Putnica

EDIPSOS

915 poruka u ovoj temi

Danas bili na izletu do Lihadonias, osim što je bilo oblačno, kao uostalom i u Edipsosu, duvao je i solidan vetar, bilo je ok... Išli smo brodom Haralampije, 12€ po osobi, ostrva su zanimljiva... Foke, kao ni brod, nažalost, nismo videli :( ali meduza na putu ka ostrvima i nazad, Bože me sačuvaj, velike, žuto-braon, u ogromnim jatima... Plićak na ostrvu, dosta veliki, pesak, milina...

WP_20160827_031.jpg

WP_20160827_041.jpg

WP_20160827_044.jpg

WP_20160827_058.jpg

WP_20160827_061.jpg

WP_20160827_065.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da napišem nešto i ja o ovom Edipsosu. Termin naseg odlaska je bio 20.8. do 30.8. Vreme čudno. Kada smo došli 3 dana je bilo idealno,ali ostatak je pakao na suncu, voda ledena. Iskreno ovo je mesto namenjeno iskljucivo Grcima i tako se svi ponasaju. Cene nenormalne. Paradajz 2,5 evra u marketu, hleb 1,30, riba lignja 400g 6e, mleko 1,8, sirevi i kackavalji sve preko 9 evra, piletina belo 8e. A da ne pricam o restoranima i cenama na ulici. Sladoled od 1,5, kukuruz 2e, giros 2,20 ako nosis a ako jedes tu 2,40. Mesto je uvece vašar. Cene nema napisane nigde nego moras da sednes pa te onda deru. A ono najbitnije plaza 0, ovo mesto nema plazu i ako naletite na nesto sto lici na plazu od opreme vam trebaju patike za vodu jer je sljunak svugde, noge smo odrali. Nas troje smo jedva uspevali da jedan peskir rasirimo. A sad ti cuveni izvori, to jeste topla voda ali tamo je jako prljavo kao i celo mesto, od starijih ljudi ne moze se doci na red a kazu da samo 15 min se lezi u toj vodi. I neka takozvana putnica je napisala da se ulaz placa, to je otvoreno mesto i neplaca se nista. Sve u svemu mesto je za babe i dede ali ne duze od 5 dana jer su se svi smorili. Nikako mladji ljudi da dolaze a kamoli deca. Ovde je i 1 dan dosta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih zaista volela da na forumu o Edipsosu čitam o njemu. Interesuju me cene izleta iz Edipsosa,  smeštaj Kiprianos,  snabdevenost marketa Galaksijas,  plaža i predlozi.  Idemo busom 18. septembra  i obećavam iscrpan izveštaj, a do tada bih bila zahvalna svima koji će mi dati odgovore na moja pitanja.  Unapred hvala svima. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izleti za Atinu i Skiatos su po 25 evra, Meteori su takođe 25 evra ali taj izlet se uglavnom i ne organizuje jer ne bude dovoljno zainteresovanih, bar su nam tako rekli u agenciji.

Mi smo imali uplaćen polupansion pa smo u Galaksijasu kupovali samo sokove, ali je market veliki i verovatno ćete naći  tamo sve što vam treba.

Gradska plaža je mala i tamo je baš bila gužva u periodu kad smo mi bili (23.07.-02.08.), možda će u septembru biti nešto bolje. Jednom smo išli do plaže Sv Nikola koja je na oko 2 kilometra od Edipsosa, nešto je veća i manja je gužva pa je u tom smislu prijatnije, u blizini je i par simpatičnih taverni. Mi smo se uglavnom kupali na nudističkoj plaži, izgleda da za nju malo ko zna pa bude svega 5-6 ljudi a dešavalo se par puta i da budemo potpuno sami. To je divlja plaža, tj nema ležaljki i suncobrana.

O smeštaju Kiprianos ne znam ništa :)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marina, zahvaljujem vam se na brzom odgovoru. Nešto mi nije jasno što se tiče cene izleta, da li je moguće da su cene formirane tako da su iste za različite udaljenosti?? Baš me je zbunila ova informacija. Nadam se da ćemo uspeti da obiđemo bar nešto, samo će mi biti žao ako ne uspemo da odemo do Atine ili Skijatosa. Da li meduza i ježeva ima stalno ili je to pojava vezana za avgust. Nadam se da je voda čista i da ćemo naći neku lepu plažu i da ćemo odmarati. Obišla bih taj nautički muzej i Istiju, naravno i Lidl, kad smo već tu :)))

Svi koji mogu da kažu nešto o odmoru u Edipsosu , cenama, izletima, savetima, nek pišu.

 

Unapred zahvalna,

 

B.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam čime su se vodili kad su formirali cene, ali takve su bile u agenciji Tragadas preko koje smo mi išli na izlete :) Izlet na Skiatos ne bi trebalo da propustite, grad je jako lep, sa uskim uličicama punim taverni, galerija... a i prijaće vam kupanje na peščanoj plaži posle šljunčane u Edipsosu :)  U Atini se ne provede mnogo vremena, mi smo obišli Akropolj i imali vremena za ručak, ali meni je i taj izlet bio jako lep. 

Ježeva ima na stenama/velikom kamenju, nama zaista nisu predstavljali smetnju jer je voda čista i prozirna i lako ih je uočiti. Meduze smo videli drugog dana boravka, nakon toga se više uopšte nisu pojavljivale.

Što se tiče cena, neko je gore napisao da cene nisu istaknute pa vas oderu na kraju. U svim restoranima u koje smo išli na ručak za jedanaest dana provedenih tamo, postoji meni sa napisanim cenama, i niko nam nije naplatio ni cent više od onog što piše u meniju. Kad sednete za sto obično donesu flašu vode koja košta 1.5 evro (kuver), ali to možete da odbijete, niko vas ne prisiljava. Ručak za nas dvoje sa salatom i dva pića smo plaćali u proseku oko 26 evra.

Eto :)

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 29/08/2016 at 17:42, Blackie je rekao/la:

Ja bih zaista volela da na forumu o Edipsosu čitam o njemu. Interesuju me cene izleta iz Edipsosa,  smeštaj Kiprianos,  snabdevenost marketa Galaksijas,  plaža i predlozi.  Idemo busom 18. septembra  i obećavam iscrpan izveštaj, a do tada bih bila zahvalna svima koji će mi dati odgovore na moja pitanja.  Unapred hvala svima. 

Mogu reći da je Galaksijas snabdeven odlično, imate sveže meso, kačkavalja sto vrsta, virslica, kobasica, smrznutih peciva po veoma povoljnim cenama. Tečni sapunsa pumpicom, raznih vrsta je 1.1evro.Uvek imate nešto na akciji. Imaju polugotov pirinač Julius Meini, spakovan u kesicu, sprema se za par minuta, oduševljena sam time a videla sam ga samo u Galaxijasu. Pozdrav

 

Izmenjeno (lignjoslava)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Radno vreme Galaksiosa je 08 - 22, nedeljom do 14h, takođe mislim da je odlično snabdeven, za mesto koje nije turistički komercijalizovano. Moj savet je da ne idete na giros kod ruskinje Aleksandre, ne znam šta je gore, usluga ili giros. Služi curica od 12-tak godina, lepinja sva u brašnu, giros suv, hladan, neukusan, tražim pikslu 2 puta, ne dobijem je, naručim limenku koka kole, dobijem flašicu, račun - misaona imenica. Odemo kod Dionisiosa na giros, "najbolji u gradu", girosa - nema :D haos... Hoću na izlet na Vodopade, nema, reka presušila :D a, da, malih, belih, valjkastog oblika, meduza ima, čisto da znate... Ovde smo do petka pa ću opširniji utisak dati po povratku..

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko kako je zimi u Edipsosu? Išla bih na doček, koji je do sada organizovala jedna agencija, pa me zanima kakve su temperature tada i da li uopšte ima ljudi u to vreme. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na odgovorima i savetima i slobodno pišite šta god možete da bih znala šta nas čeka, a i da mi prenesete vaše utiske.  Baš mi je drago da ste se oglasile.   Pozdrav,  B. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 1 sat, lignjoslava je rekao/la:

Zna li neko kako je zimi u Edipsosu? Išla bih na doček, koji je do sada organizovala jedna agencija, pa me zanima kakve su temperature tada i da li uopšte ima ljudi u to vreme. Hvala

Ja sam na plazi cula za N-turs, organizovali su Edipsos za Novu godinu, 4-5 dana, ali to je sve. Nalaze se negde na Slaviji pa probaj...

Izmenjeno (Silvija sa Dorćola)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 17 sat, lignjoslava je rekao/la:

Zna li neko kako je zimi u Edipsosu? Išla bih na doček, koji je do sada organizovala jedna agencija, pa me zanima kakve su temperature tada i da li uopšte ima ljudi u to vreme. Hvala

Dok smo bili u Edipsosu upoznali smo jednu porodicu koja je išla na doček i bili su oduševljeni.Mesto bude skoro prazno jer ostanu samo domaćini, kažu da je bilo i snega, kupali su se na izvorima...Uglavnom bili su zadovoljni.

Izmenjeno (perkamaric)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 8/31/2016 at 21:31, Silvija sa Dorćola je rekao/la:

 organizovali su Edipsos za Novu godinu, 

uradi pretragu na googlu,našao sam sada gomilu agencija da to rade

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili smo se iz Edipsosa 15.9. i kao prvo da vam kazem da zaobilazite vilu "TIVA" u velikom krugu, posto se dobija nesto sto vam agencije ne govore kada placate (mi smo isli preko Oktopoda). Vila je blizu luke za trajekte na jako prometnom mestu i danju i nocu imate buku, nasi turisti se smestaju na zadnjem 4. spratu, gde Grci vise nece i zato smo nas dvoje dobili cetvorokrevetnu sobu sa "duplim" lezajem na kojem ne bi mogli spavati niti majka sa malim detetom, terasa nije natkrivena pa imate kisu i u sobi, a vetar toliko duva -jos tako visoko - da ne mozete sedeti na terasi.Vila je stara gradnja sve izraubovano i zapusteno, kupatilo posebna prica: otpadna voda se vracala iz kadice za tusiranje (kadica od keramickih plocica propusna),  prijavili smi 3 puta i tek posle zustre intervencije u predstavnistvu agencije dosli su tek 4. dan da prociste. Inace za sta god se uhvatite u kupatilu to je klimavo, iz lavaboa voda curi na pod pa stalno imate vodu i otuda je u kupatilu uvek smrdelo od te silne vlage i prljave vode, nocu buba svabe setaju, zavese nema pa kad se tusirate sve mokro. U sobi sitni mravi, ne znate gde da drzite namirnice (ja sam sve drzala na stolu i kacila na stolice), na plafonu i zidovima se vide fleke od prokisnjavanja, u sobu vam niko ne ulazi svih 10 dana, samo peti dan vam bace posteljinu i peskire na krevet, na posteljini ostaci od deterdzenta (cula sam da su gosti zvali nekoliko puta da se promeni posteljina - ja nisam posto mi je vec sve bilo dojadilo).O kuhinji da ne pricam, tiganj bez drske, dzezva klimava samo sto se drska nije slomila, ringle belo-rdjave boje, nabubrile samo sam molila Boga da ne pregore dok smo tu. Sve u svemu, ispod svakog nivoa i novca koji je ulozen.

O mestu, plazama i cenama ne bih trosila reci, vidim da je dosta ljudi napisalo kakvo je stanje sto i ja potvrdjujem. Jedino sto tamo vredi je ta termalna voda a to je tako primitivno i bez ikakvih uslova za koriscenje (ljudi su se klizali, lomili delove tela, nemas prilaz, nemas gde postaviti lezaljku) da nije vredno trosenja dragocenog godisnjeg odmora.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka