Jellena25

El Arenal, Majorca

106 poruka u ovoj temi

Evo i mene!

Definitivno svima preporucujem Majorku!Posebno omladini!Moje najlepse letovanje do sad!

Putovale smo preko Kontikija i bile smestene u hotelu Palma Mazas,mesto El Arenal.Hotel ima 2 zvezdice,udaljen je od pocetka plaze 600 m ali smo mi pesacile vise do mesta gde je nama plaza bila posebno lepa.Hotel nije los,za one koji idu bilo bi dobro da traze sobu na drugom spratu jer je to renoviran deo.Klopa je dobra,posebno vecera,milion salata,pohovane lignje (calamares),riba,piletina a dorucak kao i svugde.Ogromna mana-sobe su bez klime pa kao da smo uplatile spa sobu,kao sauna,samo nam je falilo da pravo iz sobe trcimo u bazen :smorilo: !Sef se placa 19 eura za 11 dana i preporucuje se jer su se dogadjale kradje.

More je prelepo i toplo,tirkizno,pesak beo,plaza duga.Iznajmljivanje lezaljki je 4.55 eura dnevno i uz to vam ide i suncobran od trske.Iznajmljivanje lezaljki i suncobrana nije obavezno ali s obzirom da na plazi nema hlada ko ne zeli da placa bilo bi dobro da kupi suncobran koji kosta oko 12 eura.Sunce jeste jako ali stalno duvka vetric pa se zato pazite da ne izgorite :D .Na plazi nema muzike!

Mesto El Arenal je puno nemaca a mesto Magaluf engleza.Nemci su mirniji.Od nekih 20h pa do 00:30h gomila pijanih mladih nemaca seta okolo i dere se ali ne diraju nikog.Cak je i grupa mladih srba vikala pored tako da su u tom uzrastu(18,19 god) svi isti.Grad Palma je prelep i potpuno je izvodljivo putovati tamo svako vece,posebno preporucujem porodicama i parovima.Iz mesta Arenal tamo na svakih desetak minuta ide gradski autobus broj 15,karta je 1.10 eura i putuje se oko 30 minuta.Poslednji autobus ide iz Palme za Arenal u 01:30.Palma je prepuna divnih uskih ulica,trgova,taverni,ima prelepu katedralu i kao da se nalazite u nekom totalno drugom delu Spanije.Toliko se razlikuje od Arenala ili Magalufa.

Cene otprilike: kafa(za one koji vole tursku neka traze Cafe cortado) 1.50,voda obicna ili kisela (sin gas-obicna,con gas-mineralna :D ) 1.75,sokovi oko 2 eura(oni koji vole limun neka probaju pice KAS CON LIMON,kiselo,gazirano),sladoledi do 3 eura.Dorucak u kaficu od 2-4 eura,vecera 11-15 eura.

Preporucila bih da iznajmite kola i obilazite lepe plaze a i obliznja mesta.Dnevno za iznajmljivanje kola potrebno je izdvojiti 35 eura.

Za mlade-diskoteka RIO PALACE,ulaz 10 eura i jedna besplatna konzumacija.Deo sa house muzikom i deo sa R N B muzikom.Sjajan provod!Moje novo omiljeno pice-vodka limun (taj kas sa limunom i malo vodke),trazite litar jer kosta 12 eura ako vas ima vise,casa jedna je 5 eura!Sjajan kafic LATINO gde mozete probati sjajne koktele,s tim sto se kafici zatvaraju do 00:30.U Palmi imate veci izbor klubova i posebno su popularni TITOS i ABRAXAS!Taksi do Palme od Arenala je oko 30 eura!

Soping je sjajan!Obavezno posetite Zaru i Mango u Palmi!

