machak5

Kolima do Hrvatske

271 poruka u ovoj temi

Krecem 30.06. put Brela na Makarskoj Rivijeri  pa me zanima da li neko ima svezije informacije kuda i kako do dole, koji put je najbolji . Gledao sam pravce na Via Mischelin  ali bolje da pitam iskusnije od mene  ? Hteo bih da izbegnem auto put , pa preko Bosne . 

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

smulinho

Evo,mi smo išli preko Bosne.Išli smo preko Rume,Šapca,Loznice,pa kod gp Šepak,Zvornik,Vlasenica,Han Pijesak,Sokolac,Sarajevo,Mostar.Čapljina,pa novi gp Bijača,tu se uključuješ na autoput prema Splitu,siđeš kod čvora Zagvozd,pa kroz tunel Sv. Jure,Baška Voda,pa Makarska.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isto kao antonije, samo sto nismo na autoput, nego preko Vrgorca "pravo" u Makarsku.

A ako ces kroz tunel ( Sv. Ilija ), spremi sitne pare, mislim da je za automobile 20 ili 30kn...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovorima  , mislim da cu i ja tako , tj. tim putem 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.... Dosta vremena zbog posla provodim vremena na putevima po Srbiji, sad posle putovanja po Hr mogu reći da su oni desetinama godina ispred nas po kvalitetu i uređenosti saobraćajnica. Autoput je savršen, sam asfalt je kao kod nas na novom delu puta od NS do Subotice, sem jednog manjeg dela oko Zagreba. Dozvoljeno je 130, ali se retko ko manijači. Pandura ima povremeno. Kad smo išli tamo bili je ekipa sa kamerom na jednom nadvožnjaku. Zaista se do Rijeke brzo stigne, i ne treba preterivati. Tuneli na autoputu su savršeno obeleženi, kad je kiša smanjuju dozvoljenu brzinu kretanja, a obaveštenja se menjaju na svetlećim potalima. Oni koji su lupetali kako je gužva na putu ili naplatinim rampama, nikad se nisu vozili ka i oko BG. Put je savršeno obeležen za svako skretanje i isključenje i uopšte nema potrebe za navigacijom. Za Krk se isključuje na jednoj naplatnoj rampi pre Rijeke, mislim da se zove Oštrovica 6. Nakon toga malo niz brdo, pa opet poluautoput, pa na kružni tok, pa na mostarinu koja je 35 kuna. Autoput slobodno plaćajte u evrima jer ga tako računaju 7,51 kuna, takav kurs ćete retko gde naći. Putarina je 121 kunu do ZG i još 65 do isključenja za Krk. 
Put po samom Krku je brza magistrala sa nekoliko kružnih tokova, koji su opet jako dobro obeleženi gde treba izaći. Baška je mesto na samom južnom kraju Krka i treba možda i sat vremena do tamo po ostrvu.
Parking uz more je dosta skup, uglavnom sve vile poseduju sopstveni privatni.
Pumpi ima na Krku nekoliko, kod skretanja za Malinsku ima 2, na kružnom toku neka privatna računa primaju evro i računaju ga 7,5 i imaju tng.
Jedino što nije obeleženo je kad se vraćate skretanje za Ikeu, "pratite Industrijska Zona Istok" par kilometara pre same Ikea. vredi je obići, i kvalitetno i ...

Napisao još dosta toga na temi "Krk"
;-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi da vas pitam, mi bismo kolima isli do Splita pa bismo trajektom na Hvar, ali bez kola, pa imate li neku preporuku za parking koji se cuva, gde ce kola biti sigurna.. Jer i kad bismo ih na trajekt, opet ih moramo na nekom parkingu drzati.. ?

E i samo da dodam, ova deonica puta me zanima, da li je neko isao da mi ukaze na neke bitne stvari, jer nikad nisam vozila tuda? Sem sto bih umesto kroz Tomislavgrad isla kroz Livno. Evo deonice:

https://www.google.rs/maps/dir/Travnik,+Federation+of+Bosnia+and+Herzegovina,+Bosnia+and+Herzegovina/Split,+Croatia/@43.7373768,16.9988056,9z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x475effdc256dfe7b:0xa2554f47dfb08d92!2m2!1d17.6566916!2d44.2272107!1m5!1m1!1s0x13355dfc6bbcf517:0xa1798ff631b49f98!2m2!1d16.4401935!2d43.5081323?hl=en

Svaki savet je dobro dosao!

 

Izmenjeno (Katarina Rajkovic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram i ja oe godine na Hvar u avgustu, u potrazi smo za smestajem ovih dana bas aktivno. Bice nesto privatno u Jelsi ili Starom gradu. Kolima cemo, preko Bosne, na Sarajevo i Mostar, posle do Drvenika i na Sucuraj trajektom. Najbliza varijanta. A i nema problema sa nasim registracijama, na ostrvima je druga prica. Ostaje mi da to potvrdim kad se vratim :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo.Krajot na juli patuvam za makarska od makedonija so kola.razmisluvam po koj pat da odam za da gi izbegnam guzvite i koj pat e podobar za vozenje. Odam preku albanija do skadarskoto ezeto.Posle toa imam 2 opcii.Po jadranskata magistrala preku budva,dubrovnik-makarska ili preku Podgorica-niksik-bileca-plana-stolac-capljina-pa se uklucuvam na avtopat kaj zvirovici i preku zagvozd-tunelot sveti ilija-makarska.

Ke ve molam za nekoj sovet,isklustvo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolima u HR iz Srbije je jednostavno i svakako najbrže. Pogotovu autoputem.

Išao sam pre par godina i ići ću opet ove godine, putarine su skupe svakako ali stignete dosta brzo i vozite po kvalitetnom putu. Postoji opcija da se uštedi na putarini tako što se ide prema Dalmaciji starim putem, put je em kraći skoro 100 km(do Zadra npr.) em nema putarine ali ima ograničenja brzine kroz svako naselje kroz koje se prođe. No svakako najjeftiniji put iz Srbije do Dalmacije je kroz Bosnu ali na mapi put izgleda kao da dete šara levo desno po papiru pa ko voli...

Moj predlog ako ideš u HR na letovanje plati autoput i vozi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi da vas pitam, mi bismo kolima isli do Splita pa bismo trajektom na Hvar, ali bez kola, pa imate li neku preporuku za parking koji se cuva, gde ce kola biti sigurna.. Jer i kad bismo ih na trajekt, opet ih moramo na nekom parkingu drzati.. ?

E i samo da dodam, ova deonica puta me zanima, da li je neko isao da mi ukaze na neke bitne stvari, jer nikad nisam vozila tuda? Sem sto bih umesto kroz Tomislavgrad isla kroz Livno. Evo deonice:

https://www.google.rs/maps/dir/Travnik,+Federation+of+Bosnia+and+Herzegovina,+Bosnia+and+Herzegovina/Split,+Croatia/@43.7373768,16.9988056,9z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x475effdc256dfe7b:0xa2554f47dfb08d92!2m2!1d17.6566916!2d44.2272107!1m5!1m1!1s0x13355dfc6bbcf517:0xa1798ff631b49f98!2m2!1d16.4401935!2d43.5081323?hl=en

Svaki savet je dobro dosao!

 

Pre dva dana sam napisao post, ali ga izgleda nisam poslao...

 

Jedno od resenja je javna garaza u Splitu, ali to moze biti skupo i jeftinije je da trajektom povezes auto sa sobom...

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ne zaboravim a ovo je važno.

Kada idete na more potrudite se da na naplatnu rampu Lučko kod Zagreba budete najkasnije do 6 sati ujutru jer do tada su čekanja minimalna ili ih uopšte nema. Već oko sedam stignu nemci, austrijanci i ostali i onda nastane haos. Jedne godine smo prošli rampu oko 6 i 20 bez ikakvog čekanja, stali na OMV pumpu nekih 300-400 metara dalje da sipamo gorivo i da malo odmorimo. Oko 7 sati je već bila kolona oko kilometar po priči nekih čeha koji su prošlči par minuta ranije. Naravno i na putu je bila primetnija gužva i to baš. Inače od granice do Zagreba ako sam video 50 automobila ukupno.

Inače pošto sam iz NS kad krenem okrenem AMSS i pitam da li je gužva na granici ako jeste odem na Ilok pa Vukovar pa se spustim na autoput.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A  da li treba zeleni karton za odlazak u Trst iz Pule?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ne, jer granice nema izmedju Slovenije i Italije.Jedino je granica izmedju Hrvatska i Slovenije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Evropi zeleni karton treba samo za Makedoniju i BiH sa ostalim zemljama ima taj neki sporazum da je dovoljna registraciona nalepnica i evropski izveštaj. Ima na sajtu AMSS koje zemlje su pokrivene. Mislim ima još nekih zemalja gde treba zeleni karton ali to su neki kirgistani, tadžikistani i sl što je mnogo daleko od Hrvatske.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne prezajte od toga da zovete ni AMSS a ni HAK kad krećete na put. Bolje izaći kod Karlovaca da ne zaglavite na Lučkom ili ići na Ilok jer je na Batrovcima gužva. U petak ujutru zovem HAK i pitam onu devojku šta mislite danas ili sutra. Kaže turistička sezona je ali pre petak nego subota. Hvala joj od srca. Na lučkom ispred mene dva automobila, na Bajakovu ispred mene niko, mada jeste bila gužva tu na granici mene nije mnogo pogodilo jer na Iloku sam najblaže rečeno probudio policajce da mi pregledaju pasoše. Ne bežite od alternativnih pravaca nikako, bolje i 100 km okolo umesto 5-6 sati u nekoj koloni.Kuma je sinoć iz NS krenula busom za Zadar oko 22 iz NS. Tek oko 6 su prešli u HR pa vi vidite šta je čekanje. Inače oko 11 se javila da su kod Macole što je još oko 3 sata vožnje bez da je gužva.

 

v.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka