jelenap.

Neotkriveni biser Mediterana - Kefalonija-putopis

89 poruka u ovoj temi

Deki, hvala :)

Danilic, ja bih preporučila prvo Lefkadu, pa potom Kefaloniju. Kefa ima raznovrsnije plaže i veća je, a Lefkas ima tu tirkiznu boju vode... Oba ostrva su prelepa, ali ipak mislim da je ova opcija obilaska najadekvatnija. Lepo bi bilo ako imate 20 dana odmora da odete i na jedno i drugo u cugu. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ih, ja kad nešto zacrtam... mora da bude... :D

Sto mi je ovo odnegde poznato! :klap:

A volim fotografiju i volim da slikam. Sa Kefe imam preko 2000 fotografija, i često me prijatelji zezaju zbog tolike količine slika... to im je sad postala glavna zanimacija... Al' šta ću kad volem... :D

Uuu, bas te pa briga! (ovo mi je, takodje, veoma poznato!)...a svi ti sto se smeju i gledaju me "belo" dok "jurisam" s aparatom u rukama, posle traze slike od mene! :nea:

Samo ti slikaj, ne da ti ide od ruke, nego, sto neko pre mene rece- nije do aparata, vec "do ruke i oka"! :klap::srce:

Fenomenalne su ti fotografije, tekst zanimljiv i pun korisnih, prakticnih informacija! :)

Uzivala sam citajuci, a razlog sto ga ranije nisam videla je zauzetost putovanjima i obavezama...posle "onog Ohrida", budno cu te "pratiti"! ;)

Veliki pozdrav! Cekam sledece putopise! :) :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Pef puno... :blush:

Za početak, u potpisu imam još pokoji putopis... pa ako stigneš, pogledaj... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hocu, obecavam, ako ne pre NG, ono za praznike nosim "masinu" na put, pa ce mi to biti "literatura" za citanje! :klap:

Zao mi je sto mnogo toga nisam procitala "na vreme", ali se nadam da cu uspeti da nadoknadim propusteno! A mislim i na tebe, ;), samo cekam da prodju sva nasa porodicna slavlja, da zavrsim sa kuhinjom, pa da napisem ono sto sam obecala! Neces saznati bog zna sta novo iz mog putopisa, ali ces videti slike predela koje nisi obisla! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelena moj glas za putopise u anketi na forumu je bio za tebe i "tvoju Kefaloniju". :klap: Rado cu pogledati i preostale ponudjene putopise nesumljam da su u rangu ovog "izglasanog". Drugarski pozdrav !!! :cvetak:

Izmenjeno (Deki r-4)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Deki, veliki pozdrav i za tebe... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto mi je ovo odnegde poznato! klap.gif

Uuu, bas te pa briga! (ovo mi je, takodje, veoma poznato!)...a svi ti sto se smeju i gledaju me "belo" dok "jurisam" s aparatom u rukama, posle traze slike od mene! nea.gif

Samo ti slikaj, ne da ti ide od ruke, nego, sto neko pre mene rece- nije do aparata, vec "do ruke i oka"! klap.gifsrce.jpg

Fenomenalne su ti fotografije, tekst zanimljiv i pun korisnih, prakticnih informacija! osmeh1.gif

Uzivala sam citajuci, a razlog sto ga ranije nisam videla je zauzetost putovanjima i obavezama...posle "onog Ohrida", budno cu te "pratiti"! wink.gif

Veliki pozdrav! Cekam sledece putopise! osmeh1.gifsrce.jpg

Slažem se. Tekst, informacije, a tek fotografije, čak počinjem da sumnjam da se iza krije ne ki profesionalac

(foto-reporter, umetnički fotograf ili sl.). U svakom slučaju ne propuštam ništa od autora jelenap.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ne, ne... amater fotograf... zaljubljenik u putovanja i fotografiju... to sam ja... :D

Hvala vam svima... još jednom... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нисам стигао све да прочитам, али свакако ћу то урадити.

Интересује ме сам какво је време и иначе ваше препоруке што се тиче временских прилика и воде за купање. Планирам да идем ове године на Кефалонију, и време одласка је највероватније крај августа и почетак септембра, али сам приметио да је доста јефтинији смештај у септембру, па није искључено да тад посетим ово предивно острво.

Е сад ако је неко вољан и има искуства са временским приликама у том периоду волио бих да то подели са свима на овом форуму.

П.С. да ли и кад има већих таласа на плажама итд.

Хвала и ПОЗДРАВ!!!!!!!!!!!!!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Savet svima je da se obidje najvisi vrh Kefalonije Ainos. Bukvalno kao da ste na nekoj planini u kontinentalnom delu. Razlika u temperaturi je oko 10 stepeni u odnosu na podnozje, a vrh planine je stalno u oblacima, pa je osecaj neverovatan. Na vrhu su repetitori, a kroz oblake se vidi more. Svuda oko vas borovi i jele. Put je nov, pomalo vijugav, odlican za voznju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel asfaltni put ili je makadam?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel asfaltni put ili je makadam?

Grci su uradili potpuno novi crni asfalt prosle godine u prolece (ili je bila jesen pretprosle)

u onom delu gde je bio makadam ranije. Vrlo brzo se predje tih 15km od skretanja

i prizori su zaista fantasticni. Ja sam isao prosle godine ranije ujutru i dan je bio savrseno vedar.

Okinuo sam i poneku fotku odozgo, ima pri kraju na:

https://picasaweb.go...feat=directlink

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, hvala. Moj brat je pre nekoliko godina išao po makadamu pa zato pitam. Moraću da odem sledeći put.

Super su ti fotke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grci su uradili potpuno novi crni asfalt prosle godine u prolece (ili je bila jesen pretprosle)

u onom delu gde je bio makadam ranije. Vrlo brzo se predje tih 15km od skretanja

i prizori su zaista fantasticni. Ja sam isao prosle godine ranije ujutru i dan je bio savrseno vedar.

Okinuo sam i poneku fotku odozgo, ima pri kraju na:

https://picasaweb.go...feat=directlink

Auuu fantasticne fotografije :o

Zamolio bih te ako nije problem da napises kojim fotoaparatom je slikano mada za ovo nije presudan samo aparat vec i iskustvo i osecaj. Svaka cast. :klanja:

Izmenjeno (BCV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fotografije su predivne, svaka je kao razglednica. Meni samo fale opisi slika zato sto nisam bila na Kefaloniji, mada je naravno za koju godinu u planu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka