Infoputnik

Kefalonija u 8 koraka-putopis

34 poruke u ovoj temi

Prelepa Kefalonija... hvala na podsećanju... :) Fotografije su divne... :)

Evo i fotografija plaza

Izmenjeno (Infoputnik)

Odlican putopis! Divno! Jasno, kratko, ni predugacko ni prekratko. Svaka cast!

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat

A gde su kupaci? Da li je toliko gladana voda?

Juni je.

Voda je bila topla, mnogo toplija u ovom periodu nego na Lefkadi. Kupace sam izostavljala sto vise da ne bih ljude postavljala na net.

Plaze su siroke i lezaljke su iznad snimka, postavljaju ih zbog cestih talasa. Guzve su kada brodovi sa izletima dolaze i vikendima.

Evo Mirtos drugog dana

IFOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO, OVO JE RAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ

kako je dobro ovo belo pa plavo pa plavo pa opet plavo pa opet plavo ....a sve to se spaja negde u nedogled sa plavetnilom neba.RAJ kad bi postajalo nesto favorite da izdvojim ovu prezentaciju, da mi je na dohvat ruke, stalno bi se vracao na ove mile lepe snimke, stalno bih zamisljao da sam na ovoj obali ...u vodi...

Izmenjeno (BOJKO)

A tek kako je kada si u vodi....to me drzi celu godinu. :wub: Tog dana kupanje u vodi Mirtosa je nesto nezaboravno.RAJ!

Evo malo sam navrnuo do teme Kefa i videh nesto sto nisam video ili sam zaboravio.

Prelep putopis.

Infoputnica nas je opet obradovala sadrzajnoscu i kreativnom suptilnoscu bez bespotrebnih budalastina (kojima sam ja najstrasnije sklon).

Saljem poruku i idem opet da pregledam iz pocetka... Svidelo mi se... A i prepoznajem neka mesta...

Mi cekamo Krit, a ti tek sada gledas Kefaloniju :nesvest: I ja je ponovo sada procitah, vredi podsecanje na ovo divno ostrvo. Opet mi se ide tamo, ma svuda mi se ide :glupipapir:sunca%20se.gif

Vracamo ti se Kefalonijo, ali u 15 koraka :dance:

dscn1113.jpg

Raj zvani Mirta :zaljubiska:

Izmenjeno (Infoputnik)

Evo nas peti dan na Kefaloniji i vetar duva konstantno. Juce smo proverili onu tvrdnju da ako ga ima na zapadu, nema na istoku bla, bla....i to nije tacno. Sa Mirtos plaze smo otisli na Antisamos i bilo ga je na obe. Inace je hladnije i more i vetar, nego pre dve godine kada smo bili.

Ono sto me je iznenadilo da nema guzve. Ostrvo je polu puno, a Engleza mnogo manje nego ranije, cak i u Lasiju, danas amo i tamo bili. Mnogo vise ima Srpskih turista, a Grka najvise.Cene su malo vece, za koji cent ali nista strasno.

Sto se tice smestaja, ko ide svojim autom moze ga odabrati ovde bez problema.

Cena trajekta je ista 35e auto i 8e za osobu. E to treba rezervisati jer je bio pun, a za povratak u Fiskardu su cekali u dva duga reda (sumnjam da su svi ukrcani).

hvala na svezim info :) nadam se da ce otopliti jos i umiriti vetar..lep provod

Vec smo usli u juli mesec i vetar se ne smiruje :(

Ovo je neverovatno. Mirtos u subotu je bila predivna, ostalih dana je u talasima, Petani je u nedelju podivljala sa talasima, spasioci nisu dozvoljavali prilazak plicaku. Antisamos je uvek spreman za kupanje jer je uvucen u zalivu i voda je besprekorno mirna i cista, juce fantastican. Ova plaza postaje moj favorit.

Ko tek dolazi neka ponese neku jaknicu i poneki dzemperic jer je uvece dosta hladno i vetrovito.

Sv.Gerosimos je zakljucan sto je neverovatno. Mozda ce kasnije otvoriti za obilazak.

Skala i Poros su danas bili sa malo vetra i kupanje je bilo ok.