mbuba

RENT A CAR

9 poruka u ovoj temi

SVIM KORISNICIMA RENT A CAR-a U SRBIJI

Predmet: Iznajmljivanje automobila u Srbiji - naše iskustvo

Živim I radim u Beogradu I mislila sam da je iznajmiti auto prava formalnost, ali se ispostavilo da nije tako i da u tom poslu ima mnogo prevaranata.

Auto sam iznajmljivala za moje prijatelje koji su dolazili iz Norveške, a onda smo zajedno trebali putovati u Grčku na letovanje.

Nakon portage u više rent a car kuća u Beogradu, ispostavilo se da nikako nisam mogla uklopiti datume I vrstu vozila.

Istina, postojala je agencija iz Šapca sa sedištem na Starom sajmištu ali – odgovarajući automobili ili nisu imali klimu ili su bili bez kasko osiguranja.Najam iz tih razloga nije dolazio u obzir.

Listajući po internetu, naišla sam na agenciju Zen šped iz Zrenjanina, ul.Trg Slobode 3 (hotel Vojvodina), vlasnik gospodin Krstan, tel.062 164 66 10.

Sve smo se lepo dogovorili I čak je on ponudio da doveze auto u Beograd na aerodrom.

3 dana pred polazak, pozvala sam dotičnog gospodina da proverim da li je sve u redu, ali se on nije javljao na telefon.Nakon mojih besomucnih poziva i e-mail-ova jer je u Grčkoj hotel I sve plaćeno javio se neki navodni njegov brat I reko da je on u bolnici.Kasnije će se ispostaviti da je to sve bila laž .

Ne treba da opisujem agoniju i potragu po Srbiji da bih ljudima dva dana pred put obezbedila auto. Srećom u jednoj agenciji kod Spensa u N.Sadu sam našla rešenje .Taj čovek je za svaku preporuku.

Po povratku sa odmora pozvala sam Krstana koji se izvinjavao kako samo lažov ume uz obećanje da će, kad god nam auto zatreba on biti tu da nam se revanšira jer eto, jadan on, razboleo se, a nikog nema da ga zameni.

U martu ove godine sam ga, na vreme, pozvala I rezervisala auto marke Škoda za period 30.07.do 11.08.

Čuli smo se u međuvremenu nekoliko puta I sve je bilo u redu da bi me Krstan pozvao 20.07. sa nekom pričom da je vozilo na registraciji, da se saobraćajna čeka I slično uz napomenu da će me pozvati 22.07. I da ćemo se dogovoriti ako treba za drugo vozilo.

Crv sumnje mi je proradio I sa kumom sam se , za svaki slučaj, dogovorila da mi da svoj auto da se ponovo ne sramotim kod istih ljudi .

Ne znam da li rent a car kuće poseduju samo po jedno vozilo I kad je ono na registraciji klijent ostane bez vozila????

Kako se Krstan javio Vama, tako se javio I meni.U međuvremenu sam mu poslala e-mail I napisala da ću doći po auto u subotu, 30.07. u 10 časova sa prijateljima.

Pogodićete – u agenciji nije bilo nikoga, ali nije ni važno jer smo mi produžili za Grčku u kumovom autu.

Kad se vratim kući pokrenuću niz postupaka pred nadležnim inspekcijama protiv ove agencije za dve uzastopne prevare I prava je sreća što imam sačuvane sve prepiske koje će mi služiti kao dokaz.

Iskreno, ne očekujem neku pravdu, ali VAS MOLIM DA UPOZORITE SVE VAŠE KLIJENTE NA OVOG PREVARANTA DA NE BI PROŠLI KAO JA I MOJI PRIJATELJI NORVEŽANI!!!!!!!!

S poštovanjem,

Ljubica Marijanović

Beograd

069 15 21 644

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ima li ikoga da podijeli iskustva rentiranja kola u inostranstvu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Listajući po internetu, naišla sam na agenciju Zen šped iz Zrenjanina, ul.Trg Slobode 3 (hotel Vojvodina), vlasnik gospodin Krstan, tel.062 164 66 10.

.....

Iskreno, ne očekujem neku pravdu, ali VAS MOLIM DA UPOZORITE SVE VAŠE KLIJENTE NA OVOG PREVARANTA DA NE BI PROŠLI KAO JA I MOJI PRIJATELJI NORVEŽANI!!!!!!!!

S poštovanjem,

Ljubica Marijanović

Beograd

069 15 21 644

Putnik rent a car i nemas problema... Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sta se desilo sa Krstom ? Jel ćorkiran ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoje takvi prevarnti da je to strasno. Daju cene bez pdv, naplacuju zeleni karton (koji se kupuje jednom godisnje), gps, sediste za dete (jeftinije je kupiti nego iznajmiti). Opekla sam se vise puta, ali sam pronasla napokon rent a car koji je za svaku preporuku. Imaju povoljnije i skuplje automobile. U pitanju je rent a car Galaxy pro. Imate sve informacije na www.rent-a-car-beograd.com

Naime, prosle godine smo iznajmili skodu rapid 2014. za 22 eur/dan na dve nedelje. Autom smo bili prezadovoljni. Imaju i fiat punta za 15 eur, ali i skodu superb 2014. za 50 eur. Sve je ukljuceno u cenu i nema skrivenih troskova i svaki dogovor je zaista postovan sto je meni zaista bitno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 1/26/2013 at 19:11, stalker je rekao/la:

A ima li ikoga da podijeli iskustva rentiranja kola u inostranstvu?

Sublimirana iskustva o rantiranju vozila u inostranstvu na blogu: http://beogradskirentacar.blogspot.rs/2016/01/rent-car-saveti-za-iznajmljivanje.html

 

na  blogu ima dosta dobrih tekstova u vezi sa iznajmljivanjem automobila u Srbiji

Izmenjeno (krfmsm)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo se zove brz odgovor... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozzz svim putnicima,

Ono sto mene zanima je da li se vise isplati platiti prevoz do krfa busom pa tamo iznajmiti automobil ili iznajmiti u srbiji... ako neko ima iskustvo sa ovim, bio bih mu zahvalan...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa finansijske strane, mislim da je isplativije iznajmiti auto na Krfu, jer mozete iznajmiti i manji automobili (koji je i zgodniji za obilazak Krfa), a pogotovo je to izrazeno ako idete van sezone. (mada cene variraju u zavisnosti od ponude i potraznje). Na Krfu mozete uzeti neki mali gradski automobil tipa Hyundai i10, Kiu Picanto i sl. Dok bi za put od Srbije do Krfa bolji i udobniji bio automobil B klase tipa Pezo 207, Reno Clio, Skoda Fabia i sl (naravno zavisi i od broja putnika). Verovatno je i osiguranje vece kad se vozilom putuje van Srbije, a tu su jos mozda i troskovi  zelenenog i zutog kartona (zavisi od rent-a-car agencije, mozda su sve uracunali u cenu dnevnog najma. Verujem da svaka agencija ima neki svoj dil).

Edit: Zaboravih da pomenem i trajekt koji ukoliko idete kolima iz Srbije placate barem 100€

Sa druge strane komfor koji donosi putovanje automobilom, u odnosu na putovanje busom od Srbije do Krfa, ne moze se izraziti u novcu.

A evo i teme o tome

 

 

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka