog dana krećemo prema Lefkadi još jednom se opraštajući od nama omiljene Mirtos plaže: :klanja: img1861sy.jpgStižemo u Fiskardo malo ranije kako bi pre kupovine karata i ukrcavanja na trajekt još malo uživali u lepotama Kefalonije i ovog prelepog malog mesta koji je jedino ostalo sačuvano od razornog zemljotresa. img1862bb.jpgimg1865t.jpgimg1866x.jpgimg1869rv.jpgimg1881ek.jpgimg1884f.jpgimg1892c.jpgimg1896yj.jpgDolazak trajekta i ukrcavanje: img1897fm.jpgimg1900n.jpgimg1903dp.jpgPozdrav sa Kefom do neke sledeće prilike :sad2: img1912z.jpg Nastavak u drugoj temi

Najbolji putopis koji sam procitala, mi sledece godine sigurno idemo na Kefaloniju. Hteli smo i ove ali su ukunuli carter, a imala sam utisak da je naporno i dugo voziti se kolima sa malim detetom.

Jos jednom bravo :aplauz:

Hvala Lidija J :cvetak:

Što se tiče puta, po meni on nije nešto posebno naporan zato što se najvećim delom ide odličnim autoputem i nekih stotinak km magistralnim do Lefkade. Mi smo ovaj deo prešli noću tako da su deca spavala na zadnjem sedištu i nisu ga praktično ni osetila. Do duše oni su se probudili tek prilikom ukrcavanja na trajekt iz Vasilikija na Lefkadi. :rolleyes: Naravno postoji i odlična varijanta noćenja u Metsovi i tada je put još jednostavniji i pravo je uživanje. Išli smo kolima i na Zakintos i to kada su deca bila još manja i u odnosu na tu putešestviju odlazak na Kefaloniju je dečija šala. Sa druge strane, kola su vam neophodna na Kefaloniji iz već pomeutih razloga u putopisu (da se ne ponavljam). Zbog toga vas savetujem da ne brinete mnogo za put i ne odbacujete varijantu odlaska autom.

Veliki pozdrav i sve najlepše.