Kontiki ne organizuje mnogo ekskurzija.Vodic je Mirko koji jeste na raspolaganju ali sa vama ne ide nigde samo vam da mapu grada i za vas kupuje karte,na primer karta povratna za Ibicu je 80 eura.Putuje se oko 2 sata.Imate varijantu da podjete u 8 ujutru i vratite se u 20h uvece ili da odete u 20 h uvece i ostanete celu noc!Posetite plazu Bora Bora (mada je meni nasa plaza u Arenalu lepsa) ali obidjite i grad Ibicu!Zurke pocinju oko 17h!Cene su iste kao i u Arenalu,mozda malo jace osim u kaficu Bora Bora koji je jako skup.

Korida (borba bikova) je 55 eura i to ne bih preporucila ljubiteljima zivotinja i osetljivijim osobama jer je prilicno stresno.

Sve po gradu Palmi mozete videti sami,dobicete mapu tako da je moj savet da ne bacate pare da vas drugi vodaju.

Akva svet je oko 25 eura.

Hm....pokusavam da se setim jos neceg...pitajte!Sta god vas zanima!Nadam se da sam vam i ovim pomogla!

Blago svima vama koji tek idete tamo,ja jako patim za predivnom Majorkom i hocu da idem i sledece godine i to na 20 dana!

Pozdrav,Jelena

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da...po forumima sam dosta citala otome koliko je tesko dobiti spansku vizu i bila sam sva istraumiranna!Zato sve vas koji tek idete zelim da smirim-samo nabavite sve sto se od vas trazi,u principu kao za svaki sengen,Kontiki vadi kolektivnu vizu i nije nikakav problem :D

Evo i jedne slicice prelepe plaze :kez:

post-3582-1218448108_thumb.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelena srce si hvala puno na informacijama! :)

Jedva cekam 05. septembar!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu!I ako te jos nesto zanima pitaj!

Sigurno ces se divno provesti...blago tebi! biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i mene!

Definitivno svima preporucujem Majorku!Posebno omladini!Moje najlepse letovanje do sad!

Jelena, molim te kazi mi koliko te je kostao smestaj (pp ako se ne varam) a koliko prevoz?

Hvala

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelena, molim te kazi mi koliko te je kostao smestaj (pp ako se ne varam) a koliko prevoz?

Hvala

Smestaj i prevoz 660 eura,ne znam odvojeno stvarno,smestaj je bio u hotelu sa dve zvezdice,pp,12 nocenja.A sve ukupno,takse i viza oko 730 eura.

Pozdrav za snowwhite,drago mi je da si se lepo provela! :D

Izmenjeno (Jellena25)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna da mi kaze kakvo je stanje sto se tice sigurnosti stvari koje nosimo, posto cujem da se tu i tamo desi poneka kradja? Pogotovo me interesuje Palma Mazas u Arenalu. Da li mogu mirno da ostavim novcanik u sobi, a da ne razmisljam da ce neko da ga makne ili da zakupim sef?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine sam letovala na Majorci,hotel Palma Mazas,El Arenal.Ne mozes mirno da ostavis novcanik i vredne stvari u sobi jer se kradje dogadjaju,to ce Vam i vodic reci.Naravno nije da sad hotel vrvi od razbojnika smajl.jpg ali bilo je par slucajeva dok smo mi bile.U hotelu postoji sef,placa se 19 eura za 11 dana(proslogodisnja cena)

Pozdrav!

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna da mi kaze kakvo je stanje sto se tice sigurnosti stvari koje nosimo, posto cujem da se tu i tamo desi poneka kradja? Pogotovo me interesuje Palma Mazas u Arenalu. Da li mogu mirno da ostavim novcanik u sobi, a da ne razmisljam da ce neko da ga makne ili da zakupim sef?

sto se sigurnosti tice, pravilo putovanja je: pasose i pare uza se nosi..

mi smo bile u hostelu (i u barseloni,i na palmi,i u madridu) i bez obzira kako smjestaj izgleda (kao rupa ili super smjestaj) uprava ne odgovara za tvoje stvari u sobi, ako zelis da se osiguras i ides na plazu i budes bez brige, svakako koristi sef ukoliko ti je na raspolaganju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i mene!

Definitivno svima preporucujem Majorku!Posebno omladini!Moje najlepse letovanje do sad!

Zanima me da li spanci i kad proveravaju i traze da vide kolika sredstva imas, koliko imas para kod sebe(minimum 50e po danu boravka ili koliko je vec, na sajtu ambasade stoji 62.40), pise da prilikom predaje dokumenata za vizu treba samo izvod sa racuna sa kretanjima u zadnja 3 meseca, da li to proveravaju kad sletis na aerodrom i da li umesto tolikog kesa u evrima moze i viza kartica tekuceg racuna na koji primas platu i na koji recimo imas 60.000 dinara uz recimo zadnji izvod?

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su na aerodromu trazili iskljucivo kes,kartice nisu vazile.Traze po 50 EUR na dan+povratnu avionsku kartu+rezervaciju za hotel.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su na aerodromu trazili iskljucivo kes,kartice nisu vazile.Traze po 50 EUR na dan+povratnu avionsku kartu+rezervaciju za hotel.

Nama su prosle godine trazili potvrdu da imamo 100 eura po danu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li spanci i kad proveravaju i traze da vide kolika sredstva imas, koliko imas para kod sebe(minimum 50e po danu boravka ili koliko je vec, na sajtu ambasade stoji 62.40), pise da prilikom predaje dokumenata za vizu treba samo izvod sa racuna sa kretanjima u zadnja 3 meseca, da li to proveravaju kad sletis na aerodrom i da li umesto tolikog kesa u evrima moze i viza kartica tekuceg racuna na koji primas platu i na koji recimo imas 60.000 dinara uz recimo zadnji izvod?

Ja sam preko Kontikija putovala i dobili smo kolektivnu vizu!Od dokumentacije je bilo potrebno:

ZA SVE:

· FOTOGRAFIJA (1) SKORIJEG DATUMA, FORMAT 3,5x4,5cm NA BELOJ POZADINI

· POPUNJEN ŠPANSKI FORMULAR KOJI SE DOBIJA U AGENCIJI ILI SE MOŽE ODŠTAMPATI SA SAJTA KON TIKI TRAVELA

· POTPISAN PASOŠ KOJI MORA DA VAŽI 3 ½ MESECA PO POVRATKU SA PUTOVANJA I FOTOKOPIJA PRVE DVE STRANICE PASOŠA

· UKOLIKO NIJE BILO PUTOVANJA U PRETHODNE TRI GODINE, PRILOŽITI I PRETHODNI PASOŠ

· UKOLIKO OSOBA SA KOJOM STRANKA PUTUJE IMA VAŽEĆU VIZU, MORA PRILOŽITI FOTOKOPIJU VIZE I PRVE STRANICE PASOŠA

Dodatna dokumenta:

ZA ZAPOSLENE:

· POTVRDA O ZAPOSLENJU SA NAZNAČENIM MESEČNIM PRIMANJIMA, RADNIM MESTOM I DUŽINOM STAŽA NA ISTOM I DOBIJENIM GODIŠNJIM ODMOROM U TRAJANJU ARANŽMANA. U POMENUTOM UVERENJU NEOPHODNO JE TAČNO NAZNAČITI ADRESU I TELEFON POSLODAVCA, KAO I IME I PREZIME, KAO I ZVANJE OSOBE KOJA GA POTPISUJE (NI U KOM SLUČAJU TO NE MOŽE DA BUDE PODNOSILAC ZAHTEVA)

· POTVRDA IZ PIO DA JE UPLAĆENO SOCIJALNO I PENZIONO ZA POSLEDNJIH GODINU DANA

· IZVOD TEKUĆEG RAČUNA SA KRETANJIMA U POSLEDNJA TRI MESECA (ILI U IZUZETNIM SLUČAJEVIMA SA DEVIZNOG RAČUNA UKOLIKO SE ZARADA ISPLAĆUJE U GOTOVINI)

ZA PRIVATNIKE :

· KOPIJA REŠENJA O REGISTRACIJI FIRME IZ AGENCIJE ZA PRIVREDNE REGISTRE

· POTVRDA O PLAĆENOM POREZU

· IZVOD RAČUNA U BANCI SA KRETANJIMA U POSLEDNJA TRI MESECA (ZA FIRMU ILI VLASNIKA)

ZA PENZIONERE:

· POSLEDNJI ČEK OD PENZIJE

ZA STUDENTE I UČENIKE:

· POTVRDA SA FAKULTETA, SREDNJE ILI OSNOVNE ŠKOLE DA PODNOSILAC ZAHTEVA POHAĐA GODINU ILI RAZRED U KOJI JE UPISAN

· IZJAVA O IZDRŽAVANJU POTPISANA OD STRANE RODITELJA ILI ZAKONSKIH STARATELJA I DOKUMENTACIJA O NJIHOVOM RADNO-SOCIJALNOM POLOŽAJU ( U Z AVISNOSTI DA LI SE RADI O ZAPOSLENIMA KOD TREĆEG LICA, U SOPSTVENOJ FIRMI ILI PENZIONERIMA) OVERENA U OPŠTINI ILI SUDU

· IZVOD IZ MATIČNE KNJIGE ROĐENIH

ZA DECU DO SEDAM GODINA:

· IZJAVA O IZDRŽAVANJU POTPISANA OD STRANE RODITELJA ILI ZAKONSKIH STARATELJA I DOKUMENTACIJA O NJIHOVOM RADNO-SOCIJALNOM POLOŽAJU ( U ZAVISNOSTI DA LI SE RADI O ZAPOSLENIMA KOD TREĆEG LICA, U SOPSTVENOJ FIRMI ILI PENZIONERIMA) OVERENA U OPŠTINI ILI SUDU

· IZVOD IZ MATIČNE KNJIGE ROĐENIH

ZA MALOLETNE OSOBE:

· UKOLIKO OBA RODITELJA MALOLETNOG DETETA PUTUJU ZAJEDNO, A POSEDUJU VAŽEĆE ŠENGEN VIZE, POTREBNA JE KOPIJA PRVIH STRANICA PASOŠA, VAZEĆIH ŠENGEN VIZA I KOMPLETNA DOKUMENTACIJA O ZAPOSLENJU

· UKOLIKO JEDAN OD RODITELJA POSEDUJE VAŽEĆU ŠENGEN VIZU, A DRUGI NE I PRI TOM OBA PUTUJU; RODITELJ KOJI POSEDUJE VAŽEĆU ŠENGEN VIZU MORA DOSTAVITI KOPIJU VAŽEĆE ŠENGEN VIZE, PRVE STRANICE PASOŠA I KOMPLETNU DOKUMENTACIJU O ZAPOSLENJU

· UKOLIKO DETE PUTUJE BEZ IJEDNOG RODITELJA A SA TREĆOM PUNOLETNOM OSOBOM, POTREBNA JE SAGLASNOST OBA RODITELJA, OVERENA U OPŠTINI ILI SUDU, KAO I KOPIJA VAŽEĆE VIZE I PRVE STRANICE PASOŠA OSOBE U ČIJOJ PRATNJI DETE PUTUJE (AKO VEĆ IMA OBEZBEĐENU VIZU) I KOMPLETNA DOKUMENTACIJA OBA RODITELJA O ZAPOSLENJU

· UKOLIKO SE RADI O STARATELJU POTREBNO JE DOSTAVITI FOTOKOPIJU REŠENJA ILI PRESUDE O STARATELJSTVU

· FORMULAR SAGLASNOSTI MOŽETE DOBITI U AGENCIJI ILI ODŠTAMPATI SA SAJTA KON TIKI TRAVELA

ZA IZDRŽAVANA LICA:

· IZJAVA O IZDRŽAVANJU OD STRANE SUPRUŽNIKA OVERENA U OPŠTINI ILI SUDU

· KOMPLETNA DOKUMENTACIJA SUPRUŽNIKA O ZAPOSLENJU

· KOPIJA VENČANOG LISTA

-Trazili su nam potvrdu banke da na deviznom racunu imamo dovoljno novca za 100 eura po danu!Niko nam nije trazio to na uvid kasnije na aerodromu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem preko kontikija 04.09. na Majorku , El Arenal hotel Palma mazas PP, majice mozes li mi reci posto si ti najskorije bila na Majorci koliko mi para treba, mislim na dzeparac - bez nekog velikog baskarenja. Nekoliko izleta i skromni shoping.

pozzz

Izmenjeno (maraja80)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,svima.Vratila sam se sa Majorke 08.avgusta pa vam mogu pomoci oko ove destinacije.Letovala sam preko agencije Jolly u hotelu Reina Isabel u El Arenal-u.I za agenciju i za hotel pa čak i za ovo mesto nemam puno reči hvale.Moja preporuka izbegavajte ih.Sve sem ovoga je bilo divno i Majorka je stvarno lepo ostrvo koje vam nudi dosta toga za videti.Postavila sam fotografije na MFT pa možete pogledati kako to otprilike izgleda,a postavila sam i opis pa ukoliko vas interesuje pogledajte i pročitajte da se ne bi ovde ponavljala. Primetila sam da vas interesuju cene,ne znam šta konkretno,ali ću navesti par cena,a vi pitajte slobodno šta vas konkretno intersuje.Ekskurzije i izleti preko agencija su dosta skupi.Mi smo išli na koridu i na hacijendu da gledamo flamenko i svaka od ovih ekskurzija je po 60 eur.Bila je i ponuda za obilazak ostrva,poseta Soller-u,Valldemosi i plaži Formentor,ali to vam se više isplati da obiđete sami.Iznajmite auto i svaki dan ponešto obilazite.Postoji organizovan autobuski prevoz po ostrvu i on je povoljan.Plavi autobus vozi iz Arenala do Palme i cena karte u jednom pravcu je 1.30 eur.A postoji i takozvani red bus mislim da je on za međugradske linije i u njemu cena zavisi od relacije koju idete.Red vožnje je istaknut na svakoj stanici i dosta precizan.Što se tiče cena po restoranim kreću se u rasponu između 10-20 eur u zavisnosti od toga šta poručite,sok je oko 3 eur,čaša sangrije 4 eur...U meku big mek obrok je 6.5 eur,običan big mek 3.65 eur.Dve ležaljke i suncobran u Arenalu su oko 10 eur.U Palmi su tokom avgusta sniženja i cene garderobe su povoljnije nego kod nas,pa čak i prve cene (pošto su izbacili i jesenju kolekciju) su povoljnije.U Zari recimo farmerice koštaju 30 eur iz nove kolekcije kod nas su 50.To je smo jedan od primera.Na sniženjima su cene 3-7 eur majice,10 eur farmerice, 10-15 eur haljinice... Jedino što mislim da je krajem avgust početkom septembra sve već probrano i ne znam ni da li uopšte više ima tih sniženja. Iznajmljivanje automobila u Avgustu je takođe bilo jako skupo u proseko oko 45-50 eur po danu.E sad nisam sigurna da li će tako biti i u septembru,pošto im je avgust udarni mesec i tada naravno i cene idu u nebesa.Moj utisak je da je generalno skupo, ne sve,ali dosta toga da i da koliko god para ponesete biće vam malo.To je naravno moje subjektivno mišljenje, ukoliko vas intersuje još nešto slobodno pitajte vrlo rado ću vam pomoći,a onima što uskoru putuju želim srećan put i lep provod na ovom lepom ostrvu.

Pozdrav........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka