machak5

Kolima do Hrvatske

271 poruka u ovoj temi

Ovih dana treba da krenem na HR primorje,

prva stanica mi je Split,

u nedoumici sam kako najlakse doci do tamo automobilom ?

Da li autoputom okolo, ili preseci put preko Bosne... ?

Ja sam vise za Bosnu,

autoput, em sto uspavljuje, plus nema sta da vidis, i mnogo je duzi put, skoro 250-300km.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj predlog ti je preko Bosne, i to da koristis put Beograd-Lajkovac-Valjevo-Bajina Basta-Kremna-Visegrad-Gorazde-Foca-Gacko-Nevesinje-Mostar-Makarska-Split. Ja svake godine po 5-6 puta putujem kolima do Gacka (istocna Hercegovina), do Gacka imas 400km i nekih 6-7 sati voznje, od Gacka do Mostara oko 60km i nekih 1.5h max, od Mostara do Splita imas 200km i nekih 3h voznje. Znaci ukupno imas oko 660km i nekih 11-12h voznje. Put je ugodan jer nema guzvi na putu kao recimo na Ibarskoj magistrali ili na autoputu Zagreb-Split (cuo sam da se na naplatnim rampama u Hrvtskoj formiraju kolone od po 17km, i putarine su skupe)...

Inace, predeli kroz koje prolazis su predivni pocev od Tare, Mokre Gore, Visegrada, Zelengore, Hercegovine, doline Neretve...

Izmenjeno (Infoputnik)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa kroz Bosnu cu sigurno, putarina + guzva, znaci preko Zagreba nikako.

Mislio sam da idem do Zupanje, pa preko Samca dole do Zenice, pa preko Kupresa i Livna do Splita. Oko 500km, + idem iz St Pazove pa mi je malo blize nego iz BG.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozes i tako.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na kraju sam isao autoputem, i prilicno sam iznenadjen kako dobro izgleda, i pravo je uzivanje putovati istim.

Vredi svaku placenu kunu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom da još nismo razradili ovaj podforum, smatram da je potrebno otvoriti ovu temu jer je sve više ljudi koji kao destinaciju svog odmora, ovog leta planiraju Hrvatsku.

Intersuju me iskustva onih koji su skoro temo bili. Koja je dokumentacija potrebna pri ulasku u Hrvatsku i kojim su putevima tamo stizali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

od granice hrv-srb autoputom A3 (Zagreb-Lipovac) pa onda A1(Zagreb-Split-Dubrovnik) prema dalmaciji ili A6 prema Rijeci i Kvarneru (a od Rijeke se bacit na Istarski ipsilon za dolazak u Istru to je A8 i A9)

Eto vljda sam pomogao

evo i par linkova

http://82.193.221.213/GElin2/ ovdje se mogu izracunavati cestovne udaljenosti izmedju mjesta u Hrvatskoj, a imaju i sve ceste u Hrvatsko i planovi Gradova , pa moze posluzit

http://www.hak.hr/ Hrvatski Autoklub

http://www.hac.hr/?task=aut Hrvatske autoceste

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno. Ja sam se ipak odlučio za deonicu preko Mokre gore, Višegrada, sarajeva i Mostara. Kraće je za nekih 250 km i jeftinije za putarine koje u oba pravca iznose oko 10 000 dinara. Možda je zamornije ali je jeftinije.

Izmenjeno (bluebox)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako toliko koštaju putarine???

Preko 100€ ?

Pa ja pređem od Evzonija u GR do Sparte i natrag (cca 2000km) za manje od 25 evra!! Od toga 85% puni autoput

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da se kod nas naplacuje cca 40 lipa za km autoceste

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

250 kuna je u jednom pracu od granice do Splita, što je 500 kuna za odlazak i povratak ili ti oko 6000 dinara.

Od Leskovca do granice sa Hrvatskom, putarina je u oba pravca oko 3000 dinara, i to mu sve ukupno dođe na 100 evra.

Za taj novac mogu da platim dizel za odlazak i povratak do Splita, preko Bosne.

Interesuje me trba li da vadim međunarodnu vozačku za Hrvatsku i Bosnu

Izmenjeno (bluebox)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

nama iz bosne netrebaju medjunarodne dozvole za hrvatsku i srbiju pa pretpostavljam da netrebaju ni srbijancima, makar sto se tice bosne. za ulazak u bosnu ti je dovoljna licna karta, a takodje mislim da je ista situacija i sa hrvatskom.

sto sse tice puta prema moru ako ides preko sarajeva, onda je najbolje za mostar pa na granicu u metkovic i ako ides u pravcu splita obavezno makarska rivijera pa split. i obavezno postovati ogranicenja brzine, policija iskace na svakom "cosku" u hr

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav

Da li su u Hrvatskoj iste cene putarine za domaca i strana vozila?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da jesu

ne znam zasto bi bile razlicite cijene!? jel ima uopce negdje da se pravi razlika????

 

eh da moze se ostvarit popust tako da se kupi uredjaj ENC(elektronska naplata cestarine) mislim da je popust 10 posto(a bio je i neki zimski popust od 23 posto)

pa ako netko ide cesce kroz hrvatsku to bi mu preporucio da kupi ako moze.

na svim naplatnim postajama postoje posebne za ENC, a na velikim izlazima/ulazima postoje i posebni trakovi za ENC koji pocinju i po 2-3 km prije naplate tak da ako su velike guzve oni s ENCom ne cekaju ili cekaju puno manje

 

evo link

http://www.hac.hr/index.php?task=ces&stask=14

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Imam jednu molbu za uputsvo oko boljeg puta za odlazak u Brelu, polazak je iz Zrenjanina:

1 varijanta:

- Novi Sad - Ruma - Sabac - Loznica - Mali Zvornik - Valsenica - Sarajevo - Mostar - Metkovic - Brela

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int...mp;x=44&y=7

2 varijanta :

- Novi Sad - Ruma -autoput- Bosanski Samac - Zenica - Sarajevo - Mostar - Metkovic - Brela

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int...mp;x=44&y=7

Znam da varijanta broj 2 ima vise km ali ja zivim u Rumunij i trazim odmorniju varjantu, i gde je put u boljem stanju, takodje as manje krivina.

Izvinite ne greske u pisanju ali ja zivim u Rumunij kraj granice sa Srbijom, i naucio sam vas jezik preko tv-a.

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka