machak5

Kolima do Hrvatske

259 poruka u ovoj temi

Mene zanimaju vasi utisci iz Makarske, da li je bilo toplo more i da li ste imali neke neprijatinosti mozda? Mi idemo cesto u Istru i tamo su jako ljubazni, zelja mi je Brela i Makarska zbog mora.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... i naravno cene u HR :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene zanimaju vasi utisci iz Makarske, da li je bilo toplo more i da li ste imali neke neprijatinosti mozda? Mi idemo cesto u Istru i tamo su jako ljubazni, zelja mi je Brela i Makarska zbog mora.

Meni je Makarska fantasticna. More je prelepo, Plaza je jako dugacka i celom duzinom plaze moze da se seta. Takodje, centar mesta je fantastican. Ima dosta restorana, kafica, pekara, prodavnica, linda, kauflend pa neki mini trzni centar, pa onda opet tako nesto na magistrali gde je Konzum. Uglavnom, kome treba prostor za setnju, ima ga. Moze se ici kroz sumu do Nagano plaze (cini mi se da se tako zove), to je kao nudisticka, ali isto prelepa i ima da se pesaci 2km, Poluostvro svetog Petra takodje moze da se obidje. Sto se tice plaze i setnje nema greske.

Nisam imao nikakve neprijatnosti. Ljudi iz Makarske uglavnom nisu u tom fazonu. Mnogo je stranaca, pa dovoljno je neeksponirati se i nema problema. Bar je takav moj utisak. Ja se nisam krio, javljao sam se ljudima normalno, govorio hleb, meso, ekavica Beogradska (i malo vojvodjanske :D ).
Sto se Brela tice, koliko sam ja shvatio tamo je plaza lepa i stvarno jeste, mada nije mnogo drugacija nego Makarska i setaliste je uz plazu, centar je postoji. Zato je Makarska bolja.

Sto se cena tice, Makarska je skupa. Odnosno, morski gradovi su. E sad, meni je ocekivano da pice u kaficima, kolaci, sladoled kostaju malo vise (20-30%) nego na Adi Ciganliji i to jeste tako i po meni je to sasvim ok.
Parking u centru je skup uzasno (20kn sat vremena) i svuda je obelezeno i svuda mora da se plati, isto je u Baskoj vodi, isto je u Brelima isto je svuda. Moze biti skuplje, ili mozda 15kn ako naletite na neki bas parking sa rampom.

Cene u radnjama, pa sta znam, ima linda i ovih prodavnica u njima su cene iste. Ja sam kupovao kackavalj za 5e kilo, u lindi je bila neka lepa prsutica po ceni ko kod nas. Hleb je skuplji, ali to je oduvek. Jogurt mleko su oko 12-18kn za 2litre i onaj zbregov je preukusan. Da dvoje ruca, moze pica od 35 kuna, do nekog mesa koje nije ispod 100 kuna po osobi, znaci treba racunati bar 20e minimum po osobi za obrok u restoranu. Lezaljke u makarskoj su 50kn jedna i suncobran je 40kn, u Brelima je to bilo 30/20 u baskoj vodi isto nesto jeftinije. Autobuska karta do brela je 17 kuna do Baske vode 12kn. Gorivo je oko 10kn. Kurs u menjacnicama u centru Makarske je 7.3 i ispod toga ne treba menjati. Nema ni provizije. Preporuka je koristiti nase platne kartice jer imaju oko 5% bolji kurs od ovoga (bar Erste banka).

Voda je najtoplija u avgustu. Prosek temperatura je 25 stepeni. U septembru je prosek 24 stepena. Sada je voda bila meni ledena i sigurno nije bilo 24 stepena. Ali kad udjes, moze da se kupa, ljudi se kupaju i nije tako strasno. Jedan dan smo bili na hvaru, tamo je bila pretopla, a izgleda da nas je tako vreme uhvatilo jer inace bude obrnuto, tamo ledena a u makarskoj pretopla.

Plaza, iako je bio septembar je bila puna. Ima mesta tu i tamo za peskir ali je guzva realno. Kad se ode malo dalje, moze da se bude usamljeniji. U julu i avgustu, koliko sam shvatio, ljudi leze jedni na drugima, a na setalistu se sudaraju. Tako da preporucujem kraj avgusta pocetak septembra ili ovaj prvi deo septembra za odlazak u Makarsku.

To je to, ako nekoga jos nesto zanima nek pita :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno za informacijama, jeste u avgustu topla voda, mi smo bili od 22.8.i bila je 27 c, mada ume da se rashladi brzo ako je bura. Cene su na Hrvatskom primorju vece, ali u Italiji, na Kipru ili na Majorci su isto visoke.

Drago mi je da nije bilo neprijatnosti i da ste uzivali. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868246
    Ukupno poruka