kvlado78

Swiss inn Resort Hurgada /ex Hilton Resort Hurgada/

374 poruke u ovoj temi

 

Zdravo, decko i ja planiramo krajem septembra u ovaj hotel pa imam nekoliko nedoumica.

Preko nekoliko agencija sam gledala, cene variraju u zavisnosti da li je standard room ili villa back room ili guest plus. To me buni, u cemu je razlika?
A u Argusu je cena ista, pise standard room a kad sam ih kontaktirala kazu da sobe dodeljuje recepcija i da agencije ne uticu na to :neznam:

Zna li neko o cemu se radi i da li to znaci da necu biti smestena u glavnoj zgradi?

Hvala :)

To bas i nije tako kako kazu agencije,zvanicno recepcija dodeljuje sobe,ali neke agencije uzimaju promo sobe..ima tu puno stosta..fora je sto kod stranaca to i napisu-promo,economy itd.kod nas ne.

Plus u Egiptu je-sto, sta god bilo, uz baksis mozete promeniti.Eto ,to je.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima :D

Stvar je u tome sto argus ima samo jednu opciju navodno standard room, a cena je ista kao u a1 za villa back room, dok je u a1 standard room skuplja nego u argusu za 100 e. To mi je vec usteda 200 e. Ali se u agenciji ogradjuju, nije na njima koje sobe se dobijaju navodno. Pa se plasim da ne budu te vile preko puta.

Sta mislite na ideju da uplatim preko argusa, a na recepciji castim tipa 50e da mi daju bolju sobu, svakako mi je usteda? ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice nasih agencija i uopste Argusa preko kojeg sam isao u Hilton, Argusovi putnici koliko ja znam dobijaju sobe u hotelu, a vas poslednji dan boravka, u slucaju da ste zainteresovani da produzite ( late check out ), provescete u vili.
Sto se tice blokova u hotelu, brojevi se krecu od 1 do 5 koliko se secam i broj 5 je onaj najblizi plazi, tako da pretpostavljam da je broj 1 najblizi recepciji i restoranu.

Sto se tice soba, prosle godine je pocelo renoviranje i dobar deo soba je renoviran, do kraja juna ove godine ce trajati renoviranje, tako da postoji sansa da sve sobe budu renovirane. Renovirane sobe su fenomenalne, pravo osvezenje.

Prvo sta treba da uradite je da rezervisete sobu, posle toga, 2 nedelje pre leta posaljete email hotelu i trazite blok koji zelite, a kada dodjete tamo, mozete pocastiti sa 10-20eur, nikako 50 jer 50 $ vam je late check out.
Ja nisam imao problema, bio sam smesten u bloku 5, jeste malo dalje od restorana, ali je zato bio ajde da kazemo sea view i plaza mi je bila blizu.

 

 

Izmenjeno (GrandPlaza)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na savetu! Tako cu i uraditi :D

Ja sam se samo uplasila da me ne smeste u villa back room koje su, kako sam shvatila, sa druge strane puta i izdvojene iz kompleksa :ranjenik:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili u bloku broj 3 na pola puta od svega

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da da, da si mi videla izraz lica kada sam procitao 50eur :D

Izbili smo upravo Ishri ili Mamhudu 50eur iz dzepa...

 

 

 

Hvala na savetu! Tako cu i uraditi :D

Ja sam se samo uplasila da me ne smeste u villa back room koje su, kako sam shvatila, sa druge strane puta i izdvojene iz kompleksa :ranjenik:

 

Samo posaljes email 2 nedelje ranije i obezbedis sebi blok, nema razloga da se brines i manje se gadjaj sa ciframa, odnosno dobro se informisi, da se ne desi da ti taksi do Sakale naplati 20eur, umesto 2eur.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, divni ste :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,forumasi!

Zanima me da li se nesto promenilo u pogledu skidanja narukvica zadnji dan i kolicini vode koju ostavljaju u sobama? 

Hvalaaaaa :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! 

Da li bi neko mogao da uporedi Hilton sa Merkurom? 

Deluje mi da je ponuda slična, s tim što bih rekla da je Hilton na boljoj poziciji, a Merkur je manji, intimniji. Mene Merkur više privlači ali ima mnogo manje utisaka u odnosu na Hilton, makar kad su naši ljudi u pitanju. Na TA se bolje kotira od Hiltona. 

Bitno nam je da je hotel pristojan, cist, da je plaza lepa, bez puno korala, sa normalnim ulaskom u vodu- bez duge šetnje kroz plićak, i naravno, da je hrana ukusna. Deluje mi da oba hotela donekle ovo ispunjavaju, ali bih volela da čujem mišljenje iskusnijih forumasa. ?

Hvala unapred ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni merkur ima mnogo lepsu plazu od hiltona,a to sto nema komentara na forumu za merkur to je zato sto ga nase agencije rade po prvi put od ove godine.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rade ga vec par godina  unazad. Problem je sto nije posecen od strane nasih ljudi. Nalazi de usred nicega , na jedno 12-15 km od Hurgade.  U blizini na par kilometara od ovog hotela nalazi se Senzo moli na levo i Memsa na desno kada se izadje iz hotela. Taksi je jako  povoljan, tako da nije problem otici bilo gde. 

Moj gl ide hotelu  Mercure

Izmenjeno (seagull)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nasi idu gde ostali idu..nije nas narod nesto mnogo van koloseka,idu u masi uglavnom.Elem,Merkur je cini mi se najskuplji od hotela sa 4*,dobro kotiran,4 puta sam prosla pored njega sad u januaru i nesto mi deluje fino u vezi njega,a ne znm sta..samo imam taj osecaj..ne bih se bunila,u svakom slucaju..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam cula pre par godina od strane stranih turista koji su bili u merkuru da je bas dobar hotel bas su ga bili nahvalili,i mislim da se on nalazi blizu hotela megawish.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada sa aerodroma krenete ka jugu, od hotela ide prvo Magawish, Mercure,  Albatros beach, Albatros Palace, Hostmark...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka