talija

Pecanje (ribolov) na letovanju u Grčkoj

49 poruka u ovoj temi

Хоботницу изваде, па УДРИ о бетон (веле, мора 40 пута)!

Тај хорор-призор правдају тако да јој се тиме размекша жиласта структура, иначе је као жвака од пет дана, дигнута са тротоара.

Љигње и сипе су већ нешто друго. :)

Izmenjeno (Ton_majstor)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i malo mog iskustva... Već par godina letujem na Lefkadi. Što se tiče ribolova, dozvoljen je ribolov sa obale do 400metara. To sam pročitao na nekom grčkom sajtu, inače niko mi nikada nije pravio problem na Lefkadi. Najlon 0.25,vaser kugla i metar predvez 0.2 najlon, udica, slobodan pad, bez olova... Mamci: hleb-ruža, kore za oblande ( u vlažnu krpu komad manji, da malo omekša, posle oštrim nožem se seče na male trakice, teško se skida sa udice, ukusno i meni i ribama). Na to uhvatim ponekog špara, fratra, oradu, kneza, iglicu. Planiram da ponesem mesne crviće pa da ih stavim malo da odstoje u sardini iz ribarnice... Što se tiče hvatanja sa "ježom" predlažem bolju metodu... Ubacite koru starog hleba u vodu i ponesite kamen od 1kg... kada počne da vri vi iz sve snage lupite kamenom tu gde vri, valjda će biti ulova... a i ako naiđe policajac i pita šta radite, vi recite da bacate kamenčiće...def ne treba dozvola...

Izmenjeno (Alex_Lex)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo malo cipli, fratara koja ovcica i salpa - i vecera je na stolu! ;)

ribice_zpsc0c0a78e.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se ne bi ponavljali ... evo ovde

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanima me da li je dozvoljen podzemni ribolov sa kopljem,bez boca za kiseonik? Da li su potrebne dozvole za to? Za koji dan putujemo u Hanioti,Grcka,pa mi je unapred potrebna ova informacija,jer mi je poznatoo da su kazne velike ukoliko ne postoji dozvola za ribolov! Sve korisne informacije bi dobro dosle! Unapred zahvalna!!! :))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne, nije potrebna dozvola za podvodni ribolov ukoliko roniš bez boca, na dah ! :hello:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne, nije potrebna dozvola za podvodni ribolov ukoliko roniš bez boca, na dah ! :hello:

Hvala puno na informaciji! :dance:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

dozvola za podvodni ribolov postoji ali nikad nikoga nisu zaustavili niti trazili istu.

za ribolov sa bocama se ide u zatvor, il bi bar trebalo... u svakom slucaju takva disciplina ne postoji i zabranjeno je!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije bas istina da nikada nikoga nisu legitimisali, a drzavljani Srbije ne mogu da izvade ovakvu dozvolu, jer Srbija nije clanica EU.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako napraviti sistem vaser kugla ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I olovo ?

Moze li waserica u Stavrosu ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Peca se bez olova, waser kugla je sama po sebi dovoljno otežana vodom koju sipaš u nju. A može ponekad i olovo, samo to zavisi na kojoj dubini pecaš, tj. koliko si siguran na kojoj su dubini ribe koje loviš.

Npr. salpe često tokom letnjih meseci plivaju " na pola " dubine između dna i površine, dok se iglice kreću uglavnom na površini, odnosno 20-ak cm ispod površine.

Stavros ima lepu luku, tako da može i waser kugla i klasičan plovak ili weggler plovak zavisi od dubine na kojoj se peca.

Tu se mogu lepo loviti cipli, šparovi, picevi, a ako imaš sreće i pokoja orada.

Bistro ! :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26040
    Ukupno tema
    868995
    Ukupno poruka