Putnica

EDIPSOS

915 poruka u ovoj temi

Procitah par strana ove teme, pa sam ipak odlucio da pitam :

Da li je stvarno velika kolicina gerijatrije na ostrvu ili je samo izrazeno u tim banjama i izvorima tople vode. Vidim da od baba i deda ne mozes prici toplim izvorima? Nekoliko puta smo supruga i ja bili u Madjarskim banjama i stvarno kvari utisak osecaj da si deo ekipe koja je 70+ (a mi krenuli da se odmorimo od svojih kod kuce koji su 70+)

Ako se izuzmu ti delovi plaze sa termalnim vodama, da li ima nekih lepih plaza ...idemo kolima pa mozemo sa kraj na kraj ostrva. Vidim na slikama simpa plaze, ali su me zbunili neki komentari ovde na forumu o Eviji da je uglavnom ekipa rehabilitacionog karaktera. Dosli da se izlece od reume :-)

Vidim plazu Kotsikia koja je ustvari mala lucica i okolo kamenjar. Elunika  slicno.. Nisotisa je lepsa, ali vidim opis" Tesko se ulazi u vodu jer su klizave kamene ploce

Onda neko na forumu kaze:  Najlepsa plaza je u Klubu Mediteraneo, blizu je mesto Gregolimano, ubedljivo najlepši prizor viđen na Eviji.. Ali samo za goste hotela-a ulaz je 60 evra za dan, samo da se kupas

Lichadonisia je plaza koju na Halkidikiju ne bi posetio niko

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne razumem posl.recenicu? Lih.je bas lkepa plaza, sa divnim peskom, a ono kamenej je ulepasava, jer je po krajevima :-)

U Edipsosu su stariji oko izvora, ali ako poranite, bicete i vi :-) Plaze su premale, tu su mladji.

Nisotisi je bas lepa palza, meni niej bio problem da udjem u vodu, iako nsiam bas spretna, problem mzoe biti samo za decu i dosta starije ljude.

U Oreiju je divna plaza jer je tiho, ima malo ljudi, cuje se muzikica iz kafica, nema lezaljki, sto doprinosi lepom izgledu :-)

U Pirgosu je duza, mozete da se osamite, ima i lezaljki, najvise je ljudi ili s amalom decom ili u pedesetim, mi u tridesetim smo malo redji :-)

Elinika je pescana, nije hladna voda, nisam primetila cest vetar, ako ste tamo, svaratite i u selo :-) Ima hlada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sas

Евиа је друго по величини острво у Грчкој. Дугачко око 180 километара, а широко од 6 до 45 километара. Онда, претпостављам, ће се наћи места где не преовладава, како ви кажете, геријатрија.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas je ruzno govoriti o ''gerijatriji'', kada su roditelji mnogih od nas u sezdesetim ili stariji, a bicemo i mi u tim godinama. Meni oni uopste ne smetaju, pre bih odabrala mesto za puno penzionera, nego sa puno dece ispod 10 godina ;-)

Ima mnogo plaza, ali se kod nas prica o malom broju.

Meni se svidja mesto Limni, ne znam kakve su plaze okolo.

Izmenjeno (Tirkizna)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Procitah par strana ove teme, pa sam ipak odlucio da pitam :

Da li je stvarno velika kolicina gerijatrije na ostrvu ili je samo izrazeno u tim banjama i izvorima tople vode. Vidim da od baba i deda ne mozes prici toplim izvorima? Nekoliko puta smo supruga i ja bili u Madjarskim banjama i stvarno kvari utisak osecaj da si deo ekipe koja je 70+ (a mi krenuli da se odmorimo od svojih kod kuce koji su 70+)

Ako se izuzmu ti delovi plaze sa termalnim vodama, da li ima nekih lepih plaza ...idemo kolima pa mozemo sa kraj na kraj ostrva. Vidim na slikama simpa plaze, ali su me zbunili neki komentari ovde na forumu o Eviji da je uglavnom ekipa rehabilitacionog karaktera. Dosli da se izlece od reume :-)

Vidim plazu Kotsikia koja je ustvari mala lucica i okolo kamenjar. Elunika  slicno.. Nisotisa je lepsa, ali vidim opis" Tesko se ulazi u vodu jer su klizave kamene ploce

Onda neko na forumu kaze:  Najlepsa plaza je u Klubu Mediteraneo, blizu je mesto Gregolimano, ubedljivo najlepši prizor viđen na Eviji.. Ali samo za goste hotela-a ulaz je 60 evra za dan, samo da se kupas

Lichadonisia je plaza koju na Halkidikiju ne bi posetio niko

 

Ne mozete generalizovati veliku kolicinu "gerijatrije" na ostrvu, Stariji ljudi idu u banju,a to je Edipsos, ostala mesta su kao i u svakom drugom delu Grcke!  Mislim da ne mozete ni skitati po celom ostrvu jer je jako veliko, pa bi dan prosao u kolima, Nase agencije vode u severni deo,jer je najblizi, nama rekose da je juzni deo super ali to je daleko,tamo idu Grci! Uz to jako je krivudav put i nije bas za svaki dan po meni :kapetan:....

Sevrni deo ima lepih plaza, prosli smo busom puno, imate zaliv jaltu koja je po meni nekako lepa,a blizu je! 

Mediteraneo izgleda lepo koliko smo videli,ali malo skuplje za nas standard.  U sustini Evija je lepa , jedno neiskvareno turizmom ostrvo za sada....

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaliv Jaltra ( Gialtra ) zaista lepo izgleda, samo sto bas i nema puno slika na netu....Kucajte Gialtra, ovako ne izlaze slike, sem mojih koje sam postavila na temi Plaze na Eviji.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Bas je ruzno govoriti o ''gerijatriji'', kada su roditelji mnogih od nas u sezdesetim ili stariji, a bicemo i mi u tim godinama. Meni oni uopste ne smetaju, pre bih odabrala mesto za puno penzionera, nego sa puno dece ispod 10 godina ;-)

Ima mnogo plaza, ali se kod nas prica o malom broju.

Meni se svidja mesto Limni, ne znam kakve su plaze okolo.

Moji roditelji su 70+ ali to sto se interesujem kakva je ekipa na ostrvu, ne znaci da ne postujem tu generaciju.. Samo bih ipak vise voleo da odaberem da letujem tamo gde je prikladnije mojim godinama i mojoj sferi interesovanja. 

Inace, roditelji te dece s kojima ti ne bi zelela na plazu (ispod 10 godina) bi bili vrlo uvredjeni da im se tako obratis. 

Zahvaljujem -biljagenije- na dobronamernim i iskrenim savetima .

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nemam svoju decu ali znam da bi svaki roditelj na ciju se decu odnosio komentar bio uvredjen.

Kao i nazivati nekoga ko je 70+ gerijatrijom...Mada...gerijatrija se bavi  zdravljem i prevencijom i lečenjem oboljenja starijih lica i to nazivati gerijatrijom je ispravno. Tako da s jedne strane -Skup starijih osoba okupljenih na termalnim izvorima je ipak gerijatrija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Istina je da oko toplih izvora ima više starijih osoba. Naravno, kad mladi ne boluju od reumatizma. Medjutim u plićaku sa leve strane brčkaju se samo mlade žene i devojke. Dokaz...

IMG_20150920_122026.thumb.jpg.bef970f7e9

Tu iz peska izvire vruća lekovita voda.

A na glavnoj plaži je isto kao i u bilo kom drugom letovalištu.

 

Izmenjeno (dujaspasa)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Postovanje,svim putnicma Edipsos,

Interesuje me neki odgovori na par pitanja:

ja i supruga smo uplatiti hotel Hermes spa -  od pocetka avgusta 2017.

Da li je neko isao automobilom na ostrvo Evi-Edispos,gde su odmarali,u kom hotelu,motelu(spavali).Da li u srbiji,makedoniji posto je to put od 1000 km.+ trajekt.

Da li je neko bio u ovom hotelu,kakva je hrana,kad se sluzi dorucak-vecera(vreme),Da li ima restorana u tom mestu Edipsos (sa muzikom ),kakve su cene u restoranima.....

 

Moji utisci od prosle godine:

 

Hotel Hermes se nalazi na fantasticnoj lokaciji (u centru je mesta, blizu plaze i termalnih izvora, gotovo je pored marketa Galaksios).

Glavni utisak kada stignete je ljubaznost osoblja. Zaista se trude da se osecate dobrodoslo i svi su nasmejani.

Problem je kada trazite da vam nesto poprave npr. tus nam nije radio kako treba, popravili su na nase insistiranje tek treceg dana. Sobe su male, kreveti su udobni, kupatilo je minijaturno a terasa je pristojne velicine. Sobe sredjuju skoro svakog dana (bace djubre i zategnu krevete), peskire i posteljinu menjaju posle 5 dana.

Hrana je pristojna. Za dorucak se sami sluzite. U ponudi su sunka, feta sir, kuvana jaja, kiselo mleko, mazalice (margarin, dzemic, kremic), kornfleks, keks, mleko, caj i instant kafa. Veceru vam serviraju: supa/corba, glavno jelo (neko meso sa prilogom), salata i desert (puding ili sladoled).

Koriscenje spa centra (jedna djakuzi kada 3×3 metra) naplacuju 3 evra za 45 minuta. 

 

Sto se muzike tice, u restoranu Aegli na plazi skoro svako vece ima zive muzike. Vecina posetilaca su naravno grcki penzioneri ali su koji tamo dodju lepo rasplozeni  i bas se vesele :)

 

Pregledajte postove iz juna 2016 i saznacete puno detalja...

Izmenjeno (mimi28)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ovako sam i ja vidjala :-)

Meni jeizraz 'gerijatrija'' vezan za bolesne stare ljude i zato je ruzno sve starije ljude tako nazivati, srecom pa nisu svi bolesni :-)

Ne znam zasto bi bila uvreda smetanje dece koje sam spomenula, nisam ih nazvala pogrdnim imenima, rekla sam da mi smetaju-to bi znacilo da smeta njihova jurnjava oko mene, prskanje vode po meni dok lezim, buka, plakanje i raspravljanje roditelja sa njima.

Ima divne dece, koja se igraju i trce i nikom ne smetaju, a roditelji ih utisaju sa 1-2 recenice, ukoliko smatraju da nesto ne treba da rade :-)

Najbolje je koristiti onaj bazen u centru, sto je spominjala dujaspasa, on je iza onog najveceg hotela :-)

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko informacije ili licne primere koliko je stvarno od pomoci banjska voda i izvori?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene to zanima, zbog roditelja :-) (inace ne zele u Edipsos, razlog-stariji ljudi, kao da oni nemaju 60 i nesto :D)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo stručnog odgovora:

 

"Degenerative arthritis (osteoarthritis or deforming arthritis of the knee, hip and other joints)

Low back pain
Neck pain
Spondyloarthropathies
Ankylosic Spondylitis
Rheumatoid arthritis
Reumatic diseases of the tendons and the muscles
Radiculopathy (neuralgia, sciatica)
Neuritis
Post-traumatic disorders (pain, stiffness and limitation of the movement after fracture, muscle pull, sprains, muscle tear)
Gynaecological diseases (tracheilitis, salpingitis, endometriosis, ovarian insufficiency, leucorrhoea, as well as some cases of sterility – use baths and vaginal douches)
Phlebitis
Varicose veins (due to carbon dioxide)

Also, Edipsos spa water is very effective for the overall regeneration, rejuvenation and wellness of the body."
 

Dokaz je to da su Grci listom tamo išli u vreme kad su imali više novca.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka