Putnica

EDIPSOS

915 poruka u ovoj temi

H

 

@LakiMiki

Mjesto je vrlo malo uz samu magistralu. Uredno je. Plaza je bas dobra. Na njoj su izvori tople vode i, za razliku od Edipsosa, vrlo je cisto. Plaza je od sljunka, granulacije... hm... cini mi se kao nokat. Boja mora je jedna od ljepsih na sjeveru Evije. Plicaka nema mnogo tj. dubina pocinje poprilicno brzo od obale. Prirodnog hlada nema. Imate i nekoliko finih taverni iz kojih je lijepo mirisalo.

Ja se ne bih vracala na Eviju, ali kad bih morala, gledala bih da budem smjestena u Iliji.

Hvala puno na odgovoru. I nama Evija nije bila prvi izbor ali sta je tu je. Bitno mi je da iskoristimo najbolje sto mozemo ovaj odmor. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, pre dva dana smo se vratili iz Edipsosa, bili smo smešteni u vili Georgia, preko agencije Sabra. Što se tiče Edipsosa imam samo lepe utiske, ko može ne bi trebalo da propusti izlet do Atine i vulkanskih ostrva. E sad, imali smo loše iskustvo sa agencijom Sabra (nekoliko puta smo letovali preko njih i do sad je sve bilo u redu), naime na sajtu a i u agenciji vam prezentuju slike jednog apartmana sa pogledom na more što i naplaćuju, a kad smo stigli tamo shvatili smo da sabra taj apartman uopšte ne izdaje nego vas smeste u drugi. Pošto sam bio izričit da dobijemo taj apartman nekako se došlo do rešenja da nakon petog dana predjemo u njega, zahvaljujući dobroj volji gazdarice koja taj apartman izdaje sama, po izlasku njenih gostiju iz njega. Inače direktan pogled na more u našem slučaju je koštao dodatnih 60 eura za 15 dana boravka. Ovo pišem kako bih upozorio ostale koji nameravaju da putuju preko Sabre da na vreme provere šta plaćaju a šta dobijaju za svoj novac. I tri gospodje koje su na dan našeg dolaska odlazile su nam rekle da su imale isti problem. Gospodin Blaža predstavnik Sabre u Edipsosu se posle te naše rasprave prvog dana, nije ni jedan jedini put za 15 dana pojavio u vili da vidi kako smo. Inače Sabra i dalje ima iste slike na sajtu a evo ga i link  http://www.sabra.rs/grcka/evia/georgia_edipsos.htm

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav, pre dva dana smo se vratili iz Edipsosa, bili smo smešteni u vili Georgia, preko agencije Sabra. Što se tiče Edipsosa imam samo lepe utiske, ko može ne bi trebalo da propusti izlet do Atine i vulkanskih ostrva. E sad, imali smo loše iskustvo sa agencijom Sabra (nekoliko puta smo letovali preko njih i do sad je sve bilo u redu), naime na sajtu a i u agenciji vam prezentuju slike jednog apartmana sa pogledom na more što i naplaćuju, a kad smo stigli tamo shvatili smo da sabra taj apartman uopšte ne izdaje nego vas smeste u drugi. Pošto sam bio izričit da dobijemo taj apartman nekako se došlo do rešenja da nakon petog dana predjemo u njega, zahvaljujući dobroj volji gazdarice koja taj apartman izdaje sama, po izlasku njenih gostiju iz njega. Inače direktan pogled na more u našem slučaju je koštao dodatnih 60 eura za 15 dana boravka. Ovo pišem kako bih upozorio ostale koji nameravaju da putuju preko Sabre da na vreme provere šta plaćaju a šta dobijaju za svoj novac. I tri gospodje koje su na dan našeg dolaska odlazile su nam rekle da su imale isti problem. Gospodin Blaža predstavnik Sabre u Edipsosu se posle te naše rasprave prvog dana, nije ni jedan jedini put za 15 dana pojavio u vili da vidi kako smo. Inače Sabra i dalje ima iste slike na sajtu a evo ga i link  http://www.sabra.rs/grcka/evia/georgia_edipsos.htm

 

A tog vodiča svi hvale na FB. Nismo za dve godine nikad sa njim kontaktirali, imali druge predstavnike u Edipsosu, ali sem izleta ništa drugo od njih nam nije bilo potrebno. Ono što smo uplatili, to smo i dobili :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koliko kosta izlet do atine,mi krecemo u sl sredu put evije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

koliko kosta izlet do atine,mi krecemo u sl sredu put evije

Ako se još uvek sećam, mislim oko 30 eura po osobi. To je varijanta busom u odlasku, lokalni vodič u Atini, a povratak je trajektom u Edipsos. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Добар дан свима, да ли би неко могао да ми каже колико кошта аутобуска карта од Пефкија до Едипсоса?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan dobri ljudi! 

 

Ima li koga da se vratio iz Edipsosa ovih dana? Kakva je voda? Mi idemo za koji dan, smesteni smo u Kyprianos vili. Interesuje me, ako mozete da mi kazete koliko su izleti, i da li je agencija Trogradas jedina za te izlete na Eviji? Hvala unapred ???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Bila bih zahvalna ako bi neko ko je ove godine boravio u vili Tenaro, napisao nesto o svojim utiscima. Da li se u vili dobijaju peskiri ? Da li se tokom boravka menjaju peskiri i posteljina ? Kakva je situacija sa posudjem ? Da li  u vili ima interneta ?  Iz komentara vidim da se osim sto je blizu toplih izvora, ne pominju neke druge povoljnosti. Kakve su ove godine cene za lezaljke uz pice na plazama ?  Znacila bi mi informacija, da li u blizini postoji i plaza na kojoj mogu da koristim  svoj suncobran. Da li postoje i neke manje plaze za preporuku u blizini izvora, a  u smeru ka mestu  Ilia ? 

Kakvi su autobusi  agencije Alexandria ?  

Unapred se zahvaljujem na odgovorima.

Evo da odgovorim, po povratku sa letovanja, kako bih pomogla onima koji budu planirali odlazak u Edipsos u vilu Tenaro preko Alexandrije. 

Smestaj je sasvim ok, posteljina i peskiri se menjaju na 5 dana, sudova nema mnogo, ali je u principu bilo dovoljno za nas dvoje : solje, dzezva, tanjiri (po 2 duboka i plitka), jedna velika serpa, tiganj i cinija. I naravno, escajg. Sve je bilo funkcionalno. Mali TV, luster sa ventilatorom (klima nam nije bila potrebna), terasa na kojoj je sto i dve stolice.  Zgrada ima lift, kljuc se ostavlja na recepciji. Prijem i odjavljivanje gostiju je bas dobro organizovano : nova smena sa stvarima bude smestena u holu u prizemlju, a gosti koji odlaze svoje stvari spustaju istog jutra sprat nize, odakle se kroz poseban izlaz stvari iznose do autobusa. Moze se tog dana ici na plazu, jer je u vili moguce tusiranje i priprema za put. Vozili smo se autobusom firme "Barbados", pohvala za vozace i odlicnog vodica Marka. U blizini - kada se od vile spusti ka moru - levo, nalazi se mala plaza sa pescanim prilazom koja je za nas bila sasvim dobra, tako da na druge nismo ni isli. Jedan dan smo posetili plazu sa termalnim izvorima, ali smo samo isprobali i vise nismo odlazili. Voda je prevruca. Koristili smo po malo tople izvore na "nasoj" maloj plazi. Edipsos mi se svideo - nesto potpuno drugacije od onog na sta sam navikla.... Lokumades i baklava - za preporuku :) Uglavnom - predivan odmor ! 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!!!

Treba mi informacija da li neko zna gde se nalazi vila Angelos u Edipsosu da li je kod hotela Lito ili se varam i naravno ako je neko boravio u njoj kakva su iskustva.

Hvala

evia-edipsos-angelos-5.jpgunnamed-2-1.jpg

Izmenjeno (micka7)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1.jpg

Crveni krug vila Angelos

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bila sam u vili terano i nije mi se svidelo bas mnogo.banja je vise banja nego more bila sam i na plazi agia nikolaos ali mi se nije svidelo.to je mesto za starije osobe

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molila bih utiske o vili Vergina?  

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pretraživač...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav! Evo, ako se svi uslovi stvore, jelte, zbog ovog stanja, mi bismo da ove godine obidjemo Eviu... E sad, kao neko ko je zadnjih nekoliko godina letovao na Lefkadi i u Vrahosu, znam da ne treba da ocekujem plaze ni blizu kao tamo, ali treba videti i druge stvari. :) Razmisljamo o Nefeli studios, i vidim na pretrazivacu da su ljudi bili zadovoljni smestajem (nadam se da ce biti slobodnih jedinica za septembar kad se ovo pusti...) 

Vidim takodje da postoje izleti sa Evie na Skiatos, na Lichadonisia ostrva i Atinu, pa eto, ko je bio, cisto da kaze vredi li ici, ili je u pitanju samo mrcvarenje i uzurbanost? 

I da, svaka preporuka za plaze i za znamenitosti koje treba videti je dobrodosla. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka