talija

Pecanje (ribolov) na letovanju u Grčkoj

49 poruka u ovoj temi

Jeco svakako si pomogla jer sta je odmor ako ne idemo na pecanje.Nisam probao rano ujutru vec samo uvece i lovio sitne ciple i drugu sitnu ribu.ja sam ranoranilac i mnoga svanuca provedem na terasi kada sam na odmoru ,sada cu to vreme sigurno provesti na nekom doku sitonije.ako imate jos neke predloge pisite svaka pomoc je dobro dosla a mozda vas i pozovem na veceru sa svezom ulovljenom ribom

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jelenabata:

imam pitanje:

Da li se na sistem sa vaser kuglom postavlja olovo ili struna sa udicama ispod (iza) kugle slobodno lebdi u vodi?

Na ovom videu nisam primetio olovo.

pozdrav i hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Može, ako želiš da dodatno otežaš zbog izbačaja, ali u principu ne treba. Mi nismo stavljali jer je sama kugla dovoljno teška za dobar izbačaj (punjenjem kugle određuješ i težinu i dubinu vučenja mamca) a i iglice su uglavnom pri površini (do 0,5m)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozes staviti 1-2 grama radi lakseg zabacivanja i manjeg mrzenja udica

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari probajte i nešto ovako....lik je fantastičan ribolovac ! Uživajte.....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lepo se na'vatao, nema sta. Mi za par nedelja idemo na Zakintos (Tsilivi) i ja sam preko Google Earth-a pronasao u blizini neki zgodan mol kraj hride, obecava...Uvek dozivim sok kada posle banatskih mutnih i muljevitih reka zabacim u nesto tako cisto kao sto je more. Iglice, ciple, ovcice, sparici - to moze, ali sto se tice dubinke, od toga odustajem. Pre par godina sam rano ujutro pecao na "parce", pripremljenog kao za soma :D Uhvatio sam hobotnicu, ljudi moji, kao alien, zalepila mi se za ruku kada sam hteo da izvadim udicu...Pomogao mi neki mestanin da je skinem, ziv sam se isprepadao. Tako da, slicne zivuljke su za mene "neka, hvala" a radice dobri stari lebac :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma to je najbolji ulov... zgrabi za glavudžu i odvajaj krak po krak i uguravaj u kesu ako te groza. Turi u zamrzivač na najmanje 2-3 dana.... izvadi, odseči glavu (ako te groza) tako da ostanu samo pipci promrzli i turaj u šerpu (sa vodom dok ne porumene) a onda kako god - može đuveč pirinčano-krompirast ili kraci na roštilj ili sve to kao extra salata sa pirinčem i zakiseljenim šargarepicama, pa zakiseliš limunovim sokom i stomače oblažeš špricerom... neprocenjivo!!!

... i lebac može... ali bolje da navataš iglicu ili bilo koju ribicu, pa filetiraj i bacaj sa wasericom... ma čitao si već... najbolje ribe su ribožderke...

Ma bistro, ali svejedno iskucaj utiske i zapažanja !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

obzirom da sam ja ribolovac u pokusaju iako zivim na 30 metara od morave interesuje me jel na ovaj sistem sa vaser kuglom mogu da se vade neke ribe za na tiganj.jer mi ove vase iglice ne deluju kao nesto sto se moze baciti na ulje.prosle godine sam na halkidikiju pecao na plovak i na skoljke kao mamac.vadio sam neke sitne grozne crne ribice koje jedva da sam smeo da skinem sa udice koliko su bile odvratne.ove godine idemo u potos 15 dana i razmisljam da odem do kineza po onaj stap sa masinicom cisto da se zanimam par dana obzirom da u potosu postoji onaj mol koji ide u more i sa kog se moze zabaciti koji put.

ili vi imate neki bolji predlog :razmislja:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eeeee, brate... ti u pokušaju, a ja prizećeni :lud:

Što se štapova tiče - kinezi su zakon!!! Pecaj, istuširaj, pa možda posluži i naredne godine... ma za 800 kinte je OK.

Iglice su extra... navataj ih godža, isprži... i ništa lepše uz pivo sa društvom... plave iznutra, samo grudnjak... uf, uf... htedoh reći kičmica... soljeno sa pomfritom... pa hobotnica na žaru i dagnje na buzaru ... Retzina malamatina sa sodom ili pivo... biraj... iiiiiiiiiiii naravno neka radža pre svega ovoga sa sve horaitko salatu i belolučane papričice :onaaako::neznam::ziveli::ples::lud::krsti: :kolce:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

au,,ode ti daleko.cekaj da navadim prvo neki komad iglica.radzu nosim vasu s juga (mada nisam ni ja mnogo severnije).leskovacku dunju.napipao sam pre par meseci.pravi je covek ala mu vera.navukli smo se gospodja i ja opasno.a za iglice cu prouciti ove vase snimke i primeniti slicnu taktiku ako me krene upola kao jelenu na snimku bice super.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne zanemaruj taktiku !!!

Vodite si red od takvih "dunja" ... KUPUJTE provereno !!!

I slobodno pitajte i voljni smo za druženja

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim, rasprava se malo zahuktala, super..Ja sam isto pazario meki kineski kanda Trabucco bolonjez od 4m za 1000 dindzi - stvarno ok za te novce. Sve sam pripremio, nosim i hleb za pecanje, a to i vama preporucujem da probate ako niste (Niska varijanta Pen Saju hleba). Jedino me malo brine prenos stapa u avionu. Stap je 120cm, stavicu ga u plasticnu futrolu, zalepiti za ranac pa sta bude. Al' problema mora biti - lici na bazuku :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hahahahaha....vrhunska tema, nema sta....slatko sam se ismejao.... :hahaha:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hehe...sad si ti mene nasmejao...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prica za hobotnicu je stvarno dobra....ja sam u mojoj glavi zamislio scenu...hahahahaha.... :hahaha:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25998
    Ukupno tema
    867497
    Ukupno poruka