talija

Pecanje (ribolov) na letovanju u Grčkoj

49 poruka u ovoj temi

obzirom da za par dana odlazimo na letovanje molio bih vas da mi pomognete.

klinci su se opasno navukli na pecanje ovog leta pa su planirali da malo bacaju udicu i za vreme letovanja.bilo bi to cisto rekreativno jutarnje pecanje sa obale ili sa nekog betonskog mola koji ulazi u more.

e sta mene sad konkretno zanima.zna li neko od vas da li su potrebne neke dozvole za to.ne bih voleo da dozivimo neprijatnost a jos vise da nam neki kontrolori odrape kaznu od XXX evra zbog pecanja bez dozvole.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da za sportski ribolov ne treba dozvola. Evo mene u Nikiti i ima pecarosa poprilici, meni je gazda rekao da samo podvodni ne sme, sve ostalo ide. Meni se jedino na hleb hvata riba, ponesite razlicite velicine udica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko se secam, ja sam kao klinac pecao sa obale (a u Leptokariji i iz camca) i nisu trebali nikakvi papiri. Sad vidoh na nekom sajtu da za pecanje sa obale ne treba dozvola. (All persons sport-fishing in a boat are required to have a fishing licence. Those fishing from shore do not need a licence.)

Ili evo opsirnije na samom sajtu :)

http://www.helleniccomserve.com/huntingfishing.html

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i mene zanima da li treba dozvola za pecanje sa obale,rekreativno naravno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za to što hoćeš ne treba sigurno. Dozvola nije potrebna ni za apnea spear-fishing (rekli nam Grci) samo ne sme sa bocama za ronjenje da se lovi riba.

Evo video sa pecanja iglica u Limenasu (pogledaj i nastavke - 3 dela ukupno)

http://www.youtube.com/watch?v=wXNsisMULnM&feature=plcp

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj tata svakog leta peca sa obale, sa mola, i na Tasosu i od skoro na Lefkadi i niko mu nikada nije rekao ni reč. Dakle, može :).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

super ponecu stap,pa cu pitati lokalce,najbolja varijanta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@urkepz koliko ja znam za pecanje sa obale nije potrebna dozvola. 2010. sam pecao svaki dan u grupi od 4-5 komšija iz partmana. Niko nas nikada nije ni pogledao.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo pecali prosle godine na Sitoniji, radili su sitniji sparici i salpa (nije bila losa),nismo bili ozbiljni,probali a ribe ima koliko hoces,uglavnom na hleb.Ne treba dozvola za tako nesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pecanje je dozvoljeno ,nego da vidimo koja tehnika i koji mamaci su najbolji .Kao pecaros koji je bar jedaput nedeljno na vodi na letovanju nisam imao mnogo uspeha iako sam se informisao putem interneta.Molio bih uspesne u pecanju(samo bez lazi)na moru da podele iskustva sa nama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo off...Poneo sam pusku i ostali pribor za ronjenje.Nisam znao prve godine koga da pitam pa sam pitao policajca.Kaze da nema problema za takve,vec ganjaju one sto love sa bocom i koji samim tim idu za ozbiljnijom lovinom.Oda tada svake godine redovno "puskarim".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Sinisa za ovu informaciju jer mi ove godine prvi put idemo sa puskom. I nama je prodavac ribolovačke opreme u Limenasu rekao isto ovo kao policajac.

za Baneta1970. Ima gore video o pecanju iglica, i mislim da moze da se ukapira sistem.

- vaser kugla, 1m podvez i udica 10-ka. Važno da uloviš jednu, pa ti ona na dalje služi kao mamac (one su hanibali). Filetiraš ih i kačiš na udicu. Za prvu možeš da koristiš pileću kožicu.

Na Halkidikiju smo pecali na "jež" sistem ...

vaser, pa na podvez, nakon 20-30cm vezuješ 14-16 udice na desetak santimetara i tako desetak komada. Koru hleba preklopiš da kora bude iznutra, a "testo" spolja, pa kreneš da namotavaš najlon od prve udice prema zadnjoj (kod vaserke) malo ih pribadajući u hleb... zabaciš pa kad to počne da vrije.

Isti sistem može i za teži ribolov, ali ideš bez vaserke i kačiš smuđarke (eventualno šaranske) 2 ili 3-ojke, olovo (30-50gr u obliku suze sa karabinjerom na vrhu) kao klasičan dubinac, a predvez sa udicama da bude minimalno 40-50 cm od prve udice. Ne mota se na hleb nego na veću sardelu (poželjno da je malo "miomirisna")

Hobotnice pecaju na ovakvu skiju

img4476hc.jpg

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na informacijama.Svakako sam pecao na sisteme poput jeza i na taze sisteme sa olovom ali to nije dalo rezultate u smislu vecih riba .koje mamace da koristimo?hleb,crvice(koje sam nosio u rucnom frizideru odavde),raznih crva i sl.mamaca koji se kupuju po prodavnicama dole,skoljki koji su prilepljene na kamen ili nesto sto lokalci traze u pesku pri vodi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj tata na Tasosu najviše koristi "jež" sistem (hleb i puno udica):

P6180005.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na informacijama.Svakako sam pecao na sisteme poput jeza i na taze sisteme sa olovom ali to nije dalo rezultate u smislu vecih riba .koje mamace da koristimo?hleb,crvice(koje sam nosio u rucnom frizideru odavde),raznih crva i sl.mamaca koji se kupuju po prodavnicama dole,skoljki koji su prilepljene na kamen ili nesto sto lokalci traze u pesku pri vodi.

Vidi ovako....ako pecaš iglice , možeš da isečeš tanku trakicu pileće kože ili da staviš malo parče školjke ili jednostavno malo parče bele kese....ne veće od 2cm x 0,5cm .

Kad uhvatiš prvu , onda nju filetiraš kao što si video na snimku.

Tamo smo kupovali i neke duuuuuge crve , koji liče na stonoge , zovu ih akrobatiko !

Oni se seku oštrim nožem ili skalpelom na gore pomenutu dimenziju i super su mamac ne samo za iglice , već i za sve ostale ribice u priobalju. Uvek možeš i na hleb...Rano ujutru na sistem ježa i vasericom , na oko 50m od obale se mogu hvatati baš lepi primerci cipla i sl. A Bata ti je gore i opisao isti sistem sa sardelama , ali bez vaserice , sa dubinskim olovom,

Prošle godine smo gledali neke Bugare u Limenariji na Tasosu i tako su pecali brancine u luci.

Isto možeš da koristiš klasičan mix : 1 pak. sardina , 1 pak. topljenog sira kao "Zdenka" i stari hleb.To se sve mesi i dobiješ paštu kojom mamčiš i mesto i stavljaš na udicu vel. 8-10 i sistem na plovak sa više sačmastih olova u nizu , kao što se uostalom stavlja za mirniju(stajaću) vodu.

Nadam se da sam pomogla , ako se još nečeg setim , napisaću.

U svakom slučaju mirno more i bistro !!! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka