Jellena25

El Arenal, Majorca

106 poruka u ovoj temi

Cena renta car-a je 35evra/dan ( za te pare su u ponudi ford ka i panda). Sto vise dana uzmes, to je jeftinije. Cini mi se 2-3 dana 32evra/dan, 4-5 dana 30 evra/dan, 6-7 dana 28evra/dan. Predstavnice Argusa ce vam takodje predloziti Rajku, kao i svi na forumu. Verovatno si cula za nju!? Nasa zena. koja tamo zivi oko 12 godina i radi u Can Pastilli u Rojal rentu.

U hotelu je takodje ista cena reniranja, ALI nije uracunato osiguranje koje se doplacuje 6evra po danu! E tu hoce da prevare!

Tako da bih ti i ja savetovala Rajku! Posebno izadje u susret nasim ljudima (da popust, ili da auto jedan dan duze...).

Hoce cak da organizuje da neko dodje po vas u hotel, pa da vas doveze do nje, u Can Pastillu. Ma super zena! ;)

Sto se tice plaza...svi hvale Es Trenc... Kada smo mi otisli bila je prilicno prljava i prepuna morske trave, koju su doneli talasi... Tako da mi nije ostala u nekom lepom secanju... Lepe su plaze kod mesta Cala Ratjada, konkretno Cala Agulla... Onda plaza Formentor... Mada su sve dosta udaljene. Cala Mondrago je nesto bliza, a dopala nam se, kao i plaza Es Dolch, kod mesta Colonia Sant Jordi.

Ima ih bas dosta , tako da je najbolje sesti u auto i polako krenuti u obilazak juzne i istocne obale.

Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao,

Da li je neko bio u hotelu u Fergus style torre azul u El Arenalu? Interesuje me kakav je hotel i koliko je udaljen od plaze? Takodje, interesuje me da li je El Arenal toliko los kao sto svi pisu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima na forumu :D

Hteo bih da sa forumasima podelim svoje utiske sa odmora i zahvalim na korisnim saveima koje sam ovde pokupio pre odlaska na odmor sa porodicom i  prijateljima ( znaci dva relativno mladja  para sa malom decom i bebom). Imam malo vise slobodnog vremena pa cu  dati sebi oduska u pisanju.:rolleyes:

Elem, boravili smo u Arenalu nadomak Palme od 6.9 do 16.9. u hotelu Palma Mazas na bazi polupansiona  preko Robinzona. Super smo se proveli, iskupali, osuncali, obisli, shopingovali  i toplo preporucujem svima da obidju ovaj deo Spanije. Mogli bi bez problema da ostanemo jos nedelju dana da smo u prilici. Sigurno ima i drugih dobrih mesta po Evropi za letovanje, ali mislim da je Spanija primer dobro organizovanog turizma (prethodnih godina smo bili u Lloret de Mar-u, blizu Barse i ovaj odmor je potvrdio prethodni utisak). Za one koje vole aktivan odmor, kombinacija leskarenja i obilska znamenitosti, ovo je prava stvar. Poredjenja radi, u Tunisu 7dana nam je bilo sasvim dosta jer nema bog zna sta da se vidi niti je sve tako sredjeno, cisto, organizovano. Pa da krenemo redom....

Put i agencija

Rani jutarnji carter  Jatom (oko 6 ) tj low cost cerkom firmom   kako u polasku tako i u dolasku. Let traje oko 2h20min Sve korektno osim posluzenja gde smo dobili vegetarijanski mali sendvic i vodu. Za sokove, kafu doplata je u avionu oko 150din. Sto nije puno, ali s obzirom na da je karta skuplja nego smestaj mislim da smo zasluzili standardno posluzenje.  Takodje nedovoljan broj cebadi i jastuka s obzirom da je bilo dosta male dece i starijih ljudi. U odlasku je bila bolja prica. Aerodrom u Palmi je ogroman sa jakim saobracajem. Merili smo da na svaka 2min. avion polece/slece i tako 24 sata. Velike  su guzve na aerodromu i moj savet je da na odlasku cim cekirate prtljag krenete na terminal za boarding jer ce vam trebati oko 45 min da stignete do gate. Inace organizacija Robinzona  je jako losa.  Na izlazu sa terminala,cekao nas je predstavnik i javio samo broj autobusa. To ne bi bio problem da ima desetak autobusa na parkingu ali kada ih ima 100-ak onda je muka naci. Jednostavno se covek izgubi pa mora da luta. To bi se i nama desilo da slucajno ispred nas nije pojavio drugi vodic koji nam je pokazao gde tacno da idemo. Takodje, vodici nisu bili sa nama u autobusu ni kada smo dolazili ni kada smo odlazili iz hotela. Vozac nas nije ostavio ispred hotela vec na mestu obelezom za parking buseva,pri tome ne zna engleski tako da smo malo lutali. Hotel je na oko 2 minuta ali se ne vidi iz prve jer je malo zavucen. Prvi put mi se tako nesto desilo sto je krajnje neodgovorno i neprofesionalno.  To sto su vodici( njih dvoje) bili vodici i za Kontiki, Filip Travel i jos neke agencije,  nije nikakvo opravdanje. U toku boravka videli smo ih jos jednom kada su dosli da pokupe lovu za izlete i tada smo culi neku zivu rec koje plaze obici sta videti i sl. Devojka iz agencije  je bila ljubazna i predusretljiva. Da ne zaboravim, u hotelu smo bili negde oko 10:30-11. Hotel je na 20 min od aerodroma ako nije guzva na putu ali se prethodno treba iscupati. Sobe se izdaju od 14 h.Naravno  u sobi blizu recepcije ostavite prtljag.

Hotel, Arenal, plaza, vreme

Hotel Palma Mazas  je kategorisan sa 2 zvezdice iako bi skoro mogao da prodje sa 3. Cist, svetao,uredan  i reklo bi se da je skoro renoviran. Izgleda mnogo bolje nego na slikama.  Hotel ima bazen i sun deck koji je od jutra bio krcat Nemcima i Englezima. (Uopste ne kapiram ljude koji dodju na more a ne mrdaju se sa bazena po ceo dan ).  Osoblje je ljubazno i predusretljivo.  Dobili smo trokrevetnu  sobu sa TV, malim kupatilom, malim ormanom (sluzio kao ostava) i terasom. Uvek ima tople vode. Inace, voda iz cesme nije preporucljiva za pice. Hotel nema klimu (ali nije nam ni trebala, kako je u julu, avgustu  bez iste ne znam) i frizider sto je mana 1. Mana 2 je sto je dorucak bio ne tako raznovrsan npr.  bez jaja u bilo kom obliku, slaninice i virsli.  U Lloretu je bio 3x veci izbor za dorucak , a hotel je bio losiji. Uvek su se vrtele 3-4 vrste pahuljica, 2-3 vrste  ne tako dobrih salama, trapist (nekad  sira nije ni bilo), dzemovi, standardni i vocni jogurt, mleko, caj, kafe i sokovi iz aparata. Tako da je taj deo opisa sa trip advisor bio tacan. Vecera je bila sasvim OK (supa, 6-7 vrsti salata, 3 glavna jela-sa  raznim mesom, povrcem , testeninama i uvek riba), voce (dinje i lubenice), kolaci, sladoledi. Sve je na bazi svedskog stola, ukusno i obimno. Cene u baru su oko 2.8e  za pepsi (ne sluze Coke) i pivo. Svidela mi se fora gde ubacite 1e u aparat koji vam iskoka kokice. Internet se naplacivao mislim 1dan je bio 4e.  Hotel je bio krcat najvise Nemcima, Englezima i ponekim Rusima, Cesima,Madjarima sa mladjom, starijom ekipom i penzosima.Hotel ima neku finu atmosferu.   Napominjem da postoji i hotel Palma Mazas2 , na 5 min. od naseg koje je bio losiji npr.nisu imali TV u sobi i gosti su se za veceru hranili kod nas. Tako da vodite racuna koji hotel birate i za koju cenu.

Sam hotel je u rezidencijalnom mirnom delu, bez buke i preteranog saobracaja, na 2 min je stanica  busa 23 koja vozi direktno do Palme na svakih cca. sat vremena,  na 10 min peske je supermarket Merkadona, ima nekoliko decjih parkica. Da ne spominjem da je sve od te stanice do plaze kao i duz same plaze nacickano kaficima, barovima, iskotekama, restoranima,fast food,  prodavnicama, hotelima, rent-a-car ma sve i svasta, standardni turisticki folklor. Bitno je da je blizu i hotela (za ne daj boze) i mali dispanzer sa kojim  je Dunav osiguranje ( ali i Uniqa, Delta Generali ) ima dil. Mi smo uzeli porodicno Dunav osig. jer najvise  pokriva do 35,000e +150e zubar a medju najjeftinijima ( oko 2,800din za 10 dana). Do pocetka glavne strafte (kod marine) koja se proteze  sve do  Can Pastille cca. 5-6km. laganim hodom treba nekih 15 min. Nezgodno je sto se u povratku morate penjati nekih 150-200m i nije bas lagano uzbrdica. Mi smo se kupali odmah posle te marine  i to je jedini deo plaze gde se moze uzivati u hladu palmi na samoj plazi. Generalno, plaze su peskovite tipa prah  i plitke nekih do 100m sa pescanim dnom.  Sve plaze su ciste, odrzavane, kante na svakih 15 metara, sa spasiocima tipa Baywatch  i tusevima na svakom izlazu.  Zanimljiv detalj je bio da se jedan Svaba u toku dana toliko olesio da ga je lik iz komunalnog terao da ide u more da baci peglu a ne na plazu :-)  Voda je dosta slana, cista i topla. U delu blize obali ume da se zamuti zbog velikog broja ljudi. Miris joda se ne oseca u vazduhu pa cak i kad pirka neki vetric. Non stop ima nekog vetrica ali nista neprijatno.  Taj sam duz cele plaze je uradjen tako da postoji siroka cesta za kola sa ogranicenjem brzine od 30km i sa obe strane su setalista  za pesake i bicikliste kako uz samu plazu tako i sa kontra strane sa gore spomenutim folklorom. Ulice/setalista ciste i uredne. Nigde nema semafora, ali je kultura vozaca takva da svi postuju propise i obavezno zaustavljanje na pesackom.Nigde trka ,frka , dernjava, sirene i sl. Zanimljivo je da nije tolika cirkulacija saobracaja uz plazu.  Murija po ceo dan patrolira straftom i dizu kola ko god parkira gde ne treba. Jako puno ima zelenila . Orijentiri su kafici na setalistu uz obalu od kafica B1 do B14. Nama je trebalo brzim hodom oko 45-1 sat da prepesacimo istu uz obalu. Free internet imate oko tih kafica, mada treba vremena da se zakacite. Arenal vazi za nemacki deo. U par mahova sam se osecao kao Minhenu ili Becu jer ih ima mali milion. Tako da su i natpisi dvojezicni.  O kulturi ponasanja ne vredi trositi rei ali nisu agresivni i problematicni. U julu/avgustu kazu da je mnogo ludje ali nista manje krcato na ulicama nego kad smo bili. Inace, Spanci su ovde predusretljivi, ljubazni, vecina prica bar jedan strani jezik ili nemacki ili spanski tako da je komunikacija mnogo laksa nego npr u lloret de Mar i Barsi.  S druge strane,doziveli smo neprijatnost u jednoj situaciji.  Isli smo u solo aranzmanu na izlet do Alkudije. Bus krcat , mi sa malim detetom,  niko nije hteo da se ponudi da ustane. To mi je van svake pameti. Tako da je supruga iscimala neku devojku  da se pomeri.

Vreme nas je posluzilo i brzo se menja. Vreme je bilo odlicno, suncano nekad bez a nekad sa manjim/vecim oblacima koji se non stop smenjuju i  sa max temp. oko 27C-30C. Noci su prijatne i nisu prohladne. Vazduh je suvlji nego u Bgd. Treci dan smo imali oblacno vreme prepodne u Arenalu , ali se do rucka skroz prolepsalo u Palmi.  Mi smo imali samo jedan dan neku kisicu i to smo iskoristili za izlet do Valdemose pa cak i tad se poslepodne razvedrilo i granulo sunce.  Tura pre nas je imala skoro svaki dan kisu i ruzno vreme.

Cene

Sto bi se reklo ’ A cijena? Ah, cijena , prava sitnica’. U kaficima, restoranima, fast food je udaranje po usima. Kola 2.5e, veliko pivo 3.5e, parce neke nazovi pice 2.5e, kebab 4.5e,espresso 1.5e. Kokteli od 5e. Mi smo rucali kod nekih Kineza gde je dnevni meni po osobi 7e (sve sa supom, glavnim jelom i dezertom). Ali smo isto rucali za 25 e u srednje skupom restoranu za dvoje. Posebno su mi se svideli sendvici sa prsutom u Palmi tipa 1/3 bageta sa dosta prsute za 4 evra ili italijanska pizza kod `konja`. Merkadona je kao nas DIS gde smo kupovali sokove,vodu,grickalice i ostalo. Cene su kao u Bgd. Riba im je jeftinija nego kod nas, ali  kozmetika skuplja recimo.  U malim Spar je za nijansu skuplje, dok je najskuplje u malim radnjama uz setaliste. Tu smo voce (seckana lubenica sa grozdjem ) u casi placali 2.5e-3 e, u Sparu oko 1.5e-2e. Cigare oko 4.5e za Lucky.  Cigarilosi od 0.2/kom, tompusi od 0.5e do 5e/kom. U malim radnjama,  tobaco shopovima kreditne i debitne kartice primaju kada suma predje 10e.  Uzmite pakovanje od 10 bus karata (u svakoj tobaco rsadnji) i platicete 10e. U suprotnom karta kod vozaca je 1.5e jedan pravac. Rent a car za 3 dana , 7 sedista auto, je  180e  zajedno sa 3 decja sedista, punim osiguranjem. Jedan dan za manji auto npr. Hyndai i20 je 40e.Nisam siguran, mislim da je dizel oko 1.2e. Kola se moraju vratiti do 20h zadnjeg dana rentiranja inace vam naplate i sledeci dan. Samo pasos i vozacka dozvola (medjunarodna vozacka ne treba) su potrebni za ugovor.  Inace u nekim stvarima preteruju i gledaju da izvuku sto vise love npr.  mini golf 7 e/odrasli, 4e /deca. Muzeji, atrakcije su posebna prica. Npr. Aqarium 24e/odrasli,14e deca (topla preporuka da se obidje), Sopenov muzej 7e i sl. Sve u svemu, za nas standard prilicno skupo. Gore navedeno vazi i za Palmu kao i unutrasnjost (npr. Valdemosa i Alkudia).  S druge strane, u Fashion park  na 20min voznje busem od Palme sam pazario L501 za 60e, detetu patike Nike za 20e. (ostalo nije bas bilo povoljno). U Sferi smo uzeli dosta garderobe za dete za male pare (na zadnoj rasprodaji znaci po preostali komad ).

Palma i izleti

Palmu- treba doziveti i ne vredi je prepricavati. Podseca me na Barselonu u malom.  Stari grad je jako zanimljiv, ulice odisu nekim smekom, trgovi, katedrala, deo oko marine, arhitekrura , fasade, zelenilo ma extra. Podjednako je lepa i ziva kako nocu tako i danu. Mana je sto se radnje, butici zatvaraju oko 21.30-22. a nedeljom malo sta radi. (U Arenalu je slicno.)  Inace bih rekao da radnim danima  malo Spanaca izadje u setnju tek tako predvece. Sve su uglavnom  stranci.

Valdemosa – ljupko spansko selo na 45min.voznje prigradskim busem  od Palme.  2 e karta .Obavezno otici.

Alcudia – severni deo ostrva. Stari grad je simpatican ali mali u svakom slucaju vredi svratiti. Od grada do zaliva idu busevi na svakih 5 min i cena je 1.5e bez obzira na koji deo uvale idete. Tamo sam video najlepse plaze. Plavo nebo bez oblacka,  beo prah pesak, kristalno cista voda (doduse nije bilo mnogo kupaca), sa borovima na obali (bar tamo gde smo se kupali), mir , tisina,  ma sat vremena nismo izlazili iz vode, extra.  Rekao bih da je taj deo ostrva manje atraktivan za islaske  i vise je za neki mirniji odmor. Inace, od Palme saobraca bus 351 na pun sat, povratna je 10e i stize se za 1sat. Mi smo taj dan isli do Fashion Parka u shoping, (bus  te ostavi ispred samog ulaza + postoji voz na 5min setnje od outleta), odatle vozom do grada Inka-3e., polasci na svakih 15min. U gradu Inka bus stanica nije odmah kod zeleznicke nego smo isli na drugi deo grada peske jedno 30 min., i tamo hvatali bus 351 do Alcudia i stigli za 30min. Mislim da je karta bila oko 6e. Inka ne izgleda nista specijalno.

Prevoz i putevi su im odlicni i dobro organizovani. Iz Palme su polasci gde god kako busem tako i vozom. Prevoz im je tacan, cist, klimatizovan. Deca do ne znam koliko godina  ne placaju kartu. U sustini, kola vam trebaju ako hocete da obilazite Cale ili male zalive zbog kupanja., ali kako ko voli. Iz Arenala krecu dva busa 23 i 25 koja voze do Palme tj Spanskog trga gde se nalazi podzemna glavna bus i zeleznicka stanica. Bus 25 , cesce ide, polazi kod B1 i saobraca do 2-3 ujutru.  http://www.tib.org

Na kraju, za svakog ima po nesto i svakom bih preporucio da dodje na Majorku i provede odmor bar 15dana. Sigurno se nece pokajati.Ja sam malo nasiroko i nadugacko....:smorilo:

 

 

 

 

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao društvo,

Ove godine sam se odlučio za El Arenal. Najverovatnije hotel IPANEMA PARK/BEACH. Molim vas za utiske ko je letovao u ovom hotelu? I sve informacije vezane za hotel i mesto, ostrvo su dobrodošle.

Hvala unapred,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rasha 2013 nisam bio u tom hotelu ali evo sta sam cuo u toku svog odabira...samo obrati paznju da je taj hotel na nekom brdu i da se treba spustati i peti nekih 15 do 20 minuta od i do plaze..tako proracunasmo u agenciji.ne znam da li ides sam,malom decom, drustvom...takodje hotel je u mestu koje vrvi od pijanih nemaca po plazi i svuda...ako trazis lud nocni provod onda je ok...to su dva hotela pa sam citao da se do tamo ne zna u kom ces biti...meni ga prijateljica iz agencije nije preporucila kaze da uvek ostane do last minute u ponudi...ali opet  ja imam malo dete pa mozda moji razlozi nemaju veze sa tobom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru. Idem sa devojkom i nisam ni ja da mi neko skače po glavi, jer sam to isto prošao na Rodosu. Išao sam logikom nije hotel od 1 i 2 zvezdice i nema nigde ono "preporuka za mlade" pa rek'o možda je mirniji hotel, ali dobro.Nisam pametan šta odabrati i gde ići, a da je ok i mesto, a i cena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam preko koga si gledao ali pogledaj ponudu robinzona...oni mi deluju najbolji po cenama...a imaju 10 nocenja.imaju i specijalne ponude...ja sam uzeo can pastilla jer je najblizi palma citiju gde zelim da idemo cesce...ako si za miran provod sa devojkom to je ok lokacija...ako hoces akciju dan i noc onda arenal ili magaluf...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

leto2015 hvala na inf.nisam cuo nista za taj shopping centar ,kazem ti raspitavao sam se malo gdje najbolje otici na Majorci, svi su mi rekli da izbjegnem arenal ili magaluf posto su tamo klinci i dosta je bucno nocu...e sada dosta bolja opcija po meni je  Can Pastillu  bas zbog polozaja sto si vec napisao ,a i tu je nasa Rajka:Dsa renta car...Jedino se bojim nocu da necu imati gdje izaci:neznam:

 

 
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima mi smo isto gledali Al Arenal Ipanema Robinson, mladi smo, e sad nismo nesto preterano raspolozeni za pijane nemce , ali posto planiramo svakako da se vozamo po ostrvu i istrazujemo kontamo da ih necemo nesto ni primecivati? :) Btw za hotel Ipanema nisam cula da je bas u brdu, cula sam da je blizu centra desavanja i da je plaza oko 400 - 500 metara, hrana odlicna i da je cisto uredno itd.

Mi smo mislili Can Pastillu prvo medjutim, citala sam da je doosta dosadna, i da avioni konstantno slecu i polecu i da bas ume da bude bucno i nesnosno, a uvece poprilicno pusto. Rekla kazala, nisam pametna :) 

Inace, kakav je jul na Majorci, verujem da je toplo? :D

Izmenjeno (Mind)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cobra25 shopping centar je s estada palma shopping mislim da je ipak u palma citiju.otvara se u junu. Što se izlaska tiče...mislim da je 8km malo da se predje do palme ili peške neki idu duž plaže su kažu kafići sve duž playa de palma i arenala...mada razumem...ja idem sa malim detetom pa ne razmišljam o žurkama hahaha.ako planiras auto onda ti je svejedno gde ćeš izlaziti...svako veče drugi grad :-)

Mind - u pravu si da je can pastilla mirna i vise za porodice...ako idete kolima po ostrvu onda je svejedno...mada sam citao da je nocu nemoguce spavati u arenalu...nije bukvalno brdo ali jeste uzbrdo...ako si nor trcala 400 metara koliko je staza...onda to nije malo a ako jos hodas onda opet 15 do 20 min po suncu, dobro ti ne sa malim detetom, onda je to smorno svaki dan mozdabpo dva puta dnevno...ali ne kazem da svakome ne odgovara...ja sam samo rekao sta je meni rekla prijateljica iz jedne agencije. U pravu si za avione...ali sam o hotelima citao na trip advisor da mnogi kazu da nista nisu culi niti obracali paznju...e sad ko zna...e sad meni i u bg lete avioni iznad zgrade :-) pa ne cujem....a i da cujem to cu zrtvovati zarad blizine palma citiju...koliko sam citao kuzu da je jako toplo i topla voda u drugoj polovini jula i avgust...i ja se sve nesto bojim da nije hladna voda...jer smo navikli na jug mediterana i juznije tipa tunis, malta,egipat,kipar,turska,krit...nadam se da nema nekih kisa koje traju danima npr...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao društvo,

Za mesec dana idem u El Arenal pa me zanima da mi napišete koje plaže treba obavezno obići na Majorci za tih 10dana?

Hvala unapred,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi,

upravo se vratili sa Majorke. Mi smo bili smešteni u El Arenalu, hotel Manaus. Svi utisci koje je sa nama podelio GagaBg su potpuno tačni.

Ovde bih samo dodao dve stvari:

- pazite se kad iznajmljute kola - mi smo imali situaciju da nam čovek govori da auto košta 100E tri dana sa punim osiguranjem (full insurance) i mi damo depozit sasvim zadovoljni cenom i automobilom, a kada dodjemo po kola ujutru i da uplatimo ostatak duga, onda nas sačeka priča da treba dodati još 30E do pravog punog osiguranje, pošto ono prvo "full insurance" nije bas full, nego samo za štete do 500E. Plus na to ide pričica da ako ti neko ukrade auto, ili bude veća šteta od 500E, onda ti sam moraš da pokriješ razliku... (u tom trenutku pomisliš da bi čovek mogao da dodje i da ga sam polupa, ko zna šta mu je na pametu, i mi smo se naravno odlučili da platimo i taj reket, da nas ne boli glava. Al eto savet vama da proverite uslove unapred.

- druga stvar je ekskurzija koju organizuju vodiči - predstavnici agencija preko kojih smo išli. U pitanju je tura Valjdemosa-Sojer-Port de Sojer. Cena ove ture je bila 59E, što je po meni prilično visoka cena za ono što smo dobili. Tura se sastojala iz autobuskog panoramskog obilaska Palme, sa stajanjem na obližnjem brdu na kome se nalazi dvorac Belver (bez ulaska u njega - dakle slikanje ispred), onda se odlazi do Valjdemose, tu se obilaze nekadašnji manastir/dvorac i prisustvuje mini koncertu - lepo (uzgred to je jedina ulaznica koju je agencija platila, a košta 8E). Onda se obilaze Deja (iz autobusa), Port (luka) de Sojer - slobodno vreme, pa busom do Sojera - slobodno vreme i posle toga nazad. Dakle, nema ni govora o nekoj vožnji tramvajem između luke i Sojera, niti ulasku na bilo koje drugo mesto koje se plaća, a bilo ih je lepih usput koje treba posetiti. Kad podvučem crtu autobus + vodič + manastir Valjdemosa = 59E !?!?!? meni ova računica nikako ne odgovara. Za svaku preporuku je da se dobro informišete od čega će se tačno sastojati izlet, pošto mi se čini da lepo naplaćuju nešto što smo mi pročitali na forumu da će vredeti tih para. A ko je u mogućnosti, samostalni obilazak je ipak bolje rešenje od ovakvog obilaska.

Da više ne mračim ljude na forumu, sjajno sam se proveo na Majorci, i imam želju da je ponovo posetim. Ima za svakoga ponešto i preporučujem vam da to sami pronađete :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a koja agencija je u pitanju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmišljala sam o Španiji i završih u El Arenalu za praznike.

Udarno veče je bilo u subotu, u nedelju malo manji guzvanjac nemačke omladine, a u ponedeljak mir i poluprazni lokali.

Moj smeštaj nije bio blizu nekih klubova. Jedino sam primetila uz obalu na pojedinim mestima ostavljene limenke, od dernjave i bacanja pegle ništa. Boravila neka fina omladina :D

Prevoz od aerodroma autobusom A2 je 5 e. Obavezna novčanica od 5 ili najviše 20 e. Krupnije se ne primaju. Jedan nemački penzos nije imao, pa je molio u busu da mu neko pozajmi, pa je valjda posle usitnio na aerodromu i vratio jednoj devojci. Vozač je vozio još jednu stanicu i onda stao, gospodin je srećom našao 5 evrića. Red vožnje i sva stajališta potražiti na sajtu emtpalma.cat. Maska je obavezna i vozač opominje, ako je niste stavili.

Do Palme sam išla busom br. 25, cena karte je 2 e.

Povremeno duva hladnjikav vetar. Moj peškir je nađen zakačen na limunovo drvo. Ljudi su različito obučeni. Nosi se od jakni do kratkih pantalonica. 

Voda je za koji stepen hladnija od Atlantika u julu, po mojoj proceni. Najbolje je kupanje tj. da se bućnete ujutru, kada ne duva vetar. Ko je zimogrožljiv, neka preskoči kupanje u potoku :D Malo sam guglala, nisam baš bila upućena kakvo je vreme krajem aprila i početkom maja, ali je temperatura bila oko 22. Sećam se da je na Kipru pre par godina baš bilo upeklo, da sam jedva hodala po pesku. Možda je ova godina malo hladnija.

 

Izmenjeno (Eowyn)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Arenal pust, poneka dnevna žurka u jednom lokalu u čuvenoj Beer strasse. Nešto otvoreno, nešto zatvoreno, dok u Palmi 90% lokala radi, a nešto se i renovira.

Ako se koristi mreža TIB, obavezno plaćajte karticom, popust na vožnju 40%. Validacija na ulazu i izlazu, bilo voza ili busa.

Izmenjeno (Eowyn)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka