machak5

Kolima do Hrvatske

271 poruka u ovoj temi

 

Boby je napisao:
1 varijanta:

- Novi Sad - Ruma - Sabac - Loznica - Mali Zvornik - Valsenica - Sarajevo - Mostar - Metkovic - Brela

2 varijanta :

- Novi Sad - Ruma -autoput- Bosanski Samac - Zenica - Sarajevo - Mostar - Metkovic - Brela.

 

1 varijanta je kraca (ja uvijek koristim ovu varijantu), ali u ovoj varijanti od zvornika do sarajevo je sve penjanje i spustanje preko planina sto podrazumjeva puno krivina, put je u dobrom stanju.

 

2 varijanta je kao sto si rekao duza i po mom misljenju bolja jer je vecinom pravac ali i tu ima krivina (takva je Bosna), u km je duzi put ali vremenski isto dodje do Sarajeva.

 

Od Sarajeva prema Mostaru 2 sata voznje, do metkovica jos sat-sat i po, od Metkovica do Brela oko 2 sata (ako me sjecanej dobro sluzi)

 

Sretno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad idete za Istru - nema dileme, autoputem preko Zagreba.. put fantazija... sve vreme sibate minimun 120 km/h... stize se maximum za 7 sati sa stajanjima (ovo pod uslovom da nema guzve). Izbegavati putovanje subotom zbog zastoja na autoputu...

Put do mora je pravo uzivanje... bolje receno, dozivljaj!!!

Ko ide sa malim detetom... dovoljno je da je dete upisano u pasos bez slike (pod uslovom da ima manje od 5 godina) i da nije proslo 2 godine od upisa u pasos. Za dete je potrebno imati sedalicu u autu!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1 varijanta je kraca (ja uvijek koristim ovu varijantu), ali u ovoj varijanti od zvornika do sarajevo je sve penjanje i spustanje preko planina sto podrazumjeva puno krivina, put je u dobrom stanju.

2 varijanta je kao sto si rekao duza i po mom misljenju bolja jer je vecinom pravac ali i tu ima krivina (takva je Bosna), u km je duzi put ali vremenski isto dodje do Sarajeva.

Od Sarajeva prema Mostaru 2 sata voznje, do metkovica jos sat-sat i po, od Metkovica do Brela oko 2 sata (ako me sjecanej dobro sluzi)

Sretno :)

Hvala puno,

Petar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

.

Još bolje je Novi Sad - Ruma -autoput- Bosanski Samac - Zenica - Travnik-Donji Vakuf-Kupres-Livno-Aržano-Cista Provo - Brela . Ja sam prošle godine tako išao a znam ljude iz Zrenjanina koji tako idu već godinama.

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle Zenice vidim da se krecemo nekim regionalnim putevima, da li je, na distanci Travnik-Donji Vakuf-Kupres-Livno-Arzano-Cisto Provo-Brela, kolovoz u dobrom stanju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Bez brige put je odličan. Sledeće nedelje mi se vraća kolega baš iz Brela pa ću javiti najnovije stanje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Zdravo,

Da li se vratio vas kolega?koj su utisci?

Pozdrav,

Boby

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Jeste , vratio se . Kaže da sve OK. Put je odličan i nema gužve, a jedino malo usporenje (oko 200 m) je na Kupresu gde rade neku kružnu raskrsnicu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li može turistaNS ili neko drugi ko zna da malo detaljnije opiše put od NS-a do Rovinja. I cene putarina bi bile dobrodošle!

Unapred hvala! Nikola NS

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko koliko ima kilometara od prve pumpe od granice sa CRO? Planiram da maksimalno isprobam njihovo gorivo pa bih usao sa minimalno mogucom kolicinom u rezervoaru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

link kaze da od granice ima 8.6 km do BP i odmorišta Spačva-Lubanj

evo link nadam se na nece opet bi nedozvoljen od strane moderatora (ne znam sta je uopce dozvoljeno)

http://www.ina.hr/mapa/default.aspx?x=18,9...amp;y=45,045068

-znaci na mapi samo kliknes na benzinsku(pa onda dodaj) i tako opet na granicu kliknes(i dodaj u router) i izbacit ce ti kilometrazu

e da to je inina benzinska, a najbolje gorivo je na Tifonu kod nas(iako je svima isti vlasnik MOL) :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me koliko kosta putarina od ulaska u Hrvatsku iz Srbije pa sve do Slovenije, ako neko zna okvirno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li može turistaNS ili neko drugi ko zna da malo detaljnije opiše put od NS-a do Rovinja. I cene putarina bi bile dobrodošle!

Unapred hvala! Nikola NS

Spustis se preko venca na autoput bg-zg, do granice nekih 30 km, do zg te vodi put, a pred zg imas odvajanje za ri/st auto putem do ri (imas odvajanje kod karlovca za ri ali ne moyes da promasis), na ovom putu su ti vece guzve posebno ako ides u spicu sezone. kod rijeke hvatas put prema puli/pazinu-tunel ucka. ovde se radi novi most pa ima neka obilaznica( isao u maju mesecu), nemoj da promasis da ne bi otisli u sam grad. penjes se prema tunelu ucku (najlespi pogled -kvarner i otoci) , ovde ti vise nije autoput, kroz tunel ucka ulazis u istru, pratis znakove za pazin a posle pazina za rovinj (ovde i ako se izgubis lako ces da se vratis). cestarina -do zg oko 80 kn, zg-ri 56 kN, tunel ucka 25 kN. Prati ogranicenja iako ne verujem da ces videti ijednog policajca posebno ne na autoputu. sto se tice odmorista do zg ih imas koliko hoces od zg do ri svega par (jedno posle zg i jedno na ravnoj gori pa vodi racuna o tome). auto put ti je dakle do tunela ucka sa manjim delom koji se jos radi (obilaznica oko rijeka) u istri ti je magistralni put ali odlicnog kvaltiteta.

lep provod u rovinju (najlespem mestu na svetu !!!!)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

link kaze da od granice ima 8.6 km do BP i odmorišta Spačva-Lubanj

evo link nadam se na nece opet bi nedozvoljen od strane moderatora (ne znam sta je uopce dozvoljeno)

http://www.ina.hr/mapa/default.aspx?x=18,9...amp;y=45,045068

-znaci na mapi samo kliknes na benzinsku(pa onda dodaj) i tako opet na granicu kliknes(i dodaj u router) i izbacit ce ti kilometrazu

e da to je inina benzinska, a najbolje gorivo je na Tifonu kod nas(iako je svima isti vlasnik MOL) :)

Hvala puno na odgovoru.

Ja u Srbiji uvek sipam na MOL pumpama evro dizel tako da me bas interesuje da uporedim da li je to stvarno isto gorivo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka