Jellena25

El Arenal, Majorca

106 poruka u ovoj temi

Uplacujem danas Majorku, El Arenal, Hotel Manaus. Za taj hotel pise da je 400m udaljen od plaze ali sam procitao negde da je u realnosti drugiacije, da ima par kilometara tj. da se do plaze pici 15ak minuta - do tamo nizbrdo, u povratku uzbrdo.

Bili smo prosle godine u Manausu, i hotel je skroz ok. Sobe su ciste, menjaju peskire i ciste svaki dan. Klopa je odlicna, i jako raznovrsna, ima za svaciji ukus ponesto. Jeste malo udaljen od plaze, ali mu je to i sa jedne strane prednost jer nije u centru svih desavanja, pa nocu moze da se spava normalno. Nama nije smetala ta udaljenost, jer smo iznajmili auto tako da smo u arenalu bili prakticno samo prvi i poslednji dan. Cak i blizu hotela postoje dva javna parkinga koja se ne placaju, tako da ni sa tim nismo imali problema. Odlucili smo da i ove godine idemo na Mallorcu, i naravno uplatili smo isti hotel. Smatramo da nema potrebe eksperimentisati sa smestajem, kad nam je prosle god bilo stvarno fenomenalno. Bitno nam je da je cisto i da je klopa dobra.

Bice Vam sigurno super, sa nama u grupi je prosle godine bila porodica sa dvoje dece, jedno je bilo malo i u kolicima jos, a drugo je imalo 4-5 god, i nisu se zalili.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nisam odseo u manausu, ali jesam isaa do njega, da vidim kakv je i koliko je udaljen, jer sam trazio da nadjem aqualand.

najdalji od svi je palm mazas, na nekih mozda oko 1km od centralne plaze, veoma blizu aqualand. manaus je malo blizi, od marine se jednom strmom ulicom penjes nekih 200m, do prve raskrsnice, potom ides levo i na sledeoj maloj raskrsnici levo, znaci ima otrpiliek 10min hoda uzbrdo i 7-8minuta nizbrdo. u tom delu ima puno hotela, prodavnica i nalaze se na malom brdascu iznad arenaala, iza celog tog kompleksa je auto put i pored njega aquapark. hotel deluje sredjeno, vidim da su ga hvalaili stanci koje smo tamo upoznali.tu blizu prolazi i 23 bus, tako da generalno je sve blizu. ako zelite bas na plazi, onda uzmite encant, ondina, i druge koje su ispred nosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio na Majorci polovinom jula.... Za mene, posle mnogo mesta vidjenih u Grčkoj, ostrvo je blago razocarenje, a sad zavisi, ko sta voli..Ukusi su razliciti, i to sam video po ljudima iz nase grupe - gomila njih se kupala u blatu u El Arenalu, nigde isli nisu, a pricaju kako ce opet ici jer je najbolje letovanje. Cenim da nisu mnogo inostranstva i mora videli....

Mi smo bili u El Arenalu, a kasno sam saznao da je to mesto za mlade Nemce, no nema veze, nije mi problem i na plazi da spavam ako treba. Na celom ostrvu je poprilicna guzva, avioni slecu na svaki minut, dovoze nove turiste. Plaja de Palma (potez Can Pastilla - Arenal= 7km) je ogromna i za gradsku plazu je sasvim pristojna. Ali opet, previse turista i na tako ogromnoj plazi. Mnogi od njih donose ogromne kasetofone, sa jakim ozvucenjem, pa gruvaju nemacki rep :D Plicak je gotovo na celoj Majorci... Na nekim plazama cak mora da se ide i dobrih 100m da bi se uslo u vodu do pojasa. Celo ostrvo je uglavnom napunjeno Nemcima, a oni svi pevaju jednu te istu pesmu u svako doba dana i noći. Ko ide na Majorku, obavezno da nauci pesmu: https://www.youtube....A&feature=share :D Znaci lik koji je napravio pesmu, z..... je i Hitlera i Gebelsa.

S druge strane, Magaluf je zaposet od Engleza uglavnom, ali kao i na celom ostrvu, ima dosta i holandjana i severnjaka. U Magalufu je totalni raspad, ono je gore nego Zakintos. Pijani i nadrogirani Englezi, doziveli smo da policija reaguje, natrpava jednu grupu u kola, zatim da policija udari kolima nekog lika i zaustavili se samo da pogledaju da li je potpao pod tockove, a kad su videli da nije, nastavili dalje. Doziveli i da neko baci nesto nalik suzavcu, samo sto umesto suza, izaziva uzasan kasalj. U ulicama pored glavne, milion crnkinja prostitutki.

Kao sto rekoh, ostrvo je puno Nemaca, Holandjana i Engleza, koji se svi na plazama ponasaju kao stoka. Iza sebe ostavljaju ogromno djubre, flase, i razno smece. To sve nije problem na gradskim plazama, jer tamo prolazi traktor sa preciscivacem koji poore sav pesak i izvuce djubre. Na manjim i lepsim plazama, to je vec problem jer kad udjete u vodu, dozivite da vas miluju kese i razno smeće. I Ada Ciganlija posle takvih plaža deluje kao nešto savršeno. Plaže su uglavnom peskovite, a na nekim je pesak toliko sitan da dođe kao prašina, Uz to, vetar krene da duva negde oko podneva i otkida suncobrane sve negde do 5-6. S obzirom da je Španija na kraju naše vremenske zone, dan im traje trenutno negde do pola 10, a sunce peče sve do 8, tako da vodite računa jer je sunce najjače negde u periodu od pola 2 do pola 5.

Cene su šarene, i zavisi ne samo od mesta, već čak i od kafića/supermarketa/restorana. Piće je verovatno najjeftinije u Magalufu, dok je kod Nemaca nešto skuplje verovatno zato što se nemci ipak više kontrolišu u piću :D

Ostrvo je manje više prodato Nemcima, a nešto Španije i španaca možete da vidite u glavnom gradu Palmi. Tamo ima nešto i za videti - tvrđava, zatim solidan šoping (bolji nego u outletu van grada), ali ništa spektakulrano (doduše ne treba mi Mango)

Izlete ne želim da komentarišem. Uglavnom je sve dosta skupo za ono što se nudi. Verovatno mnoge zanima Ibiza. Karta je 75e, ide brzi trajekt i treba mu 2 sata do tamo. Krece se nesto rano na tamo, oko pola 8, a povratak nazad je u 8h uvece.

Nakon ovog letovanja, mogu reći da mnogo više cenim Grčku, jer Grčka je odmor a ovo je ...... :)

Jedini pozitivni utisci:

- fenomenalni putevi

- sladoled uz marinu u Palmi, zove se nešto Boutique del Gelato, za 2.2e dobijete '3' kugle a zapravo su po 2 kugle od svakog sladoleda. Sladoled je po kvalitetu jednak italijanskim. Uvek čeka u redu 10ak ljudi

- el trens plaža, jedina da valja i da može da se uživa u nešto mira i apsolutno cistoj vodi

- toplesi :D u životu nisam više toplesa (a i nudista) video... zanimljivo je bilo videti i ogroman broj devojaka i starijih žena sa silikonima :D

Sve u svemu, nešto novo viđeno, ali više nikad ne bih išao tamo

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde si video nudiste ;))) ja idem za majorku sutra uvece

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio sam se 11.07. sa Majorke i kako sam se pred letovanje ovde dosta informisao, zeleo bih sada da iznesem svoja iskustva i utiske sa putovanja, sto ce nadam se nekom pomoci.

Putovao sam sa suprugom u organizaciji jedne od bgd agencija, prema preporuci agencija bili smo smesteni u hotelu Manaus u Arenalu. Sto se tice same agencije i organizacije bili smo zadovoljni. Ono sto moze biti problem nekome jesu termini carter letova jer su vremena dolazaka malo nenormalna, u hotel smo stigli oko 2 iza ponoci, u povratku za Beograd sleteli smo oko 3 ujutro, obzirom da nas je bilo dosta koji nismo iz Bgd, problem nam je bio dalji transfer.

Smestaj – Hotel Manaus ima 3 zvezdice, nalazi se na uzvisenom delu Arenala, udaljen je od pocetka plaze Playa de Palma oko 500 metara, sto nama nije bilo nesto daleko niti tesko ici do plaze (iako ima uzbrdice u povratku), jer se nekako brzo prodje pa se i ne oseti. Dorucak je 07:30-10:00, dosta je raznovrsan, a vecera nam je bila 19:00-20:00. Ono sto nismo znali pa smo tek pretposlednji dan reagovali, to je da moze da se pomeri na 20:15-21:15 sto je nama vise odgovaralo. Vecera je vrlo ukusna i raznovrsna tako da sto se hrane tice imamo samo pohvale. Smesteni smo bili na trecem spratu, sa pogledom na hotelski bazen i borovu sumu, soba je klimatizovana (klimu nismo koristili), kreveti su malo stariji i duseci meksi tako da nama nije bilo bas udobno spavati. Sef nismo koristili, kupatilo je bilo ok, peskiri se menjaju svaki dan, za posteljinu nemam pojma, nisam skontao kada su je menjali. Dve noci smo imali problem sa bukom u hotelskim sobama, nismo reagovali do 1 posle ponoci, al ni tad nije nesto pomogla reakcija hotelskog portira, naspavali smo se sutradan na plazi :).

Rent a car – Otisli smo bukvalno u prvi rent a car pored hotela (daleko mi bila Rajka i Can Pastillo) i trazio auto na 9 dana. Dobio sam auto za 25 eur po danu, plus sam doplatio 50 eura na celu sumu za neko full osiguranje, vidim da se na tome insistira. Lik mi pogledao vozacku, nesto nazvrljao, nije mi trazio ni pasos ni medjunarodnu (koju ne vadim od 2007. godine, a vozim cesto van Srbije) i dobio Opel Corsu D dizel sa klimom, tempomatom, 5 vrata, blago izgrebanom, 150000 na satu, 2007 godiste. Auto nas fenomenalno sluzio, presli smo oko 1500 km, potrosili 100 eur za gorivo. Bila je opcija i Fiesta dizel za iste pare, a posle sam video da je to u principu ono sto se najvise nudi. Korsa, Fiesta, Fiat 500, 500L, Panda, Smart, kabrioleti, auta sa vise od 5 sedista. Znam da je nekim cesima za jedan dan izdat Suzuki Jimny (neki nazovi dzip sa otvorenim krovom) za 40eur plus 10 eur osiguranje. Negde sam video reklamu da ko iznajmi auto na dva dana, dobije treci gratis. Najbolje je obici nekoliko njih i prema mom misljenju uzeti manji auto sa klimom i to dizel ako imate nameru obilaziti ostrvo uzduz i popreko. Cena goriva varira i otprilike dizel je 1,38-1,44, benzin oko 1,5 eur/litru. Za osiguranje predlazem da se uzme i to iz razloga sto je na moje oci iz cista mira borova grana duzine 10 metara pukla i pala na dva rent a car auta koja su bila parkirana ispred hotela i prilicno ih ostetila. Parking se placao, npr na plazi Es Trenc 6 eur, Formentor 8 eur, mada su neki ostavljali auta uz asfaltni put koji vodi do plaze Formentor i mislim da nikome nije dosla policija da pise kaznu ili pauk da nosi kola. Na ostalim plazama koje smo posetili nije se placao parking.

Kad smo vracali auto samo smo ostavili kljuc, auto smo dobili na rezervi, takvog smo ga i vratili, nikakve doplate nisu trazene niti su gledali auto da li je izgreban ili mu nesto fali.

U Arenalu na dosta mesta moze da se iznajmi i motor, ali je cena ista ili veca od iznajmljivanja auta. Iskreno mislim da uvale Majorke ne isplati se obilaziti skuterom od 50 kubika.

Plaze – sve sto navedem su prelepe, tirkiznih boja, to necu posebno isticati. Mislim da su must see. Svugde pirka ili duva vetar, ustvari na zapadnoj obali jedino pirka vetar i talasi su blagi, na ostalim plazama se primeti da duva. Zapadne plaze su kamene i sljunkovite (krupni sljunak) i imaju lep zalazak sunca nad morem koji je u nasem slucaju bio od 21:30. Plaze na jugu, severu i istoku su pescane.

Es Trenc – prisli smo od Ses Covetes, ima tus kod kafane, placa se 1eur, klopa 7-15 eur po osobi, zavisi sta se jede. Pice, spagete jeftinije, morski plodovi malo skuplji. Isli smo malo ka jugu jer je taj prvi deo vise za nudiste (i to 60+). Formentor – nema tusa nigde, pica izadje nesto manje od 20 eur po osobi. Savetujem svima da odu i do svetionika “Far de Formentor” (kad su vec kod plaze Formentor) pogled je fenomenalan, ima i neka kafanica sa pogledom.

Cala Mondrago, Camp de Mar, Cala Esmeralda (malo veca guzva), Cala Ferrera, C. Anguila, C. Muro imaju tus, cene klope normalnije (npr. hobotnica na galicijanski nacin 11 eur, pica i spagete po 7 eur ), parking free.

Sa Calobra jeste nesto interesantno za videti i okupati se na pola sata, al ima cestih izleta, dosta turista, a plaza je siroka 30-tak metara tako da nije ugodjaj boraviti ceo dan, pa smo otisli do najblize uvale Tuent gde nam je bilo bas prelepo, tim pre sto nije bilo puno naroda, mozda na celoj plazi nas 20-tak, more mirno, plaza sa sitnijim sljunkom. Napomena za Tuent je da nema prodavnica dok kuhinja kod jedinog restorana (naravno sa prelepim pogledom) radi do 16h pa smo ostali gladni jer smo dosli 15 minuta kasnije. Tusa nema ni na Sa Calobri ni na Tuentu.

Suncobrane i lezaljke nismo nigde iznajmljivali (osim poslednji dan na gradskoj plazi u Arenalu - 2 lezaljke sa suncobranom su bile oko 16 eur), jer smo nabavili jedan suncobran, zabadali ga u pesak i sirili peskire :).

Slobodno zaobici Cala Estellenc, Cala Llamp, Playa El Toro ne trositi vreme i gorivo. Pored toga sto je tesko prici, kod C. Est. dvosmerni put je uzak kao korsa, plaza je zesce kamenovita. C Llamp stenovita u fulu, mada more izgleda mnogo lepo. Playa El Toro je u zalivu zajedno sa velikom marinom.

Izleti – preko agencije nismo nista uplatili, Ibica je bila 78 eur - transfer do luke i povratna karta. U samostalnom aranzmanu u vecernjem terminu obisli smo selo Valdemosa koje je stvarno lepo i prijatno mesto za posetiti, kao i Port de Soller gde se moze posmatrati zalazak sunca uz sangriju i zvuke saksofona...

Izlazak – otisli smo jedan petak u “cuveni” Tito's u Palmi, na putu do diskoteke saletale nas hostese, kao gostuje neki DJ sa Ibice, platili po 20 eur ulaz, dobili cugu (ne moze koktel, moze pivo, kola, zestina), zesce se smorili jer je muzika bila krs i polu prazno do nekih 2 kada smo zapalili nazad u hotel.

Arenal – za nekoga ko je uplatio letovanje u ovom mestu i ne planira da ide na izlete ili da iznajmljuje kola ovo ce biti jedno od losijih letovanja i poput gostiju iz naseg hotela pricace potpuno razocarano kako je Majorka bezveze i odvratna i da su bacili pare. Prvo, plaza je sa tvrdjim peskom, preporucuje se rentiranje lezaljki sto nije nimalo jeftino, pored toga na plazi ima puno nemacke omladine koja se dernja na sav glas, napija se do iznemoglosti, a ni tuce nisu nesto neubicajeno. Ko hoce da proseta uvece, na setalistu videce opet mnogo manjih grupa nemackih turista u istom mood-u, sporedne ulice se osete prilicno na reakciju organizma na prekomerno pijancenje i cesto su vidljivi tragovi malo pre pomenutog. Dominiraju kafici gde vam se najpre na nemackom obracaju, a sluze se kobasice, paulaneri, veltinsi i druga nemacka piva, atmosfera sto pogodnija za izivljavanje nemackim turistima, ali tako kao da im se ne samo dozvoljava nego im se daje vetar u ledja – takav utisak smo stekli. Bio sam nekoliko puta na Oktoberfestu koji je prema mom misljenju kulturica naspram ovoga.

Shopping – Festival park na putu za Incu i Porto Pi - moze se nesto pronaci, ali ako i ne stignete niste nista propustili. Izbor robe za nas ukus nije nesto, mozda SPF ili Zara al mi nismo nista tamo uzeli. Jedino sam pazario suncane naocare i trazio Tax Free, sto je moguce uciniti samo za iznose preko 90 eur kako sam razumeo. Povrat je oko 10% od iznosa koji ste platili, nije puno, al sto da ne uzmemo ako nam nije previse komplikovano. Na aerodromu u povratku posle predaje prtljaga sam otisao da overim racun (predstavnik agencije mi je objasnio gde), nije mi trazena roba na uvid i bila je opcija da se racun ubaci u kovertu sa adresom u Madridu i to sve ostavi u postansko sanduce na aerodromu (koverat se trazi/dobija prilikom izdavanja tax free obrasca u prodavnici), a vi da na tax free obrazac prethodno unesete broj deviznog racuna gde ce vam u roku od 3 nedelje prebaciti sumu. Ja nisam ostavio u sanduce jer nisam dobio kovertu pa sam se opredelio za drugu varijantu, posto cu ici u Minhen uskoro, tamo cu dobiti iznos u potpunosti, dok ima i opcija u Raiffeisen banci u Srbiji da se traze pare, al oni uzmu 5% ili minimum 300 dindzi od iznosa koji mi sleduje.

Market Eroski je dobar jer moze da se nadje hrana i pice jeftinije nego u nekim tzv Spar supermarketima. Preporucujem za one koji imaju vremena i volje da posete ogroman supermarket koji se nalazi pored autoputa za Incu sa desne strane, mislim da je izlaz br 8, jedan izlaz pre Festival Parka (ili jedan posle kada se ide iz Ince za Palmu :))

Nas generalni utisak o ostrvu je fenomenalan, majorcani opusteni (sve je “muy bien” :)), imamo mnogo fotografija i lepih uspomena, gledacemo da opet odemo tamo cim nam se ukaze nova prilika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam na Majorci sa devojkom u julu i posto mi je forum (kao i uvek) dosta pomogao sto se tice nekih stvari, htedoh da napisem svoje utiske pa mozda i ja pomognem nekom ;)

Hotel Manaus (***) u El Arenalu nam je bio skroz korektan, jako ljubazno osoblje hotela nam je svaki put pomoglo kad smo imali pitanja vezana za snalazenje po ostrvu i sl.

Sobe nisu preterano velike, ali se navikne covek, sve je cisto, peskire donose svaki dan...

Dorucak je standardno nepromenljiv pa ume da smori posle nekog vremena, ali se zato vecera svake veceri menja i pored raznih salata uvek je neko drugo meso bilo na meniju (curetina, piletina, svinjetina...) kao i morski plodovi, lazanje, spagete, pica. Vecerom smo bili bas zadovoljni!

Jedini minus hotela je lokacija jer se nalazi na vr' brda pa do plaze ima da se gilja oko kilometar, sto i nije problem kad se ide, ali u povratku ume da bude surovo. Sa druge strane to je i dobra stvar jer da je hotel pored plaze oni sa lakim snom bi tesko mogli da spavaju od buke i vriske.

Sve u svemu, preporuka za Manaus!

El Arenal

Vec se dosta pricalo o ovom mestu, da je potpuno podredjeno Nemcima i to je apsolutna istina. Pored njih cini mi se da su najbrojniji jos i Holandjani, Skandinavci i Italijani. Generalno muka mi je vise da gledam toliki broj plavih ljudi na letovanjima :D svuda nas prate ti skandinavci, a svabe u Arenalu su u slicnom fazonu. Preveliki su mi degeni svi tamo i muka mi je od tog njihovog "mi smo PARTY MANIJACI" stila, zelenih i roze majcica na bretele, kretenskih sesirica i naocara u boji. I tako kad se skupe njih 16 oko kofe (bukvalno) pune alkohola sa slamcicama bas mi onako izgleda stocno :D Opet kazem to je moje subjektivno misljenje, nijedan problem nismo imali ni sa kim, prosto muka mi je da ih gledam.

Od izlazaka uvece nema realno nista osim ako ne pricate nemacki i ne gotivite nemacku ziku. Glavni nocni zivot je u tom njihovom Beer Strasse-u, i tu su sve nemacki pabovi, klubovi itd. Dakle nismo nigde culi mainstreem americku muziku.

Ceo Arenal se fakticki svodi na 2 lokaliteta. Setaliste duz plaze gde su svi restorani i radnjice i taj Beer Strasse. Ne postoji nikakav "centar" Arenala u klasicnom smislu, nego samo ta dva poteza koja posle nekog vremena pocnu da smaraju.

Mesto je dakle klasicno letovaliste, i tu realno nema nista posebno da se vidi. Dobro je samo zbog blizine grada Palme i manje-vise korektne plaze.

Plaza u Arenalu je, vec znate, dugacka vise od 5km tako da shodno tome varira po izgledu i kvalitetu. Kad se spustis od naseg Hotela Manaus do plaze dolazis do samog pocetka iste, tj do marine. Tu najvise ljudi dolazi da se kupa, guzve su prevelike, sam peskir do peskira, pesak je utaban tvrd i mokar... Tu mi je ocajno bilo! Da bi se doslo do lepog dela plaze sa manje guzve i lepsim peskom treba se fino nasetati, barem do Pabisa Beach kluba (neko je o tome ranije i pisao) i tu je vec prihvatljivo. Plicak je svuda jako dugacak, a voda je korektna.

Zakljucak i jaka preporuka za sve posetioce Majorke- ako se ne osecate kao smaraci, penzioneri ili plitkoumni ljudi, nadjite nacin da letujete u Palmi pre nego u Arenalu, Magalufu i sl. Iznajmite kola i picite po ostrvu po plazama. Mi smo iznajmili kola na 5 dana, ali preostale dane koje smo proveli u El Arenalu smo vise koristili da idemo do Palme nego da se kupamo na Arenalskoj plazi.

Ono sto mi je "skandalozno" je to kad smo pitali razlicite ljude iz naseg hotela ili nase majorkanse "ture" gde su isli i sta su radili, da su mnogi rekli da nigde nisu isli i da su se kupali na plazi u El Arenalu. Neko mi je rekao nesto u fazonu, pa bili smo do grada Palme jednom. Eeeeej jednom! Meni je to strasno i prosto ne mogu da razumem takve ljude. Prihvatam da postoje mnogi takvi, ali ih nikada necu razumeti i to ce za mene uvek biti vrhunac ogranicenosti i malogradjanstine, da se nalazis na predivnom ostrvu sa predivnim plazama, predivnim gradom i sl. i da se ti zabodes u neki smrdljivi Arenal i kao to je to. Ali sta da im radim...

U redu je ako neko nema kintu da iznajmi kola ili da putuje po ostrvu, ali opet i to mi je glupo... Ako nemas kintu onda sacekaj godinu,dve, tri pa kad budes imao onda idi na Majorku da mozes da je dozivis u potpunosti kako treba. Ako si u Arenalu 10 dana, bolje idi u Herceg Novi 10 dana, bolje ce ti biti!

Automobil

Odmah pored hotela smo nasli rent-a-car agenciju i dogovorili se sve sa covekom za 10 minuta. Ponudio nam je Opel Corsu ili Ford Ka za 30 evra po danu- full osiguranje bez stakla i guma, ili 40 evra dnevno za apsolutno full osiguranje. Mi smo uzeli ovo drugo da ne razmisljamo, i to nas je za 5 dana izaslo 200 evra tj. 100 evra po osobi, otprilike onoliko koliko sam i odvojio za kola pre puta. Mislim takodje da smo mi dobili popust jer smo uzeli auto na 5 dana, tako da ne mogu da garantujem da bi cena bila ista za recimo 3 dana.

Iako smo izvadili medjunarodnu dozvolu pre puta ona nam nije bila potrebna, covek taj nam nije trazio, policija nas nije zaustavljala... tako da bih vam ja preporucio da se opustite i ne trosite dzabe 2000 dinara na vadjenje dozvole koja se inace vadi samo zbog neke male slovne greskice na nasoj zbog kojeg kao ona nije validna u inostranstvu (tako sam cuo)

Putevi na ostrvu su do bas do jaja, milina je voziti se, svuda duz autoputa je posadjeno cvece...svaka pohvala!

Sve je manje-vise dobro obelezeno, ali smo se cak i pored toga gubili nekoliko puta jer nekada znakovi samo nestanu i ti moras po nekoj "logici" da biras hoces li levo ili desno. Sreca pa mi je devojka profesorka spanskog, pa smo nekako nalazili nacina da nadjemo ono sto nam treba.

Ipak preporucio bih svakome ko je u mogucnosti da uzme GPS, jer mnoge dobre plaze nisu obelezene uopste a lokalci cesto nemusto objasnjavaju kako doci do njih, jer ima dosta zemljanih puteva, skretanja i sl. GPS bi nam bas mnoooogo pomogao da smo ga imali i sigurno da bi da smo ga imali par sati lutanja zamenili za par sati kupanja.

Kola su po meni na Majorci apsolutno obavezna! Prvih 5 dana smo ih imali, 5 dana nismo. Od dana kada smo ih odjavili pocela je nasa agonija sa pitanjem "Sta koji djavo da radimo sada???". Recimo svuda u Arenalu reklamiraju odlazak na plazu Es Trenc po ceni od 19 evra, a mi napunimo benzin za 20 evra i vozimo se ceo dan plus nam jos ostane fino benzina. Autobusi su prekomplikovani, jer treba ici do Palme prvo, pa se onda cimaaati... suvise je cimanja verujte, bez kola tesko moze da se dozivi Majorka na pravi nacin.

Plaze

Nabrojacu sada sve plaze kojih se setim da smo bili, bilo ih je dosta tako da sam i ja vec pogubio osecaj gde je kako bilo, ali s obzirom da su svuda Cale (uvale) razlike u njima su zaista bile minorne.

Es Trenc - Ne znam zbog cega tolika fama oko ove plaze, ona jeste korektna, pesak i cista voda ali mi nikako nije bila najbolja plaza na Majorci, a ni priblizno lepa kao neke u Grckoj na kojim sam bio. Okolina je tu bila presudna jer nije bilo nekog lepog grebena recimo, neke prirode...Npr. Tsambika na Rodosu prosle godine mi je 15 puta lepsa od Es Trenca. Otisli smo prvi dan sa kolima, okupali se i odlucili da krenemo u potragu za Calama.

Cala Esmeralda- Ovo je prva cala na kojoj smo bili, i moze se reci da nam je od svih poznatih ona ostavila najbolji utisak. Ne vidim da je puno pominjana na ovoj temi. Voda je bila kristalno cista, grebeni oko nje nacickani lepim i luksuznim kucama, drvecem... Mnogo nam je lepo bilo na ovoj plazi, i svakome bih preporucio da je ne propusti!

Cala Mondrago- Dobra plaza, cista voda, slicna kao Esmeralda s' tim da nam se Esmeralda vise svidela zbog okoline

Cala Angulla- Mnogo nam se dopala kada smo se spustali na nju sa visine, i napravili slike sa tom predivnom bojom mora, ali nazalost kada smo usli u tu istu voda ona se pokazala kao jako prljava, sa travuljinom, otpacima i sl.

Cala Mendia- odmah u blizini Cala Angulle, plaza koja nas je odusevila!! Voda je bila predivno prozirna, tirkizna... Mnogo nam je dobro bilo na ovoj plazi!

Dva dana kasnije smo odlucili da se vratimo na Mendiu, ali taj dan su bili prisutni veliki talasi tako da voda nije bila tako prozirna kao prvi put, ali nije bilo ni smeca i trule trave kao na nekim drugim pomenutim plazama. Svakako smo i drugi put na Mendiji uzivali skacuci sa talasima i sprdajuci se :)

Cala Santanyi- mala uvalica sa zelenkastom vodom, nista posebno

Cala Llombards- Jos jedna uvalica sa prljavom vodom, lepo nam je izgledala odozgo kad smo se spustali ali dole je bila puna sranja...

Napomena: Na nekoliko plaza na kojima smo bili smo naleteli na jako prljavu vodu. Da li to zavisi od plime, vetra, talasa, neceg treceg, ne znam i ostavljam mogucnost da te plaze generalno imaju lepu vodu ali da smo mi ih mi posetili u pogresno vreme. Ipak pisem realno kako smo mi to videli i moram priznati da smo brzo bezali sa nekih plaza gde nam voda nije bila lepa, jer nam je bilo gadno da plivamo u tom plutajucem djubretu.

Calla Millor- Otisli smo do ovog letovalista i tamo zatekli veliku dugacku plazu, slicnu kao u El Arenalu. Talasi su bili veliki i plaza nam je bila obicna tako da smo brzo otisli.

Cala Barques (moze i Varques) - Definitivno najlepsa plaza koju smo posetili na Majorci. Dugo smo je trazili pre svega, imali pravu avanturicu da je nadjemo jer apsolutno ne postoji ni jedan znak na putu koji pokazuje gde se ona nalazi. Pokusavali smo razne puteve ali smo na kraju shvatili da se do ove divlje plaze mora stici nekim zemljanim putem, pa smo nasumicno poceli da skrecemo na zemljane puteve u okolini i nekoliko puta dolazili do corsokakaka i spanskih imanja :D Konacno smo uspeli da lociramo pravi zemljani put i naleteli na red parkiranih kola gde smo ostavili nasa. Krenuli smo da pesacimo shvativsi da smo predaleko ostavili kola i da imamo barem 2 km do plaze. Ali iznenadjenjima nije bilo kraja. Kada smo stigli do kraja zemljanog puta krenuo je put kroz pustinju i prasumu :D Jedan spust izmedju drveca, siblja, korenja u lepom ambijentu ali pod teskim okolnostima :D Trebalo nam je dakle sigurno jos kilometar giljanja niz tu sumsku padinu da bi smo dosli do plaze. Moje reci tokom tog spusta su bile "Ako ovo nije najbolja j.... plaza u mom zivotu, ubicu se". Na srecu ona je upravo bila to, ako ne najbolja onda u samom vrhu!

Voda tirkizna, providna kao na Maldivima bukvalno. Pesak naravno i iskljucivo Spanci na plazi ! To nam je i rekao jedan lokalac, da na toj plazi nema puno turista.

Uzivali smo u vodi dugo vremena i osecali se bukvalno kao da smo u nekom rajskom, bozijem bazenu. Nazalost uzivanje nam je malo pokvario momenat kada je moja devojka odmah pored nas ugledala malu crnkastu meduzu od koje je onda nastavila da se tripuje do kraja dana, pa je i pitala nekog lika koji joj je rekao da te male opasno peku tako da nam je malo ta paranoja stajala na putu kompletnog uzivanja :D ali s obzirom da niko drugi nije video meduzu ili tako nesto i da su se svi drugi normalno kupali bez tripa moje devojke da su "meduze svuda oko nas" i ja sam tako nastavio, a za nju ne znam :D

Cala Pi- meni mozda i uvala sa najlepsom okolinom, visokim brdima i zelenilom. Voda je bila puna gluposti, lisca i sl, sto je i normalno zbog sumsko-brdske okolina, ali meni to nije smetalo. Mojoj devojci je ova plaza bila ocajna, kao neka bara/jezero u planini sa odvratnom zelenom vodom i bojkotavala je kupanje, ali kazem meni je to sve bilo ok jer volim takav koncept vode koja je okruzena planinom i prirodom pa mi je to nadomestilo ove druge mane

Cala Falco (na zapadu)- Jako mala plaza, prljava voda, pesak utaban i los, nismo se ni okupali

Cala Vinyes- u blizini Cale Falco, okruzena hotelima nekim, voda je takodje bila prljava sa plutajucim kesama, konzervama, pa se nismo previse zadrzavali. Za VInyes i Falco smo se zeznuli realno, jer smo hteli da vidimo kakve su plaze na zapadu ostrva pa smo otisli tamo ali smo trebali ipak samo da idemo po istoku ostrva jer su tamo plaze ipak neprevazidjene.

*Pokusali smo da nadjemo plazu Calo des moro, ali nazalost nismo uspeli jer ni do nje ne postoje jasni znaci. Vrteli smo se neko vreme trazeci je ali...:( a bas nam je bila zelja, zbog preporuka sa foruma i dr.

MESTA KOJA SMO POSETILI

Manacor- Malo mesto, nista posebno... dve tri ulicice i to je to. Inace sva mala mesta na Majorci su u slicnom fazonu, zuta opeka i svuda zelena ili braon vrata (mislim da po pravilu/tradiciji tako mora). Takodje svako mesto je prilicno pusto i retko gde se mogu sresti ljudi sto nam je bio veliki smor kako iz turistickih tako iz prakticnih (pomoc) razloga. Gradovi duhova.

Santanyi- Ovo mesto nam je bilo jako simpaticno. Imaju finu katedralu u centru, glavna ulica je bila okicena zbog neke proslave... Takodje je mesto bilo dosta pusto ali za razliku od Manacora imalo je neku svoju dusu. Islikali smo se, pojeli tapase u restoranu i nastavili dalje. Sve u svemu - fino mestasce!

Valldemossa- Na pola sata od Palme, ovo romanticno seoce u planini je kao neka bajka! Mnostvo starinskih ulica, kaldrme, kucica u spanskom i srednjevekovnom stilu,...sve izgleda kao da te je neko vratio u proslost. I to sve nije 2 ulice i kraj, nego tu ima da se fino setka i svaka ulicica je lepa za sebe. Posetu Valldemossi nikako ne smete da propustite, to bi stvarno bio greh! Mi smo tamo otisli u subotu, a celo selo je bilo okiceno jer je u nedelju trebao da bude vasar i proslava slave Sv. Catalina zastitnice sela. Steta sto nismo uboli nedelju da odemo tamo, da pored lepote samog mesta osetimo i malo vasarske atmosfere. To bi bilo perfektno.

Magaluf- Otisli smo jedno vece u Magaluf da vidimo kakav je nocni zivot. Malo nam je muka bila od El Arenala u kojem se slabo cuje bilo sta osim nemacke muzike pa nam je tamo sve odjednom izgledalo lepse. Ipak kako je vece odmicalo tako su i face pocele sve vise da se krive od alkhola i gudre pa smo shvatili da ipak mozda i nismo pogresili sto smo izabrali Arenal pre Magalufa. Nemci jesu veci teletabisi od Engleza ali su ovi drugi agresivniji. Npr devojka je u jednom trenutku koracala 2-3 metra iza mene i pijani lik je u prolazu uhvatio za ruku u fazonu Hey baby. Takva situacija kada si sam na moru sa ribom moze samo probleme da ti donese jer svi takvi likovi nikada nisu sami nego ih ima 5, 10, 15... Ne znam kakav baja da si - tu si u manjini i mozes samo da najebes ako se sa nekim zakacis. Tako da sa te strane i za tu varijantu za more sa devojkom, bolje je biti u Arenalu... Ako se ide sa ortacima, pre bih rekao Magaluf.

Posle par pica u pabovima i kaficima, otisli smo u klub BCM koji je valjda 6. po velicini u Evropi. Kada smo stigli, ispred kluba je bio pravi strip show, sa devojkama na stulama, obucenim kao prasice, razne maske i ludila. Odigrale su svoje i namamile te u klub. Karta je 35 evra i za to dobijes neku kretensku majicu (kiss me im drunk) ili lakiranu BCM torbu i imas besplatno pice celo vece (pivo je bilo u nekim pretankim casama, pa sam uzimao po 2, a kvalitet je bio bzvz).

Unutra je show bio u fulu, striptizete, striperi, maske, roboti koji svetle, neke balerine koje vise sa krova bukvalno... To sve je bilo zanimljivo videti. Muzika nam je bila previse agresivna duc duc duc za usi, tako da smo do dvojke vec zapalili. Sto se tice BCM-a ko ne zali da izdvoji kesa za to nek ode da vidi ako hoce cisto zbog show-a, ali generalno moze se i bez toga, nista previse grandiozno se ne propusta. ;)

Grad Palma - Najlepse da ostavim za sam kraj. Grad Palma je fenomenalan, sa mnostvo stvari za razgledanje, setnju, slikanje... Mi smo do tamo otisli sigurno 5 puta, i opsti zakljucak je da bi se sledeci put sigurno stacionirali u gradu Palmi pre nego u ovim ciganskim letovalistima. Nema veze sto nema plazu, barem bi taj prazan hod kojeg na svakom moru uvek ima iskoristili u lepim setnjama pored mora, u glavnim ulicama... Katedrala je predivna, mnogo lepsa uzivo nego na slikama i snimcima. Ceo grad je tako nekako skladan, ima lepih parkova, uvece za lokalce pored katedrale i mora organizuju bioskop na otvorenom gde je bilo mnostvo ljudi. Jedno vece smo seli u neki restoran pored mora gde su simpaticne dekice svirali uzivo i pevali spanske pesme. Mi smo cirkali sangriju i uzivali slusajuci ih. E sad uporedite takvo jedno vece sa vriskom, povrackom i kretenizmima nemackih/engleskih tinejdzera + somalijcima koji te vuku za ruku da probas satove i cvike, pa sami zakljucite sta vam se vise svidja ;)

To je u sustini to. Sve u svemu prelepo nam je bilo na Majorci, sigurno bi se opet vratili, zaboli se u Palmu, iznajmili kola i odatle picili po ostrvu. Za to je ipak potrebno malo vise kesa tako da ce i to sacekati neka bolja vremena :)

Spomenuo bih jos i fascinantnu klimu na samom ostrvu. Moram reci da ni na jednom letovanju do sada nisam osetio tako idealnu klimu, i tako lepo dozirano sunce. Nijednom nismo osetili neku nesnosnu vrucinu i neku veliku vlaznost vazduha, predvece je mojoj devojci bilo cak malo hladnjikavo (mada je ona dosta zimogrozljiva) ali meni je bilo bas idealno!

Ni jednog komarca nismo videli niti neke druge bube...

Ne znam da li sam nesto zaboravio...ako neko ima neko pitanje, svakako mogu da odgovorim ;)

Pozz

Izmenjeno (mrnjau)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mrnjau, hvala na opsirnom postu, puno korisnih i zanimljivih informacija :happy:

Sto se tice Cala Barques, da li bi mogao malo blize da pojasnis gde je smesteno to mesto, i da li uopste vredi traziti ga ukoliko nam je samo bus na raspolaganju? Zvuci kao fenomenalan dozivlaj, i bilo bi steta propustiti :turista:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uhh...ako si busom odmah da ti kazem da ne pokusavas. Nema teorije tako da pronadjes, osim mozda da odes do nekog najblizeg mesta pa da hvatas neki taxi, ako uspes da ga nadjes u onoj pustari.

Koliko se secam Barques uvalu smo pronasli negde na putu izmedju letovalista Porto Cristo i Calles de Mallorca, na istocnoj obali. Neki lokalac nam je objasnio otprilike, ali nam nije rekao da ne postoji nikakav znak tako da smo prvo pokusali da pratimo znake na putu za neke druge obelezene plaze, dok nismo poceli da probamo zemljane puteve. Jedno od 3 moguca skretanja u levo na zemljani put krecuci se od Porto Crista ka Calles de Mallorca je bila Cala Barques (ili Varques, i tako je zovu). To skretanje bi se moglo prepoznati jer se za razliku od drugih ubrzo nakon skretanja pojavljuje kolona parkiranih kola. Preporuka je parkirati se sto dalje moguce da bi se manje pesacilo posle, nositi hranu/pice jer na plazi nema nista i ne tegliti neke gluposti (ko mi npr) kao sto je dusek.

Ipak svo to cimanje nam je stvarno vredelo!

Evo i linka ka opisu ove plaze na Mallorca beaches sajtu, ima najbolju ocenu - 5.

http://www.mallorca-beaches.com/cala_varques_beach.htm

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima,

Planiram da uplatim aranzman za El Arenal u hotel Ipanema Park/Beach 20.08 preko agencije Belvi . Oni mi izgledaju najpovoljnije za 11 nocenja ili u Argusu, jes da su malo skuplji ali cini mi se da su iskusniji sto se tice Spanije. Da li je neko isao preko Belvi travel agencije na Majorku

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko vidim Belvi uopste nije povoljna agencija. Pogledaj druge agencije koje rade Majorku, naci ces povoljnije. Meni je bezobrazluk da uzimaju 3500 din, dok ostale uzimaju 15 eura. Iz principa im ne bi dala, iako mi 15 eura nece puno pomoci. Ne volim agencije koje posebno naplacuju transfer hotel - aerodrom. Meni, kao korisniku njihovih usluga, zanima konacna cena. Volela bih kada bi stavili konacnu cenu, a ispod obrazlozili sta koliko kosta. A ne ovako, cena ok, ali kada procitate sta sve nije uracunato, obicno to izadje i do 100 eura vise.

Izmenjeno (flor)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Argus je skoro uvek najpovoljniji. Steta sam sto nemaju izbor hotela kao Big Blue.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko vidim Belvi uopste nije povoljna agencija. Pogledaj druge agencije koje rade Majorku, naci ces povoljnije. Meni je bezobrazluk da uzimaju 3500 din, dok ostale uzimaju 15 eura. Iz principa im ne bi dala, iako mi 15 eura nece puno pomoci.

U pravu si,pogledacu i ostale agencije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu Ipanema park/Ipanema beach 3*u EL Arenal-u, ja rezervisala preko Argusa od 23.08.

Nadam se da nisam pogresila sto se tice izbora hotela. Interesuje me da li neko zna da li ima WIFI, t.j da li je dobar signal u sobama, jer gde god da sam bila imali su samo u holu, a u sobama nista

I naravno sve sto se tice ovog hotela bila bi mi korisna informacija

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigla pre par dana...bila u El Arenalu. Ko zeli da ide na "odmor" , ovo mesto nije za njega. Guzva, buka, galama, puno mladog sveta... Mozda cak i previse mladog, jer su bile i neke ekskurzije... Plaze pune...mogu samo zamisliti sta ce biti u jeku sezone.

More divno, ali malo hladnije...Treba obici istocni i severni deo ostrva, koji je divan... i plaze i mesta... Tamo je sve mnogo skuplje, pa je zato najzahvalnije rentirati auto i sve obici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u hotelu Ipanema park/Ipanema beach 3*u EL Arenal-u, ja rezervisala preko Argusa od 23.08.

Nadam se da nisam pogresila sto se tice izbora hotela. Interesuje me da li neko zna da li ima WIFI, t.j da li je dobar signal u sobama, jer gde god da sam bila imali su samo u holu, a u sobama nista

I naravno sve sto se tice ovog hotela bila bi mi korisna informacija

Hvala

Hotel je odlican! Bila sam u hotelu Ipanema park, a Ipanema park beach je bio preko puta,i gosti su dolazili u nas hotel na dorucak i veceru, pa verujem da je isti vlasnik, pa samim tim i isti uslovi. Imali smo klimu u sobi, koja je bila uracunata u cenu, ali interneta NEMA! I ja sam poludela. Doduse, ima ga, ali se mora platiti. Jedan dan je 5 evra, a 10 dana -15evra, cini mi se.

Svi hoteli tako funkcionisu, jer nisi bas mogao nigde da se "nakacis". Ali svaki kafic ima net, pa sednes, narucis kafu i pitas za lozinku! :-)

Izmenjeno (Milica12)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka